MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
AMBIENT FL FAN - Dark Memories - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: AMBIENT FL FAN - Dark Memories (/temat-ambient-fl-fan-dark-memories)



FL FAN - Dark Memories - FL FAN - 6.02.2014

[Obrazek: 7129577DM.jpg]

Dark Memories



Serdecznie zapraszam do wysłuchania kolejnego ambientowego eksperymentu. Jakość dźwięków jest średnia jak zazwyczaj w tych moich ambientach (pamiętacie Untitled Ambient 1 i 2) z racji na darmowe wtyczki, których akurat używam do tego celu ale sam pomysł myślę do złych nie należy, ale to już ocenicie sami. Download oczywiście jak zawsze dostępny. Dziękuję i pozdrawiam!


RE: FL FAN - Dark Memories - Knifeman - 6.02.2014

prawda jest taka ze zawsze chciałem tworzyć dark ambient ale zawsze mi się wydawało że to co zrobie jest za nudne i zbyt długie

no nic wracając do utworu...

1:31 zbyt ostro wjeżdża i średnio współgra z poprzednim padem

ogólnie jakaś automatyzacja na gałkach na pewno dodałby nuty zaskoczenia i powiewu świeżości - po waveformie juz wiedziałem jak będzie trwało następne kilkanaście sekund

3:32 czy może ciut dalej - ciekawa szczątkowa perkusja

dźwięki mogłyby bardziej płynnie przechodzić miedzy sobą- teraz robią to tak - schematycznie - jeden gaśnie drugi się rozpala

5:10 intryguje mnie ten reverse - ciekawy - mogłeś się jeszcze z nim dalej pobawić

dalej bez większych zaskoczeń

noo szczerze.. nie weszło mi - próbuj dalej - wiem że potrafisz


RE: FL FAN - Dark Memories - FL FAN - 6.02.2014

(6.02.2014, 17:28)Knifeman napisał(a): 5:10 intryguje mnie ten reverse - ciekawy - mogłeś się jeszcze z nim dalej pobawić

Wcześniej na 4:44 też on wchodzi ale na niższym tonie i jest tak może mniej słyszalny, odczuwalny.

Przyznam, że też żałuję, że nie mogłem zrobić więcej, ale gdybym tylko miał lepszy komputer to z pewnością to byłoby dłuższe i bardziej "powariowane", a tak musiałem wszystko, każdy mały element eksportować do Wav i tak to wygląda, bo wtyczka zjadła cały zapas pamięci i nie mogłęm nawet słuchać tego co ułożyłem, ale czułem że coś fajnego się "skroi" i starałem się to w bólach dokończyć.


Dziękuję pięknie za opinię !


RE: FL FAN - Dark Memories - Knifeman - 6.02.2014

4:44... a faktycznie - mimo to na tym loopie można by zbudować ciekawą kompozycje

nie przewijałem a jednak mi to umknęło


RE: FL FAN - Dark Memories - Castiel - 6.02.2014

Technicznie opsiał juz Nożu wiec ja tylko napisze żę w tle bardzo fajnie sie słucha .Faktycznie ta perkusja mogła by się ciągniąć trochę dłużej ale i tak jest dobrze

Następne produkcje jeszcze lepsze :)


RE: FL FAN - Dark Memories - Almhome - 6.02.2014

Bardzo mi sie podoba, super klimat, nie wieje nuda, jest ciekawie...naprawde dobra robota i mam nadzieje ze kiedys w dark ambiencie osiagne Twoj poziom :)


RE: FL FAN - Dark Memories - FL FAN - 7.02.2014

(6.02.2014, 23:08)Almhome napisał(a): Bardzo mi sie podoba, super klimat, nie wieje nuda, jest ciekawie...naprawde dobra robota

Dziękuję pięknie!

