MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
DJ Adam - Hard Jumper Melody - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: DJ Adam - Hard Jumper Melody (/temat-dj-adam-hard-jumper-melody)



DJ Adam - Hard Jumper Melody - TanterStyleZ - 23.12.2013

Jedna z sesji Jumpstyle tworzona już jakiś czas temu....dla szybszych skoczko maniaków i nie tylko.. ;P

Postanowiłem przed wigilią podzielić się z wami producentami w miejsca opłatka jedną z moich wczesniejszych sesji Jumpstyle... ^^ ;)

Prędkość 160 BPM szybszy aniżeli zazwyczaj Jumpstyle... Jednak ja głównie tworze utwory pod siebie nie pod coś lub kogoś ;)
Od niedawna przemyślałem że troche zwolnie z prędkością i ją zmniejsze...
Dla HS 155 a dla Jump'u... w zależności czy będe robił jakąś nastepną opcje to wtedy zejde na 150 pewnie.

Poza tym końcówka jest przedłużeniem jakby wprowadzającym do następnego utworu tak jak wiekszość z mych produkcji.


Zapraszam do wyrażania racjonalnych opini... ! ;D

Choć ja mam własne zdanie to...

Niech ktoś ze skoczków też się wypowie ;)
Pozdrawiam.




RE: DJ Adam - Hard Jumper Melody 2.12.2011 vol.71 - Head - 23.12.2013

Dobry track tylko pozostaje kwestia mixu. Utwór w starym stylu z jebnięciem. Trochę monotonne, ale jumpa pod to da się zatańczyć :) Postaraj się aby w intro był bardziej wyraźny kick.
Kick w 1:50 od razu skojarzył mi się z Forgetten Moments Heart
Jak poprawisz master to podeślij :D
pzdr


RE: DJ Adam - Hard Jumper Melody 2.12.2011 vol.71 - Creatorz - 25.12.2013

Kompletnie nie znam się na stylach Jumpa, ale co nieco wiem o produkcji więc dorzucę swoje zdanie. Nie wiem czy taki kick nadaje się do jumpu, ale na pewno mix jest dosyć rozjechany. Kick gra za głośno przede wszystkim, ba czasami nawet wchodzi na poziom przesteru więc jest zdecydowanie za głośno, ale potraktuj go Limiterem i EQ żeby uciąć trochę db i obciąć o 2-3db niskie tony. Ogólnie track trochę nudnawy, ale z kolei jest taką dosłowną "napierdalanką" dla amfeciarzy (?) brakuje mi tu jakieś melodii albo jakiś screechy :) Ogólnie keep working i daję "plusa" na zachętę ;)

Bardziej lubię jump w takim stylu:


RE: DJ Adam - Hard Jumper Melody 2.12.2011 vol.71 - TanterStyleZ - 25.12.2013

(25.12.2013, 11:20)Creatorz napisał(a): Kompletnie nie znam się na stylach Jumpa, ale co nieco wiem o produkcji więc dorzucę swoje zdanie. Nie wiem czy taki kick nadaje się do jumpu, ale na pewno mix jest dosyć rozjechany. Kick gra za głośno przede wszystkim, ba czasami nawet wchodzi na poziom przesteru więc jest zdecydowanie za głośno, ale potraktuj go Limiterem i EQ żeby uciąć trochę db i obciąć o 2-3db niskie tony. Ogólnie track trochę nudnawy, ale z kolei jest taką dosłowną "napierdalanką" dla amfeciarzy (?) brakuje mi tu jakieś melodii albo jakiś screechy :) Ogólnie keep working i daję "plusa" na zachętę ;)

Bardziej lubię jump w takim stylu:


Nie w każdym utworze muszą być screeche poza tym kick często w Jumpstylu właśnie wchodzi na poziom przesteru... Generalnie ja gdy się na czymś nie znam to nie ściemniam jak niektórzy i się nie wypowiadam...Mówiąc "napierdalanką dla amfeciarzy "... to powiem Ci kolego że masz bardzo małe rozeznanie co do Jumpstylu ponieważ zaprzeczasz właśnie temu stylowi wyrażając się właśnie o nim w ten sposób jako o gatunku muzycznym... Ja też wiem "co nieco" o produkcji i kompletnie mija się z celem Twoja wypowiedź...
Tak po krótce Ci powiem Creatorz że radze Ci z zapoznaniem się ze stylami żeby móc o nich "co nieco" powiedzieć i wtedy możesz wyrażać coś w kilku słowach...
Wtedy będziesz wiedział jaki jest Jumpstyle ile jest rodzajów Jumpstylu i w jaki sposób można go wykonywać... ! ;P