MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
Czy jest dalej sens próbować robić muzykę ? - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Kosz (https://musicproducers.pl/forum-kosz)
+--- Wątek: Czy jest dalej sens próbować robić muzykę ? (/temat-czy-jest-dalej-sens-probowac-robic-muzyke)



Czy jest dalej sens próbować robić muzykę ? - lolsawe - 23.01.2014

Witam wszystkich :D
Mam takie pytanko od około roku i 10 miesiący "bawię się " w daw-ie. Na początku był to Fl a od 4 miesięcy próbuje w Ablu
Problem jest tego typu ze moje kawałki brzmią jak kupa :D
Nic mi nie wychodzi :( To jest ostatni kawałek(nw jak to nazwać bo to wogóle nie brzmi )

http://www50.zippyshare.com/v/91626908/file.html

Zapisałem się na lekcje pianina 3 miesiace temu (chodzę co 2-3 tyg) ale nw czy jest sens chodzenia na nie bo nw czy warto próbować coś tworzyć dalej :/ Mega mi się to podoba i jak czasami coś mi się uda to sprawia frajde jednak większość rzeczy mi nie wychodzi :/

Czy warto dalej próbować? Macie może jakieś porady? Też mieliscie tak na początku ze wam nie wychodziło (tzn po tym prawie 2 letnim okresie)?

pozdr
stasiu


RE: Czy jest dalej sens próbować robić muzykę ? - Audionysos - 23.01.2014

1 i 10 miesięcy? Ok, co prawda to jest umowy okres bo jeden może siedzieć 2h dziennie a drugi 8h, ale ja np. się tym zajmuje już od ok. 10lat i zobacz jakie gówno robie https://soundcloud.com/bflyd :P

Jeśli piszesz, że sprawia ci to frajdę to rób to dalej - o to w tym przede wszystkim chodzi :)
Ja nie pamiętam jakie kawałki robiłem po 2 latach, ale całkiem możliwe, że dużo gorsze niż to co prezentujesz.
Po roku czasu dopiero zacząłem korzystać z FLS (wcześniej zabawa w ejay) :P
Zawsze było tak, że nagrywałem jakiś kawałek, mega podjarany słucham go, a potem odpalam jakąś profesjonalną produkcje i stwierdzam, że to moje to jakiś kompletny gniot :P
To jest chyba normalne, że od razu mistrzem nie będziesz.
Powiem nawet, że to dobrze, że zdajesz sobie sprawę z niedoskonałości swoje pracy. Gorzej by było jeśli byś twierdził, że jest zajebista i już niczego nie musisz się uczyć.

Pozdrawiam i życzę owocnej nauki :)


RE: Czy jest dalej sens próbować robić muzykę ? - lolsawe - 23.01.2014

Wielkie dzieki za odpowiedz :D
znam to uczucie kiedy robie cos mysle ze jest fajne wyjde z pokoju wroce i jak to słysze to odrazu usuwam bo sie nie da słuchac :D
słychac ze robisz to 10 lat bo kawałki brzmia tak ... tak... Pełnie nie brakuje im niczego:D
Czyli nie poddawać się i cały czas kleić te kupy ?:D
Może problemem tez jest to ze słucham od drumnbassu po przez dubstep,tech house, deep house, trap rap i moj ukochany funk i ostanio gettho funk:D i nw za jaki styl sie zabrac bo mozna powedziec ze kazdy mnie kreci :D

