MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
HARDSTYLE The Timbrer - Island Of Hope - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: HARDSTYLE The Timbrer - Island Of Hope (/temat-hardstyle-the-timbrer-island-of-hope)



The Timbrer - Island Of Hope - The Timbrer - 8.03.2014

Nowy traczek :D Mam nadzieję że Wam się spodoba :D Prosiłbym Was o opinię bym mógł poprawić swoje umiejętności :D


I oczywiście dl link :D
http://www.mediafire.com/listen/g972vc9enrzha3b/The_Timbrer_-_Island_Of_Hope.mp3
Jeżeli komuś się spodobało zalajkuj:
https://www.facebook.com/TheTimbrer :D


RE: The Timbrer - Island Of Hope - OProject - 8.03.2014

Mnie niestety się nie podoba...
Fx w intro dla mnie słaby z 12s, na pewno za cicho, a swoją drogą brzmi jak jakieś wyjące małpy w dżungli xd
Z 40 s piczowanie leada też mi tutaj jakoś nie pasi.
Kick jest dobry, podoba mi się najbardziej z całego utworu.
Skrecze takie sobie.
Melodia i synth nawet dobre, obok kicka są całkiem całkiem.
Motyw z 50 s widać jak ładnie kopiuj wklej do outro xd dla mnie za monotonny, brak perkusji itp.
Co do miksu to jest spoko.
Ogólnie ja myślę że jest monotonnie, chaotycznie i "nie powalająco"
Sory za hejt ale blado wypada ten kawałek, choć nie w całości, bo ma fajne elementy :)


RE: The Timbrer - Island Of Hope - Herman - 8.03.2014

1:44 słaby release kiczka ;> Ogólnie 0:51 - 1:44 o połowe skrócić bo nudzi. Pady w brejku suche nieco, przydałoby się troche efektów w tle no i syntezy, za dużo sawów. Kick pewnie Twój, klasa sama w sobie ;d 3:12 kick tak seeee przestaje grać, mógłbyś dorzucić tam jakąś perkusyjkie ;d Ogólnie fajnie całość sięprezentuje, całkiem dobrze zmiksowane, sounddesign wypada nieco gorzej lecz nie słabo :) Dobra produkcja


RE: The Timbrer - Island Of Hope - Trusted - 9.03.2014

Intro standardowe, nie jest złe ale też nie powala.
Tego werbla coś nie czuć na początku ja bym go spróbował wymienić na jakiś inny.
Dalej mamy wspomniane wcześniej pitch'owane leady, na początku brzmią dziwnie
ale potem się już rozkręcają, może skrócenie pitch'a na sam koniec by pomogło.

Pierwsze co się rzuca w oczy w beacie to multum efektów... Zgaduje, że na ich zrobienie
i wpasowanie w utwór poświęciłeś bardzo dużo czasu. Niestety stwierdził bym nawet, że jest
ich za dużo i trochę się papka z tego robi. Czasami nie warto kombinować i wybrać prostszą opcje ;)

Jeśli chodzi o break to bardzo ubogo. Czemu niema jakiegoś pianinka, gitarki, chórku czy czegokolwiek...? :(

Climax mi pod pasował. Melo mi się podoba. Lead jest ładny i nie gryzie się z kick'iem.
Ale przydał by się tam jakiś fx kick, który pojawił by się ze dwa razy.
Jak wspomniał Herman 2:32 i 3:11 może jakiś solidny snare by tam siadł albo
przytłumiony kick... coś jest tam potrzebne.

No i outro... czyli ten sam beat z szumem na końcu. Szkoda, bo to zawsze lepiej dla całego utwóru,
jeśli w outrze pojawia się coś nowego. Ja bym tam spróbował dać reverse bass'a.

Ogólnie myślę, że utwór jest dobry, ale brakuje mu kilku detali.
Wiem, że pewnie siedzisz w Hs'ie już dużo więcej czasu niż ja, i masz w tym większe doświadczenie,
ale potraktuj moją opinie, bardziej jako opinie zwykłego słuchacza. :)
Leci plusik za utwór ;) Powodzenia w kolejnych produkcjach. :D


RE: The Timbrer - Island Of Hope - woziu122 - 11.03.2014

Jak dla mnie to wejscie nawet nawet, tylko w 0:50 jak wchodzi ten caly mix to jest on strasznie pozagluszany, brakuje tam motywu przewodniego, kick super, widac ze ogarnales w pro logic distortion clip :D
Melodia taka niby wesola ale jakos do konca mi nie podchodzi, brakuje w niej jakis szybkich ciec (o ile mnie rozumiesz) i ten uklad melodii w 2:47 bardzo znany, te zejscia co 4 bity bardzo popularne a jak wiadomo, teraz kazdy wymaga oryginalnosci. Odnosnie jakosci to widac ze w temacie dlugo siedzisz, doswiadczenie robi swoje ;)
Co by nie bylo zycze powodzenia w kolejnych mixach.
Peace Love and HARDSTYLE :D


RE: The Timbrer - Island Of Hope - Top Hardstyle FP - 12.03.2014

Kawałek na poziomie i fajnie brzmi. Oczywiście ląduje na naszej stronie Top Hardstyle i życzymy kolejnych takich kawałków. Pozdrawiamy.


