MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
HOUSE Bingo Players vs. Chocolat Puma - Disco Electrique (MaTThew S. Remix 2014) - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: HOUSE Bingo Players vs. Chocolat Puma - Disco Electrique (MaTThew S. Remix 2014) (/temat-house-bingo-players-vs-chocolat-puma-disco-electrique-matthew-s-remix-2014)



Bingo Players vs. Chocolat Puma - Disco Electrique (MaTThew S. Remix 2014) - surgal16 - 8.01.2014

Witam! Przedstawiam moj najnowszy remol :)
Pozdrawiam MaTThew S.




;)



RE: BINGO PLAYERS vs. CHOCOLATE PUMA - Disco Electrique (MaTThew S. Remix 2014) - RDZK - 8.01.2014

jak na moje ucho to vox nie idzie w parze z tym synthem w dropie ;x


RE: BINGO PLAYERS vs. CHOCOLATE PUMA - Disco Electrique (MaTThew S. Remix 2014) - Revnotes - 9.01.2014

Stopa brzmi bardzo kartonowo, ale po 30 sekundzie już mnie to nie dziwi, rozumiem, że dopiero zaczynasz coś tam strugać. Nie rozrzucaj synthów tak szeroko po panoramie, w dodatku z takimi opóźnieniami, bo jeśli ktoś to by odpalił w mono np. w radio to koniec. Motyw na pewno buja, albo zabujał by gdybyś bardziej się przyłożył. Poza tym to jest chyba mashup, a nie remix.


RE: BINGO PLAYERS vs. CHOCOLATE PUMA - Disco Electrique (MaTThew S. Remix 2014) - surgal16 - 10.01.2014

Tak dopiero zaczynam ;) Chodź ostatnio mało czasu poświęcam projektom, bardziej skupiam sie na dj-ce.
Ale co do mashup to sie nie zgodze z Toba. Ponieważ wszystko to co zrobiłem to mój pomysł, z niczego nie sciagniety. Tylko oczywiscie vokal od BINGO PLAYERS vs. CHOCOLATE PUMA - Disco Electrique. A mashup to moj drogi jest umiejętne połączenie ze sobą dwóch (lub więcej) piosenek w celu osiągnięcia nowej, spójnej kompozycji ;)

Pozdrawiam MaTThew S. ;)
Ale ogólnie dzieki wielkie za porady :)


RE: BINGO PLAYERS vs. CHOCOLATE PUMA - Disco Electrique (MaTThew S. Remix 2014) - Revnotes - 10.01.2014

Jeżeli na prawdę tylko wokal to ok.


RE: Bingo Players vs. Chocolat Puma - Disco Electrique (MaTThew S. Remix 2014) - Audionysos - 16.01.2014

I te pianinko od 2:30 też sam ułożyłeś? Świetnie się zgrywa z wokalem (nie liczą "chórku" w 5:39).
Jakoś ciężko mi w to uwierzyć po tym co usłyszałem do 2:30 - no powiedzmy, że tego nie słyszałem ;)
Ta druga część bardzo fajna, jakby jeszcze miks był trochę lepszy to by było super :)


RE: Bingo Players vs. Chocolat Puma - Disco Electrique (MaTThew S. Remix 2014) - surgal16 - 19.01.2014

Tak wszystko ułożyłem sam :) Próbowałem ułożyć prawdziwy stary z lat 2002-2006 House
Bo w tych czasach ciężko o dobry House


RE: Bingo Players vs. Chocolat Puma - Disco Electrique (MaTThew S. Remix 2014) - Revnotes - 20.01.2014

Zgadzam się z Tobą w 100%, ale wszystko ewoluuje i coś zajmuje miejsce czegoś.


RE: Bingo Players vs. Chocolat Puma - Disco Electrique (MaTThew S. Remix 2014) - Audionysos - 20.01.2014

Tylko dlaczego kijek zajmuje miejsce siekierki? :P
Ja bym poszedł nawet dalej, w jeszcze starszy house, aż się łezka w oku kręci...

Ten drugi motyw bardzo mi przypomina ten kawałek :)

Choć już housem ja bym tego nie nazwał :P


RE: Bingo Players vs. Chocolat Puma - Disco Electrique (MaTThew S. Remix 2014) - surgal16 - 20.01.2014

No mocno przypomina :) Super utwór... Na takich się wychowałem, wiec cos ze starszych lat siedzi w glowie, a pozniej wystukuje sie na pianinku :D :) Cudo utwór...
Tylko powiem Ci tak. Moim zdaniem, jest to house :) tylko, ze ma elektryczne brzmienie. Dołóż do tego pianino i bedzie klasyk house ;)


RE: Bingo Players vs. Chocolat Puma - Disco Electrique (MaTThew S. Remix 2014) - Z3KE - 26.01.2014

Jako że zaczynasz to nie będę się czepiał technicznie, choć tak jak wyżej już było napisane nie nadawaj lead'om, synth'om aż tak dużej panoramy bo o ile to brzmi dobrze w stereo to w mono gubi swój urok a czasami nawet utwór zostaje wręcz zmasakrowany ;-) Taka uwaga na przyszłość. Co do kompozycji to podoba mi się ten drugi motyw z pianem...Melodia jest bardzo dobra lecz jak dla mnie połączenie piana i wixiarskiego pompiarskiego synth'a nie jest dobrym rozwiązaniem. Czasami trzeba mieć na uwadze co się ze sobą łączy - to też tak na przyszłość ;-)
No i miescami vokal trochę nie trafia rytmicznie...
Nie mniej repek za pracę jak najbardziej :-)