ps
remix can you feel it miażdy :D :D


RE: Czy jest dalej sens próbować robić muzykę ? - EmeellyFeely - 24.01.2014

Ziomku poziomku nie zadawaj nawet takich pytań!!!!!!!
Wychodzi, nie wychodzi ,jak zostawisz to ,a wkładasz w to kawałek siebie serducho Ci pęknie i kiedyś pożałujesz .
Mnie na festiwalach ( mnie dotyczy śpiew dla wyjaśnienia) mówili ,że nie mieszczę się kanonach,że odstaję ze swojej grupy rówieśników, w szkole muzycznej w Łodzi powiedziano mi,że jestem za dobra i niczego mnie już nie nauczą i zostawiają mi wybór bo z góry jestem przyjęta, póżniej pojechałam do Katowic na wymarzony wydział Jazzu I Wokalistyki -tam usłyszałam,że śpiewać w ogóle nie umiem i ,że generalnie wyglądam okropnie(nie nadając się na scenę bo gęba i postura do luftu), za chwilę wygrałam jakieś warsztaty gdzie pobiłam pół kraju z wysłanych nagrań wokalnych , później kolejne festiwale , tak takie klocki,że aż wstyd opisywać ,generalnie dużo by opisywać.... było tego sporo - ze skrajności w skrajność i wiesz co? Zostawiłam śpiew... na kilka lat,teraz żałuję, nie życzę tego uczucia nikomu.Wtedy przegrywasz sam ze sobą to już lepiej jak po prostu coś nie wychodzi, a zejdziesz z tego świata za lat X szczęśliwy tworzeniem i pozostawieniem czegoś po sobie nawet jeśli ma się to podobać tylko Twoim bliskim.
Kolejną sprawą jest sam warsztat nic nie dzieje się na pstryknięcie palcem , gdybym śpiewu nie zostawiła to człowieku nie znam słów jakimi mogłabym opisać głos którym dysponowałabym na dzień dzisiejszy,a dysponuję ochłapami bo głos się zastał w miejscu,nie ćwiczony "obumarł". Może za kolejne dwa lata stworzysz takiego hiciora,że nam gacie z tyłków pospadają, ale nie dojdzie do tego jeśli zastanawiał się będziesz czy w ogóle warto...Energię ładuj w muzykę
Z
A
W
S
Z
E

W
A
R
T
O


RE: Czy jest dalej sens próbować robić muzykę ? - EmeellyFeely - 24.01.2014

For You Lolsawe :)

http://www35.zippyshare.com/v/1761067/file.html


RE: Czy jest dalej sens próbować robić muzykę ? - lolsawe - 24.01.2014

hahaha :D Dzieki za wsparcie :D
Własnie odpalam abla to moze uda mi sie jakis projekt zaczac robić :D

Warto chodzić na te lekcje pianina ? Chciałem ta kzrobic aby miec je co tydzien :D


RE: Czy jest dalej sens próbować robić muzykę ? - Thomas - 24.01.2014

Nie możesz się poddawać. Nikomu produkcja nie przyszła od razu z łatwością, więc nie zrażaj się, że Ci nie wychodzi. Wbrew pozorom czas, jaki przeznaczyłeś na produkcję nie jest długi :) By do perfekcji ją opanować potrzeba o wiele, wiele więcej czasu. Każdy jest inny i każdy inaczej przyswaja wiedzę. Jedni szybciej, drudzy wolniej. Przepis na sukces, to nie poddawać się :) Przede wszystkim poczytaj sobie o "miksie", bo w Twojej produkcji zauważyłem podstawowe braki z tej dziedziny. Kreatywność to indywidualna kwestia, tego nie da się wyuczyć, ale teoria muzyki, jeżeli chcesz coś osiągnąć, nie powinna być Ci obca. Nie krępuj się pytać, jesteśmy tu po to by sobie pomagać. Jeszcze wiele przed Tobą. Pracuj, a efekty przyjdą :)

P.S. Czy Wy też widzicie na obrazku wyżej Predatora z włączonym maskowaniem? :D

EDIT: Warto na nie chodzić :)


RE: Czy jest dalej sens próbować robić muzykę ? - lolsawe - 24.01.2014

To prawda ze z miksem to mam jedynie doczynienia czytajac estrade i studio, narazie skupiam sie nad układaniem melodii bo moje brzmią strasznie nudno i sa takie puste i za proste - takie jest moje oczucie :D

Z jdendej strony to jets bardzo krotki okres od kiedy robie muzyke jednak po tym czasie powina byc poprawa a jezeli chodzi o układnaie melodii to nie ma zadnej jets taka sama jak za 1 razem odpaliłem fl. Troche sie dowiedziałem na temat budowy programu podstawowych wtyczek itp . ale najwiekszy problem jest z ta melodia dlatego zapisałem sie na te piano

