MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
BREAKBEAT Audionysos - Drama Sint - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: BREAKBEAT Audionysos - Drama Sint (/temat-breakbeat-audionysos-drama-sint)



Audionysos - Drama Sint - Audionysos - 29.12.2013

Uprzejmie proszę o jakiekolwiek komentarze
Mam nadzieję, że się spodoba ;)




RE: Audionysos - Drama Sint - barthus - 29.12.2013

Intro bardzo mi się nie spodobało. Zmieniłem zdanie w okolicach pierwszej minuty.
Dobry progressive wyszedł ;) Świetna aranżacja, serio mi się podoba, jaram się.
Niestety minus za (jak dla mnie) nie najlepszy dobór dźwięków.
W 1:21 użyłeś świetnego dźwięku i aż się prosi żeby pociągnąć na nim jakąś melodię (słychać go jeszcze w dalszej części utworu, ale jest on za bardzo schowany).
No i nie jest to DnB :P nie wiem czy słusznie takie kawałki zawsze podpinałem pod IDM, sam mam na swoim koncie kilka tego typu :)

EDIT: Napisałem o DnB a przecież oznaczyłeś jako breakbeat... nie zauważyłem ;P


RE: Audionysos - Drama Sint - mxcmusic - 29.12.2013

Najważniejsza uwaga - mało dynamiczna perkusja (słabo wyeksponowany kick)...
A co do wspomnianego motywu od 1:21 - fakt najlepszy fragment i jak weszły haty to od razu mi się skojarzyło, że po paru korektach mógłby być z tego fajny 2step;)


RE: Audionysos - Drama Sint - Audionysos - 29.12.2013

Dzięki za opinię :)

Intro może rzeczywiście trochę słabo rozbudowane, ale chcę pokończyć parę bardziej rozwiniętych projektów, które zalegają mi na dysku bóg wie ile czasu, a jak będę się tak ze wszystkim szczypał to znów następny kawałek skończę za pół roku :P

Możesz potwierdzić, że chodzi ci o 1:21? Zauważyłem, że na sc czas pokazuje tak jak wiatr zawieje, a w 1:21 nic nowego nie wchodzi - są tylko te smyki co rozkręcają się od 36 sek i bass z tego samego miejsca ;)

Które dźwięki ci się nie podobają i czy jest was więcej ?
Nie tagowałem tego utworu jako dnb.

Dzięki jeszcze raz i pozdrawiam!


RE: Audionysos - Drama Sint - mxcmusic - 29.12.2013

Jeśli o mnie chodzi to przez 1:21 rozumiem moment kiedy przestaje grać perkusja - tu właściwie ja bym dopiero zaczął kawałek - dobrze się nawet rozkręca - bo intro obecne jest trochę... hmm... jak to określić - nie zachęca do posłuchania dalej, a szkoda, bo potem robi się dopiero ciekawiej... No i tak jak już wspomniał Barthus - przydałby się jeszcze gdzieś jakiś dodatkowy motyw z melodią...
pzdr:)


RE: Audionysos - Drama Sint - Audionysos - 29.12.2013

(29.12.2013, 20:47)mxcmusic napisał(a): Najważniejsza uwaga - mało dynamiczna perkusja (słabo wyeksponowany kick)...
A co do wspomnianego motywu od 1:21 - fakt najlepszy fragment i jak weszły haty to od razu mi się skojarzyło, że po paru korektach mógłby być z tego fajny 2step;)

nie mam pojęcia co to 2step, ale mam nadzieję, że to nie jest odmiana dubstepu ;P
starałem się zachować jako taką równowagę, ciężko by mi było bardziej wyeksponować stopę bez uszczerbku na innych dźwiękach, a z założenia nie miała ona być specjalnie ostra, choć muszę przyznać ci trochę racji. Jeśli chcesz i masz pomysł na jakieś korekty, to chętnie wyślę ci projekt ;)

Jestem zdziwiony, że nikt nie zwrócił uwagi, że perkusja nak*** ten sam szablon niemal przez cały utwór :P Tym bardziej uważam takie niespodziewane opinie za cenne i serdecznie dziękuję :)


RE: Audionysos - Drama Sint - Audionysos - 29.12.2013

to pytanie o 1:21 kierowałem raczej do Barthus bo nie wiem o który dźwięk chodzi ;)

ps sorry za ten post - myślałem, że się sklei a teraz nie mogę usunąć


RE: Audionysos - Drama Sint - digicraft - 30.12.2013

Faktycznie dobra progresja z tego wyszła. Jedyne co ja bym tu zrobił to prosty rytm stopy na raz do tego jej brzmienie bardziej dobitne i wyszedł by z tego niezły house w stylu Kalkbrenner'a! W tle pad jeszcze przepuścić przez kompresor w trybie sidechain i stary gnieciesz tym numerem parkiety! Pomyśl o tym i chętnie bym usłyszał taką wersję :D


