MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
damian1997 - I Still Miss You (Original Mix) - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: damian1997 - I Still Miss You (Original Mix) (/temat-damian1997-i-still-miss-you-original-mix)



damian1997 - I Still Miss You (Original Mix) - damian1997 - 24.12.2013

Proszę o ocenę.




RE: I Still Miss You (Original Mix) - Cris - 25.12.2013

nie podoba mi się wejście z breakdown'u do maina, chodzi mi o to przejście na stopie, jest zbyt amatorskie, puste, wokal dość ładnie pocięty w starym bronkzowym stylu, main jak na complextro powinien być bardziej zróżnicowany, kawałek jednak na plus


RE: I Still Miss You (Original Mix) - Yes I Am - 25.12.2013

Samo intro jest zbyt gwałtowne, przydałoby się by wszystko jakoś spokojniej weszło na jakimś choćby fade in
Fakt vox ala bronkz bross style :D dawne czasy się przypomniały :D
Przejście trzeba przyznać rację Crisowi, jest bardzo surowe, puste, mało dynamiczne. Sam drop już podoba mi się melodyjnie, tak jak lubię, trafione w gust. Jednak przejścia są trochę urwane, mało dynamiczne, słabo spajają części utworu. Potrzeba odseparować jeszcze stopę od bassu bo się zlewa, nie wiem jak u innych ale clap u mnie gra jakby z lewej strony, osobiście nie lubię jak gra inaczej jak po środku.

*z tym clapem to się jednak przesłyszałem :P


RE: I Still Miss You (Original Mix) - Dj-RS - 30.12.2013

Ciekawe brzmienie :D melo i wokal mi się podoba :)


RE: I Still Miss You (Original Mix) - Faden - 30.12.2013

Intro w stylu deadmausa jak koledzy wyzej powiedzieli musi trwac dluzej i rozkrec to pomalu daj mu troche przestrzeni aby mogl wejsc co do muzyki to niedokonca moj klimat i gdzies to juz slyszalem w podobnych melodiach ale niepowiem jest spoko do auta bym sobie wrzucil i do klubu tez sie nadaje no i stopa do gory. Moj spec od masteringu zawsze tez mi wytykal to jako moj glowny blad na poczatku. Ogolnie podoba mi sie ale rozbuduj to. Ps. Dlaczego wiekszosc uzywa Fl Studio co w nim jest takiego fajnego?


RE: I Still Miss You (Original Mix) - damian1997 - 30.12.2013

(30.12.2013, 20:49)Faden napisał(a): Intro w stylu deadmausa jak koledzy wyzej powiedzieli musi trwac dluzej i rozkrec to pomalu daj mu troche przestrzeni aby mogl wejsc co do muzyki to niedokonca moj klimat i gdzies to juz slyszalem w podobnych melodiach ale niepowiem jest spoko do auta bym sobie wrzucil i do klubu tez sie nadaje no i stopa do gory. Moj spec od masteringu zawsze tez mi wytykal to jako moj glowny blad na poczatku. Ogolnie podoba mi sie ale rozbuduj to. Ps. Dlaczego wiekszosc uzywa Fl Studio co w nim jest takiego fajnego?



Przede wszystkim prostota, każdy dzieciak w wieku 13-14 lat który chce spróbować sił przy muzyce zaczyna od najłatwiejszego DAW'u. W moim przypadku też tak było. Potem to już kwestia przyzwyczajenia do intuicyjnych i wygodnych rozwiązań. W sumie zacząłem rozmyślać nad zmianą DAWU, ale na tą chwilę nie mam na to funduszy, bo zbieram na monitory studyjne. Mam zcrackowanego abletona, i staram się go w miarę ogarniać, ale jeszcze długa droga jak intuicyjnie będe na nim działał. Dzięki za ocenę.


RE: I Still Miss You (Original Mix) - Faden - 31.12.2013

Ja z mojej strony zycze ci powodzenia ja zaczalem od abletona i jak wlaczylem fl studio to mi czegos brakowalo. Oczywiste jest ze ableton jest trudniejszy w obsludze i zanim sie nauczylem minelo sporo czasu. Do tego najnowszy w pelnej wersji jest bardzo drogi i gdybym niepracowal w Anglii to niebylo by mnie na niego stac. Moje pierwsze utwory byly zupelnie bez sensu pozbawione fraz i dobrego mixu za duzo tam dzwiekow nawrzucalem. Ty jestes w lepszej sytuacji bo widac ze zrobiles dobry utwor i jak go rozkrecisz bedziesz mial konkreta. Jesli znajdziesz czas to posluchaj moich tylko niesugeruj sie tym co powiedzial uzytkownik "Invisib" bo kiedy ludzie slysza moj "Lights & Fantasy" to albo daja like albo podazaja za mna. Do tego rozmawialem z djami i producentami z innych krajow i oni mowia ze im sie podobaja.Masteruje je w Londynie u naprawde dobrego goscia ktory daje najlepsze porady i jezeli jest jakis blad to on mi mowi i ja to poprawiam. Niejestem superznawca i polegam wylacznie na swoim sluchu. Wiem ze bedzie ciezko to wydac bo moja muza jest troche odastajaca i ciezko jest porownac ja z typowym housem.