A jezeli chodzi o wtyczki to jakie na poczatek ogarnac? (posiadam massivea i sylentha1 jednak obydwie nielegalne - narazie nei stać mnie na wtyczki :/)


ps
bałem sie wrzucac tego utworu bo sie bałem ze nikt nie bedzie chciał mi pomóc i wysmiejecie mnie to

Dzieki za wsparcie wszystkim :D


RE: Czy jest dalej sens próbować robić muzykę ? - Head - 24.01.2014

Massive i syleth to chyba najlepsze wtyczki, sam korzystam z pirackich wersji, ale chyba jednak zakupię przynajmniej massiva . Jeżeli jednak chcesz legalnie pracować polecam ten temat:
http://musicproducers.pl/temat-darmowa-alternatywa-dla-nexusa-lub-ewentualnie-dla-sylenth1
Zazdroszczę ci, że chodzisz na lekcje fortepianu, bo sam chciałbym nauczyć się grać :D

Zdecyduj w jakim gatunku czujesz się najlepiej i sprawia ci najwięcej frajdy.
Skup się na jednej konkretnej rzeczy, a będziesz w niej najlepszy. Słowa moje znajomego, potwierdzone w praktyce.
pzdr i powodzenia życzę :)

edit: tak z ciekawości spytam: ile dziennie spędzasz czasu w dawie (sample, projekty, ogólnie wszystko)?


RE: Czy jest dalej sens próbować robić muzykę ? - Loco - 24.01.2014

Znam ten ból. Sam po 3 nawet 4 latach mało co umiem mimo że dziennie potrafię spędzić po 5h, ale sprawia mi to przyjemność. Dążenie do "ideału" dla jednego to 3 lata, dla innego 10. Jedni są samoukami (np. jak, po prosu angielski słaby był :P) inni mają kolegów którzy znają temat, a jeszcze inni kupują książki i oglądają tutoriale. Osobiście to nauczyłem się na przestrzeni ostatnich 12 miesięcy kiedy najwięcej miałem do czynienia z innymi muzykami. Dokładnie rok temu na swoim SC miałem 0 fanów (mimo że już jakiś czas miałem do czynienia z muzyką, ale wychodziło bardzo marnie), a teraz już będę dobijał do 200, właściwie ta wartość stale rośnie. Podobnie ze słuchaniem utworów, kiedyś oscylowało to od 0-20, a obecnie od 200-300. Polecam ci się obracać w środowisku muzycznym. Dużo można się nauczyć od siebie na wzajem, nikt ciebie nie wyśmieje (no chyba że zachowujesz się jak [*] Filips), a pomoże.


RE: Czy jest dalej sens próbować robić muzykę ? - EmeellyFeely - 24.01.2014

(24.01.2014, 0:04)EmeellyFeely napisał(a): Ziomku poziomku nie zadawaj nawet takich pytań!!!!!!!
Wychodzi, nie wychodzi ,jak zostawisz to ,a wkładasz w to kawałek siebie serducho Ci pęknie i kiedyś pożałujesz .
Mnie na festiwalach ( mnie dotyczy śpiew dla wyjaśnienia) mówili ,że nie mieszczę się kanonach,że odstaję ze swojej grupy rówieśników, w szkole muzycznej w Łodzi powiedziano mi,że jestem za dobra i niczego mnie już nie nauczą i zostawiają mi wybór bo z góry jestem przyjęta, póżniej pojechałam do Katowic na wymarzony wydział Jazzu I Wokalistyki -tam usłyszałam,że śpiewać w ogóle nie umiem i ,że generalnie wyglądam okropnie(nie nadając się na scenę bo gęba i postura do luftu), za chwilę wygrałam jakieś warsztaty gdzie pobiłam pół kraju z wysłanych nagrań wokalnych , później kolejne festiwale , tak takie klocki,że aż wstyd opisywać ,generalnie dużo by opisywać.... było tego sporo - ze skrajności w skrajność i wiesz co? Zostawiłam śpiew... na kilka lat,teraz żałuję, nie życzę tego uczucia nikomu.Wtedy przegrywasz sam ze sobą to już lepiej jak po prostu coś nie wychodzi, a zejdziesz z tego świata za lat X szczęśliwy tworzeniem i pozostawieniem czegoś po sobie nawet jeśli ma się to podobać tylko Twoim bliskim.
Kolejną sprawą jest sam warsztat nic nie dzieje się na pstryknięcie palcem , gdybym śpiewu nie zostawiła to człowieku nie znam słów jakimi mogłabym opisać głos którym dysponowałabym na dzień dzisiejszy,a dysponuję ochłapami bo głos się zastał w miejscu,nie ćwiczony "obumarł". Może za kolejne dwa lata stworzysz takiego hiciora,że nam gacie z tyłków pospadają, ale nie dojdzie do tego jeśli zastanawiał się będziesz czy w ogóle warto...Energię ładuj w muzykę
Z
A
W
S
Z
E

