MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
Caffeine MC - Misery's Alive - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: Caffeine MC - Misery's Alive (/temat-caffeine-mc-misery-s-alive)



Caffeine MC - Misery's Alive - CaffeineMC - 1.03.2014

edit ;]

dzięki za rady i wypowiedzi, podczas gdy wrzucalem wersje "demo", głosy były w miare pozytywne, więc jakiejś mega rewolucji nie robiłem, ale pozmieniałem parę istotnych elementów i nadałem tytuł ...




RE: Caffeine MC - Demo Stuff - FL FAN - 1.03.2014

Wiesz bez downloadu ciężko mówić, bo sc wszystko zamula. Ogólnie wydaje się być OK, ale fajnie gdyby był download, przysłuchałbym się bardziej wtedy. Ty używasz PoiZone i Toxica ? Któraś z tych wtyk tak zgaduje.


RE: Caffeine MC - Demo Stuff - CaffeineMC - 1.03.2014

dodałem opcje downloadu, korzystam z Poizone, virus ti polar, nexus i sylenth1 głównie


RE: Caffeine MC - Demo Stuff - FL FAN - 1.03.2014

Dzięki za odpowiedź!

Odnośnie nagrania to tak jak mówiłem, wszystko w porządku, nic nie przeszkadza, nie kłuje, nie ginie w miksie.
Świetny, mroczny industrial!


RE: Caffeine MC - Demo Stuff - jerzymorys - 2.03.2014

Mocne!


RE: Caffeine MC - Demo Stuff - abyssMB - 2.03.2014

Dobre mocne od 0:45 do 1:53 świetne - czysta energia , czy tu pasują wstawki vacalne ? dobre samo w sobie .
Leave well alone.


RE: Caffeine MC - Demo Stuff - CaffeineMC - 2.03.2014

dzięki za odsłuchy !!!

trochę pozmieniałem i edytowałem w temacie na part 3


RE: Caffeine MC - Demo Stuff - OProject - 3.03.2014

Dobre, co tu więcej pisać po co się czepiac :D


RE: Caffeine MC - Demo Stuff - Adamzzz - 3.03.2014

Dobry bicior! Jeszcze lepszy motyw przewodni! Praktycznie jedyną uwagę którą mógłbym dać to użycie paru riserów tu i ówdzie (np. w 1:53 i od 0:40 jako taki narastający biały szum) dla większego kopa :D
Dobry kawałek je dobry.
Pozdrawiam


RE: Caffeine MC - Demo Stuff - Knifeman - 4.03.2014

dżiżes... ten układ, prosto i tyle mocy, nóżka sama tupie

spodobało mi się niesamowicie, ale środek wieje trochę wyrwą - osobiście dodałbym tam coś, kilka fxow na wejściu wyjściu - żadnych ekstrawagancji tylko coś prostego

dalej znów idzie jak lokomotywa

czekam na ciąg dalszy


RE: Caffeine MC - Demo Stuff - CaffeineMC - 5.03.2014

postawiłem zamknąć track, więc odświeżam i zapraszam do ściągania. odsłuchaniua / komentowania ;]


RE: Caffeine MC - Misery's Alive - Mat.Mor.Raw - 6.03.2014

Porywający, energetyczny, niepokojący, progresywny kawałek.

Utwór zbudowany jest tak naprawdę na jednym minimalistycznym, minorowym riffie, charakterystycznym dla gatunku, który w różnych odmianach przewija się przez cały czas trwania muzyki. Co akurat w tym utworze jest zaletą. A to dlatego, że dużo dzieję się w warstwie kompozycyjnej. Nastrój kontrolowany jest w sposób progresywny, spójny, i przemyślany. Poszczególne części mają swoje wprowadzenie, rozwinięcie, kulminację i energiczne przejście do części następnej.

Bardzo podobają mi się zastosowane brzmienia syntetycznego basu. Nie są przeładowane efektami, tam gdzie trzeba brzmią zadziornie i "crunchy" (intro), a w innych momentach miękko i nisko. Ciekawie wypadają delikatne współbrzmienia dodawane do głównego riffu, zwłaszcza w środkowej, chilloutowej części.

Generalnie bardzo dobre brzmienie. Czytelny mix, z dobrze zarysowaną i uwypukloną sekcją rytmiczną i rozłożonymi szerzej w panoramie brzmieniami typu lead.


RE: Caffeine MC - Misery's Alive - kadeer - 7.03.2014

Głowa sama się buja buja ! propsy propsy


RE: Caffeine MC - Misery's Alive - L.G. - 7.03.2014

Zajebiste, skąd wy bierzecie ten zajebisty mrok :) pobieram bo warto.
Pzdr.


RE: Caffeine MC - Misery's Alive - Cloudie - 8.03.2014

Prawie, że jeden Riff jednak ZMIENIAJĄ się przestrzenie między dźwiękami. W samym riffie jest coś dzikiego co napędza cały utwór tworząc atmosferę wg. mnie groteski/szaleństwa. Co do brzmienia i dźwięków jest OK. Kilka podoba mi się i kojarzy z latami 80/90 *głównie te rozmyte synthy. W tym kawałku perkusja nie stanowi problemu. Co do melodyjności jest monotonnie. Ogólnie jednak muszę przyznać, że ten kawałek do mnie trafia.


RE: Caffeine MC - Misery's Alive - Jack Frost - 15.03.2014

kawałek ma zdecydowanie za dużo dołu ;-( prze co "zjada miks" dźwięki walczą ze sobą a tak być nie powinno ;-) kawałek jest raczej mało czytelny i też bez jakiegoś przekazu.. zbyt dużo dźwięków w miksie wcale nie wychodzi mu na dobre

pozdrawiam


RE: Caffeine MC - Misery's Alive - Orionage - 12.06.2014

O o o, jest pazur. W końcu coś z jajem :) Ja akurat lubię takie klimaty. Dobra robota


RE: Caffeine MC - Misery's Alive - meatBall - 13.06.2014

hehe, dobre to jest :D klimat faktycznie, kolega wcześniej ładnie to ujął - niepokojący :P niektóre brzmienia / nuty kojarzą mi się trochę fragmentami utworów Prodigy :D sam dobór brzmień jak najbardziej mi podchodzi, jest też power, nie ma co marudzić... dobra robota !

ps. zajebisty avatar \m/ xD

pozdro :]


RE: Caffeine MC - Misery's Alive - CaffeineMC - 13.06.2014

dzięki panowie ;] cieszę się, że się to komuś nawet podoba ;]