MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
Muzyka z gotowców, produkcja tajemna, iluminaci w stalowej woli... - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Offtop (https://musicproducers.pl/forum-offtop)
+---- Dział: Dyskusje (https://musicproducers.pl/forum-dyskusje)
+---- Wątek: Muzyka z gotowców, produkcja tajemna, iluminaci w stalowej woli... (/temat-muzyka-z-gotowcow-produkcja-tajemna-iluminaci-w-stalowej-woli)

Strony: 1 2 3


Muzyka z gotowców, produkcja tajemna, iluminaci w stalowej woli... - Audionysos - 25.01.2014

Ostatni post:

(24.01.2014, 18:54)Meddon napisał(a): Sporo słów zamieściliście w tym poście, a przecież prosiłem by nie zaśmiecać tego działu bo ta dyskusja ma zupełnie inną tematykę, ale sami chcecie, więc ok.

Zacznę od tego, że odpowiadając na wasze post-y zawsze sprawdzam z kim mam do czynienia i co ta osoba właściwie wie (krótko mówiąc, sprawdziłem was).

Nie musicie mi niczego tłumaczyć (bo nie urodziłem się wczoraj) wszystko wiem w tym temacie. Większość producentów produkuje na pirackim sprzęcie, więc wszystko co w nim zamieszczone jest kradzione. Nie, nie chodziło mi o płatne rzeczy, więc w ogóle nie ma tematu w tym podtekście.
Reac7 - zgadzam się z tobą jeżeli chodzi o poszczególne rzeczy bo tak rzeczywiście jest.

Dlaczego w ogóle wchodzę z wami w dyskusję? - bo wiem co możecie wiedzieć i o czym zupełnie nie macie pojęcia, bo nie mieliście możliwości by poznać prawdę, a to co wiecie, to tylko pogłoski i przypuszczenia, które rozwiały się po świecie, ale nie koniecznie mogą być prawdziwe.
Każdy musi znać swoje miejsce, więc jeżeli ktokolwiek z was nie produkował Epic Trance-u, czy dajmy na to Dubstep-u. obojętnie czego, to niech się o nim nie wypowiada bo nic na temat jego budowy nie wie, a jedynie może się domyślać. Chyba że ktoś jest obeznany w najwyższych gatunkach muzyki klubowej - taki ktoś może oceniać każdy gatunek bo wie jak zostało to zrobione i ile czasu poświęcił by to zrobić. Ważne są fakty, coś co jest realne, a nie fantazyjne i wyjęte z własnych myśli, z własnego punktu widzenia.

Audionysos - Pytasz o tak oczywistą sprawę, że aż mnie nią zamulasz. Każdy człowiek (a w tym przypadku producent) ma swój gust. Przeważnie produkuje to co lubi, więc zawsze będzie porównywał inne kawałki do tego co on sam słucha czy tworzy. A tak nie może być bo producent wie jak co jest zrobione, wie że np: bass jest kiepski i fałszywie zagrany albo linie są za głośno. Jeżeli o tym wie to pisze o tym bo jest zmuszony przez swoją pozycję zawodową by kogoś naprowadzić, poprawić czy zjechać. Ktoś kto nie zna się na interpretacji muzycznej, polega na swoim guście czyli "zwykły słuchacz", ale producent nie ma wyjścia, a jeżeli lekceważy ten fakt to jest zwykłym nieprofesjonalnym głupcem. Tylko głupcy dyskutują o gustach, a to jest akurat powszechna opinia.