W
A
R
T
O




W odpowiedzi - Warto na nie chodzić, warto pytać chłopaków, warto szukać , błądzić po omacku, to wszystko są drobne kroczki do przodu ,nie spektakularne wydarzenia, ale kto wie czy do tego Cię nie doprowadzą.


RE: Czy jest dalej sens próbować robić muzykę ? - OProject - 24.01.2014

Każdy tak ma więc najtrudniejsze w tworzeniu muzyki jest właśnie przetrwać te momenty kiedy nie wychodzi, czasem zdarza się że ktoś to robi całe życie i tylko raz mu wyjdzie jakiś naprawdę genialny kawałek a reszta brzmi słabo xd


RE: Czy jest dalej sens próbować robić muzykę ? - K - 24.01.2014

(24.01.2014, 10:37)OldscoolProject napisał(a): czasem zdarza się że ktoś to robi całe życie i tylko raz mu wyjdzie jakiś naprawdę genialny kawałek a reszta brzmi słabo xd

To pocieszyłeś xD


RE: Czy jest dalej sens próbować robić muzykę ? - RaNi/Works - 24.01.2014

A może ja zapodam siebie teraz?... heh.
Mogę cię wesprzeć w sposób taki że miałem... a właściwie mam podobnie jak ty z tym że do tego dochodzi brak wiary w siebie, samozaparcia i chęci...
Pyrkałem raz po raz na keyboardzie ale to już dawno nie grałem... trochę mi szkoda przyznam mam teraz i chcicę i niechcicę na to aby pograć na klawiszach. Dlatego chodź na ten kurs... jeżeli tworzysz dopiero 10 miesięcy.... wszystko jeszcze przed tobą! ja tworzę 4 lata

www.soundcloud.com/rivel-nightstar

twórz tyle samo czasu chłopie to uczucie że widać i słychać efekty... coś wspaniałego! 10 czyli ledwo rok to za mało aby stwierdzić że to co robisz jest bezsensu... mówię ci... twórz dalej a zobaczysz że to coś co robisz jest jednak z sensem póki co większość na forum tworzy dla "paru" osób nie zrażaj się jak rodzina cię wspiera to już coś... moi do mnie co powią wyczuwam sarkazm xd

także wiesz warto warto. w końcu nadejdzie ten dzień że wszyscy będą się opalać w blasku twojej zajebistości.


RE: Czy jest dalej sens próbować robić muzykę ? - Adamzzz - 24.01.2014

Jeżeli to Cie pocieszy, bardzo niedawno sam przechodziłem przez taki dół jak Ty. Też w głowie krążyły mi takie myśli jak Tobie, więc miej świadomość że nigdy nie jesteś sam bo przez dłuższy czas nauczyłem się że takie załamanie to rzecz naturalna. Najlepszy sposób jaki jak na razie znalazłem to po prostu powiedzenie innym o swoim problemie. Zdziwiłbyś się co potrafią zwykłe komentarze pod soundcloud'em lub na forum jak to. Napisałem już to pod swoim tematem ale powtórzę jeszcze raz. Dla mnie najlepsza rzecz w byciu artystą (nie ważne czy to producer, wokalistka czy malarz) jest fakt że możemy dzielić się z innymi swoimi emocjami i uczuciami przez (w tym przypadku) muzykę. Of kors zmusza to do jakiejś dyscypliny bo np nie można robić utworów na ślepo. Trzeba wiedzieć co chcesz osiągnąć. Każdy pro producer powie Ci że zanim zaczniesz siedzieć musisz postanowić co chcesz osiągnąć a to przychodzi nie tak szybko. Gdy już masz ten pomysł robota idzie szybciej i przede wszystkim przyjemniej. Kombinowanie w produkcji jest stosowane w osiąganiu ciekawych brzmień. Proponuje więcej słuchania swojej ulubionej muzyki i bycia otwartym na napływające zewsząd inspiracje :)

