MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
ELECTRONICA Amomus - Amomus'SpookyRumba - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: ELECTRONICA Amomus - Amomus'SpookyRumba (/temat-electronica-amomus-amomus-spookyrumba)



Amomus - Amomus'SpookyRumba - Amomus - 22.01.2014



Witam, oto moja najnowsza kompozycja zbudowana na bicie, który udostępnił mi taki jeden fajny soundcloudowicz Lovvarion. Zbudowałem na nim zupełnie nowy utwór, bardzo zróżnicowany i bardzo własny, dlatego też postanowiłem wrzucić go tu a nie do działu na remixy i mam nadzieję, że moderatorzy się ze mną zgodzą, że nie należy tego traktować jako remix sensu stricto. ;) Znacznie bliżej temu po prostu do mojej własnej kompozycji.

Pozdrawiam i zalecam bardzo słuchać na dobrych słuchawkach!! Bo pod dobre słuchawki to miksowałem, przy odsłuchach na głośnikach za każdym razem słyszałem ten utwór nieco inaczej jak chciałem i nie wszystko wtedy dobrze słychać. Tu wypada znacznie lepiej, gdy wszystkie dźwięki kłębią się "w środku" głowy niż "na zewnątrz". ^^ (choć wiem że dobrym miksem można zrobić wszystko, ale i tak już zbyt dużo wysiłku w utwór włożyłem, głębszym babraniem w miksie bałbym się tylko, że coś w projekcie sknocę)


RE: Amomus - Amomus'SpookyRumba - F.P.P - 22.01.2014

No ciekawie ciekawie fajnie to spanoramowane, stadionowe organy mnie się nie podobają i głosy też nie bardzo :( wywal je, nie pasuje tutaj to brzmienie. Poza tym całkiem fajny trip, moja wyobraźnia bardzo mocno zadziałała. Byłem w Afryce , jungle, kosmosie i jeszcze w paru miejscach które tylko widziałem jak slajd :D. Po kontemplowaniu całego utworu głosy odpuszcze ale tych organów jakoś nie mogę. Ale tak czy inaczej brawa się należą. Prześledzę Cię na SC jeszcze nie raz obadam Twoje tracki, nie koniecznie tak jak dziś na sucho :).
Pozdro...


RE: Amomus - Amomus'SpookyRumba - FL FAN - 27.01.2014

Tak, kawałki Amomusa działają na wyobraźnie. Przyciagają eksperymentalne brzmienia, dobra aranżacja, słychać prace nad projektem. Ładne barwy brzmień rodem od Tangerine Dream, którym się Amomus inspiruje idealnie tu pasują, naprawde utwór robi wrażenie klimatem, głębią i przestrzenią, która pobudza wyobraźnię słuchacza.


RE: Amomus - Amomus'SpookyRumba - abyssMB - 31.01.2014

Utwór dopracowany piękna przestrzeń , czuć podróż orientalną. Zgadzam się z F.P.P. organy jakby z innej bajki , nie podobają mi się . Ale reszta super , drugiej połowy można słuchać na okrągło.


RE: Amomus - Amomus'SpookyRumba - Amomus - 1.02.2014

Hej dzięki wam wielkie za komentarze!

A widzicie mi się akurat te organy bardzo podobają i idealnie pasują do mojej wizji. :) Ten kawałek ma wiele momentów które wydają się zupełnie z innej bajki, gdy się je porówna do siebie nawzajem. Ale najważniejsze jest to, że same przejścia z jednych w drugie są płynne i jakoś tego chyba raczej nie czuć, gdy się o tym nie myśli. Po prostu leci się z "flowem".

Ostatnio sobie pomyślałem, że moja muzyka często bywa połączeniem muzyki z słuchowiskiem. Czyli - należy do niej siadać jak do słuchowiska, z tym że wsłuchując się w dźwięki a nie w słowa. Opowieść jest kreślona abstrakcyjnie, wobec czego każdy może przeżyć coś zupełnie innego i każdy może być zaprowadzony w ten sposób zupełnie gdzie indziej. To jest główny powód dla którego uwielbiam sztukę abstrakcyjną w ogóle. Że tak naprawdę to co każdy widzi w czymś abstrakcyjnym to raczej odbicie ich jakichś własnych wyobrażeń/wizji/a czasem przyzwyczajeń.

Nie wiem czemu te organy mogą nie pasować, mi brzmieniowo współdziałają z innymi organo-podobnymi (czy wręcz organicznymi hehe) dźwiękami jakie występują wtedy wokół. Może jedna rzecz, że mogłyby być odrobinę bardziej "wytłuszczone", odrobinę bardziej nasycone brzmieniem i pogłosem może. No ale. Jak się robi takie kawałki i odsłuchuje je w kółko i w kółko przy produkcji to na każdą jej część przychodzi moment jakiegoś przesytu i wrażenia w stylu "hmm czy to aby na pewno jest dobre". Trochę tak jak gdy się ciągle powtarza jedno słowo, aż w końcu przestaje brzmień normalnie i zaczyna ci się wydawać dziwne, obce, jakieś takie "nieplastyczne" i dziwaczne. Miałem taki moment prawie z każdą częścią tego utworu. Oprócz momentu z organami. :D Dla mnie są one dobrym wstępem do transu w jaki można wpaść przy słuchaniu tego. Z lekko psychodeliczną nutą.

Jeszcze raz dzięki za słuchanie i komentarze, pozdrawiam!


RE: Amomus - Amomus'SpookyRumba - FL FAN - 1.02.2014

W moim przekonaniu organy pasują, ja lubie eksperymentalną muzykę i sam nieraz tak mieszam, że niektórym osobom wydaje się to chaosem ale też pewna liczba osób wyraziła jakieś skromne uznanie dla tych utworów. W tym nagraniu jest domieszka klimatu horroru, jest akcja, czuje Londyn deszczową porą, kosmos, a nawet spotkanie z wampirami w Transylwani które właśnie te organy nakręcają - takie są moje wyobrażenia, a jak wspomniałeś każdy ma inne i o to tutaj chodzi. Tak więc kawałek jest super ambiwalentny i dlatego wiem, że napracowałeś się przy nim, bo wiem też doskonale jak trudno jest przekazać większą ilosć emocji w nagraniu nie tworząc jednocześnie chaosu. Oczywiście udało Ci się, przejścia są niezauważalne, przyznaję.

Pozdrawiam również !