MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
Legal, pirat, a może demo? - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Offtop (https://musicproducers.pl/forum-offtop)
+---- Dział: Dyskusje (https://musicproducers.pl/forum-dyskusje)
+---- Wątek: Legal, pirat, a może demo? (/temat-legal-pirat-a-moze-demo)

Strony: 1 2 3 4


Legal, pirat, a może demo? - Adrienex112 - 10.01.2014

Ciekawi mnie, ile osób korzysta z wersji legalnej, ile z pirackiej, a ile z darmowej legalnej (Demo :P )


RE: Legal, pirat, a może demo? - RaNi/Works - 10.01.2014

Przyznaję się... mam pirata i co? Chyba nie muszę mówić polskich realii?


RE: Legal, pirat, a może demo? - Grisha - 10.01.2014

Pomysł w demo, obróbka w piracie, a mastering to już obowiązkowo legal :D


RE: Legal, pirat, a może demo? - Adrienex112 - 10.01.2014

(10.01.2014, 19:08)Rivel Nightstar napisał(a): Przyznaję się... mam pirata i co? Chyba nie muszę mówić polskich realii?

Nie musisz, sam mam pirata... W końcu tutaj tworzymy muzykę amatorsko, a na zakup legalnego programu można pozwolić sobie juz tylko gdy naprawdę będziemy mieli z tego dochody, no chyba że ktoś ma kasę i może sobie sprawić taką przyjemność.


RE: Legal, pirat, a może demo? - sowa - 10.01.2014

(10.01.2014, 19:31)Adrienex112 napisał(a):
(10.01.2014, 19:08)Rivel Nightstar napisał(a): Przyznaję się... mam pirata i co? Chyba nie muszę mówić polskich realii?

Nie musisz, sam mam pirata... W końcu tutaj tworzymy muzykę amatorsko, a na zakup legalnego programu można pozwolić sobie juz tylko gdy naprawdę będziemy mieli z tego dochody, no chyba że ktoś ma kasę i może sobie sprawić taką przyjemność.

Pitu pitu nie ma to jak się usprawiedliwiać :D Jeżeli muzyka to pasja i nawet jeśli nie przynosi dochodów to pieniądze wydane na rozwijanie jej nie będą zmarnowane. DAWy nie kosztują już tyle co kiedyś więc o braku kasy też nie ma co gadać. Trochę oszczędności i jeżeli się chce to się uzbiera nawet nie będąc bogaczem (wiem po sobie).


RE: Legal, pirat, a może demo? - Loco - 10.01.2014

Ja korzystam Z darmowego softu i nie narzekam, uważam że liczą się bardziej umiejętności niż soft.


RE: Legal, pirat, a może demo? - OProject - 11.01.2014

Pirat a bo co? :P Oczywiście i mam też darmowe programy.
Co tu dużo gadać bida... można zbierać i zbierać legalny daw, sprzęt, vst itp. kupa pieniędzy... zanim ktoś by tyle uzbierał już by mu się znudziło czekanie, a w sumie wolałbym jednego analoga niż te wszystkie wtyczki :P
Ciekawe ilu z was ma legalne programy, gry, filmy itp. itd. ? xd


RE: Legal, pirat, a może demo? - Adrienex112 - 11.01.2014

(11.01.2014, 8:54)OldscoolProject napisał(a): Pirat a bo co? :P Oczywiście i mam też darmowe programy.
Co tu dużo gadać bida... można zbierać i zbierać legalny daw, sprzęt, vst itp. kupa pieniędzy... zanim ktoś by tyle uzbierał już by mu się znudziło czekanie, a w sumie wolałbym jednego analoga niż te wszystkie wtyczki :P
Ciekawe ilu z was ma legalne programy, gry, filmy itp. itd. ? xd
Ja :) Wszystkie gry, programy (Oprócz FLa...) jakie mam kupiłem legalnie, w sklepie albo za pomocą dystrybucji elektronicznej (Steam, Origin).


