MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
CLASSICAL Wappa - Happy On Key - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: CLASSICAL Wappa - Happy On Key (/temat-classical-wappa-happy-on-key)



Wappa - Happy On Key - Wappa - 14.02.2014

^^



;)


RE: Wappa - Happy On Key - FL FAN - 14.02.2014

Miałem okazję już wcześniej słuchać postępów w pracy nad tym utworkiem i aby się nie powtarzać to powiem Wappa że można niemal natychmiast wyczuć w nagraniu harmonię oraz to, że panoramę dopieściłeś na max i jest tego efekt w postaci pięknie brzmiącej i rozwiniętej instrumentalnie melodii. Nie mogę nie wspomnieć o efektownych smyczkach, które są obok pianina fundamentem nagrania - świetna robota ! Gratuluję !


RE: Wappa - Happy On Key - Wappa - 14.02.2014

Dziękować po raz kolejny :)


RE: Wappa - Happy On Key - Cris - 16.02.2014

tutaj dużo rzeczy mi się nie podoba, fortepian brzmi bardzo plastikowo przez mix a dokładnie przez zamulające dolne częstotliwości, perkusja jest mocno schowana, snare bardzo słabo słyszalny, ja nie wiem jak robiłeś panoramę ale to chyba nie tędy droga przy rozstawianiu instrumentów, poczytaj trochę o sekcjach instrumentów w orkiestrze symfonicznej albo chociaż sobie jakiekolwiek nagranie zobacz jak oni są poustawiani. To mi z resztą przypomina jakiś blokowy hip hop a nie orkiestral. Jest monotonne do bólu nie wykorzystuje ogromu instrumentów i potencjału w nich brzmiących. 4+/10


RE: Wappa - Happy On Key - FL FAN - 16.02.2014

Może to jest orchestral eksperymentalny, Wappa chciał poeksperymentować. Ja swojego zdania nie zmieniam. Przecież nie pisał tego pod filharmonię, to tylko wesołe wykonanie. Wappa zazwyczaj tworzy DubStep stąd taki klimat nagrania.


RE: Wappa - Happy On Key - L.G. - 16.02.2014

Trochę niskie częstotliwości zabijają Twoją kompozycję, więcej się nie wypowiadam, bo w moich kawałkach też nie jest kolorowo :)
Pzdr.


RE: Wappa - Happy On Key - Wappa - 17.02.2014

Wiem o tym dole, tam jest parę rzeczy nie odciętych, co chcę poprawić, jak tylko mi czas na to pozwoli. Perkusja nie ma się za mocno wybijać ma być raczej dogranym elementem niż przewodnim. Panorame ustawiałem wg rzeczywistych ustawień sekcji w orkiestrze. I tak dzięki za wypowiedzi. :)


RE: Wappa - Happy On Key - Loco - 17.02.2014

Fortepian, za dużo basu, zmień go, pobierz Piano One.
Stopa tak średnio się wybija przez ten bas, niezbyt to ładnie brzmi. Ogólnie minus za miks wszystko się miesza, plus za kompozycje.


RE: Wappa - Happy On Key - Audionectic - 17.02.2014

Plastic Piano do wymiany choćby na 4front.Za dużo w nim również,basu, przez co zakrywa dół sekcji smyczków nie mówiac o perkusji,której praktycznie niema prócz HH i crasha ;)
Kompozycja naprawdę bardzo fajna.Skoro potrafisz komponować melodie zajmij się miksem bo jest kaszanka.Panaorama może być choc piano jest za szeroko i koliduje jak dla mnie ze smykami.Troszke je do srodka daj.
Pzdr


RE: Wappa - Happy On Key - Audionysos - 17.02.2014

Nie wiem czy jest sens, żeby jeszcze raz pisać, że bas wyje strasznie przez cały utwór, ale to jest główny mankament. Poza tym to mało dynamiki, strasznie to sztywno. Szkoda, bo melodycznie jest ciekawie...
Nigdy nie rozumiałem natomiast dlaczego wszyscy chcą ustawiać panoramę jak w orkiestrze, zamiast wykorzystać to, że nie jesteśmy w filharmonii i mamy wolną rękę...
Pozdrawiam :)


RE: Wappa - Happy On Key - Cloudie - 17.02.2014

W sumie wiele ciekawych momentów.

Zastanawiam się czy w numerze istnieje bas czy czyni go dolna oktawa pianina :D
Pianino wydaje się mieć bardzo dużo niskich częstotliwości na sobie.
Chyba lepiej byłoby je zequalizować i dodać pod nim faktyczny bass. Kawałek brzmiałby czyściej.


RE: Wappa - Happy On Key - Wappa - 18.02.2014

No niestety skupiłem się bardziej na 'graniu', mix powstawał na chmurce i wtedy mi grało, wiem, że ten dół jest do piczy, iż nie są poodcinane dolne partie skrzypiec, trąba no i plastikowe pianino, ale perki miało nie być, a jednak zostawiłem ją w takiej surowej cichej wersji.

perka za to jest tu:


Mam Piano One, ale nie używam, wole pianino Edirola które nazywacie plastikiem. ;)

Basu, jako basu w utworze nie ma. Jest Trąbka Altowa, Niskie skrzypce, stringsy i pianino co się nałożyło i daje efekt jaki daje.


RE: Wappa - Happy On Key - FL FAN - 18.02.2014

Jak klikam PLAY to This track is currently not available ;(

Trzeba przez info wchodzić, może później problemy ustąpią ;)

Ładne Nagranie.


RE: Wappa - Happy On Key - Wappa - 31.03.2014

remater (odbasowane) ;)