MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
Muzyka z gotowców, produkcja tajemna, iluminaci w stalowej woli... - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Offtop (https://musicproducers.pl/forum-offtop)
+---- Dział: Dyskusje (https://musicproducers.pl/forum-dyskusje)
+---- Wątek: Muzyka z gotowców, produkcja tajemna, iluminaci w stalowej woli... (/temat-muzyka-z-gotowcow-produkcja-tajemna-iluminaci-w-stalowej-woli)

Strony: 1 2 3


RE: Muzyka z gotowców, produkcja tajemna, iluminaci w stalowej woli... - OProject - 26.01.2014

Medon masz racje, tylko może źle to przekazujesz, powinieneś pisać do nas "nie świadomych" bardziej prostym językiem xd
Wiadomo że starsza muzyka Elektroniczna była dużo lepsza, przynajmniej ja tak uważam (każdy może się nie zgadzać, ale nie zamierzam z tym polemizować) ;)
Voodo and Serano nie znać wstyd :P

Tak lubię teorie spiskowe xd
O gotowcach pisałem nie raz xd


RE: Muzyka z gotowców, produkcja tajemna, iluminaci w stalowej woli... - Knifeman - 26.01.2014

Sama muzyka ta utajniona - nie ochodzi mnie jej wartosc, czy jest to arcydzieło czy przecietniak, chcialbym dowiedziec sie wiecej o samym procederze, a istnienie strefy zamknetej i niedostepnej dla reszty jest calkiem prawdopodobne - przeciez dla jednostek inteligentnych reszta spoleczeństwa zawsze jeest szarą masą

Meddon - wiadomo że na stu ignorantów znajdzie się jeden wierzący - jezeli chciałbyś przekazać informacje a boisz sie ze nie zostaną rzucone na podatny grunt zapraszam na pw

co do samej ideologii - czasami zdarzly sie przykłady w skrajnie niekomercyjnych gatunkach utworów ktore nie sa ogólnie dostepne ze wzgledu na zbagatelizowanie spraw związanych z choćby informacją (promocja to za mocne słowo) a nie postanowienie że utwory pozostaja tajne, czasami trzeba wiedziec gdzie pytac aby dostac daną rzecz (np utwory Darnokaa), i wtedy nawet zwykłe utwory poprzez to że staja się niedostepne są bardziej pożadane, czasami nawet wsród specyficznej grupy zyskują miano artefaktów (wiem na swoim przykladzie)


RE: Muzyka z gotowców, produkcja tajemna, iluminaci w stalowej woli... - Marduk - 26.01.2014

Hmm imo muzyke utajnia sie z jednego powodu, dj posiada swoje lub ziomka kawalek i puszcza taki 'niedostepny' sztos. Kazdy ma w swoim repertuarze cos czego nie ma nikt inny.
Kiedys bylem na forum gdzie byly udostepniane stare kawalki - w wiekszosci byly to zajebiste nutki - ale dostepne tylko w strefie vip do ktorej trafiales za zaslugi na forum. W necie ich nie znajdziesz, a przykladowo gosciu ma je zmagazynowane pod ziemia na podworku. I tak sie dzieje ze zajebisty kawalek ma tylko 100 osob na cala polske.
Co do klubow dla bogaczy watpie zeby tam jakies 'brazowe nuty' lecialy, najpredzej przedpremiery w wydaniu ekskluzywnym. Logicznym tokiem rozumowania idac - bogacze to starsi ludzi wiec nuty klubowe maja w dupie i nie maja czasu chodzic do klubow - predzej ich dzieci - ale za tym idzie ochota pochawalenia sie zajebistym kawalkiem - wiec bylyby wycieki ( zawsze znajdzie sie jakis prometeusz ) - a takich rzeczy nie ma, wiec watpie ze takie kluby istnieja. Predzej ziomki z branzy sobie organizuja taka impreze i sobie puszczaja kawalkeczki ktorych nikt nie slyszal bo maja tylko demowki u siebie na kompie ;D


RE: Muzyka z gotowców, produkcja tajemna, iluminaci w stalowej woli... - weedplay - 27.01.2014

Dzięki za taką szansę poznania tajników muzyki klubowej :D


RE: Muzyka z gotowców, produkcja tajemna, iluminaci w stalowej woli... - psysutra - 29.01.2014

Pozwolę sobie wtrącić swoje 0.02 zł, jeśli chodzi o muzę ogrywaną w klubach.