Jeżeli wasza wiedza oparta jest na teraźniejszej muzyce klubowej, to w ogóle nie mamy o czym gadać bo najpotężniejsze światowe hity powstały już lata temu. Od czasu do czasu zdarza się, że jeden na milion kawałków jakie powstały, przebije lub dorówna temu co już powstało. Każdy musi znać swoje miejsce. Jeżeli coś mi się wydaje, albo słyszałem że jest tak i tak, to takie informacje są warte tyle co i kusz na meblach. Wszystko to co wiem i piszę czy mówię ktoś bardzo potężny oparł na faktach, gdyby tak nie było nie filozofowałbym i nie produkował swoich nerwów do tego by cokolwiek i komukolwiek tłumaczyć. Piszę o tym bo daliście dla porównania jakiegoś pionka, a nie prawdziwego producenta. To że ktoś jest znany nie znaczy, że jest dobry. Nawet nie zdajecie sobie sprawy z tego, że niektórzy producenci, o których słyszeliście w ogóle nie są producentami (nawet nie wiedzą jak program do tworzenia muzyki wygląda) są znani bo mają albo znajomości albo kasę, więc ogólnie szkoda gadać.
To że uczepiłem się gotowców nie jest zwykłą opinią czy czyimś mniemaniem, lecz jest faktem uznanym przez najwyższych producentów. Ja próbuje to wyjaśnić bo chcę aby coś w tym kraju się zmieniło, a oni? - oni najzwyczajniej śmieją się z takich ludzi, mimo że to nie jest chwalebne, robią to bo wiedzą jaka jest prawda i nikt im tego nie zabroni bo po pierwsze zasłużyli sobie na to (dzięki temu co zrobili i jakie rzeczy wprowadzili w muzyce), a po drugie jeżeli coś lub ktoś ich wkurzy po prostu niszczą mu życie muzyczne (koniec kariery). Za potężne rzeczy się tam dzieją, o których nie powinienem nawet wspominać.

Niestety nie mogę publicznie ujawniać zbyt dużo, jeżeli ktoś chce wiedzieć coś na jakiś temat to piszcie do mnie prywatnie. To co mogę zawsze powiem.

Koniec tematu publicznego. Były wspominki o gotowcach? - były i niech sobie są. Wy wiecie swoje, a Ja mam uzasadnioną prawdę. Ten kto mnie zna lub słyszał o mnie dobrze wie, że zawsze mówię prawdę i że jest ona uzasadniona faktami. Koniec tematu bo to co miało być wyjaśnione już zostało.

Co złego to nie Ja. Pamiętajcie, że cokolwiek napisałem nie jest rozjuszaniem, ani czymś obraźliwym.

Bez względu na wszystko pozdrawiam was i życzę wszystkiego co najlepsze.
Trzymajcie się..;)

Też nie chcę nikogo obrażać, ale niezmiernie bawią mnie takie wypowiedzi :D
Jeśli ktoś nie zdaje sobie tutaj sprawy z tego jaka jest prawda to jesteś nim Ty ;)
Obecnie na świecie jest taka ilość produkcji muzycznych, że ktoś kto jest człowiekiem nie mógł by tego przesłuchać przez kilka swoich żyć, a ty próbujesz powiedzieć, że znasz te najlepsze... ok ;)
Zastanawiam się tylko, czy ktoś ci nagadał takich bzdur czy to wszystko sam wymyśliłeś...
Pozdrawiam :)


RE: Muzyka z gotowców, produkcja tajemna, iluminaci w stalowej woli... - Adamzzz - 25.01.2014

Cytat:Nie musicie mi niczego tłumaczyć (bo nie urodziłem się wczoraj) wszystko wiem w tym temacie.

Cytat:Wszystko to co wiem i piszę czy mówię ktoś bardzo potężny oparł na faktach

Cytat:Za potężne rzeczy się tam dzieją, o których nie powinienem nawet wspominać.

Niestety nie mogę publicznie ujawniać zbyt dużo, jeżeli ktoś chce wiedzieć coś na jakiś temat to piszcie do mnie prywatnie.

aha no i oczywiście :

Cytat:(...) zawsze sprawdzam z kim mam do czynienia i co ta osoba właściwie wie (krótko mówiąc, sprawdziłem was).

<jackie>

Najprawdopodobniej odpowiadanie na komentarze takiego potencjalnego trolla to strata czasu ale co tam, jest sobota! xD Tak się złożyło że ja też rzuciłem okiem na Twojego fejsbuka i co sie okazuje? Link do Youtuba prowadzi do skasowanego filimku; konto na MySpace nie istnieje (tak btw MySpace?? Sirjusli?), Twój JEDYNY kawałek czyly Meddon's World nie istnieje w sieci a na Twoim YouTub'owym koncie są tylko 3 filmiki gdzie nabijasz się z producentów i gatunków muzycznych ! xD Ja sie pytam grzecznie : Kim Ty jesteś i czemu Ci jeszcze nikt tutaj nie dał bana ? xD
Oczywiście (idąc Twoją strategią) wszystko to są wyłącznie moje opinie więc "Co złego to nie Ja" Miłego Dnia. Ha. Ha.


