MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
ABLETON Ableton Live 9: Problem z przeglądarką [Rozwiązany] - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: POMOC (https://musicproducers.pl/forum-pomoc)
+--- Dział: Hardware / Software (https://musicproducers.pl/forum-hardware-software)
+--- Wątek: ABLETON Ableton Live 9: Problem z przeglądarką [Rozwiązany] (/temat-ableton-live-ableton-live-9-problem-z-przegladarka-rozwiazany)



Ableton Live 9: Problem z przeglądarką [Rozwiązany] - HeluCze - 8.01.2014

Jak w temacie używam Live'a 9 i nie mogę wrzucać żadnych plików audio oprócz sampli :'( Wyświetla się informacja " the file could not be read it may be corrupt or not licensed" przy czym próbowałem nawet swoje nutki wrzucać i to samo :/
Kupiłem nowego laptopa, wgrałem live i tu taki oto problem :( Wcześniej na PC tego nie było :O
pomóżcie bo w sobotę gram live act i muszę się przygotować :/ Jak było to sorry ale nie widziałem :( Z góry dzięki Krzysiek :)


RE: Ableton Live 9 - problem z przeglądarką ( browser problem) - Knifeman - 9.01.2014

http://musicproducers.pl/temat-ableton-live-ableton-live-problem-z-plikami-mp3

instalacja quicktime powinna pomóc


RE: Ableton Live 9 - problem z przeglądarką ( browser problem) - HeluCze - 9.01.2014

Niestety :( szukałem już i widziałem to rozwiązanie
ale nie pomaga :/ nawet przeinstalowałem QuickTime 2 raz ale tez nie pomogło ://


RE: Ableton Live 9 - problem z przeglądarką ( browser problem) - Knifeman - 9.01.2014

jedyne co mi przychodzi do głowy to:

Options > Preferences > File, Folder > Decoding & Web Cache
- Minimum Free Space - 100 MB (jak najmniej)
- Maximum Cache Size - Off (opcjonalnie kliknąć Cleanup)
- Cache Folder - jeżeli posiadasz kilka partycji to polecam podać tą z większą ilością wolnego miejsca


RE: Ableton Live 9 - problem z przeglądarką ( browser problem) - HeluCze - 9.01.2014

niestety też nie :( próbowałem wgrać też inne codecki ale niestety też nie poskutkowało :/


RE: Ableton Live 9 - problem z przeglądarką ( browser problem) - ProCkers - 9.01.2014

Pamiętam że kiedyś miałem ten sam problem, ale samo mi się naprawiło. Kompa spróbuj zresetować :D Prosta rzecz, a czasem pomaga ;)


RE: Ableton Live 9 - problem z przeglądarką ( browser problem) - HeluCze - 9.01.2014

ech gdyby to było takie proste... :P Ale spróbowałem... też nie :(


RE: Ableton Live 9 - problem z przeglądarką ( browser problem) - Audionysos - 11.01.2014

Widocznie ableton współpracuje z jakimiś wytwórniami i nie możesz używać pirackich wersji. Próbowałeś tak z wszystkimi plikami (rozumiem, że chodzi tylko o gotowe utwory). Spróbuj z jakiś lagenie zakupionym kawałkiem albo najstarszy jaki masz na dysku. Jeśli się załaduje to to może być to.
Nie mam pojęcia w jaki sposób oni zabezpieczają te utwory, ale możesz spróbować pokombinować w jakimś innym programie je edytować i zapisać jako wav z np. lekko zmienioną prędkością. Wszystko zależy od technologii jakiej stosują do zabezpieczania tych plików.


RE: Ableton Live 9 - problem z przeglądarką ( browser problem) - HeluCze - 20.01.2014

niestety moje piosenki też nie wchodzą :/ puściło mi na WAV'y więc chociaż tyle :P ale dzięki za pomoc :D


RE: Ableton Live 9 - problem z przeglądarką ( browser problem) - ProCkers - 20.01.2014

(11.01.2014, 23:00)Audionysos napisał(a): Widocznie ableton współpracuje z jakimiś wytwórniami i nie możesz używać pirackich wersji. Próbowałeś tak z wszystkimi plikami (rozumiem, że chodzi tylko o gotowe utwory). Spróbuj z jakiś lagenie zakupionym kawałkiem albo najstarszy jaki masz na dysku. Jeśli się załaduje to to może być to.
Nie mam pojęcia w jaki sposób oni zabezpieczają te utwory, ale możesz spróbować pokombinować w jakimś innym programie je edytować i zapisać jako wav z np. lekko zmienioną prędkością. Wszystko zależy od technologii jakiej stosują do zabezpieczania tych plików.

Bzdura! Mi wszystkie utwory i sample działają w każdym formacie, a w większości są pirackie. A mam tą samą wersję Abletona.

Spróbuj kolego odinstalować Abletona, wyczyścić rejestr i wszystkie pliki związane z Abletonem i zainstalować ponownie, najlepiej na innej partycji niż poprzednio ;) Może to coś da :)