MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
UPLIFTING Area Sound 51 - Trance Passion (Original Mix) - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: UPLIFTING Area Sound 51 - Trance Passion (Original Mix) (/temat-uplifting-area-sound-51-trance-passion-original-mix)



Area Sound 51 - Trance Passion (Original Mix) - Area Sound 51 - 9.03.2014

Siemka!
Mam przyjemność przedstawić wam moje kolejne wypociny:P
Proszę o wytknięcie błędów jakie popełniłem oceny miksu i jeszcze jedna prośba dla tych którzy udzielą się w temacie... A mianowicie chodzi o podpowiedź ponieważ mam dylemat słać Tracka do labela czy nie?? Liczę, że mi pomożecie ponieważ mam za dużo samokrytyki i nie chce byle czego wysyłać w świat:P
Pozdro!


P.S. Zapomniałem dodać o tym ,że nie jestem pewny jaki to podgatunek ale dałem prefix Uplifting:P


RE: Area Sound 51 - Trance Passion(Original Mix) - Andy Darren - 10.03.2014

Track do lebelu?xD toż to amatorka. To jest teraz taka moda, szpan że wydaje... Najpierw ćwicz, słuchaj dużo kawałków pro :) Potem myśl... sporo pracy przed Tobą ;P Kick płaski, bassu nie ma. Lepszą korektę trzeba. Panoram straszna. Pad powinien miec minimum 4 akordy, a tu nie ma tyle, przez to jest wysoki. Pracuj, pracuj ;)


RE: Area Sound 51 - Trance Passion(Original Mix) - Area Sound 51 - 10.03.2014

Tu nie chodzi o mode ani szpan tylko po prostu trochę już w tym siedzę i chciałbym mieć chociaż jeden mały sukces w podrzędnym labelu po to aby mieć kopa do dalszej pracy:P To ,że utwór jak to określiłeś to amatorka zgodzę się tylko po części bo sam wiem,że jest mało urozmaicony mało przejsć, fx-ów wogóle nie ma praktycznie składa się tylko z melodii... Ale z tym,że bassu nie ma się nie zgodzę to chyba Ty musisz słuch poćwiczyć albo zmienić słuchawki:P Jakbym podbił jeszcze bardziej bass to utwór by się dusił a tego nie chciałem:P
Każdy ma swoje zdanie dzięki za krytyke:P
Pozdro


RE: Area Sound 51 - Trance Passion(Original Mix) - Andy Darren - 10.03.2014

Przesadziłem trochę z tym bassem :D coś tam gra xD Pobierz sobie "sausage fattener" i daj to na bass. Ale musisz dobrą korektę zrobić i kick żeby nie był płaski :) i daj perkusje do tyłu i ją skróć :) Co ci to da że wydasz w słabym lebelu? nic. Jedynie szpan u znajomych xD Ćwicz :) Sorry, za spam.