RE: Muzyka z gotowców, produkcja tajemna, iluminaci w stalowej woli... - Area Sound 51 - 25.01.2014

Dobry jest ten koleś;) wszystko wie wszystkich zna i wszystko trzyma w tajemnicy:) ciekawe czy miał spotkanie 3 stopnia z innymi cywilizacjami:D


RE: Muzyka z gotowców, produkcja tajemna, iluminaci w stalowej woli... - Thomas - 25.01.2014

Chciałem tylko powiedzieć, że śmieszy mnie ten zwrot grzecznościowy, który kierujesz do samego siebie Meddon --->"Ja" (j z dużej) :D Fakt, szacunek dla samego siebie jest ważny, ale no bez przesady może? :D
Spróbuję też: śmieszy Mnie to (juhuu wreszcie ktoś mnie szanuje) :D


RE: Muzyka z gotowców, produkcja tajemna, iluminaci w stalowej woli... - T-Sted - 25.01.2014

Meddon, kilkukrotnie zdarzyło się że czytałem Twoje posty i uważam że w tym co mówisz jest trochę racji, aczkolwiek nawet z niemal każdej bzdury można wyłuskać garść prawdy. Ty ciągle piszesz o tym że Twoja wiedza opiera się na faktach i "prawdzie", co ciekawe właśnie ani razu nie napisałeś co to za fakty i co to za "prawda". Ja też mogę powiedzieć że istnieją krasnoludki i mówić że "mam na to dowody opierające się na faktach", a żadnego z nich nie podać. Bez obrazy ale mam wrażenie że ta Twoja prawda to taka "Komsomolska Prawda" z czasów Związku Sowieckiego, jeśli wiesz o co mi chodzi. Jeśli masz coś do przekazania to napisz artykuł na forum, napisz o jakichś konkretach, a nie piszesz książkę o tym że masz wiedzę. W innym przypadku ludzie nie będą patrzeć na Ciebie przychylnym okiem, a raczej będą Cię uważać po prostu za kolesia o bardzo wybujałym ego.
Podałeś tytuł do jakiegoś utworu, którego znaleźć nie można. Ja też mogę podać tytuł np. DJ Mienso - Tańczcie świnie (Extended mix). I też go nie znajdziesz bo czegoś takiego nie ma. Czego to dowodzi? Co że jesteś w posiadaniu tego kawałka? I to niby udowadnia że mówisz prawdę? "Prawdę" o której nic nie powiedziałeś? No chłopie nie bądź śmieszny, jeśli ktoś ma Ci wierzyć to podaj jakieś argumenty, coś na czym opierasz swoje założenia.
Wybacz jeśli moje słowa Cię uraziły ale tak widzę to ja (Ja?) - i to nie jest żadna filozofia, tylko logika.


RE: Muzyka z gotowców, produkcja tajemna, iluminaci w stalowej woli... - Area Sound 51 - 25.01.2014

(24.01.2014, 18:54)Meddon napisał(a): Nie musicie mi niczego tłumaczyć (bo nie urodziłem się wczoraj) wszystko wiem w tym temacie.

Chłopie masz dopiero 21 lat jak napisaleś a chwalisz się taką wielką wiedzą jakbyś był starym wyjadaczem:P
Wielu osób z tego forum jest od ciebie starszych i też mają wielką wiedzę jak chociażby Elnanter czy Sz jak Szfeter ale oni tego tak nie propagują jak Ty.
Rozumiem, że chcesz pomóc komuś w produkcji ale jak już to pomagaj a nie wypisujesz o wielkich tajemnicach w świecie muzyki o niestworzonych rzeczach... Jak już zaczynasz temat to go kończ a nie wode mącisz...
Jeżeli masz aż tak wielką wiedzę na temat produkcji w tak młodym wieku to musiałeś chyba od małego nic innego nie robić tylko uczyć się teorii, komponowania, tajników miksu i obsługi dawu...
I skoro zadeklarowałeś się pomagać bo masz tak wielką wiedzę to pamagaj, bo jak na razie z tego co widzę to wkurzasz ludzi wypisywaniem o tych wielkich tajemnicach które tylko ty znasz i nieliczni z branży...
Skoro to taka tajemnica to po co się odzywasz na ten temat?
Skoro na wszystko masz dowody o tej wiedzy to gdzie te światowe hity które wydałeś?? Gdzie te labele które biją się o twoją muzykę?? W podziemiu? W tajemnicy??