A co do lekcji pianina to nie wiem czy to dobry pomysł. Też na takie chodziłem ale zrezygnowałem bo jedyne czego się uczyłem to techniki a mnie to niepotrzebne (pianoroll ftw). Najwięcej skorzystałem na domowym pianinie i gitarze na powtarzaniu melodii z piosenek ze słuchu i po prostu komponowaniu prostych utworów. Nie dość że słuch mi się teraz przydaje do nauki chińskiego to nie musiałem przechodzić przez ten cały proces uczenia się teorii muzycznej a to "trochę" wysiłku kosztuje. Po prostu granie dla siebie i własnej radochy. Taki mój pojnt of wju.
Nie ma sie co przejmać lepiej sie obejmać xD


RE: Czy jest dalej sens próbować robić muzykę ? - EmeellyFeely - 24.01.2014

Bardzo ciekawą kwestię przemycił River Nightstar

"nie zrażaj się jak rodzina cię wspiera to już coś... moi do mnie co powią wyczuwam sarkazm Iksde"

Pamiętam jak całe życie mój tata uciszał mnie, był zły,że w domu notorycznie słychać śpiew, sąsiedzi się skarżą bo głośno , nigdy nie był na żadnym z moich występów, gdy wracałam z festiwali nieistotne z jakim osiągnięciem czy też jego brakiem nigdy nie patrzył na dyplomy, wyróżnienia,to wyglądało tak jakby się wstydził mojego śpiewania.
No i bezcenne "Muzyka Cię nie wykarmi".
Zatem gdy kilka tygodni temu nagrałam utwór z bajki Pocahontas moja mam puściła mu to i był w szoku... , a ja puszczę wersje obrobione przez chłopaków z tego forum żeby miał jeszcze większe zdziwko!!Bo powychodziło im to super :):)
Własny ojciec nie chciał nigdy pochylić się nad tym co robię i kocham,a obcy to zrobili także wiesz...
Wnioski końcowe pozostawiam w domyśle.


RE: Czy jest dalej sens próbować robić muzykę ? - OProject - 24.01.2014

(24.01.2014, 10:43)Kay napisał(a):
(24.01.2014, 10:37)OldscoolProject napisał(a): czasem zdarza się że ktoś to robi całe życie i tylko raz mu wyjdzie jakiś naprawdę genialny kawałek a reszta brzmi słabo xd
To pocieszyłeś xD
No co taka jest rzeczywistość xd Z tym że jak ktoś zrobi jeden epicki kawałek to wszystkie inne wydają się co najwyżej średnie (Tak są wyjątki i to dużo) :P
W sumie najważniejsze dla początkującego to to aby się nie poddawać i przyzwyczaić do słabszych dni, kawałków itp. uwierz że 10 mies to bardzo mało i nie ma prawa być wielkich efektów!
Muzyka (sztuka) to jedna z najtrudniejszych dziedzin... żeby nauczyć się czegoś potrzeba kilku lat: 3-4
różnie z tym bywa... zależy od wielu czynników, ale jedno jest pewne im więcej spędzisz czasu na nauce/praktyce tym będziesz lepszy, innej opcji nie ma nikt się nie rodzi z tym, wszystkiego można się nauczyć ;)
Artyści należą do grona bardzo wrażliwych osób... więc trzeba sobie jakoś z tym radzić, a raczej do tego przyzwyczaić.
Pamiętaj że jak są gorsze dni to zawsze przyjdą te lepsze ;)
Jest ciężko ale nikt nie mówił że będzie łatwo, sam mam z tym problemy, czasem też sobie nie radzę, to normalne :D
I na koniec cytat:
"Nienawidzę każdej sekundy treningu. Ale mówię sobie, nie rezygnuj, cierp teraz i żyj przez resztę życia jako mistrz." ~ Ali ;)
xd


