MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
Cześć wszystkim! - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Offtop (https://musicproducers.pl/forum-offtop)
+---- Dział: Przedstaw się (https://musicproducers.pl/forum-przedstaw-sie)
+---- Wątek: Cześć wszystkim! (/temat-czesc-wszystkim--11262)



Cześć wszystkim! - Mat.Mor.Raw - 7.03.2014

Hej,

Jestem niezależnym producentem skoncentrowanym na homerecordingu i samodzielnym wydawaniu muzyki w internecie. Moje utwory to mieszanka róznych gatunków takich jak: instrumental, progressive, electronic, metal, classical, industrial, breakbeat, rock,...

Pierwsze kroki w tworzeniu muzyki stawiałem około 1995 roku w programie Scream Tracker 2. Potem był Scream Tracker 3, Impulse Tracker, Modplug Tracker... aż w końcu w roku 2003 przesiadłem się na Raw Materials Tracktion (jeszcze zanim został wchłonięty przez Mackie). Od 2011 jestem wierny Zynewave Podium. Swoje brzmienie opieram na Native Instruments, zarówno jeśli chodzi o perkusję elektroniczną, akustyczną, wirtualny sampler, sytezatory i efekty. Do masteringu używam wtyczek Terry West a ostateczne szlify i "wypalenie" do mp3 wykonuję w Audacity.

Pierwsze kawałki zacząłem wydawać na myspace w 2010, następnie na last.fm, a w 2011 odkryłem soundcloud i tutaj zadomowiłem się na dobre.

Ostatnio jestem w trybie progressive electronic, natomiast 3 poprzednie kawałki były w stylach progressive metal, breakbeat, classical.

Do moich głównych inspiracji zaliczam:
Juno Reactor, Metallica, The Prodigy, Tool, Chemical Brothers, Slipknot, Amon Tobin, Meshuggah, Enigma, Pink Floyd, Roni Size, Tchaikovsky, Jean Michel Jarre, Marusha, Hans Zimmer, Westbam... i można by jeszcze długo wymieniać... :)

Moje największe dotychczasowe osiągnięcia:
1. Są ludzie, którym podoba się moja muzyka i czasem nawet ktoś skomentuje a nawet zrobi download, a to już dużo :)
2. W 2013 roku komercyjny portal BuzzFeed zdecydował się wykorzystać mój kawałek Doggerland Dev08 (licencjonowany w Creative Commons) do swojego video na youtube, co dało mi jak dotąd 350 000+ odsłuchań.
3. Następnie, w tym samym roku Doggerland Dev08 został zagrany w cyklicznej soundcloudowej audycji WeeklyPodcast z 1500+ odsłuchań.

Pozdrawiam wszystkich, widzę tutaj sporo ciekawej muzyki do przesłuchania :)


RE: Cześć wszystkim! - FL FAN - 7.03.2014

Witamy Serdecznie !

Miło, że wspomniałeś o takich artystach jak Jean Michel Jarre, Enigma, Hans Zimmer
Juno Reactor i zespołach takich jak Pink Floyd, The Prodigy i Chemical Brothers.


Zauważyłem, że Twoje komentarze wyczerpują temat, liczę zatem na jeszcze bardziej gorliwe dyskusje na forum i wierze, że będą równie ciekawe jak rzeczowe. Tutaj jest naprawdę dużo przeróżnej muzyki i warto jej słuchać, warto się zapoznać z artystami i ich twórczością.

Zapewne dostałeś wiadomość po rejestracji, przeczytaj sobie regulaminy, abyś wszystko wiedział na temat działania forum, dowiesz się z nich jak i kiedy można dodać swoje nagranie itp. Jeśli już jesteś po lekturze, to wiesz już wszystko - życzę zatem miłego i owocnego spędzania czasu na forum!

Pozdrawiam również ;)


RE: Cześć wszystkim! - K - 8.03.2014

Zgadzam się, że komentarze Mateusza wyczerpują temat. Jedne z lepszych, jakie dotychczas widziałem na forum :)


RE: Cześć wszystkim! - Mat.Mor.Raw - 8.03.2014

FL Fan, Kay,

Jak najbardziej będę starał się stosować do zasad forum :)
Fajnie, że zwróciliście uwagę na moje komentarze :)


RE: Cześć wszystkim! - Knifeman - 8.03.2014

witam

jak wrażenia z promocji na last.fm? z własnego doświadczenia wiem że interfejs jest dość ciężki i nieprzyjazny


RE: Cześć wszystkim! - Mat.Mor.Raw - 8.03.2014

(8.03.2014, 15:34)Knifeman napisał(a): witam

jak wrażenia z promocji na last.fm? z własnego doświadczenia wiem że interfejs jest dość ciężki i nieprzyjazny

Knifeman,

Jak dla mnie interfejs może i nie jest jakiś bardzo ciężki (choć rzeczywiście nie zachęca do komunikacji z innymi), ale szybko zdałem sobie sprawę, że bez inwestycji finansowej nie dotrę tam do wielu osób ze swoją muzyką.

Na last.fm liczba odsłuchań rośnie na 2 sposoby
1) podczas scrobblowania (czyli jak ktoś już sobie ściągnął kawałek na dysk i słucha np. z winampa z pulginem last.fm, który wysyła statystki na serwer last.fm)
2) podczas online'owego słuchania radia last.fm (usługa płatna w większości krajów)

Jeżeli wrzucimy nasz kawałek na last.fm, to naturalnie chcielibyśmy, żeby ktoś zaczął go słuchać.

Co do opcji 1) nasuwa się pytanie: jak zachęcić kogoś na samym last.fm, żeby zrobił download? Można zacząć spamować różne grupy last.fm swoim linkiem, lub wysyłać friend requests, ale raczej nie wpłynie to znacząco na wzrost słuchalności.

Co do opcji 2) jak kawałek ma mało odsłuchań na początku, to mało prawdopodobne, że komuś na świecie pojawi się w odtwarzanym radiu. Więc trzeba by na last.fm zapłacić za kampanię promocyjną. Nawet zacząłem w pewnym momencie rozważać taką inwestycję, ale odkryłem soundcloud i zarzuciłem ten temat.


RE: Cześć wszystkim! - OProject - 8.03.2014

Witam, masz spore doświadczenie... i tworzyłeś na trackerach, a to nie należy do łatwych :)
Widać że podchodzisz profesjonalnie do tematu :)
Rozgość się, a na pewno wiele osób się dużo od Ciebie nauczy :)


RE: Cześć wszystkim! - Jackob Rocksonn - 8.03.2014

Witaj , dobrze mieć taką osobe na formu :)


RE: Cześć wszystkim! - sowa - 24.03.2014

Witaj ;)