RE: Muzyka z gotowców, produkcja tajemna, iluminaci w stalowej woli... - Audionysos - 25.01.2014

(25.01.2014, 18:04)Meddon napisał(a): Jedynym dowodem na istnienie tego co powiedziałem jest tytuł, który wam dałem i fakt, że owa piosenka istnieje, mimo że nigdzie jej nie ma. Dlatego chcę ją wrzucić w neta i tym uświadomić was, że ona istnieje, jest prawdziwa i jednocześnie potwierdza (może nie wszystko) moje słowa w tym, że owy świat i reguły w nim są prawdziwe.

Omg, ic a miłykoł! :D
Już Ci pisałem, że nie masz co w ten sposób kombinować bo i tak nikt się na to nie nabierze.
Jak chcesz pochwalić się swoim kawałkiem to po prostu go umieść, a nie udajesz, że będzie to jakaś święta relikwia ;)

W sumie też nie rozumiem czemu ktoś pisze o banach... Koleś ma prawo pisać bajki jakie chce jeśli nikogo przy tym nie obraża, ani nie robi innej krzywdy...


RE: Muzyka z gotowców, produkcja tajemna, iluminaci w stalowej woli... - Thomas - 25.01.2014

Chwileczke.... to jest tym utworem, który przez grube ryby uważany jest za światowy hit? Bez urazy dla klasyków, ale dupy nie urywa. To jest ta nagroda od Twojego mentora? No stary coś tutaj się nie zgadza, bo albo ten Twój tajemniczy Yoda ma 5 lat albo zatrzymał się na etapie rozwoju ponad 10 lat temu.
Wszystko powoli zaczyna układać się w jedną, spójną całość :)


RE: Muzyka z gotowców, produkcja tajemna, iluminaci w stalowej woli... - T-Sted - 25.01.2014

Wrzuciłeś ten utwór - no cóż powiem że jest dobry, brzmi jak typowy Classic Trance sprzed 15 lat - ja osobiście na takiej muzyce się wychowałem i mam do niej pewną słabość - tyle że właśnie to miało miejsce 15 lat temu. Muzyka (jak w tym przypadku trance) przez ten czas wyewoluowała - celowo nie mówię że poszła do przodu, bo można mieć na ten temat różne zdanie - ale właśnie osobiste zdanie to nie jest sprawa jakichś faktów, czyż nie? Demonizowanie tego w jaki sposób muzyka ewoluowała (bo mam wrażenie że do tego dążysz), a dodatkowo robienie z tego ideologii to chyba nie jest właściwa ścieżka.


RE: Muzyka z gotowców, produkcja tajemna, iluminaci w stalowej woli... - Thomas - 25.01.2014

Powiedz mi po co utajniać utwór, który gatunkowo jest sprzed ponad dekady? i który raczej świata o 180 stopni nie wywróci (nie ujmując oczywiście tego, że jest swoistym okazem esencji klasycznego Trance'u). Przecież nie jest to jakiś potężny artefakt, który nie może wpaść w niepowołane ręce. Nie rozumiem tematu tej Waszej tajemniczości. Jesteście jakaś sektą, która jako bogą wzięła sobie klasyczny Trance? W tym momencie Twój utwór utracił swoją tajemniczość, mentor nie będzie dumny.