(6.02.2014, 23:08)Almhome napisał(a): mam nadzieje ze kiedys w dark ambiencie osiagne Twoj poziom :)

Jesteś bardzo skromny, zbyt skromny, a przecież słuchałem Twoje nagrania i uważam, że są piękne, ilustracyjne, spójne, prowadzone z pomysłem i niczego im nie brakuje. Prawda jest taka, że mój poziom nigdy nie był rewelacyjny, nadal pracuje, doskonale technikę, bo uczymy się całe życie, także Ty też pracuj, szukaj natchnienia i inspiracji, a będziesz tworzył takie utwory, które sprawią, że to ja będę podziwiał Ciebie.


RE: FL FAN - Dark Memories - Loco - 7.02.2014

Tak bardzo mi dark ambientem zalatuje, znaczy mi się podoba. :)
Dziwne ale fajne.


RE: FL FAN - Dark Memories - Almhome - 7.02.2014

FL FAN dzieki za te mile slowa :)
Juz nie pierwszy raz slysze ze jestem skromny ale to nie skromnosc przeze mnie przemawia tylko dziwne wrazenie ze moje utwory sa poprostu zwykle. Moze zbyt duzo wymagam od siebie...ale moze to i dobrze bo dzieki temu mam jeszcze wieksza chec do dalszej pracy :)

A inspiracje...inspiracja dla mnie od zawsze Svarte Greiner, Deaf Center i po czesci Akira Yamaoka :)


RE: FL FAN - Dark Memories - Adamzzz - 7.02.2014

Łuuu w 6 minucie takie ciary po plecach mi przeszły :P Love It!

Co tu dużo mówić. Wszystko brzmi na przemyślane, dobrze wypoziomowane i użyłeś oryginalnych dźwięków.
Słychać, że opanowałeś sztukę producingu (mam nadzieje że tak to można nazwać xD) na tyle, że potrafisz wyrazić swoje przemyślenia w formie Tobie najodpowiedniej, tak jak Ty byś to chciał przekazać, co jest cholernie ciężkie do osiągnięcia - i to jeszcze przy ambiencie! Teraz zostaje tylko nam, słuchaczom, słuchać i przeżywać tę bogatą w uczucia muzykę.
Dobra robota i powodzenia przy następnych produkcjach!


RE: FL FAN - Dark Memories - F.P.P - 8.02.2014

Całe te wszystkie atom pady bardzo dobre brzmią profesjonalnie potężne, przejścia mogły by bardziej się zazębiać. Dobrze jest użyć jednego motywu prowadzącego jakaś sekwencja z filtrami która będzie prowadziła utwór i która będzie miała swoje miejsce w każdej części utworu i odpowiednio do niego się dostosowywać. Co do utworu to tak jak już wspomniałem brzmienie dobre dla mnie mało (FX- ow wysokich częstotliwości) , niepozorne ale potrafią zbudować klimat. Aranżacja też bardzo dobra Utwór rozpędza się trzyma napięcie po czym sukcesywnie z końcem utworu wygasa. Oby tak dalej do następnego dzieła.


RE: FL FAN - Dark Memories - Stiopa - 12.02.2014

No trochę mi dolnych partii zabrakło do 3:20.
Potem trochę się dół wypełnia pogłosem padów:/ Jest mocno, jest klimatycznie, ale brzmi trochę tak jednolicie. Po 5 minucie grubo poszło, teraz jest git, tylko powinno przeszywać, a mam wrażenie jakbym słuchał gdzieś z daleka. :)
Ogólnie klimat świetny, wykonanie, no jak na demo i Twoje poprzednie produkcje, to nawet nieźle :D
Pozdro


RE: FL FAN - Dark Memories - L.G. - 13.02.2014

Ja już wyraziłem się na SC i uważam, że bardzo dobrze Ci ten ambienciak wyszedł.
Pzdr.


