MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
Claydite - Infantry (lite) - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: Claydite - Infantry (lite) (/temat-claydite-infantry-lite)



Claydite - Infantry (lite) - Zirds - 9.03.2014

Moja nazwa projektowa Claydite (Keramzyt)

Nie wiedziałem do jakiego działu mogę wstawić ten kawałek.
Jest jedna wersja lite, a druga jest opisana w tym poście nieco niżej.

Claydite - Infantry (lite)


Oczywiście nie mam jeszcze zrobionej końcówki - dlatego się urywa na końcu, ale już jest na tyle długi by można go było uważać za prawie skończony.


^^





Chciałem dodać jeszcze, że pracuję nad wersją Drum and Bass tego samego utworu, ale póki co to jest wersja baaardzo demo, więc daję mały preview

Claydite - Infantry (preview)



RE: Claydite - Infantry (lite) - FL FAN - 9.03.2014

Mam wrażenie że jakość pierwszego nagrania to jakieś 128 albo mniej kb/s ? To tak specjalnie czy sc aż tak przemielił Twoje nagranie ?
Zdecydowanie proszę o download (może być na pw) bo naprawdę trudno mi ocenić i się wsłuchać, bardzo podoba mi się ten pomysł, ma charakter, pierwiastek eksperymentu, super pady grają ale ta jakość mnie rozprasza totalnie ;/

Druga wersja to całkiem szybka akcja nagrania podparta solidną sekcją perkusyjną, bardzo fajne brzmienia w przestrzeni płyną, rytm się świetnie układa z tym subtelnym tłem (prawie niewyczuwalnym, które bardziej już słychać pod koniec) i mocnym basem, to będzie naprawdę świetny kawałek.


RE: Claydite - Infantry (lite) - Zirds - 9.03.2014

Możliwe, że brzmi to słabo bo jest zrobione w stylu lo-fi ;), ale wyrenderowane było do 320kbps, może też jest powodem takie odczucie gdyż w utworze nie wykorzystałem praktycznie żadnej panoramy, a tylko przestrzenie budowałem na zwykłych reverbach.

Poszło PW


RE: Claydite - Infantry (lite) - FL FAN - 9.03.2014

Dziękuje za ten download. Naprawdę o głębie się nie martw, bo jak to robiłeś w myśli eksperymentu to możesz te zasady wsadzić w kosz o panoramach itp. Początek te kilka sekund robią już na starcie niesamowite wrażenie. Tutaj to tło (o którym pisałem że jest niewyczuwalne przy fragmencie drugiego nagrania) jest bardziej wyraziste i dobrze, bo nie każdy ma taki słuch aby wyłapać aż tak subtelne niuanse Twojego pomysłu. Bo chyba uznałeś to za rzecz nieistotną ? Według mnie robi to robote w tle i dobrze gdy jest głośniej. Ogólnie piękne electro, te pady pełne emocji, akcja nagrania jest taką subtelną lekko niepokojącą, a nawet sentymentalną opowieścią z dozą dreszczyku grozy Sci-Fi jak dla mnie. Na koniec tylko pogratuluje pomysłu i wykonania !


RE: Claydite - Infantry (lite) - Jack Frost - 15.03.2014

przyjemny kawałek ale uciekła na lewo zbyt mocno ;-( bas jest zbyt dominujący w miksie trzeba by go trochę ściszyć i ściąć ale generalnie bardzo pozytywny kawałek
pozdrawiam


RE: Claydite - Infantry (lite) - Zirds - 15.03.2014

Widzę kolego, że tak komentujesz i komentujesz. Mówisz innym co mają źle co być zmienił, a widzę, że sam od siebie nic nie dajesz... Najpierw się sam pochwal, żeby komentować innych utwory.

pozdro


RE: Claydite - Infantry (lite) - Jack Frost - 15.03.2014

zadam pytanie retoryczne ;-) czy aby komentować i oceniać kogoś twórczość trzeba samemu coś tworzyć ?
pozdrawiam


RE: Claydite - Infantry (lite) - FL FAN - 15.03.2014

(15.03.2014, 22:23)Jack Frost napisał(a): zadam pytanie retoryczne ;-) czy aby komentować i oceniać kogoś twórczość trzeba samemu coś tworzyć ?
pozdrawiam

Retoryczne ale jednak pozwolę sobie odpowiedzieć.

Ja myślę, że zdecydowanie tak, jeśli komentująca osoba dotyka szczegółów technicznych, to powinna mieć o tym pojęcie o czym pisze, powinna posiadać jakieś doświadczenie (nie musi być oczywiście mistrzem kompozycji - bez przesady) Bo jeśli osoba komentująca nie ma o tym pojęcia, a jednak zabiera głos w sprawie strony technicznej nagrań, to nikt takiej osoby nie potraktuje poważnie. Przy czym zaznaczam, że chodzi mi o komentarze dotyczące natury technicznej - całą resztę sobie można dowolnie pisać, byle w granicach rozsądku i poprzeć to jakimiś argumentami w miarę możliwości (dlaczego się podobało albo dlaczego nie podobało)


RE: Claydite - Infantry (lite) - Zirds - 16.03.2014

(15.03.2014, 22:23)Jack Frost napisał(a): zadam pytanie retoryczne ;-) czy aby komentować i oceniać kogoś twórczość trzeba samemu coś tworzyć ?
pozdrawiam

W sumie to wygląda tak jakbyś był mechanikiem samochodowym, który nigdy nie miał auta i nigdy tym autem nie jeździł, a mimo to znasz się technicznie na rzeczy. Tylko, że w moim odczuciu jak i FL FANa rzeczywiście nie brzmi to autentycznie.


RE: Claydite - Infantry (lite) - markuszxc1 - 22.03.2014

Pozytwny utwor. Przypomina mi troche Jeanne Michel Jarre oczywiscie w pozytywnym znaczeniu :) Bardzo relaksujacy przyjemny klimat. Ciekawy oginalny pomysl.

(16.03.2014, 1:48)ZetZet napisał(a):
(15.03.2014, 22:23)Jack Frost napisał(a): zadam pytanie retoryczne ;-) czy aby komentować i oceniać kogoś twórczość trzeba samemu coś tworzyć ?
pozdrawiam

W sumie to wygląda tak jakbyś był mechanikiem samochodowym, który nigdy nie miał auta i nigdy tym autem nie jeździł, a mimo to znasz się technicznie na rzeczy. Tylko, że w moim odczuciu jak i FL FANa rzeczywiście nie brzmi to autentycznie.


Tez sie calkowicie zgadzam z Fl fanem i Zetzetem. Ktos kto sam nie robi muzuki a daje rady techniczne wyglada jak skanczony idiota. Z samych ksiazek i teori bez zadnej praktyki daleko nie dojdziesz, nie tylko w muzyce ale i wiekszosci dziedzin zycia.