RE: The Timbrer - Island Of Hope - Adamzzz - 17.03.2014

W ogóle mi nie idzie ten kawałek :/ Kick jest przyzwoity, chociaż przydałoby się trochę więcej crunchu, ale taki też jest "dopuszczalny".
Intro bardzo chaotyczne - za dużo wszystkiego na raz.

No i po raz miliard-pięćsetny przypominam na tym forum o braku FX kicków. Spójrz na łejwform swojego kawałka - w miejscu intra, klajmaksu i outra jest jeden nie przerwany strumień basu. Żadnych przerw, jedynie w 2:20 krótki fill kickiem. Ludzie tańczący do tego utworu odpadliby po pierwszej minucie. To nie jest house albo trance gdzie kick jest krótki, cichy i nie przeszkadzający przez co może sobie grać w nieskończoność bez ubytku na słuchu. To jest, za przeproszeniem, j ebany HardStyle! W tym gatunku muzycznym przez kick rozumiany jest przesterowany potwór pełniący funkcję kicku i basu jednocześnie. Nie można przez cały utwór narażać słuchaczy na taką głośność i moc (chyba że jest to speedcore ale to oddzielny temat lol). Wiem że ciężko w to uwierzyć, ale choćbyś zrobił najlepszy kick w całej Holandii to nigdy nie będzie się z automatu równał wspaniałemu kawałkowi hardstylowemu. To umiejętne dozowanie tego kicka decyduje o poziomie utworu. Musisz go przedstawić tak aby słuchacz chicał puścić kawałek jeszcze raz (bo mu było mało) A NIE wyłączyć po kilku minutach bo już ma go dosyć.
Taką właśnie funkcje pełnią FX kicki. Wpisz w youtuba a nie pożałujesz. Jest masa świetnych tutoriali na ten temat.

Mam nadzieję że w jakiś sposób mogłem Ci pomóc moim długim wywodem.
Pozdrawiam


RE: The Timbrer - Island Of Hope - The Timbrer - 17.03.2014

Wiem co to jest FX Kick nie musisz mi tłumaczyć. Nie umieściłem tutaj ani jednego i tyle, moja wola i wolałbym abyś na siłę do tego nie zmuszał bo to ja produkuję ten trak i pozwól, że ja wybiorę ile FX kicków/przerw się w nim znajdzie. Nie obchodzi mnie to ile razy już to tutaj mówiłeś ale mówisz to w taki sposób że nie odbieram tego jako radę a jako naskok w moją stronę.


RE: The Timbrer - Island Of Hope - Adamzzz - 17.03.2014

(17.03.2014, 16:35)The Timbrer napisał(a): Wiem co to jest FX Kick nie musisz mi tłumaczyć. Nie umieściłem tutaj ani jednego i tyle, moja wola i wolałbym abyś na siłę do tego nie zmuszał bo to ja produkuję ten trak i pozwól, że ja wybiorę ile FX kicków/przerw się w nim znajdzie. Nie obchodzi mnie to ile razy bla bla bla bla...

Dobra hooj. Mam to gdzieś. Zapomnij że coś w ogóle Ci napisałem i zapomnij też o moich przyszłych komentarzach pod Twoimi utworami.
Zadowolony?


RE: The Timbrer - Island Of Hope - sowa - 17.03.2014

Brakuje FX kicka... Timbrer czemu tak kaleczysz ten sport? <omg>


RE: The Timbrer - Island Of Hope - The Timbrer - 17.03.2014

(17.03.2014, 21:58)sowa napisał(a): Brakuje FX kicka... Timbrer czemu tak kaleczysz ten sport? <omg>

Heart


RE: The Timbrer - Island Of Hope - TanterStyleZ - 21.03.2014

0:50 - 1:45 2:45-3:15
Czemu te momenty mi się podobają... Dają odzwierciedlenie Hardstylu jako Nu tak samo jak intro wraz z wejsciem na motyw glowny i poboczne itd...
W szczegóły nie wchodzę bo szczegóły to zazwyczaj każdy sam ustala co jak robi i gdzie wstawia także wiadomo...wybór jest szeroki i nie wszystko wciska sie w utwór na siłe lub używa się w utworze po to aby uzyskać efekty bo jak wiadomo czasami nie jest aż tak potrzebne...
Czasami się używa tego a czasami tego a czasami się nie używa wcale jak to bywa w Hardstylu... ;)
Pozdrawiam


RE: The Timbrer - Island Of Hope - Overtunerz - 17.05.2014

Troszkę jest do dopracowania. Może pokombinuj z jakimiś screechami? Polecam MASSIVE'a. Bo to wejście od 00:51 to nieporozumienie jak na Twój poziom (tak mi bynajmniej się wydaje). Pozdrawiam