RE: FL FAN - Dark Memories - Audionysos - 17.02.2014

Nie popatrzyłem że to ambient i na początku włączyłem sobie coś tam na kompie czekając, aż wejdzie jakiś motyw i sobie tak przeleciał kawałek. Szczerze mówiąc nie ogarniam czegoś takiego. Utwór się skończył, a ja kompletnie nie pamiętam co tam leciało, nic żeby zanucić czy wyobrazić sobie, nie wiem co napisać, nic mnie w tym nie rozdrażniło więc chyba ok, z drugiej strony nic nie przykuło mojej uwagi, nie wiem jak ma być...
Pozdrawiam :)


RE: FL FAN - Dark Memories - AmBeam - 19.02.2014

Ładny i wysoki poziom prezentuje Wasze forum :).

Zgodzę się co do nagłych i niekoniecznie czystych przejść, jednak utworu nie nazwałbym przewidywalnym. Super uzupełnieniem byłby jakiś videoclip, wówczas każde przejście możnaby było świetnie uzasadnić :).

Najbardziej podoba mi się część od 5:26. Piękna i uspokajająca atmosfera, trochę klimatu Unreala w statku kosmicznym.. Świetne, potem to mono robi klimat iście atomowy, w stereo pojawia się stalkerowy pad..
Ten moment jest miodzio do tego stopnia, że rozdzieliłbym utwór na 2 osobne :D.

Pozdro,
AmBeam.


RE: FL FAN - Dark Memories - OProject - 19.02.2014

Początek długi mroczny i hipnotyzujący choć minimalistyczny, czasem mi czegoś brakuje ale to moje odczucia bo ambientu na tyle nie znam.
Jak na darmowe wtyczki i demo fla to świetna robota, ciekawe barwy syntezatorów są zwłaszcza na początku najlepiej wypadają :D
Nie ma się czego czepiać :)


RE: FL FAN - Dark Memories - AdrianSazy - 21.02.2014

Taka muzyka nie jest dla mnie, chodź ten kawałek jest całkiem fajny, +


RE: FL FAN - Dark Memories - Amomus - 3.03.2014

Hej, sorry że z takim opóźnieniem się biorę za odsłuch. :D Kawałek niesamowity! Swoim klimatem kojarzy mi się trochę z mrocznym Blade Runnerowym sci-fi, ale też w miarę rozwoju tracka wcale tak mrocznie nie jest, a bardzo lekko i świetliście, podoba mi się. :) Mega przestrzenie!


RE: FL FAN - Dark Memories - Zirds - 10.03.2014

Nie jestem fanem dark ambientów, chociaż bardziej (tutaj też to słyszę) lubię drone ambient (nazwa bierze się z buczenia samca pszczoły - niezmiennego, stałego, ciągłego), który od początku tutaj jest słyszalny, zauważalny, ale nie nachalny. Przenika pomiędzy jednym noisem, a drugim po czym przepływa w szorstkie, dzwoniące pady.

Dla mnie utwór w sumie dopiero zaczyna brzmieć w 3:20 gdzie wchodzi ten powiew ciepłego basu i formantowe brzmienia brzmiące jak Mongolski śpiew alikwotowy.
Do samego brzmienia nie mam się co przyczepiać bo tu nie brzmienie jest ważne, ale utrzymanie pewnego stanu odczucia względem słuchacza, tworzenie napięcia w dźwiękach i wysublimowanego uczucia niepokoju co się artyście bardzo udało.
A wracając do brzmienia i jakości użytych instrumentów to dają na plus bo pasują do klimatu i mają takie vintagowe szorstkie brzmienie barw.


RE: FL FAN - Dark Memories - Afterthought - 11.03.2014

Dosc monotonne wejscie, za dlugo ciagniesz jednym synthem. Czuc potencjal ale w miksie jest dosc spora pustka i jeszcze bym tam cos wcisnal, moze jakies wysokie bardzo rozmyte plucki bez ladu i skladu, niewiem poexperymentuj jeszcze :) Klimatycznie jest bajka bo czuc ten mrok i niepewnosc ale wiem, ze mozna by z tego zrobic cos wiecej, tak wiec trzymam kciuki i naklaniam do dalszego dzialania :) Pozdrawiam