RE: Muzyka z gotowców, produkcja tajemna, iluminaci w stalowej woli... - Thomas - 25.01.2014

Ja nie mam pytań :D Jeszcze kilka postów wyżej zapierałeś się, że to my niczego nie rozumiemy, że to Ty masz rację, a my jesteśmy ciemni i nie mamy o niczym pojęcia. Teraz piszesz, że sam nie wiesz czemu to utajniają. Gubisz się w zeznaniach. Przecież skoro należysz do swojej ekipy, to raczej powinieneś wiedzieć, co tak na prawdę się tam dzieje. Z każdym kolejnym postem Twoja uparta wiara w swoją słuszność maleje, co zmusza mnie do refleksji, że powoli zaczynasz sobie zdawać sprawę z niektórych bzdur, które wygadujesz.


RE: Muzyka z gotowców, produkcja tajemna, iluminaci w stalowej woli... - Thomas - 25.01.2014

Ja dalej nie rozumiem jaki jest powód ich utajniania? Pachnie mi tu trochę szkoła podstawową, gdzie dzieci w tajemnicy przed innymi chowali różne rzeczy. Mam rozumiec, że ci tajemniczy producenci ukrywają te utwory, po to by samemu się nimi "delektować"?
Tak się składa, że czytałem jeszcze przed przystąpieniem do dyskusji cały temat, w którym to wszystko się zaczęło. Początkowo użalałeś się nad tym w jakim kierunku biegnie muzyka klubowa w Polsce, aż ni stąd ni zowąd zacząłeś mówić o jakichś wielkich tajemnicach w świecie muzyki jakby były to tajemnice w stylu "kto zamordował Kennedy'ego". Co ma na celu tworzenie tajemnych klubów i ukrywanie przed światem utworów?


RE: Muzyka z gotowców, produkcja tajemna, iluminaci w stalowej woli... - Trusted - 25.01.2014

Aha, Podsumowując...

Jesteś kolesiem, który posiada tajną wiedzę na temat muzyki elektronicznej,
dzięki temu, że znasz jakiegoś gościa z sekty, grupy... cokolwiek i
próbujesz nam przekazać część tej tajemniczej wiedzy tutaj na forum
A całość próbujesz potwierdzić podsyłając nam jakiegoś średniego dance track'a sprzed kilku lat,
który jak sądzisz został uznany przez osoby wyższe za niesamowity i został utajniony.

A wszystko po by zmienić podejście do muzyki klubowej w Polsce.

Chłopie nie obraź się, ale chciałbym brać to co ty... :D


RE: Muzyka z gotowców, produkcja tajemna, iluminaci w stalowej woli... - Herman - 25.01.2014

(25.01.2014, 21:00)Trusted napisał(a): Aha, Podsumowując...

Jesteś kolesiem, który posiada tajną wiedzę na temat muzyki elektronicznej,
dzięki temu, że znasz jakiegoś gościa z sekty, grupy... cokolwiek i
próbujesz nam przekazać część tej tajemniczej wiedzy tutaj na forum
A całość próbujesz potwierdzić podsyłając nam jakiegoś średniego dance track'a sprzed kilku lat,
który jak sądzisz został uznany przez osoby wyższe za niesamowity i został utajniony.

A wszystko po by zmienić podejście do muzyki klubowej w Polsce...

Chłopie nie obraź się, ale chciałbym brać to co ty... :D

xd


RE: Muzyka z gotowców, produkcja tajemna, iluminaci w stalowej woli... - Marduk - 25.01.2014

Lol co tu sie dzieje? xD


RE: Muzyka z gotowców, produkcja tajemna, iluminaci w stalowej woli... - Marduk - 25.01.2014

Meddon mowisz strasznie duzo i prawie zero konkretow, takie profesjonalne lanie wody ;D.
"Według wappy każdy z nas próbuję stać się kimś kto już istnieje (bo wzoruje się na tym co ktoś już stworzył), a to nie wróży konkretnego rozwinięcia się muzyki klubowej." - zalezy od ludzi, jednym wystarcza to co osiagneli - swoj cel - np. status w brazny taki jaki jego ulubiony ziomus ma np. guetta, inni po osiagnieciu swojego pierwszego celu ( kopiowac mistrza poki nie osiagna tego poziomu co on ) pruja dalej i szukaja wlasnego stylu - i to dzieki nim muzyka ewoluuje. Kazdy musi miec jakies wzorce z ktorych sie uczy, dopiero po poznaniu wszystkich podstawowych czlowiek wyporwadza wlasne.