Winę za to ponoszą trzy grupy (w sumie cały muzyczny "łańcuch pokarmowy")- grajkowie, uczestnicy imprez i media.
Dlaczego?
Na zasadzie błędnego koła.

Grajek zagra jakiś szajs, bo mu się spodobał, podchwycą to ludzie że elo jou zajebiste piękniste, kolejni grajkowie zaczynają ten schemat powielać, coraz więcej ludzi to łyka, potem to przechodzi do mediów, a cały schemat się powtarza i powtarza od nowa.

Taki schemat zadziałał w tematyce psychedelic trance (ta muza jest mi najbliższa), co prawda bez mediów, gdyż ta muza aż takiej rangi światowej to nie posiada :P . Mniejsza, kwestia też jest taka, że obserwatorzy branży (czyt. właściciele wytwórni) wyłapują to, co na ludzi działa i ustawiają już prasę pod trzaskanie kolejnych tracków z serii "hity z satelity".

Grajkowie wychowują publikę, a publika "wychowuje" grajków. Pokręcone, nieprawdaż?

Pomijam już fakt rąbania tracków od sztancy na samplach z Venegence'a czy presetach z Nexusa, gdyż to jest galopująca żenada od muzyki począwszy, ALE powiedzmy sobie szczerze:

Przeciętny uczestnik imprezy MA GŁĘBOKO W DUPIE, czy dźwięk został skręcony na VST za frajer, piraconym oprogramowaniu czy na syntezatorze za 10k $$$. Jego interesuje przede wszystkim bicior i dostępność używek na miejscówie imprezy ;)

Niezmiernie tylko smuci mnie fakt, że obecna głębia muzy w większości jest na poziomie kałuży, a o naprawdę świetnych parkietowych wymiataczach systematycznie się zapomina. Dlaczego?

Bo ludkom się nie chce kopać po youtube, discogsach, po co? Polecane na YT i heja.

Moja osobista obserwacja- techno i trance są gatunkami na dobrą sprawę straconymi, bo od jakiegoś 2005-2006 roku treściowo idą równią pochyłą w dół. Autorytety pokroju Cristiana Vogela, Dave'a Tarridy, Van Dyke'a, Buurena, Tiesto, Infected Mushroom (i ichprzejście na dubstep, for christ's sake...) czy Raja Ramy upadają.

O house to nawet nie będę się wypowiadał, bo to by były same przekleństwa.

Quo Vadis...?


RE: Muzyka z gotowców, produkcja tajemna, iluminaci w stalowej woli... - Aliveshock - 15.02.2014

dla mnie nie ma sensu tworzyć z gotowców


RE: Muzyka z gotowców, produkcja tajemna, iluminaci w stalowej woli... - Thomas - 16.02.2014

@Aliveshock wyczerpał temat XD


RE: Muzyka z gotowców, produkcja tajemna, iluminaci w stalowej woli... - Herman - 16.02.2014

jaki temat taka odpowiedź xd


RE: Muzyka z gotowców, produkcja tajemna, iluminaci w stalowej woli... - Aliveshock - 16.02.2014

no ale nie da się nić innego napisać bo jak można nazwać stworzenie czegoś nie wkładając w to nawet 50% swojej pracy ?


RE: Muzyka z gotowców, produkcja tajemna, iluminaci w stalowej woli... - K - 16.02.2014

Powiedz który post w tym temacie przeczytałeś (prócz swojego)?


RE: Muzyka z gotowców, produkcja tajemna, iluminaci w stalowej woli... - Squirrel wax - 16.02.2014

sometimes things get complicated


RE: Muzyka z gotowców, produkcja tajemna, iluminaci w stalowej woli... - RadOne - 19.02.2014

Meddon chodzi tobie o ghost produkcje??


RE: Muzyka z gotowców, produkcja tajemna, iluminaci w stalowej woli... - Audionysos - 19.02.2014

Meddon zdaje się kontynuuje swoją nowelę w nowym temacie, sam jeszcze tego nie czytałem, ale chyba dzisiaj to nadrobię bo przeczytałem ostatnie posty i znowu leżę :D