MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
Dobór podzespołów PC do produkcji - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: POMOC (https://musicproducers.pl/forum-pomoc)
+--- Dział: Hardware / Software (https://musicproducers.pl/forum-hardware-software)
+--- Wątek: Dobór podzespołów PC do produkcji (/temat-dobor-podzespolow-pc-do-produkcji)



Dobór podzespołów PC do produkcji - MarkS - 27.12.2013

Siemacie

Mam taki oto pomysł. Sam właśnie jestem na etapie dobierania nowego sprzętu i za ki czort nie mogę się zdecydować. Milion tematów milion opinii i konfiguracji. Dlatego mam taką propozycję. Napiszmy specyfikacje swoich PC, na jakim DAWie pracujemy i co możemy załadować do projektu maxymalnie aby się dało w miarę pracować. Może w taki sposób na moim przykładzie:

Specyfikacja PC:

CPU: AMD Athlon 64 x2 4400+, 2.3 GHz
RAM: 4x 1GB Kingston 667MHz
MOBO: Abit AN52
GPU: Geforce GTS 250 ( dla nas w sumie mało istotne ale może się komuś przydać)
HDD: Seagate Barracuda 2500GB SATA2
PSU:Pentagram 500W

Największy możliwy projekt:

DAW: Cubase 5
Syntezatory i samplery:

Geist sampler (załadowane 8 próbek każda z osobnym wyjściem w mixerze)
Sylenth x 4, cztery ścieżki automatyzacji
Nexus x1

Wtyczki efektowe:
Fabfilter ProEQ x4
Fabfilter Limiter x2
Fabfilter Compressor x4
Sausage Fattener x3
EOS reverb x2

Kilka ścieżek automatyzacji na grupach

To w zasadzie tyle. Zużycie procesora wynosi 90~kilka % w najbardziej kulminacyjnym momencie.

Myślę że to na pewno przyda się osobom które myślą o zmianie sprzętu, zwłaszcza jeśli wypowiedzą się Ci którzy ten sprzęt ostatnio zmieniali :) Sam od siebie powiem że planuje zmianę na I3 i ciekaw jestem co ktoś może z niej wyciągnąć. Rozumiem że to wszystko tylko można tak pobieżnie sprawdzić bo na zużycie wpływa wiele czynników, ale to będzie już jakaś baza wyjściowa.

Pozdro


RE: Rozwiązanie problemu z doborem podzespolow PC do produkcji - sowa - 27.12.2013

Ważne jest środowisko w którym pracujemy bo sama specyfikacja bez tej informacji guzik da... mowa tu o 32/64 bitach...

Ja posiadam składaka (64bitowy DAW SO2):

- Kingston 8GB (2x4GB) 1600MHz CL9 HyperX Blue
- Gigabyte GA-78LMT-S2P /AMD760G, AM3+/
- AMD Phenom II X4 945 Black Edit /3.0GHz, 125W, BOX, AM3/
- bequiet! BeQuiet StraightPower E6 450W
- WD Blue 1TB 7200rpm

Nie mogę narzekać na ten zestaw... cena/wydajność świetna. Taki projekt jak wyżej mój pc udźwignie bez pierdnięcia. Osobiście ładuje parę massivów, spire, kontakt, omnisphere i idzie ładnie... oczywiście wszystko ma swój limit i przyjdzie czas, że projekt zawalony, że trzeba coś zrzucić na audio, ale to już sama końcówka pracy nad projektem. Mimo to planuję z czasem wymienić płytę główną i dokupić 1x8Gb ddr3 żeby móc jeszcze bardziej szaleć :)


RE: Rozwiązanie problemu z doborem podzespolow PC do produkcji - Wizzardius - 27.12.2013

AMD Athlon II x4 620 2.6 Ghz
4 GB RAM DDR3 1333 Mhz
MSI 970A-G46
Radeon HD 4850 1 GB ram << xD
OCZ StealthXStream 500W
W sumie jeszcze nigdy nie miałem momentu, żeby coś mi zamulało. Wyjątkiem jest wtyczka reverbowa HOF Origami Edition bodaj. Niezależnie czy wstawie ją na kanał wysyłki, czy na poszczególne tracki - projekt sie zawsze tnie tak samo - nawet jak otworze nowy projo, dam jakiś syntezator na to HOFA - od razu ściny ;D Ale i tak z niej korzystam, bo fajny reverb daje ;x

PS. Ableton oczywiście. :)

PS2. Przypomniało mi się - raz w Massivie dałem chyba z 20 voiców - wtedy z automatu jakie ściny, że masakra


RE: Rozwiązanie problemu z doborem podzespolow PC do produkcji - MarkS - 27.12.2013

widzę że procesory AMD wcale źle się nie sprawują, i za śmieszne 350 zł kupie wystarczający procesor... a ja szukam po takich drożyznach... Rozumiem też że lepsze procesory to oczywiście przyszłościowy wydatek ale w takiej sytuacji lepiej rozstrzygnąć coś tańszego i uwzględnić płytę główną z przyszłościowym socketem a nie napalać się na najnowszy procesor.

Ja teraz jeszcze planuje zaoszczędzić na karcie graficznej i dołożyć do matki ze zintegrowaną z dwoma wyjściami na monitory. Ale teraz nawet nie myślę o procesorach za 1000zl. I3 w zupełności wystarczy, i chyba każdy przyzwoity 4 rdzeniowy proc. Dzięki dużo mi to dało do myślenia :)

Czekam na dalsze konfigi