RE: Muzyka z gotowców, produkcja tajemna, iluminaci w stalowej woli... - Trusted - 25.01.2014

(25.01.2014, 21:15)Meddon napisał(a): Niezupełnie. Raczej chodzi mi o to, aby na podstawie tego co było utworzyć coś co dopiero będzie albo przywrócić harmonie jaka wtedy panowała. Ewentualnie chodzi też o to abyście mieli świadomość, że coś takiego na prawdę istnieje i tyle.
Tworzenie muzyki jest nieograniczona tak jak nasza wyobraźnia. Według wappy każdy z nas próbuję stać się kimś kto już istnieje (bo wzoruje się na tym co ktoś już stworzył), a to nie wróży konkretnego rozwinięcia się muzyki klubowej.

I tak powstał Chocapic...

Czekam na konkrety... - daj mi numer do ziomka, który ci to sprzedał :D


RE: Muzyka z gotowców, produkcja tajemna, iluminaci w stalowej woli... - sowa - 25.01.2014

Maddeon nie gada głupio... w sumie jakby nie patrzeć ma sporo racji. Nie ma się co śmiać. W sumie to interesujące fajnie by było gdybyś nas bardziej w to wtajemniczył skoro ma na tym zyskać poziom muzyki tworzonej w Polsce :)


RE: Muzyka z gotowców, produkcja tajemna, iluminaci w stalowej woli... - FL FAN - 25.01.2014

(25.01.2014, 21:52)sowa napisał(a): Maddeon nie gada głupio... w sumie jakby nie patrzeć ma sporo racji. Nie ma się co śmiać. W sumie to interesujące fajnie by było gdybyś nas bardziej w to wtajemniczył skoro ma na tym zyskać poziom muzyki tworzonej w Polsce :)

Tak, dotąd milczałem i czytałem z zaciekawieniem i myślę tak jak kolega Sowa napisał bo ma absolutną racje w tym temacie.


RE: Muzyka z gotowców, produkcja tajemna, iluminaci w stalowej woli... - Wappa - 25.01.2014

wg Wappy? Wg mnie to właśnie przypisałeś mi artykuł którego nie jestem autorem... co za gość... też widzę, że czytanie z kumaniem poszło na bok. Ja wiem tyle, że napisał to ktoś kto przeżył cię 2x i dostaje w swoje ręce wałki które są wysyłane przez polaków którzy chcą dorównać brzmieniem UK, czy też USA, nie mamy polotu (jako Polacy tworzący muzykę w tym kraju) jesteśmy zamknięci w ramach dokładności i perfekcji książkowej, która to powoduje że wszystko jest bez jaja. Weź teraz wejdź posprawdzaj sobie moją muzykę i spróbuj przyrównać mnie do kogoś kim chciałbym być, bo wydaje mi sie że to co ja robię nie robi zbyt wiele osób o ile w ogóle ktokolwiek. Takich wałków jak Twój Sammersky jest od groma i ciut, nadal nie rozumiem tego całego utajniania tej nuty, nie ma ona jaja jest prosta jak jebanie z paleniem peta. Powiedz mi cóż za tajniki muzyczne i tricki zostały tam użyte aby musiała być tajna? Wg mnie jest prosta i niczym konkretnym nie urzekająca. I skoro jest tajna dlaczego Ray Knox użył samplli z tej nuty i podpisał ją również jako Summersky? A może to on jest autorem Summersky, a mix, założenie i wykonanie pana DJ Metro nie pozwoliło na opublikowanie utworu ze względu na jej marność? Taka "potężna wena" jak napisałeś to mnie dopada gdy nie wiem co grać, wtedy jadę na Padach takie pływanki zapychając je pluckami.
Wróćmy do czasów The Doors'ów albo Deep Purple i pogadajmy o brzmieniu...

Będzie mi tu muzyką klubową mącił... może jeszcze Rhanna Club Mix albo 50 cent z Energy2000? A może wejdziemy na Dance-Chart albo Cafe Del Mar lub King George poprzedzając go Całym German ODC i King Amir od The Whistle? Ewentualnie do 2003 na Interphace? a może jeszcze wcześniej? 91' i KLF? Litości chłopie...