MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
Konferencje muzyczne (WIDEO) - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Offtop (https://musicproducers.pl/forum-offtop)
+---- Dział: Dyskusje (https://musicproducers.pl/forum-dyskusje)
+---- Wątek: Konferencje muzyczne (WIDEO) (/temat-konferencje-muzyczne-wideo)

Strony: 1 2


Konferencje muzyczne (WIDEO) - Łukasz - 3.01.2014

Cześć wszystkim tym którzy czytają ten temat :)

Wczorajszego dnia a mianowicie 02.01.14 odbyłem rozmowę na skype'ie z pewnym użytkownikiem tego forum. Rozmowa oczywiście była o muzyce a bardziej ściśle o miksie, z którym każdy z nas ma dosyć duży problem.
Pomyślałem sobie : " A może by tak zrobić grupę na skypie lub TeamSpeaku która czynnie rozmawia o muzyce i czynnie się rozwija pokazując sobie nawzajem tipsy i tricksy w Fl Studio lub innym dawie"
I właśnie z tym pomysłem tutaj przyszedłem. Żeby było łatwiej jest program co się zowie Beam you screen który umożliwia współdzielenie ekranu z innymi użytkownikami konferencji.

Cel pomysłu:
- rozwój swoich umiejętności muzycznych
- poszerzenie swojego muzycznego krajobrazu
- nowe znajomości
- pomoc młodym producentom
- zaprzeczenie zdania "polak polakowi wilkiem" i pomoc w zrozumieniu zagadnień muzycznych.

Jeśli macie jakieś pomysły to dajcie każda opinia się przyda :)


RE: Konferencje muzyczne (WIDEO) - Revnotes - 3.01.2014

Korzystałem już wcześniej z tego programu (przydawał się w pracy), najgorzej nie jest, dźwięk i tak idzie z innego źródła. Jestem za takim pomysłem, chętnie bym się edukował w taki sposób, strasznie mnie ciekawią rozwiązania innych osób.
Skype też posiadam jakby ktoś znalazł pretekst ;)


RE: Konferencje muzyczne (WIDEO) - NeoTag - 3.01.2014

Jestem za! Chociaż ja jestem zwykłym gimbusem, jakbyście mój głos usłyszeli to by Wam uszy pękły D: A i tak mam mikrofon w kamerce zepsuty, więc gadać na Skajpaju nie mogę.


RE: Konferencje muzyczne (WIDEO) - OProject - 3.01.2014

Wole szołt boksa na Music Producers.pl xd


RE: Konferencje muzyczne (WIDEO) - sowa - 3.01.2014

ciekawe aczkolwiek zawęzi się to pewnie do paru osób bo wątpie aby powstało jakieś szersze grono osób, które by się na tym skupiło :P ja moge sobie pogadać i popaczeć co tam robicie :D tylko bez walenia konia proszę :P


RE: Konferencje muzyczne (WIDEO) - Loco - 3.01.2014

Pomysł dobry. Sam na co dzień mam dostęp do takowego czatu użytkowników LMMS (czat na skype). Jest tam kilkanaście osób i razem ze sobą tworzymy utworym pomagamy sobie, doradzamy, dzielimy się pomysłami :)


RE: Konferencje muzyczne (WIDEO) - Matt'de Loure - 3.01.2014

Bardzo ciekawy pomysł, dla ludzi którzy mają chęć się uczyć, zdobywać nowe umiejętności i nie tylko. Bo i dzielić się pomysłami, sztuczkami. Ciekaw jestem jak by to zadziałało :)


RE: Konferencje muzyczne (WIDEO) - Knifeman - 3.01.2014

raczej nikogo niczego nie nauczę ale porozmawiać zawsze można szczególnie na tematy które nas tu interesują


RE: Konferencje muzyczne (WIDEO) - Łukasz - 4.01.2014

Skoro parę osób chciałoby w tym uczestniczyć to fajnie byłoby zorganizować jakąś ankietę na tematy nas interesujące. Skoro wszyscy mają facebooka być może powinna powstać grupa o bardzo roboczej nazwie "Wilki muzyki" - określenie przypadkowe bo chciałem żeby ludzie byli żądni wiedzy muzycznej :D
Cele przedstawiłem a teraz czy podoba wam się propozycja wypisania tematów które by nas interesowały i każdy uczestnik konferencji powinien się mniej więcej zapoznać z podstawami tematu.