RE: Czy jest dalej sens próbować robić muzykę ? - lolsawe - 24.01.2014

1 rok i dziesiec miesiecy :P
Dzieki za wsparcie, dobrze wiedziec ze wiecej ludzi tak miało jak ja i ze trzbea isc dalej :D
Na gitarze gram jakies 2 lata :D

Do dawu siadam co srednio co 2 dni tak na 1h w weekend siedze dłuzej (np4-5h) zalezy jaki dzien mam czasami sie denerwuje ze mi nic nie wychodzi to po 20 min mam doscyc a jak z kolega wpada to siedzimy po6-8h (z przerwami na djke :D)

mam 18lat (rocznik96) wiec jeszczer troche czasu mam.
Ale nie jestem natawiony na to zeby robic na tym kase i byc znanym tlyko zeby byc zadowolony z własnych produkcji zebym mogł np. na imprezie puscic moj numer bez wstydu :D


RE: Czy jest dalej sens próbować robić muzykę ? - NeoTag - 24.01.2014

(24.01.2014, 0:32)Thomasx17 napisał(a): Nie możesz się poddawać. Nikomu produkcja nie przyszła od razu z łatwością, więc nie zrażaj się, że Ci nie wychodzi. Wbrew pozorom czas, jaki przeznaczyłeś na produkcję nie jest długi :) By do perfekcji ją opanować potrzeba o wiele, wiele więcej czasu. Każdy jest inny i każdy inaczej przyswaja wiedzę. Jedni szybciej, drudzy wolniej. Przepis na sukces, to nie poddawać się :) Przede wszystkim poczytaj sobie o "miksie", bo w Twojej produkcji zauważyłem podstawowe braki z tej dziedziny. Kreatywność to indywidualna kwestia, tego nie da się wyuczyć, ale teoria muzyki, jeżeli chcesz coś osiągnąć, nie powinna być Ci obca. Nie krępuj się pytać, jesteśmy tu po to by sobie pomagać. Jeszcze wiele przed Tobą. Pracuj, a efekty przyjdą :)

P.S. Czy Wy też widzicie na obrazku wyżej Predatora z włączonym maskowaniem? :D

EDIT: Warto na nie chodzić :)

Fak, dammit, faktycznie tam Predator jest. Czyli ze srania nici :/

(24.01.2014, 1:23)Headwave napisał(a): Massive i syleth to chyba najlepsze wtyczki, sam korzystam z pirackich wersji, ale chyba jednak zakupię przynajmniej massiva . Jeżeli jednak chcesz legalnie pracować polecam ten temat:
http://musicproducers.pl/temat-darmowa-alternatywa-dla-nexusa-lub-ewentualnie-dla-sylenth1
Zazdroszczę ci, że chodzisz na lekcje fortepianu, bo sam chciałbym nauczyć się grać :D

Zdecyduj w jakim gatunku czujesz się najlepiej i sprawia ci najwięcej frajdy.
Skup się na jednej konkretnej rzeczy, a będziesz w niej najlepszy. Słowa moje znajomego, potwierdzone w praktyce.
pzdr i powodzenia życzę :)

edit: tak z ciekawości spytam: ile dziennie spędzasz czasu w dawie (sample, projekty, ogólnie wszystko)?

Ktoś dał link do mojego tematu, tyle wygrać \o/

Ale żeby spamu nie było to powiem prosto: nie poddawaj się. Jedyne co możesz zrobić, to jakąś krótką przerwę, tydzień - dwa. Powinno wystarczyć.

Dam jeszcze linki do paru artykułów na jednej stronie, które nieźle motywują:

http://live-act.pl/2013/08/trudne-poczatki

http://live-act.pl/2013/11/co-odroznia-profesjonalistow-od-amatorow

http://live-act.pl/2013/11/jestem-beztalenciem

http://live-act.pl/2013/11/zawsze-badz-profesjonalista