MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
FL FAN - Memory Keeper - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Kosz (https://musicproducers.pl/forum-kosz)
+--- Wątek: FL FAN - Memory Keeper (/temat-fl-fan-memory-keeper)



FL FAN - Memory Keeper - FL FAN - 24.01.2014

Witam!

Miałem kilka starszych nagrań ale zdecydowałem się zaprezentować najnowsze - tym razem Trance i mam nadzieję, że wyszło lepiej niż moje wcześniejsze eksperymenty z tym gatunkiem który bardzo lubię niemal jak klasyczną elektronikę i oczywiście z fascynacją podziwiam wiele nagrań naszych forumowiczów, z których niejedno zapadło mi w pamięci i posłużyło za wskazówkę podpowiadającą jak do tematu Trance podejść. Konto na sc już zapełnione ale zrobiłem porządek by umieścić na nim jeszcze kilka nagrań.



(Download możliwy oczywiście)

Pozdrawiam Serdecznie !
Dziękuję !


RE: Memory Keeper - devil's infection - 24.01.2014

pierwsze słowo jakie mi się nasuwa... dziwne....jak dla mnie to ciężko to wysłuchać jakaś tam perka kilka chaotycznych brzmień bez składu klimatu itd. napisałbym że takie są początki ale domyślam się że to nie twój ''początek'' zwłaszcza jak napisałeś że zapełniłeś sc...
nie chce cie zniechęcać a ni nic takiego ale moim zdaniem to zupełnie nie wyszło...


RE: Memory Keeper - FL FAN - 24.01.2014

Spoko nie zniechęcisz mnie, każdy ma prawo wyrazić swoją opinię. Wstawiłem z racji na dość pozytywny klimat i pomyślałem, że komuś się spodoba taki eksperyment, przy którym się starałem tym razem aby był czymś więcej niż tylko nieudolną próbą "trancepodobną". Wiem że Trance to nie jest moja mocna strona, mam już swoje utarte maniery muzyczne i też tak wychodzą te eksperymenty przesiąknięte nimi - dźwięki nieco retro co często zauważano w moich utworach, a nagranie stworzone co prawda w wersji demo i na starym komputerze ale nie będę się tym zasłaniał, bo bardziej widze się w ambient, ilustracyjnej czy eksperymentalnej elektronice, którą tworzę od lat bo tutaj tylko wyobraźnia mnie ogranicza poza podstawowymi zasadami kompozycji oczywiście. Dzięki za zainteresowanie!


RE: Memory Keeper - Cris - 25.01.2014

ja ocenie to czysto technicznie: Stopa jest strasznie słabo wybita w mixie brzmi jak kopanie kartonowego pudła, dziwią mnie mocno wyseparowane w kanałach R L instrumenty (np snare bardzo bardzo w lewym). Raczej bym zamiast panningu szedł w panoramę. Bass tak samo jak stopa bardzo słabo wybity w ogóle nie ma feelingu. Co do padów raczej za bardzo schowane są w środku, hi haty mają dość mocno rozbudowane high midy co odbija się troszkę na ich masywności i grubości w mixie raczej szedł bym w lekkie podbicie wyższych częstotliwości. Ten taki super sawowy lead który tam pogrywa jest mocno schowany w tle i bez wyrazu.


RE: Memory Keeper - T-Sted - 25.01.2014

Jak dla mnie bardziej electronica, niż trance chyba że taki w klimacie bardzo wczesnego trance - a więc początku lat 90. Jeśli chodzi o miks to faktycznie wymagałby poprawek. Stopie mógłbyś na przykład dodać więcej niskich częstotliwości, ująć tych "kartonowych" w okolicach jak mniemam 500 Hz, ewentualnie dodać góry. Poza tym spróbuj odfiltrowywać w większości przypadków niskie częstotliwości - najczęściej są one zbędne, a tylko niepotrzebnie zaśmiecają całość. Padom spróbuj dawać większy reverb - dostają wtedy "przestrzeni", fx'y na przejściach również mogłyby być bardziej rozmyte. Bas przydałby się jakiś trochę bardziej wybity, masywniejszy. Wiem że korzystasz z dema fl'a i projektu tam zapisać się nie da, ale gdybyś miał okazję posiedzieć jeszcze ciut dłużej i zastosować się do naszych uwag to brzmiałoby to z pewnością lepiej.
Pozdrawiam.


RE: FL FAN -Memory Keeper - FL FAN - 25.01.2014

Dziękuję Wam bardzo, te uwagi z pewnością zachowam w pamięci na przyszłość i zastosuję się do nich w kolejnych projektach trance'owych.

Snare o którym Cris wspomniał miał załączony "fade stereo" tak jak crash (tylko crash wyszedł lepiej bo bardziej w dwóch kanałach z przejściem) i chyba źle to wyszło bez regulacji "pan" bo miałem właśnie uderzyć w panoramę ale nie wyszło tak jak sobie wymarzyłem. Kick też mógł być mocniejszy albo bardziej wyeksponowany, prawda, nad synthami też można było popracować, niektóre zbyt na wierzchu inne schowane, no i te częstotliwości.

