MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
UPLIFTING Peter O'ski - Insomnia (Original Mix) - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: UPLIFTING Peter O'ski - Insomnia (Original Mix) (/temat-uplifting-peter-o-ski-insomnia-original-mix)



Peter O'ski - Insomnia (Original Mix) - Peter O'ski - 5.01.2014

Coś na rozruszanie 2014, który mam nadzieję, będzie bardziej obfity w produkcje niż 2013 :) Ten kawałek to taka trochę zmiana - koniec z epickimi transami, a początek takich oto rzeczy ;) Jak tytuł wskazuje - inspiracją była bezsenność, która w owym czasie mnie męczyła, a w rezultacie zaowocowała tą oto produkcją, wydaną w Silent Shore. Enjoy! :)

Oryginał:


Remix:



RE: Peter O'ski - Insomnia (Original Mix) [Silent Shore Rec.] - Alex fat - 6.01.2014

Hej . Oba bardzo fajne , ale brzmia jak by walec ponich przejechal . :) Pozdrawiam


RE: Peter O'ski - Insomnia (Original Mix) [Silent Shore Rec.] - T-Sted - 6.01.2014

Jak na moje uszy to nadal (prawie) klasyczny Uplifting, tyle że zmieniłeś bassline (stąd to "prawie"), no ale mimo wszystko bardzo dobrze że szukasz czegoś nowego. Co do samego basu to jakoś nie bardzo mi się podoba to portamento na nim (kwestia gustu). Sample wokalne w breaku też trochę średnio pasują, nie wiem dokładnie w czym rzecz, może po prostu nie wpasowują się w klimat nagrania. Poza tym melodycznie bardzo dobrze, klimat również przyjemny, miks profesjonalny. Remix chyba mniej mi się spodobał (sub za bardzo wyłazi na wierzch), ale z pewnością jest to również dobry kawałek, no przecież w SSR nie wydają byle czego :D.
Pozdrawiam.


RE: Peter O'ski - Insomnia (Original Mix) [Silent Shore Rec.] - Squirrel wax - 6.01.2014

[Obrazek: 87826656771149835886.png]

Brawo ;P




RE: Peter O'ski - Insomnia (Original Mix) [Silent Shore Rec.] - Peter O'ski - 7.01.2014

(6.01.2014, 19:13)T-Sted napisał(a): Jak na moje uszy to nadal (prawie) klasyczny Uplifting, tyle że zmieniłeś bassline (stąd to "prawie"), no ale mimo wszystko bardzo dobrze że szukasz czegoś nowego. Co do samego basu to jakoś nie bardzo mi się podoba to portamento na nim (kwestia gustu). Sample wokalne w breaku też trochę średnio pasują, nie wiem dokładnie w czym rzecz, może po prostu nie wpasowują się w klimat nagrania. Poza tym melodycznie bardzo dobrze, klimat również przyjemny, miks profesjonalny. Remix chyba mniej mi się spodobał (sub za bardzo wyłazi na wierzch), ale z pewnością jest to również dobry kawałek, no przecież w SSR nie wydają byle czego :D.
Pozdrawiam.

Bo to nadal będzie uplifting, tylko trochę bardziej 'nowoczesny', że tak to ujmę :) Niestety mam lekką słabość do portamento na takich sawowych basach... Te voxy właśnie tak jednym pasowały, innym nie - mam nadzieję, że nie burzą zbytnio kompozycji ;)

Właśnie dzisiejszy support FSOE totalnie poprawił mi humor i zmotywował do dalszej pracy ^^


RE: Peter O'ski - Insomnia (Original Mix) [Silent Shore Rec.] - Invisib - 7.01.2014

Ratujesz ten dzial naprawde ... Nie pisze ze original jest zly ale wole mocniej , Remix Existence to jest to. Zycze wiekszych sukcesow


RE: Peter O'ski - Insomnia (Original Mix) [Silent Shore Rec.] - Matt'de Loure - 7.01.2014

Fajny kawałek. Mix też dobrze hula, jedynie co mi nie pasuje to ten bass. Za bardzo się wybija jak dla mnie. Kawałek pod względem melodyjnym na średnim poziomie ale za to nie nudzi i można słuchać. Jednak bardziej do gustu przypadł mi remix. Ale wiadomo o gustach się nie dyskutuje. Gratki za kawałek i wydanie.
Pozdrawiam


RE: Peter O'ski - Insomnia (Original Mix) [Silent Shore Rec.] - jupi161 - 11.01.2014

No no chciałbym umieć tak miksować :D Kawałek jak najbardziej na plusik, chociaż melodycznie mogło by być jeszcze lepiej.


RE: Peter O'ski - Insomnia (Original Mix) - FL FAN - 24.01.2014

Prawdziwe petardy i dynamit, jest moc i dynamika, efektownie i elegancko wykonane nagrania. Melodia jest w porządku, sporo się dzieje w kawałkacha brzmienia są ciekawie rozłożone więc przestrzeń i atmosfera są uwypuklone bez pominięcia akcji i dynamiki.

(7.01.2014, 0:03)Peter Oski napisał(a): Te voxy właśnie tak jednym pasowały, innym nie - mam nadzieję, że nie burzą zbytnio kompozycji ;)

Nie zepsuły kompozycji absolutnie, mnie to przekonuje, nie było zgrzytu i myślę, że trafnie te wstawki są umieszczone.

Gratuluję pomysłu ! Pozdrawiam Serdecznie !