MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
PROG. Frashby-Hope (Original Mix) (Improved Version) - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: PROG. Frashby-Hope (Original Mix) (Improved Version) (/temat-progressive-frashby-hope-original-mix-improved-version)



Frashby-Hope (Original Mix) (Improved Version) - Frashby - 15.02.2014

Witam skończyłem nowy kawałek. Miałem spore problemy z bassem (Przez sylenth) ale jakoś go odratowałem i jest jak jest :) Co jest nie tak? Co jest dobre? Zapraszam :)




RE: Frashby-Hope (Original Mix) (Improved Version) - Krzych - 16.02.2014

Naprawde dobre, aranz troszke przunudza, ale to normalne w amatorskich produkcjach ;)
Co do mixu to kick strasznie slabo gra, ledwo co sie przebija, werble również jak kolega wyżej wspomniał.
Dobra robota, choć mogło byc lepiej :D


RE: Frashby-Hope (Original Mix) (Improved Version) - Frashby - 16.02.2014

Starałem się własnie żeby za szybko się nie rozkręcało, żeby wszystko miało czas dobrze się rozwinąć. Stopa moim zdaniem gra dobrze, nie może wybijać się za mocno ponad wszystko, brzmiało by to źle :) Choć mogę się mylić, ale odsłuchiwałem na różnego typu sprzęcie, porównywałem z profesionalnymi utworami i wydawało mi się że gra prawidłowo :)


RE: Frashby-Hope (Original Mix) (Improved Version) - Audionysos - 17.02.2014

Mi do 1:30 nic się nie podoba. Potem ta melodia co wchodzi jest całkiem przyjemna i nawet brzmienie nie jest takie złe, choć po początku spodziewałem się jakiegoś nowoczesnego gówna. Pad moim zdanie zdecydowanie za głośno w tym miejscu.
W 2:00 niby ma wchodzi pełny motyw i słychać niby, że coś wchodzi, ale w ogóle to nie czuć nowej mocy - poprzednia część powinna grać ciszej.
Od 2:34 utemperuj wejście tych smyków bo to słabo brzmi, jak tak znienacka wchodzą. Potem od 2:48 te szarpnięcia są proste jak cep - pokombinuj coś z nimi - do tego urywają się bez sensu.
Nie wiem w jakim kierunku dążysz, jeśli chcesz tworzyć coś takiego jak tiesto to nie pozdrawiam, a jeśli coś ciekawszego to życzę powodzenia i Pozdrawiam :)


RE: Frashby-Hope (Original Mix) (Improved Version) - Frashby - 17.02.2014

Jak tiesto? Chodzi Ci np o take mi away??? W zadnym wypadku, choc moze brzmi to podobnie to chce tworzyc cos no wlasnie w stylu takim, ale duzo Ciekawsze no i kazdy moj utwór ma być inny, podobnego projektu juz nie będzie :) Tak jak widzisz, Jump! , Power of the Bass , On the way to the paradise. Chce spróbować różnych styli i poszukiwać wlasnego niepowtarzalnego brzmienia, stąd kombinacje ze smyczkami i to intro


RE: Frashby-Hope (Original Mix) (Improved Version) - NeoTag - 17.02.2014

To ma być Progressive House? <crylikeababy> Boże, co ludzie zrobili z tym pięknym gatunkiem?!<crylikeababy> Jak już się wypłakałem to ocenię: całość nieźle brzmi, wspomniany werbel w 0:14 faktycznie jest za cicho, powinien być głośniejszy. Dalej ,,good sidechain mate" xD Melodia kojarzy mi się trochę z Korwi... yyy, Calvinem Harrisem. W buildupie werbel powinien być trochę głośniejszy, bo przez chwilę w ogóle się nie zorientowałem, że tam był buildup. Drop ma trochę za mało pałera. Dobrze by było oddzielić go od buildupa jakimś mocnym uderzeniem werbla czy czymś takim. Te smyczki jakoś mi średnio podchodzą, ale to już kwestia gustu. Ogólnie podoba mi się ten utwór, zdecydowanie jest na plus ;)


RE: Frashby-Hope (Original Mix) (Improved Version) - Frashby - 17.02.2014

hmm, no ja wiem ze to nie jest progressive house, ale jak to nazwać??? Ani to electro house, ani standardowy house. A ogólnie teraz takie utwory są podpisane jako Progressive więc podpisałem tak samo. neo tag, jestem świadom tego co się dzieje z gatunkami i z ich nazewnictwem