RE: Legal, pirat, a może demo? - OProject - 11.01.2014

Dodam jeszcze że gdybym miał kasę to na pewno posiadałbym legalne, programy, wtyczki, gry,
filmy i wielką kolekcje płyt winylowych i CD :P
I myślę że każdy tak by miał gdyby było go stać ;)


RE: Legal, pirat, a może demo? - sowa - 11.01.2014

(11.01.2014, 10:43)OldscoolProject napisał(a): Dodam jeszcze że gdybym miał kasę to na pewno posiadałbym legalne, programy, wtyczki, gry,
filmy i wielką kolekcje płyt winylowych i CD :P
I myślę że każdy tak by miał gdyby było go stać ;)


Kolejna wymówka :D Do tego doprowadziła UE. Socjalizm... ludzie czekają aż dostaną :D Bida? Nie masz pieniędzy? Pracujesz chociaż? XD Socjalizm zniszczył ludzkość... brak teraz zaradności w ludziach... skoro jedziesz na piracie to co Ci robi ile będziesz odkładać na legalny soft? Możesz nawet rok odkładać po trochu, ale łatwiej jest powiedzieć, ze mnie nie stać i jechać na nielegalu ;]


RE: Legal, pirat, a może demo? - K - 11.01.2014

Sowa, tak mówisz o tym odkładaniu, a coś mi się przypomina, że we wrześniu to nową fifę zasysałeś :D


RE: Legal, pirat, a może demo? - sowa - 11.01.2014

(11.01.2014, 13:00)Kay napisał(a): Sowa tak mówisz o tym odkładaniu, a coś mi się przypomina, że we wrześniu to nową fifę zasysałeś :D


Jep ^^ Pieniążki poszły na produkcje więc jak mówiłem, nie da się kupić wszystkiego od razu ;] Powolutku mój soft staje się w pełni legalny aczkolwiek produkcja czyli moja pasja jest na 1 miejscu i zamierzam wydawać kaskę na to :) Jeszcze rok temu miałem piracki DAW i w sumie to tyle :P w Tym roku udało mi się kupić klawisze midi, interface audio, DAW i monitor tak więc inwestycje były :D W tym roku planuję wyjechać za granice więc muszę odkładać kasę na wyjazd, ale koniec końców nie popuszczę i mój soft do produkcji będzie w 100% legalny ;]


RE: Legal, pirat, a może demo? - Revnotes - 11.01.2014

DAW swoją drogą, ale zazwyczaj korzystamy z zewnętrznych wtyczek i tutaj niewielu chyba może się pochwalić swoimi zakupami ;) Zasłużone wtyczki często są dostępne w cenach zbliżonych do wartości nie jednego DAW, więc nasze inwestycje chyba nigdy się nie skończą xD


RE: Legal, pirat, a może demo? - sowa - 11.01.2014

(11.01.2014, 13:40)Elnanter napisał(a): DAW swoją drogą, ale zazwyczaj korzystamy z zewnętrznych wtyczek i tutaj niewielu chyba może się pochwalić swoimi zakupami ;) Zasłużone wtyczki często są dostępne w cenach zbliżonych do wartości nie jednego DAW, więc nasze inwestycje chyba nigdy się nie skończą xD

Kontakt i biblioteki owszem aczkolwiek syntezatory nie :P Ja planuję zakup syntezatora Spire czyli kombajn konkretny a do tego dołożę jakieś darmówki i kurde można jechać konkretne nuty ;] Do tego jeżeli ktoś kupuje np. FL, który posiada już konkretne synthy... to nie wiem czemu ktoś miałby cokolwiek kupować? :D Sytrus, Sawer, Tohxic, Harmless? xD Gdyby te synthy były dostępne w SO to bym się za innymi synthami płatnymi nie rozglądał ;]


RE: Legal, pirat, a może demo? - Trusted - 11.01.2014

Ja tam swoje wtyczki kupuje...

Za transfer na Chomikuj :D


RE: Legal, pirat, a może demo? - OProject - 11.01.2014

(11.01.2014, 10:57)sowa napisał(a): Kolejna wymówka :D Do tego doprowadziła UE. Socjalizm... ludzie czekają aż dostaną :D Bida? Nie masz pieniędzy? Pracujesz chociaż? XD Socjalizm zniszczył ludzkość... brak teraz zaradności w ludziach... skoro jedziesz na piracie to co Ci robi ile będziesz odkładać na legalny soft? Możesz nawet rok odkładać po trochu, ale łatwiej jest powiedzieć, ze mnie nie stać i jechać na nielegalu ;]
"Kto jest bez winy niech pierwszy rzuci kamieniem"
Sam masz/miałeś i mieć będziesz Piraty, nie cwaniakuj, muzykę (mp3) czy sample też masz pewnie kupione... :P
Skoro nie widać różnicy to po co przepłacać? xd <buahahaha>
Chodził byś do pracy jeśli umiał byś klonować pieniądze? xd
Gdyby było u nas jak u Niemców czy Anglików to nikt by nie narzekał na brak hajsu a ty zarabiałbyś 2, 3 razy więcej i kupował byś co chcesz ale mieszkamy w Polsce gdzie jest jak jest... xd
Nie szukam wymówek bo jest mi dobrze na Piratach, po co mam płacić skoro to nie uczyni ze mnie lepszego producenta i z ciebie też, najwyżej "uczciwszego"<buahahaha>


