MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
PROG. NeoTag - No More Adverts - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: PROG. NeoTag - No More Adverts (/temat-progressive-neotag-no-more-adverts)



NeoTag - No More Adverts - NeoTag - 20.01.2014

Siemanko! Prezentuję nowy kawałek. Miałem przy jego tworzeniu wrażenie, że czegoś (zapewne naprawdę wieeeelu rzeczy) tutaj brakuje, ale za nic nie mogłem wyczaić konkretnie czego. Tak więc wrzucam go w takiej formie, w jakiej jest. Dostanę rady i poprawię co trzeba ;) Dobra, koniec tego pie*dolenia, macie:




RE: NeoTag - No More Adverts - Audionysos - 20.01.2014

No trzeba być zdolny, żeby z czegoś takiego zrobić 5 min aranż. :D
Ale serio, sam piszesz, że czegoś brakuje i prawda jest taka, że tutaj się kompletnie nic nie dzieje.
Żeby coś poprawić to coś musi najpierw być :P
Pokombinuj coś i nie rób sobie żartów.


RE: NeoTag - No More Adverts - matex206 - 21.01.2014

Aranżacja leży totalnie, nic się nie dzieje przez te 5 min., kick razem z snarem grają za głośno do całości kawałka. Od 2:30 strasznie fałszuje, nie wiem czy taki był zamiar ale nie pasuje to w ogóle. Więcej pracy musisz wkładać w swoje utwory, oglądaj tutoriale !


RE: NeoTag - No More Adverts - Revnotes - 21.01.2014

Nie jestem przekonany czy Ty to słyszysz, ale perkusja zupełnie się ze sobą nie klei. Koniecznie zacznij korzystać z kompresorów, wrzuć taki na grupę perkusji z łagodnym ratio, ale głębokim progiem zadziałania, perkusja niejako się ze sobą sklei, ale do tego potrzebny jest również korektor, którym usuniesz wszystkie dolne częstotliwości na wszystkich ścieżkach prócz stopy. Nie zapominaj o pogłosach, zupełnie zapomniałeś o panoramie, wszystko jest wrzucone w sam środek. Staby wypadają lepiej, ale to dlatego, że tutaj jest tak pusto, więc nawet w stanie surowym brzmi to nieźle, a to dlatego, że preset bellsów i to pianino zostały dobrze przygotowane, raczej nie wierzę, w Twoje możliwości sound designu, po tym co już usłyszałem. Chord/bass jest zdecydowanie za cicho, poza tym również nie klei się w miksie. Brakuje tutaj side chaina. Aranżacja może uśpić lub zanudzić na śmierć, przeczucie Cię nie myliło. Postaraj się, że progressive faktycznie się rozpędzał, rozwijał, budował napięcie. W Twoim utworze nie ma zupełnie żadnych przejść. Trochę się rozpisałem, mam nadzieję, że pomogłem.


RE: NeoTag - No More Adverts - Z3KE - 26.01.2014

Żeby nie dublować to powiem tylko że zgadzam się z Elnanter'em. Mieć pomysły to jedno ale czasem trzeba mieć możliwości żeby je wykorzystać. Poucz się na YT o podstawach typu co to jest kompresor i jak z niego korzystać. Może wydawać Ci się że niepotrzebnie stracisz czas ale to błąd ponieważ dzięki nowo nabytym umiejętnościom będziesz w stanie lepiej przenieść swoje pomysły na DAW. Bo tylko to ogranicza tak naprawdę możliwości twórcze - nasze umiejętności.