MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
CLASSICAL LocoMatt-Chains - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: CLASSICAL LocoMatt-Chains (/temat-classical-locomatt-chains)



LocoMatt-Chains - Loco - 28.02.2014

[Obrazek: zHrxPd2.jpg]
Kolejny mój nowy słaby traczek :P




RE: LocoMatt-Chains - Wizzardius - 28.02.2014

No, pomysł jest. I to dobry pomysł. Te skrzypce coś pięknego. Ten pluck, który pojawia sie już na samym początku. Weź go daj oktawe niżej czy coś, bo brzmi jakoś tak nie wiem, amatorsko ;P Perka od 1:12 - inaczej bym klocki ułozył i urozmaicił. Ta CHYBA gitarka (kurna, słaby jestem w instrumentach xD) która pojawia sie w 2:07 - ZAJEBISTA, chyba najfajniejsza rzecz w tym numerze. Od 1:32, ten nazwijmy to lead - ma nadawać epickości rozumiem, ok, ale robi to jakoś tak marnie. Tzn ma potencjał, ale jest jakiś taki dziwny. Ogólnie numer na propsie. Chętnie bym ściągnął, chociażby dla tej gitarki, ale oczywiście DL nie ma :)


RE: LocoMatt-Chains - FL FAN - 28.02.2014

Słuchałem zaraz jak wstawiłeś ale nie wiem co powiedzieć, podoba mi się gitarka ale revers na wysokich tonach piano w mocnym reverbie raczej średnio wypadł. Bo zauważmy że fragment utworu od 1:00 do 1:30 brzmi już całkiem poważnie i przystępnie. Także również miałem takie wrażenie, że niższy ton lepiej by się chyba sprawdził. Skrzypce też ładnie wkomponowane i ogólnie ciekawy pomysł.


RE: LocoMatt-Chains - Loco - 28.02.2014

@Wizz
Specjalnie nie dawałem linka do pobrania ale jak chcesz mogę Ci na pw wysłać. No i naucz się nazw instrumentów (nie ma tam żadnego syntha :P, ten "lead" (o ile się nie mylę że to miałeś na myśli) to róg francuski który i tak nieźle wyszedł gdyż z darmowych nie znajdziesz lepiej brzmiącego )
@FL FAN
Co do pianinka z dużym reverbem chciałem nawiązać do Too Late, ale żeby dać urozmaicenie dodałem "przeszkadzajkoefekty".


RE: LocoMatt-Chains - Wizzardius - 28.02.2014

(28.02.2014, 18:19)LocoMatt napisał(a): @Wizz
No i naucz się nazw instrumentów (nie ma tam żadnego syntha :P, ten "lead" (o ile się nie mylę że to miałeś na myśli)

Widzisz, u mnie jest taki problem, ze mimo, że moge wiedzieć co gra za instrument, moge go źle nazwać albo wgl. Tak samo mam z samą muzyką. Znam jakiś kawałek od A do Z, ale jak usłysze go w np sklepie na głośnikach, to za cholere nie pamiętam jego nazwy xD


RE: LocoMatt-Chains - FL FAN - 28.02.2014

(28.02.2014, 18:19)LocoMatt napisał(a): Co do pianinka z dużym reverbem chciałem nawiązać do Too Late, ale żeby dać urozmaicenie dodałem "przeszkadzajkoefekty".



Tak, w "Too Late" był taki właśnie efekt ale na niskich tonach. Moim zdaniem ten efekt zawsze brzmi lepiej właśnie na tych niskich tonacjach. Na wysokich strasznie kłuje w uszy, tym bardziej z mocnym reverbem nie brzmi to dobrze w kompozycji.