RE: Legal, pirat, a może demo? - Knifeman - 11.01.2014

tak pirace - ale jeżeli coś jest dobre to polecam innym - może ktoś z nich kupi


RE: Legal, pirat, a może demo? - sowa - 11.01.2014

(11.01.2014, 18:04)OldscoolProject napisał(a):
(11.01.2014, 10:57)sowa napisał(a): Kolejna wymówka :D Do tego doprowadziła UE. Socjalizm... ludzie czekają aż dostaną :D Bida? Nie masz pieniędzy? Pracujesz chociaż? XD Socjalizm zniszczył ludzkość... brak teraz zaradności w ludziach... skoro jedziesz na piracie to co Ci robi ile będziesz odkładać na legalny soft? Możesz nawet rok odkładać po trochu, ale łatwiej jest powiedzieć, ze mnie nie stać i jechać na nielegalu ;]
"Kto jest bez winy niech pierwszy rzuci kamieniem"
Sam masz/miałeś i mieć będziesz Piraty, nie cwaniakuj, muzykę (mp3) czy sample też masz pewnie kupione... :P
Skoro nie widać różnicy to po co przepłacać? xd <buahahaha>
Chodził byś do pracy jeśli umiał byś klonować pieniądze? xd
Gdyby było u nas jak u Niemców czy Anglików to nikt by nie narzekał na brak hajsu a ty zarabiałbyś 2, 3 razy więcej i kupował byś co chcesz ale mieszkamy w Polsce gdzie jest jak jest... xd
Nie szukam wymówek bo jest mi dobrze na Piratach, po co mam płacić skoro to nie uczyni ze mnie lepszego producenta i z ciebie też, najwyżej "uczciwszego"<buahahaha>

Posiadam parę piratów i nie zaprzeczę, ale ta ilość maleję a z pewnością nie posiadam już mp3. Używam Spotify oraz YT do tego radia i nie widzę powodu aby zaśmiecać sobie dysk mp3 :D Posiadam również legalne albumy CD ;] Różnica jest zawsze, czy to updatey czy to support do którego można się zgłosić w razie problemu a nie szukać pomocy na forach ;] Można "klonować" pieniądze, ale za to się idzie do pierdla :) Mieszkam w Polsce, zarabiam najniższą krajową przy dużej ilości godzin w miechu a mam legalny DAW o ja Cie chyba jestem magikiem ;]
Każdy ma wybór :P Ja w ramach podzęki za stworzenie programu dzięki, któremu mogę spełniać pasję jestem w stanie rzucić kaską :)


RE: Legal, pirat, a może demo? - Knifeman - 11.01.2014

(11.01.2014, 19:08)sowa napisał(a): o ja Cie chyba jestem magikiem ;]
[Obrazek: z12603460Q,Magik--Paktofonika.jpg]

no nie gadaj XD

a tak ogólnie to każdy ma inne poczucie wartości - ja się nie usprawiedliwiam - wiem że robię źle - wy też robicie źle i żadne tłumaczenia was nie ratuje


RE: Legal, pirat, a może demo? - Audionysos - 11.01.2014

(11.01.2014, 14:26)sowa napisał(a): Kontakt i biblioteki owszem aczkolwiek syntezatory nie :P Ja planuję zakup syntezatora Spire czyli kombajn konkretny a do tego dołożę jakieś darmówki i kurde można jechać konkretne nuty ;] Do tego jeżeli ktoś kupuje np. FL, który posiada już konkretne synthy... to nie wiem czemu ktoś miałby cokolwiek kupować? :D Sytrus, Sawer, Tohxic, Harmless? xD Gdyby te synthy były dostępne w SO to bym się za innymi synthami płatnymi nie rozglądał ;]

Tylko puki co i chyba jeszcze przez parę ładnych lat, nic nie zastąpi profesjonalnie samplowanych dźwięków np. orkiestry, a takie paczki są masakryczne drogie. Chyba, że robisz tylko czyste elektro to możesz się bez tego obejść.
Zgadzam, się że powinno się w miarę możliwości wspierać ludzi z których pracy korzystasz, ale myślę, że lepiej na początku inwestować w podstawowy hardware. To wszystko zależy ile się zarabia, wiadomo ;)