MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
DnB digicraft - little #404 - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: DnB digicraft - little #404 (/temat-drum-bass-digicraft-little-404)



digicraft - little #404 - digicraft - 28.12.2013

Trochę wiertar na nowy rock :D Konstruktywna krytyka mile widziana!


RE: digicraft - little #404 - Audionysos - 28.12.2013

Z jednej strony można by pochwalić, że kawałek nie jest monotonny, z drugiej powiedział bym, że poszczególne kombinacje nie zbyt do siebie pasują. Brzmienia całkiem ciekawe jak dla mnie.


RE: digicraft - little #404 - mxcmusic - 29.12.2013

(28.12.2013, 18:09)Audionysos napisał(a): Z jednej strony można by pochwalić, że kawałek nie jest monotonny, z drugiej powiedział bym, że poszczególne kombinacje nie zbyt do siebie pasują. Brzmienia całkiem ciekawe jak dla mnie.

Poszedłbym krok dalej tzn. jest aż za mało monotonnie O_o za często jak dla mnie jest zmiana sekwencji i jest przez to wrażenie lekkiego chaosu - obdzieliłbyś spokojnie ze dwa kawałki tym co tam jest;) dźwięki w tle trochę momentami jakby z innej bajki... i ostatnia sprawa - dorzucenie gęstszych hatów mogłoby dodać trochę "speed'a":D


RE: digicraft - little #404 - digicraft - 30.12.2013

Poważnie to aż tak skomplikowane jest? <hmm> Nudzą mnie 16taktowe ciągi bez żadnych fikołków kiedy wierci się udarem... rozumiem liquidy itp. przy długich padach i rozbiegach... No ale może macie rację i faktycznie przesadziłem. Dzięki za opinię i wezmę to pod uwagę przy kolejnych produkcjach :D


RE: digicraft - little #404 - Audionysos - 30.12.2013

Nie chodzi o to, żebyś przez 5 min ciągnął jeden motyw, tylko żeby kawałek składał się w jakąś bardziej spójną całość.


RE: digicraft - little #404 - F.P.P - 30.12.2013

Tak do 0:55 pomyślałem sobie że jakiś liquid się szykuje, a szkoda bo się nawet dobrze zapowiadało. Za nisko ten sub na nutach w intrze bez mocy. Ale w każdym razie trzeba było jechać z tym tematem dalej a tak to wygląda jakby 2 kawałki skleić o w ogóle innej stylistyce. Co do dalszej części mogę powiedzieć nie podchodzi mi.


RE: digicraft - little #404 - digicraft - 30.12.2013

Jednym w gust trafia Netsky innym Noisia ;) Dzięki za uwagi i może faktycznie granice między odmiennymi brzmieniowo aranżacjami powinny być jeszcze bardziej zatarte... <hmm> Co do suba to ciągle mam problem z ustawieniem prawidłowej proporcji... macie jakieś sposoby na kontrolę tych częstotliwości? I nie mam na myśli zakupu głośnika basowego, a raczej jakaś kontrola za pomocą pomiaru czy coś?


RE: digicraft - little #404 - F.P.P - 31.12.2013

(30.12.2013, 23:14)digicraft napisał(a): macie jakieś sposoby na kontrolę tych częstotliwości? I nie mam na myśli zakupu głośnika basowego, a raczej jakaś kontrola za pomocą pomiaru czy coś?


