MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
FL FAN - They watching You (muzyka eksperymentalna) - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: FL FAN - They watching You (muzyka eksperymentalna) (/temat-fl-fan-they-watching-you-muzyka-eksperymentalna)



FL FAN - They watching You (muzyka eksperymentalna) - FL FAN - 25.01.2014

Hej!

Przedłużona sesja z duchami, jakoś nie mogłem sobie odmówić poprowadzenia tego nagrania dalej. Zapraszam do słuchania i ewentualnej oceny efektu mojej pracy.




Pięknie dziękuję ! Download możliwy!
Pozdrawiam !


RE: FL FAN - They watching You - F.P.P - 26.01.2014

Te leciwe leady jakby mało oddychały większy potencjał w nich brzmi. Dobrze kombinujesz z przestrzenią ale za bardzo to wszystko dzieje się w prawym kanale jednak to wszystko powinno dziać się centralnie. Panoramując utwór wyobraź sobie jakbyś był na najlepszym koncercie swojego życia i stał wśród publiki centralnie stojąc do sceny, możesz nawet zamknąć oczy na chwile naprawdę to pomaga. Dzwonki nie trafione brzmieniowo. Jak chcesz wejść na wyższy poziom brzmienia to sampluj vst-i rzadko ma naprawdę dobre brzmienie, a już jeżeli ma to i tak jedzie na próbkach, tym bardziej jeżeli już chodzi o naturalne brzmienie. Ja zaczynałem na fl-u i przesiadłem się na abletona ze względu na prostotę w obróbce audio. Więcej dźwięków w takim experymentalu, napewno musi być jeden motym przewodni z dużą zmianą random pod kadym względem filtry efekty i dodatkowo mieszające się dźwięki. Jak w spektaklu różne odsłony i sceny tworzą jedną całość. Dobrze że jedziesz z tematem ambitnym to się chwali dużo pracy ćwiczeń słuchu, dobrych rad :D luzu i kreatywnego podejścia. Czekam na więcej pozdro...


RE: FL FAN - They watching You - Castiel - 26.01.2014

Tak jak napisał F.P.P z tym,że dodam możesz poprawić jeszcze kick bo dźwięki zanikaja pod nim przez co dziwnie sie trochę słucha.Ja osobiście chciałbym,żebyś wrócił do tych ambientów bo one były naprawdę spoko :)
Te projekt też nie są złe ;)

Jednak najbardziej cieszy mnie to,że wróciłeś do tworzenia i wszystko idzie ku prostej ;)


RE: FL FAN - They watching You - AmBeam - 19.02.2014

Bardziej to przypomina IDM niż ambient, choć nie jestem do końca pewien.
Na początku trochę z panoramą poszalałeś, flanger jest za bardzo na prawo od centrum widma. Taki oldschoolowy dźwięk, nie przekonuje mnie to jednak z jednego względu - za dużo uwagi poświęcam na wsłuchiwanie w dźwięki wynikające z przypadkowości niżeli z harmonii. Nie czuję tego :P

Patrząc pod kątem techniki, ten początek bym poprawił (stereo), nie wiem czy zauważyłeś, ale momentami utwór wydaje się mocno skompresowany. Nom chyba że to zabieg celowy..

Pozdro,
AmB.


RE: FL FAN - They watching You - FL FAN - 19.02.2014

To muzyka eksperymentalna bardziej niż ambient, choć dałem taki prefix ze względu na to, że utwór klimatem przypomina Dark Ambient. Dzięki piękne za opinię !


RE: FL FAN - They watching You - ldsix - 2.03.2014

Za mocna kompresja.

Nie lubie tych sytrusowych dzwiekow, gdyby je zamienic, to by sie DLA MNIE lepiej sluchalo.

Druga sprawa, to poczatek (ten z sytrusowymi dzwiekami), tego moglo nie byc, a mogloby sie zaczac cale od 90 sekundy, dalej jest klimatycznie w porzadku.