RE: Audionysos - Drama Sint - Thunder Mike - 30.12.2013

A jak dla mnie to bardzo słabe... :(


RE: Audionysos - Drama Sint - F.P.P - 30.12.2013

Pierwsze co mi się narzuciło to chyba, żeby zrezygnować akurat z tego rytmu tylko zastosować 4/4, ponieważ tutaj mało się dzieje i w zasadzie nie dużo da się zrobić . A w takiej formie progressywnej będzie dla niego nawet lepsze 4/4, można powoli dodawać przesuwać bawić elementami perkusyjnymi przeszkadzajki itp. (budować klimat) . Tak od 0:37 dopiero zaczęło mi się trochę podobać, przed całkowitym wyciszeniem zapodać wkręcającą melodię z jakiegoś ostrzejszego plumkania. Dalej 2:18 jeżeli chodzi o progresywne nuty nie można w zasadzie wjechać z wszystkim co mamy w kanałach, tylko powoli tak jakby od nowa rozkręcamy utwór. Tak ja widział bym ten numer, pomysł całkiem fajny przy czym wymaga jeszcze sporo pracy,


RE: Audionysos - Drama Sint - artefaktdnb - 30.12.2013

(30.12.2013, 21:07)F.P.P napisał(a): zapodać wkręcającą melodię z jakiegoś ostrzejszego plumkania.

zgadzam się z tym , spróbuj może będzie lepiej .


RE: Audionysos - Drama Sint - Audionysos - 31.12.2013

dzięki, dzięki, dzięki wszystkim za opinie! :)

Dla mnie utwór jest już zamkniętym rozdziałem raczej, niemniej jednak wszystkie sugestie są dla mnie niezmiernie cenne i na pewno będę miał je na uwadze tworząc kolejny utwór.

Nie wiem co sobie myślałem zostawiając takie intro, chciałem żeby kawałek zaczynał się niepozornie, a wyszło po prostu nieciekawie. Co do plucków to jakoś nie mam wizji jak to by miało wyglądać :P


RE: Audionysos - Drama Sint - Stiopa - 1.01.2014

I co ja mam dodać? Wszystko wyżej napisano, ja dodam, żebyś spróbował skleić wałka w klimatach jakie robiłeś kilka lat temu XD to było coś :D
Pozdro


RE: Audionysos - Drama Sint - Redu666 - 1.01.2014

a mi brakuje w glownej parti zeby bas byl przesterowany i prosty. cos jak General Midi robi


RE: Audionysos - Drama Sint - Audionysos - 1.01.2014

ja wolę bardziej neurofunkowe klimaty, stąd ta automatyzacja. Poza tym prosty bass niszczy dynamikę utworu i to już by zupełnie odbiegało od mojej wizji, choć czasem też lubię prosty i z tego względu jest taki na wznoszeniu ;)
a bass przecież jest przesterowany.

(1.01.2014, 13:41)Stiopa napisał(a): ja dodam, żebyś spróbował skleić wałka w klimatach jakie robiłeś kilka lat temu XD to było coś :D
Pozdro

Nie wiem za bardzo o które konkretnie klimaty ci chodzi, ale na pewno kiedyś do nich wrócę.
Ja po prostu nie lubię siedzieć w jednym temacie bo to jest nudne ;)


RE: Audionysos - Drama Sint - barthus - 3.01.2014

1:21 kończy się perkusja i jest FX, jakby zsyntezowane miałknięcie kota (?), ten dźwięk miałem na myśli.
A co do 2-stepu to polecam Buriala.


RE: Audionysos - Drama Sint - Audionysos - 4.01.2014

No to trzeba było od razu mówić, że o kotka chodzi :D No on w perkusji jest obcinany przez inny dźwięk.
Ciężko by mi było z tego zrobić jakąś melodię bo to jest 2s sampel :/


RE: Audionysos - Drama Sint - Almhome - 11.01.2014

Cholera,czy ja mam tylko takie problemy z tym SC ze zeby wysluchac kawalek to musze 10 x odswiezyc strone i podjac probe wlaczenia go tez z 10x ? Od jakiegos czasu SC nie ogarnia...
A jesli chodzi o kawalek to bardzo mi sie podoba,bo jest moim zdaniem oryginalny,podobaja mi sie uzyte dzwieki i ogolnie klimat :) Kawalek jak najbardziej na +.


RE: Audionysos - Drama Sint - Audionysos - 11.01.2014

Tak, niestety to jest SC :/ Ja np. teraz nie mogę wejść w ogóle na główną stronę :P

Cieszy mnie, że się podoba :)