Spectrum Analyzer <rainbowdrag>


RE: digicraft - little #404 - digicraft - 31.12.2013

no taaaaa ale miałem na myśli jakieś może bardziej oryginalne sztuczki których nie znam :P No nic, trening czyni mistrza. Dzięki jeszcze raz i drum and bass'owego nowego rocku :D


RE: digicraft - little #404 - Redu666 - 1.01.2014

Generalnie jest spoko wiec zaczne od plusow a potem powytykam Ci bledy xD

generalnie poziomy dosc ciekawe w miksie i logiczne . i to by bylo na tyle plusow


kawalek brzmi jakby rodem wyrwany z okoloc 2000-2006
same brzmienia basu brzmia jak z jakiegos sample packa zreszta jak calosc ktora brzmi jak z gotowcow
perka jest totalnie gola . Pytam sie gdzie jakies Ghosty , Break do podbicia , praca hihatow i ogolnie dopracowanie brzmienia i dynamiki perki ? powinienes zapodac lepsze brzmienie stopy i werbla bo brzmi to troche staro i nijako .



ale w konsensusie podoba mi sie ze dzialasz i fajnie to juz idzie :D do profeski brakuje duzo ale nie tylko Tobie wiec czekam na kolejne produkcje :]


RE: digicraft - little #404 - F.P.P - 1.01.2014

(31.12.2013, 0:58)digicraft napisał(a): no taaaaa ale miałem na myśli jakieś może bardziej oryginalne sztuczki których nie znam :P

Czytałem gdzieś jeszcze, że można pomóc sobie dotykając palcem membrany głośnika


RE: digicraft - little #404 - artefaktdnb - 1.01.2014

(1.01.2014, 2:16)F.P.P napisał(a):
(31.12.2013, 0:58)digicraft napisał(a): no taaaaa ale miałem na myśli jakieś może bardziej oryginalne sztuczki których nie znam :P

Czytałem gdzieś jeszcze, że można pomóc sobie dotykając palcem membrany głośnika

<buahahaha> nie doceniona pomoc na forum , no i inteligentne żarty tzn oryginalne chciałem powiedzieć <buahahaha>


RE: digicraft - little #404 - Audionysos - 1.01.2014

W jednym z filmików z serii "in studio with" jakiś producent opowiadał, że stwierdza czy bas będzie dobrze brzmiał przykładając rękę do membrany, ale w jaki sposób taki zabieg ma pomóc przy rozkładaniu spektrum to nie mam pojęcia


RE: digicraft - little #404 - digicraft - 1.01.2014

heheh dobra szydera nie jest zła :D Owszem, również kiedyś słyszałem o metodzie "macania głośnika" jednak wydaje mi się, że w naszych domowych warunkach nadal najlepszym rozwiązaniem jest odsłuchanie materiału na kilku różnych systemach czy tam słuchawkach... Cieszy mnie dobra opinia dotycząca miksu i przyznam, że chyba na to kładę największy nacisk. Brzmienia basów wykręcone zostały na Massive NI a następnie przepuszczone przez filtry, EQ i kompresory. Perkusja również była miksowana z pojedynczych próbek a nie całego gotowego sampla. Nie lubię używać gotowców bo to nie pomaga w rozwoju skilla :D Rzeczywiście hh-ty mogły by robić lepszą robotę. Nie ma co gdybać... dzięki za uwagi i biorę się do roboty bo nowe wałki same się nie zrobią ;)


RE: digicraft - little #404 - Redu666 - 1.01.2014

(1.01.2014, 12:31)artefaktdnb napisał(a):
(1.01.2014, 2:16)F.P.P napisał(a):
(31.12.2013, 0:58)digicraft napisał(a): no taaaaa ale miałem na myśli jakieś może bardziej oryginalne sztuczki których nie znam :P

Czytałem gdzieś jeszcze, że można pomóc sobie dotykając palcem membrany głośnika

<buahahaha> nie doceniona pomoc na forum , no i inteligentne żarty tzn oryginalne chciałem powiedzieć <buahahaha>
Serio tak bylo . mowil o tym SubFocus w filmiku z poradamy studyjnymi dla czasopisma Computer Music


RE: digicraft - little #404 - Audionysos - 1.01.2014

No tak, to był subfocus.
Dodam jeszcze, że warto odsłuchiwać materiał także na różnych poziomach głośności. Mam nadzieję, że wszyscy wiedzą dlaczego :)