MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
Vision - no name (big room) - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: Vision - no name (big room) (/temat-vision-no-name-big-room)



Vision - no name (big room) - Vision - 19.02.2014

Siemka :) nowe demko w stylu edm / big room, mam nadzieje ze sie spodoba. Komentowac !




RE: Vision - no name [big room] - Audionysos - 19.02.2014

Ok, jeśli chodzi o miks to jest ok myślę. Ale ciężko mi jest to określić bo nie słucham takiej muzyki.
Początek jakieś discopolowe leady i biedny klap, a potem już bardzo innowacyjnie - mega stopa, rytmiczny lead z bardzo niespotykaną melodią + jakieś fxy - max poly: 3

Znowu się pytam co to ma wspólnego z house?

Pierwotny house:

Trochę później

Trochę w innym wydaniu

Ostatnie kawałki które mogę uznać za house.


Teraz dla porównania, nie za bardzo się na tym znam więc tylko jeden:


No i powiedzcie mi to którego gatunku ten utwór bardziej pasuje?
Oczywiście w HS przynajmniej pokuszą się o jakąś ciekawszą melodie i jakiś nastrój próbują robić...

I nikt mi nie w mówi, że to jest ewolucja muzyki bo to jest bo po prost brak wiedzy.
Kiedyś ludzie którzy się nie znali na muzyce, wszystko co nie było oparte na gitarach czy innych klasycznych instrumentach przypisywali do techno, teraz wszystko to jest house albo dubstep...
Jeden wymyśli jakąś głupotę i potem wszyscy go powtarzają <omg>

Jak chcecie robić takie rzeczy to sobie róbcie, ale nie mieszajcie pojęć.


RE: Vision - no name [big room] - Frashby - 19.02.2014

Audionysos: Oczywiście że do House :) Nie rozumiem z jakiej racji przywołałeś tutaj Hardstyle O_o
Kompletnie inny układ aranżacji, tempo 148 > 128
A nazewnictwo straciło swój sens już dobre 6-7 lat temu więc nie czepiaj się Big-Roomu.
Więc jeśli mamy trzymać się takiego pierwotnego nazewnictwa, praktycznie na rynku muzycznym już od prawie 10 lat nie ma Housu, a Electro House :) Ponieważ House to tylko i wyłącznie naturalne dźwięki, wszystko inne tworzone poprzez synteze, to electro house i jego podgatunki, np własnie Big Room House. Jeszcze coś jest nie jasne?

Co do utworu, to intro dość suche, melodia i jej barwa no nie jest za Ciekawa, ale Dropik naprawdę Dobry :)
Proponuje poprawić breakdown i będzie super, Pozdrawiam


RE: Vision - no name [big room] - RadOne - 19.02.2014

technicznie wszystko okej jedyne co to za dużo jest takich utworów:P


RE: Vision - no name (big room) - DeltaWave - 19.02.2014

Bardzo fajny drop. Podoba mi się lead i melodia. Melodia na breaku taka o i lead mógłby być bardziej dokręcony. Ojjj, ktoś tu się chyba nie może pogodzić, że muzyka idzie do przodu cały czas ;P


RE: Vision - no name (big room) - Wizzardius - 19.02.2014

Do 50 sekundy miałeś jakiś ciekawy pomysł. Dalej typowy big roomowy drop, dodatkowo z maksymalnie oklepanym synthem. Kawalek w pamięc nie zapadnie mi na 100%, ale widać, ze znasz sie na rzeczy. Przynajmniej tyle ;P


RE: Vision - no name (big room) - Faden - 19.02.2014

Ten lead od 0:50 kompletnie mnie rozbraja niema w nim nic porywajacego i praktycznie jest tam tylko on i kazda fraza podobna do siebie. Niema tu urozmaicenien ani klimatu i ten lead w intro przypomina mi jedne z ostatnich jego najgorszych utworow Scootera. Kilka efektow i dzwiekow to za malo, aby zaistniec w takiej muzie chociaz niektorzy potrafia z kilku zrobic cos. Jesli niewymyslisz czegos nowatorskiego to niemasz szans w Bigroomie, bo te utwory wszystkie sa do siebie podobne i jechane na tym samym bassie, a ich tle jest... Lubie tzw. Bigroom House, ale tu naprawde trzeba miec konkrety i naprawde czuc ten styl. Ja niestety niewykrylem tutaj niczego specjalnego


RE: Vision - no name (big room) - Wizzardius - 20.02.2014

Kolega to podsumował najlepiej jak sie da. Żeby Big Room był dobry trzeba mieć albo zajebiste szczęście, albo mega pomysł sobie wyśnić ;P Właśnie po to, żeby main part nie przynudzał. Zazwyczaj jest to subasowa stopa + jakiś krótki synth/pluck, tak jak u Cb. Kawałek wykonany poprawnie, ale bez polotu. IMO jak jest się słabym w sound designie, nie ma sie pomysłu na jakiś dobry synth do main parta to nie ma co sie zabierać za biiigrumy. Dlatego sam sobie je osobiście darowałem i powróciłem do tradycyjnych klimatów :D (gdzie wcale mniej skilla nie potrzeba, ale ma sie po prostu większe pole manewru i jest ciekawiej. Mowa o electro.h ;P)


RE: Vision - no name (big room) - Revnotes - 20.02.2014

Z clapem w dropie brzmi już jak hardstyle, stylistycznie nie znam się na takiej muzyce, ale pod kątem miksu brzmi dobrze moim zdaniem.


RE: Vision - no name (big room) - AdrianSazy - 21.02.2014

Fajny drop, ale już trochę nudny bo cały czas od Spinni'n wychodzą dropy, ale teraz to w modzie co zrobić, i zmienił bym to melo bo jakieś takie pop/diso polo. Ale ogólnie nie jest źle.


RE: Vision - no name (big room) - F.P.P - 22.02.2014

Faktycznie początkowa melodia to jakieś zagrywanka w remizie ;) reszta to już oklepanka, postaraj się o coś oryginalnego