Jak ja to widzę?
1. Każdy każdego szanuje wypowiedzi innych to skarbnica wiedzy.
2. Przewodniczący konferencji to osoba która mówi najwięcej i najwięcej na dany temat wie.
3. Inni uczestnicy konferencji mają wolną rękę do zadawania pytań przecież chcemy się uczyć a nie trzymać sztywno zasad.
4. Przewodniczący konferencji musi być wyposażony w :
- mikrofon , kamerke (opcjonalnie)
- Skype'a lub TeamSpeak'a - wybierzemy jakiś darmowy server dzięki któremu będziemy mogli swobodnie rozmawiać lub słuchać
- Beam Your Screen - jest to program pozwalający na współdzielenie ekranu dla maksymalnie 4 osób niestety. Dlatego proszę o małą pomoc w znalezieniu programu który mógłby pomieścić do 10 osób może być mniej. Radziłem sobie z wieloma problemami tego programu. Korzystam z niego w czasie kiedy przygotowuje się razem ze znajomymi do jakiegoś kolokwium na studiach. Czasami zawodzi ale dzięki niemu zdałem sesje wrześniową :P
Beam your screen jest także opcjonalny gdyż będzie wykorzystany wtedy gdy przewodniczący będzie chciał coś pokazać na sofcie.


Cóż to chyba tyle. Jeśli ktoś się zgadza z powyższymi zasadami to niech się wypowie czy grupa na facebooku odnośnie konferencji czyli : ustalania tematów , terminów i przewodniczących jest potrzebna.

Pozdrawiam was serdecznie i liczę na wasz odzew gdyż sądzę że nie tylko ja chcę się jeszcze czegoś nauczyć :)
Łukasz


RE: Konferencje muzyczne (WIDEO) - skibot - 4.01.2014

Hmmm pomysł ciekawy proponowałbym jednak coś innego - po co konferencja przez internet, skoro lepiej jest się spotkać w grupie np gdzieś w centrum polski, ustalić program konferencji, prowadzących. To oczywiście wiązałoby się z kosztami zarezerwowania na cały dzień jakieś salki w jakimś hotelu ale być może szanowni administratorzy forum potrafiliby zorganizować jakiś sponsoring np od Abletona :>?


RE: Konferencje muzyczne (WIDEO) - Revnotes - 4.01.2014

Moim zdaniem Twój pomysł nie przejdzie. Nie wierzę w znalezienie sponsora, powątpiewam również w to czy ktoś w ogóle by się zjawił na takim spotkaniu. Video konferencje mają to do siebie, że nie tracisz dodatkowego czasu i środków na dojazd. Wszyscy czują się komfortowo, bo są u siebie. Ja do tego podchodzę jako luźnych rozmów, wysłuchaniu innych, zaadoptowaniu ich trików w produkcji, wolałbym uniknąć jakiś wywodów w salach hotelowych, które i tak zresztą skończą się pewnie zalewaniem robaka.


RE: Konferencje muzyczne (WIDEO) - Łukasz - 4.01.2014

@skibot
To na bank nie przejdzie. Jesteśmy zbyt biednym krajem :D
Każdy producent to samouk i każdy z nas ma ciekawe rozwiązania dotyczące muzyki jaką tworzy. Więc czemu niby nie podzielić się z nimi choćby nawet przez ten internet. Moim zdaniem Spotkania dotyczące muzyki są wartościowe jednak zawsze są płatne i z tym jest zawsze problem.
Podejdź do tego jak @Elnanter, to ma ciebie luźno czegoś nauczyć o ile to ty nie bedziesz przewodniczącym konferencji :)


RE: Konferencje muzyczne (WIDEO) - sowa - 4.01.2014

zalewanie robaka jest spoko ;] wyjątkowo poczekam na gotowe :P co z tego pomysłu powstanie jednak jestem chętny do brania udziału w takich rozmowach :P


RE: Konferencje muzyczne (WIDEO) - Wizzardius - 4.01.2014

Ja chętnie bym wszedł posłuchać, bo sam jeszcze odnośnie miksu nie mam nic ciekawego do powiedzenia. :D


RE: Konferencje muzyczne (WIDEO) - Audionysos - 4.01.2014

Jakby wam brakowało chętnych to ja się zgłaszam :)


RE: Konferencje muzyczne (WIDEO) - Łukasz - 4.01.2014

Więc moja wizja idzie do przodu cieszy mnie to bardzo.
Zapraszam zatem wszystkich chętnych do grupy facebookowej o nazwie "Wilki Muzyki - Konferencje".
Tam będziemy dyskutować o terminach i tematach dyskusyjnych :)

Pozdrawiam serdecznie i jak dla mnie temat uważam za zamknięty.


RE: Konferencje muzyczne (WIDEO) - sowa - 4.01.2014

nie widoć takiej gurpy na facebuke


RE: Konferencje muzyczne (WIDEO) - Łukasz - 4.01.2014

Jeśli jej nie widać to proszę pisać do mnie na PW na Facebooku lub tutaj.


RE: Konferencje muzyczne (WIDEO) - Cris - 4.01.2014

Jeśli będzie trzeba to mogę pomóc :) mój skype to: synthphonia


RE: Konferencje muzyczne (WIDEO) - Wizzardius - 4.01.2014

Ja chce dołączyć do tej grupy, ale nie moge jej znaleść...? Jakieś zapro cokolwiek mógłby ktoś wysłać? Moge na pw dać link do mojego profilu.