MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
PROG. Stiopa - Sphere - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: PROG. Stiopa - Sphere (/temat-progressive-stiopa-sphere)



Stiopa - Sphere - Stiopa - 7.03.2014

Siema, jak zwykle po długiej przerwie.
Wrzucam utwór, nad którym dosyć długo siedziałem. Miał być z wokalem, niestety został bez...
Miłego słuchanka, pozdrawiam.




RE: Stiopa- Sphere - FL FAN - 7.03.2014

Przesłuchałem - szkoda że bez downloadu, ale może jeszcze się załapie na PW na to? ;)

Electro oscylatory na samym początku zapowiedziały ducha muzyki z pogranicza eksperymentów i electro - z początku dlatego sugerując się tym myślałem, że jestem w dziale "electronica" . (bo wszedłem bez zastanowienia w temat z listy na dole głównej strony forum)

Do 2:50 faktycznie jest to taki Electro-Trance, brzmienia po tym momencie stają się bardziej subtelne także poprzez zanik tonów wysokich, albo kręcenie frequency modulatorem ;) Oczywiście to bardzo wciągający break i rozwinięty, widać, że jak zawsze stawiasz na urozmaicenie aranżacji i wyczuwasz moment w którym coś zmienić, a w którym jednak pozostać bez zmian, to ważne by mieć wyczucie wyważenia efektów, brzmień, aby wiedzieć kiedy stawiać to w równowadze, a kiedy dać solidny kontrast i przy tym nie przesadzić. Technicznie świetnie - co jest tylko potwierdzeniem przyłożenia się do nagrania. Duży plus za nagranie "Sphere".


RE: Stiopa- Sphere - artur.ch - 8.03.2014

Ja w tym utworze w ogóle nie słyszę stopy :)


RE: Stiopa- Sphere - meatBall - 9.03.2014

bardzo fajny kawałek, z początku myślałem, że to nie mój klimat ale jak przesłuchałem kolejny raz to się odnalazłem :D melo w breaku przypomina mi kawałek "Go" Tranceallstars'ów. Stópce można by chyba faktycznie lekko korektorem maznąć ale taka jak jest mi nie przeszkadza ani trochę :] dobry flow, fajna perka, fx'y i panorama wykorzystana elegancko, bardzo ciekawie jest ogólnie - cały czas coś się dzieje :] Dobry wałczan !


RE: Stiopa- Sphere - OProject - 9.03.2014

Jest kwasik, jest impreza Heart :D
Dobry kawałek nie ma się co czepiać, na poziomie :D


RE: Stiopa- Sphere - markuszxc1 - 10.03.2014

Przyjemny transowy kawalek :) Zgodzil bym sie z kolegami ze troche trzeba tego kicka poprawic. Pozatym fajna arazacja efekty i przejscia, przyjemnie sie slucha.


RE: Stiopa- Sphere - Andy Darren - 10.03.2014

Mocy tu brak :) Posiedź przy tym :)


RE: Stiopa- Sphere - FL FAN - 11.03.2014

(10.03.2014, 8:24)Andy Darren napisał(a): Mocy tu brak :) Posiedź przy tym :)

Dobry dowcip...heheehe


Ja miałem przyjemność wysłuchać sobie plik na żywo (przywilej zaufanych ludzi) a nie z tego playerka sc i basu chyba tam jest za dużo nawet, tak łomotało głośnikami. Dynamika naprawdę robi wrażenie, a mocy to już na pewno nie brakuje. Kick jest moim zdaniem idealnie wyważony, nie wyobrażam sobie jeszcze więcej głośności czy basu. Nawet korektor dałem na 0. Jest ogromna różnica pomiędzy słuchaniem z playerka sc - gdzie wszystko brzmi płasko, bez mocy i głębi, a słuchaniem pliku z dysku. Dlatego ja zawsze prosze o download - jeśli ktoś nie może na forum to na pw tylko do mnie.