RE: LocoMatt-Chains - Audionysos - 28.02.2014

No jest ciekawie, ale rzeczywiście to pianinko to jakieś nieporozumienie - strasznie agresywne, nieprzyjemne, pogłos akurat myślę, że je trochę łagodzi(jeśli chodzi o ten na początku bo nie jestem pewien o czym mówicie), ale najgorsze w tym jest ułożenie tej melodii, strasznie sztywno, zero dynamiki, nie potrafię się w to wczuć w ogóle.
Co do łańcuchów to po zdjęciu spodziewałem się raczej czegoś do krępowania niewolników, a tymczasem brzmi to co najwyżej jak łańcuszek na szyję, albo też podobne dźwięki są w grach odnosząc się do monet ;)
Dalej te skrzypce wchodzą jakoś niezdecydowanie, jakbyś nie wiedział jak chcesz to zrobić- najpierw powoli, a potem nagle jakiś skok w okolicach 38sek. - jeśli chciałeś wprowadzić element zaskoczenia to Ci się udało :)
Z tym dmuchawcem następnie, już lepiej weszło to wejście.
Ten kik jakoś mi się tam nie klei specjalnie, ale może to kwestia gustu.
Od 1:32 ten horn jest spoko moim zdaniem, ale nie podoba mi się to co się dzieje w dolnej partii. Tzn. Bas może być, a te bembny robią krecią robotę jak mi się wydaje i coś mi próbuje się przesterowywać na prawym kanale :/
Pianinko już tak nie przeszkadza jak na początku, ale też nie wnosi nic pozytywnego, choć muszę przyznać, że ten efekt jest ciekawy.
Szarpaki już brzmią naprawdę fajnie - zdecydowanie na plus :)
Mógłbyś jeszcze popracować nad bardziej płynnymi przejściami do kolejnych nut i na kraszami bo są słabe, jakieś poucinane, niezbyt naturalnie to wypada.
Żebyś sobie nie pomyślał, że wypisałem tyle bo kawałek tragedia. Jest dużo do poprawy, ale miks wyszedł Ci bardzo dobrze i wyczuwam w tym kawałku emocje - gdyby był lipny to nic bym nie pisał ;)
Pozdrawiam :)


RE: LocoMatt-Chains - FL FAN - 28.02.2014

(28.02.2014, 21:43)Audionysos napisał(a): No jest ciekawie, ale rzeczywiście to pianinko to jakieś nieporozumienie - strasznie agresywne, nieprzyjemne, pogłos akurat myślę, że je trochę łagodzi(jeśli chodzi o ten na początku bo nie jestem pewien o czym mówicie),

Ja mówię o tym co dzieje się między 1: 32 a 2 : 05. Tutaj właśnie za dużo pogłosu i ten nieprzyjemny pisk z wysokich cofających się tonów pianina. No nie brzmi najlepiej taki revers na wysokich tonach.


(28.02.2014, 21:43)Audionysos napisał(a): Pianinko już tak nie przeszkadza jak na początku, ale też nie wnosi nic pozytywnego, choć muszę przyznać, że ten efekt jest ciekawy.


Z tego co napisałeś Tobie się ten efekt podoba o którym napisałem wyżej?
Mnie to nie pasuje z tego względu że psuje kompozycje swoim brzmieniem i lepiej byłoby to zastosować na tej gitarce, znaczy nanieść tam niższe tony pianina i zrobić na nich revers, byłby całkiem przyjemny efekt wtedy. Ale to moje zdanie.


No i aby nie być gołosłownym daję przykład (Loco mam nadzieje nie będziesz miał mi za złe)


Ja to bym widział tak:

[zs]http://www28.zippyshare.com/v/448101/file.html[/zs]


RE: LocoMatt-Chains - Audionysos - 28.02.2014

No ja napisałem, że to pianinko nic tam pozytywnego nie wnosi, ale sam efekt jest ciekawy. Z tego co słyszę to on jeszcze dodał tam pitch slide :)

Do tego co dałeś dobrze by pasowały jakieś strzały patykiem drewnianym(nie wiem jak to się nazywa ) :)