(25.01.2014, 8:47)T-Sted napisał(a): Jak dla mnie bardziej electronica, niż trance chyba że taki w klimacie bardzo wczesnego trance - a więc początku lat 90.


No właśnie te moje przyzwyczajenia wychodzą o któych wspominałem, cężko się przestawić ale warto odkrywać nowe gatunki i się w nich "próbować".

Dziękuję za zainteresowanie i cenne opinie!


RE: FL FAN -Memory Keeper - Łukasz - 26.01.2014

Pierwszy raz będę oceniał twoją produkcje z nieco zmienionymi kryteriami :)


Już na samym początku nie podoba mi się że wychodzisz z filtra. Zbyt nienaturalne to przejście jak na Trance. Brzmienie synthu który prowadzi jest mdłe i jakbyś użył na nim phaser'a czy czegoś w tym stylu. Kolejnym aspektem który nie pasuje do całości jest Pad. Niby poszerza tobie przestrzeń ale jednak on po prostu nie pasuje. Przejścia nie są rozbudowane. Samymi snarami nie zdziałasz dużo jako element uzupełniający twoje przejścia. 2:09 strasznie wkurzający pluck który jest za wysoko osadzony przez co on nie poprawia sytuacji w miksie on ją zupełnie niszczy. Niczego nie wnosi nowego jedynie psuje tobie całą już i tak oklepaną harmonie. Ten efekt wody przy break downie / prawie drop jest zupełnie tam nie potrzebny. No i main part. Wszystko co występowało w piosence wcześniej tylko teraz zebrane do kupy ,wciśnięte z takim upchaniem i powiedzeniem "macie ludzie słuchajcie wszystkiego". Nie to już zupełnie nie wyszło. Trance to nie jest i raczej nigdy tego Trance'm nie nazwę tym bardziej Progressive Trance'em. Bardzo mało słyszalnego bassu w tym utworze a jeśli chodzi o Prog. Trance to tego nie może zabraknąć. Tempo raczej też nie pasuje do kanonów jeśli można o nich tutaj mówić. Aranżacja nieprzemyślana i mało rozbudowane przejścia. Brzmienia syntezatorów są oklepane i nie mają w sobie za grosz korekcji która pozwoliłaby na przesłuchanie utworu chociażby drugi raz. Moim zdaniem projekt nie trafiony. Melodie nie są rozbudowane przez co utwór wydaje się być monotonny.
Ze swojej strony mogę jedynie powiedzieć ,że utwór mi zupełnie nie przypadł do gustu ze strony technicznej , aranżacyjnej i brzmieniowej. Nie wiem czy często zdarza się tobie słuchać Prog Trance. Postaraj się następnym razem a będzie może lepiej :)

Pozdrawiam serdecznie
Łukasz


RE: FL FAN -Memory Keeper - FL FAN - 26.01.2014

Dziękuję za wyczerpujący komentarz!

Tego typu utworki o takim właśnie tempie na strefie mp3 (nieistniejący już serwis na wp.pl) klasyfikował jako taki gatunek właśnie prog trance (jeśli dobrze pamiętam, bo prosiłem o pomoc przy klasyfikacji) więc uznałem że taki też i tutaj załącze prefix.
To tyle w kwestii tej decyzji - kierowałem się doświadczeniami z lat ubiegłych.

Jak dla mnie to mi się podoba sama muzyka, dlatego dodałem na sc i tutaj licząc że może komuś jeszcze też się spodoba. Czasem ktoś na sc dodaje do ulubionych moje nagrania więc daje download zawsze nawet. Wiem że jest to proste w porównaniu z pozostałymi produkcjami w tym dziale na forum ale ja już mam taki utarty styl to nie mój klimat jak mówiłem ale chciałem jeszcze raz spróbować choć wiedziałem że rewelacji nie będzie. Próbować jednak trzeba się w innych gatunkach chociażby dla zabawy czy praktyki. Niestety wciąż wychodzą moje przyzwyczajenia, mix jak na 80's, efekty, aranż, rytm ogólnie dla dawnej elektroniki (eksperymentalnej również) dlatego też to tak brzmi. Choć mam wrażenie że było lepiej niż poprzedni taki autorski eksperyment z trance. Zabawy z trance zaczynałem od składania sampli (loop'ów) nieraz te same umieszczałem w różnych wersjach jednego utworu aby uzyskać inną kompozycje za każdym razem choć podobną do poprzedniej i tak umocniła się moja sympatia do trance'u. Autorski Trance już nie jest taką prostą sprawą o czym się przekonałem juzjakiś czas temu dlatego wdzięczny jestem za opinie i cenne uwagi! Może innym razem będzie znacznie lepiej.

Pozdrawiam również !