MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
Frashby - Power Of The Bass (Original Mix) - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: Frashby - Power Of The Bass (Original Mix) (/temat-frashby-power-of-the-bass-original-mix)



Frashby - Power Of The Bass (Original Mix) - Frashby - 15.12.2013

Nagły przypływ weny, no i wrzucam już fulla :) zapraszam




Zapraszam również do głosowania :) Jesli się oczywiście podoba ;)

https://www.facebook.com/SpinninRecords/app_415577218472808?app_data=cGFnZT10cmFjayZ0X2lkPTMyNDM2


RE: Frashby-Power Of The Bass (Original Mix) - Yes I Am - 15.12.2013

Wejście po drum loop na początku jest zbyt masywne jak dla mnie, zwłaszcza, że bass jest mega ciężki. Dodatkowo nie zachwyciło mnie to, że bassline dosyć gniecie się w mixie.
Kolejne przejście i ten lead/pluck jest z dupy wzięty zbyt agresywnie jak dla mnie i barwa razem z melodią dość irytująca, ponieważ zbyt krótka pętelka i trochę mnie przytłacza.
Stopa troszkę ucieka, ale widać postęp. Clap jak stopa też troszkę ucieka. Melodyjnie mnie nie ujęło, ale technicznie słuchając i oceniając nie jedną Twoją produkcję widać postęp, więc ćwicz dalej.
Technicznie nie jest jeszcze zbyt dobrze, ale źle też nie jest jakoś specjalnie. Kwestia dopracowania equalizacji i użycia kompresora


RE: Frashby-Power Of The Bass (Original Mix) - Frashby - 15.12.2013

W jakim sensie stopa ucieka? Bass w Dropie gra dobrze, czy coś trzeba zmienić?


RE: Frashby-Power Of The Bass (Original Mix) - Yes I Am - 15.12.2013

Stopa ucieka, zlewa się w mixie z bassem.
Bass trzeba wymiksować na eq podciąć troszkę low w okolicach 100-300 i środka ująć bo troszkę za bardzo pierdzi. Jest po prostu problem przez to z dynamiką. Bass jest zbyt ciężki i wgniata, zetnij nawet co nie potrzebne i miejsce w mixie się zrobi.
Stopie utnij nieco środka i góry podbij lekko dół i odseparuj całość.
Bassowi możesz nawet dodać nieco wysokich częstotliwości co nada nieco pazura.


RE: Frashby-Power Of The Bass (Original Mix) - Revnotes - 16.12.2013

Intro jak najbardziej mi się podoba, z pazurem. Break jest niestety zbyt mocno skompresowany, lead bardzo szorstki. Przejście jest w porządku i znów problemy w dropie. Bass rozpasał się po całej panoramie, średnio podobają mi się takie zabiegi. Balans pomiędzy instrumentami również zaburzyłeś, bass jest zbyt głośno, znów trochę dużo kompresji. Break down rozpoczyna się dosyć gwałtownie, osobiście wszedłbym filtrem. Zaczynało robić się już nudnawo i wchodzi pad, ale ten akurat mi się kompletnie nie podoba, taki surowy. W breaku brakuje ruchu, słabo to zaaranżowałeś. Proponuję sięgnąć po wtyczki pogłosowe i automatyzować na potęgę, to wszystko odżyje i łatwiej zbudujesz klimat. Drugi drop tylko przypomniał mi słaby miks. Pomysłu nie oceniam, każdy ma własny gust, chociaż wydaje mi się, że coś w nim jest, ale potencjał nietknięty pozostał.


RE: Frashby-Power Of The Bass (Original Mix) - Frashby - 16.12.2013

Troche głupio się przyznać ale w utworze nie użyłem ani jednego kompresora. Może tak brzmi bo dist jest duży


RE: Frashby-Power Of The Bass (Original Mix) - Revnotes - 16.12.2013

Limitery są? Moim zdanie break nie ma życia zupełnie, no chyba że takie dźwięki dobrałeś i innym sposobem tak je wygładziłeś.


RE: Frashby-Power Of The Bass (Original Mix) - Frashby - 17.12.2013

no faktycznie, jest troche nudno w tym breaku. Z zalozenia mial byc spokojny, ale troche brakuje dynamiki. mysle ze w breakdownie brakuje troche przejsc


RE: Frashby-Power Of The Bass (Original Mix) - TanterStyleZ - 17.12.2013

Myśle mój drogi ze to kwestia dostrojenia ustawien kosmetycznych zwiazanych własnie z natężeniami poszczególnych dzwieków z którymi też czasem pracuje poza tym mi się podoba !! ;P


RE: Frashby - Power Of The Bass (Original Mix) - KamKojin - 20.12.2013

Jest palerek i brzmi jak electro-house . bass ok, melo mogloby byc ciut bardziej rozwiniete bo tak to dwa bary z mala zmianka i tyle. Przy basie zajmujacym tyle miejsca w miksie zwlaszcza bez kompresji trudno jest zmiescic wieksze brzmienia sekcji perkusyjnej wiec uwaza ze to byl priorytet dla ciebie. Sluchajac utworu mam wrazenie ze mozna z niego wiecej wycisnac przy troche bardziej rozbudowanej melodii. pozdrawiam


RE: Frashby - Power Of The Bass (Original Mix) - Alex fat - 22.12.2013

Tak , stope i bas trzeba gnieść kopresorem , bo inaczej jest ciężko odseparować te elementy w utwoze. :) Tak jak Kamil napisał , można by więcej z tego walka wycisnąć , ale mimo to i tak mi się podobalo . :) Pozdrawiam


RE: Frashby - Power Of The Bass (Original Mix) - Dj-RS - 30.12.2013

1:32 myślałem ze się 2 piosenka włączyła, ale fajnie ci później to wyszło :D


RE: Frashby - Power Of The Bass (Original Mix) - Faden - 30.12.2013

Ja nieslysze ze tu jest taki problem z tym basem bo w takim electro housie musi taki byc to jest jedna z glownych sciezek ja bym pobawil sie w jakies frazy z tym basem pocial go troche bardziej w niektorych momentach to a melodia moze sprobuj nalozyc na nia jakas jeszcze jedna melodie o takich samych nutach bo jesli chcesz to wydac w spinnin records bedziesz musial wymyslec cos specjalnego bo oni maja nawal takiej muzy.