RE: LocoMatt-Chains - Loco - 28.02.2014

Na pianinie są 3 efekty: tapestop, reverse i stutter. :)
@FL
Nie chciałem tak robić pianinka bo by było tak samo jak w Too Late :P
@Audionysos
Dzięki za tak wyczerpującą i wartościową opinię

Reszcie oczywiście również :)


RE: LocoMatt-Chains - FL FAN - 28.02.2014

(28.02.2014, 22:35)LocoMatt napisał(a): @FL
Nie chciałem tak robić pianinka bo by było tak samo jak w Too Late :P




No rozumiem, ale właśnie tamten utworek miał taki przyjemny klimat dzięki tym zabiegom. Nic nie stało na przeszkodzie aby na innych motywach efekt powtórzyć. Czasem zdarza się, że na albumie kilka utworów ma podobną budowę ale różnią się tonacjami i motywami.

Tym bardziej skłaniam się ku temu zabiegowi w powyższym nagraniu bo naprawdę ładnie Ci wyszło to w utworku "Too Late".


RE: LocoMatt-Chains - Loco - 1.03.2014

@Meddon
Właśnie a pro po pianina to różne mam "feedbacki" jednym się podoba innym nie. Pozostawiłbym to w neutralnej pozycji.
(28.02.2014, 21:43)Audionysos napisał(a): Co do łańcuchów to po zdjęciu spodziewałem się raczej czegoś do krępowania niewolników, a tymczasem brzmi to co najwyżej jak łańcuszek na szyję, albo też podobne dźwięki są w grach odnosząc się do monet ;)
Wiesz łańcuchy wcześniej były podkręcone "bass bostem" żeby brzmiały bardziej kinowo ale po renderingu robił się DC offset (nie wiem jak to nazwać po naszemu) więc musiałem zostawić bez. Ogółem było trudno znaleźć mi odpowiedni sampel aby przypominało łańcuch :P


RE: LocoMatt-Chains - Audionectic - 1.03.2014

Mi się podobało.Fajna sekcja dęta.Gitarka troche mało żywa i plastikowa ale gdy pozniej wchodzi piano,smyki,dęciaki i perka jest dobrze.
Mysle ze mógbys w przyszłości zasiać panike wśród osób piszących soundtracki :D Tego Ci życzę
Pzdr


RE: LocoMatt-Chains - Loco - 1.03.2014

No gitara taka nie inna bo za bardzo lepszy Sound Fontów nie mam muszę coś sobie znaleźć. No dzięki za życzenia ale mogę jedynie pomarzyć :)


RE: LocoMatt-Chains - Cris - 1.03.2014

kompozycyjnie jak i klimatycznie bardzo pusto i ubogo, fortepian plumka jakies nic nie znaczące nuty przez pół utworu, potem wchodzi jakaś dziwaczna perkusja motyw główny ma jakąś moc, nie rozumiem czemu gitara która gra akordy jest jakaś taka spitchowana, zbyt chaotyczne i nie pomyślane jak dla mnie, nie dał bym tego pod orchestral niestety


RE: LocoMatt-Chains - Loco - 3.03.2014

@Cris
Szanuję kolegi zdanie lecz
1. Co to znaczy "nic nie znaczące nuty" bo troszkę nie rozumem
2.Gitara nie jest spiczowana
3.Osobiście sam nie chciałem na początku dawać do orchestrala, zastanawiałem się bardziej nad Soundtrack ale skończyło tutaj.
Dzięki, za chaos, moje główne motto bo jestem Loco :D


RE: LocoMatt-Chains - Cris - 3.03.2014

Chodziło mi o to, że ten fortepian gra bardzo jakieś randomowe losowe nuty, które no powinny wiązać się w jakąś płynność z akordami, a tutaj one aż odskakują od dołu


RE: LocoMatt-Chains - Loco - 3.03.2014

Te "loCowe" nuty to akurat były specjalnie pewnej osobie obiecałem że kiedyś wykorzystam jej kawałek melodii (nie zna się na muzyce), trochę przerobiłem i wyszedł taki loCowy chaos.