RE: Frashby-Hope (Original Mix) (Improved Version) - Audionectic - 17.02.2014

Jak dla mnie to stopa za sucha i za cicho.Lead za głosno,snar zbyt cicho nieeee.Ten lead wszystko przykrywa dlatego stopy prawie niema.Nie mówiąc o jakichs hihatach.W uszach mi piszczy po odsłuchu hehe
Zycze powodzenia ale uważaj na te megalidy
"Nie wiem w jakim kierunku dążysz, jeśli chcesz tworzyć coś takiego jak tiesto to nie pozdrawiam, a jeśli coś ciekawszego to życzę powodzenia i Pozdrawiam " :D :D :D :D :D


RE: Frashby-Hope (Original Mix) (Improved Version) - Frashby - 17.02.2014

hihatów tam nie było, był lead zlayerowany z 5 różnych dźwięków i white noise. Ogólnie chcialem zeby stopa grała tak miękko i delikatnie jak w Under Control od alesso i calvina. Zrobiłem identyczny bassline ( no prawie ) ale na sylenth 1 więc zanim skonczylem projekt, jego barwa się strasznie pozmieniała, nie chcialem zeby taka była, ale trudno, teraz skombinuje sobie synapse hydre :) fajnie sie na niej kręciło ale juz nie mam. Lead wydawało mi się ze gra idealnie, nad nim spędzilem najwięcej czasu i porównywałem z innymi utworami, ale moze przesadzzilem faktycznie :) Dzięki za dokładny odsłuch :) Audionysos: rozumiem ze nie lubisz tego stylu, ale zauważ że muzyka kazdego rodzaju i gatunku jest potrzebna, ludzie mają rozne gusta. Moim zdaniem to co zrobił tiesto jak odszedł od Trancu jest bardzo dobre, C'mon, Maximal Crazy, Green Sky, Chasing Summers, We own the night, Paradise, Zero 76. Cos mozesz nazwac chłamem, albo nowoczesnym gównem ale dla kogoś będzie to naprawde dobre, ulubiony gatunek. O gustach się nie dyskutuje


RE: Frashby-Hope (Original Mix) (Improved Version) - Faden - 17.02.2014

Fakt zrobiles cos podobnego do "Under Control" za ktorym tak bardzo nieprzepadam, poniewaz bez wokalu bylby suchy jak wior. Oni sa slawni i juz dawno sprzedali swoja dusze diablu, takze cokolwiek by niewydali to sie sprzeda. Oczywiscie szanuje Calvina Harrisa bardziej niz Tiesto, ale tak jak powiedziales to kwestia gustu chociaz od Tiesto utwor "Cmon" jest kozak. "Adagio for strings" zawsze kojarzylo mi sie z grobowa nuta lub z rzyganiem przy ktorej schodzilem z parkietu. "Maximal Crazy" tez jest slabe tak jak jego ostatnia plyta. Wole Calvina "Thinking about you" "Lets go" lub nawet z Rihanna "We found love", ale jak kto lubi. Co do twojego utworu to nie jest zly. To nie moj styl, ale koniecznie musisz ogarnac do tego wokal.


RE: Frashby-Hope (Original Mix) (Improved Version) - F.P.P - 23.02.2014

No tak stopa trochę nie potrzebnie dół jej odciąłeś może przy takiej jak byś dokleił jeszcze jedną ścieżkę z kliknięciem może coś z niej by było, tak lead za głośno nakurwia, i tak jakby cały mix był zmiażdżony przez tą pompe pewnie mam takie wrażenie że nie oddycha to tak jak powinno. Nikt jeszcze nie wspomniał że sub lata po kanałach jak Mietek wracający z najeby do domu :D Chorus??, powyśl jakby to grało w klubie. Merytorycznie to się za bardzo nie wypowiem nie moje klimatejszon Pozdro....


RE: Frashby-Hope (Original Mix) (Improved Version) - Frashby - 23.02.2014

Tak, bass lata po kanałach bo mam zjebanego sylentha. Bass nie ma chorusa żadnego i jest w 100 % w mono

Dzięki za opinie, już wiem że musze jeszcze popracować, dzieki wszystkim, Pozdrawiam :)


RE: Frashby-Hope (Original Mix) (Improved Version) - Revnotes - 25.02.2014

Arp bardzo fajnie wprowadza w klimat, dalej wraz z wejściem sub bassu niestety przygasła stopa. Trochę pusto w breaku, brakuje mi tam jakiegoś plucka/arp'a. Drop bazuje na nim w dużym stopniu i tak jakoś nieco pusto mi się wydaje, w sensie - nie za wiele się dzieje. Drugi break równie spokojny, ale z małą niespodzianką i to jest na duży plus, trochę ten pad na mocnym sidechaingu nie do końca mi pasuje. Nie doszukałem się bassline, jest strasznie niski lub niewyraźny, dodatkowa wyraźniejsza warstwa by nie zaszkodziła moim zdaniem.