RE: Area Sound 51 - Trance Passion(Original Mix) - Łukasz - 11.03.2014

Cześć.
Bez obijania w bawełnę.
Nie podoba mi się perkusja na samym początku intra. Jest zbyt hałaśliwa bym to określił i ma podbitych za dużo wysokich Hz. Bass jest w tym utworze tylko po to żeby coś tam plumkało. Przejścia nie są urozmaicone. Aranżacja ja do tej pory mnie nie porywa swoją głębią czy czymkolwiek innym co mógłbym ocenić. Gdy wchodzi już w pełni PAD + ARPEG czy tam melodia 1:36 o ten moment mi chodzi. Czemu to wszystko jest w takim chaosie? Czemu to nie może ze sobą współgrać ? Nawpierniczałeś tam wszystkiego rodem ze starych utworów niedoszłych producentów w tle mówiąc sobie " no to niedługo break to trzeba jebnąć wszystko bo to będzie dobre bo tak wszyscy mają ". Oczywiście to spekulacje jedynie moje jednak po przesłuchaniu to takie zdanie narzuciło mi się od razu. Nie miej o to żalu.
Skoro dałeś prefix hasztag czy tam inne gunwo w tym temacie to Panie kolego że tak się wyrażę, ale mam jedno ale. Czemu break nie jest magiczny ? czemu break nie sprawia że ja odlatuje w przestrzeń kosmiczną nie robiąc przy tym fikuśnych salt czy innych węgorzy ? Break jest dla mnie płaski ,jednolity, nieurozmaicony i mdły. To tak na prawdę nie break tylko odsapnięcie przez kolejnym chaosem w którym przejścia mają podrzędną rolę a właściwie w ogóle jej nie mają no bo po co budować napięcie nie ? :( Ehhh. Melodia główna nie porywa. Wszystko się ze sobą zlewa przez co nie mogę dobrze odczytać każdego instrumentu z osobna. Niektóre zabawy z filtrami to się zgodze że na plus jednak no nie mogą być one jedynymi efektami w tym utworze prawda?
Co do twojej myśli przewodniej jaką raczyłeś mnie obdarować jest bardzo słuszna. Jednak moja opinia na ten temat jest prosta. Skoro masz tyle samokrytyki w sobie to sam powinieneś wiedzieć jakie błędy popełniłeś to po pierwsze a po drugie to zadaj sobie proste ale to zajebiście proste pytanie na które moim zdaniem każdy potrafi odpowiedzieć a mianowicie "Czemu tak właściwie robie/tworzę muzykę?"
Co każda osoba to być może będzie inna odpowiedź. Nie obchodzi mnie też twoje zdanie to ciebie powinno obchodzić najbardziej :)
Jestem dosyć krytyczny jeśli chodzi o demka/fulle utworów na tutejszym forum i ludzie już mnie znają z lekko ciętego języka także przyzwyczaj się do tego ;)
Twoja piosenka więc rób z nią co chcesz. Jednak moim zdaniem nie wysyłałbym tego do wytwórni gdyż jest to utwór amatorski który wymaga wiele wiele pracy nad nim jak i twojej pracy nad sobą :)

Moje rady:
-dużo słuchaj tego co chcesz tworzyć
-nie bój się naśladować innych , stwórz projekt który nazwiesz dla przykładu Aly & Fila i spróbuj naśladować ich styl przy czym musisz analizować wszystkie elementy jakie tworzą w utworze
-nie bój się korzystać z poradników youtube'owych , przecież po coś są tworzone :)
-miej do siebie panie kolego dystans i przyjmuj krytyke na klate inaczej zginiesz w morzu łez wylanych przez ciebie bo jakiś kozaczek jak ja napisał coś co Ci się może nie podobać ;) troche samokrytyki odnośnie ciebie tez byłoby wskazane :)

tyle ode mnie.
Trochę sie rozpisałem to dlatego że dawno nie zaglądałem na forum i suma sumarum musiałem się pokazać z najlepszej strony :P

Pozdrawiam serdecznie i w razie pytań zapraszam na PW
Łukasz


RE: Area Sound 51 - Trance Passion(Original Mix) - Area Sound 51 - 12.03.2014

No to ja powiem tak: Dzięki za wypowiedź w temacie krytykę oczywiście przyjmuje na klate:P
Ale mam kilka ALE odnośnie twoich rad:
Cytat:-dużo słuchaj tego co chcesz tworzyć

Powiem Ci ,że już żygam tym Transem co chciałbym tworzyć przeżarłem się już nim i chyba wypaliłem,

Cytat:-nie bój się naśladować innych , stwórz projekt który nazwiesz dla przykładu Aly & Fila i spróbuj naśladować ich styl przy czym musisz analizować wszystkie elementy jakie tworzą w utworze

To się nazywa plagiat:P

Cytat:-nie bój się korzystać z poradników youtube'owych , przecież po coś są tworzone:)

Bardzo bym chciał ale mam je****go neta z limitem 3GB transferu na miesiącO_o
Więc po obejrzeniu kilku tutków mogę się pożegnać z netem przez resztę miesiąca a wtedy to by moja mnie zabiła:P

Podsumowując:
Myśle poważnie o skończeniu przygody z muzyką ponieważ po nieudolnych około 2 letnich próbach z tworzeniem nie potrafię zrobić sensownego kawałka nie mówiąc już o hicie ani przyzwoitym mixie to mogę się pożegnać z karierą producenta i dj,który żyje tylko z muzyki...
Czar prysnął szara rzeczywistość potrafi to dobitnie udowodnić.

Jeszcze raz dzięki za feedback i pozdrowienia.
Owocnej pracy życzę.


RE: Area Sound 51 - Trance Passion(Original Mix) - Afterthought - 12.03.2014

Traczek technicznie pozostawia wiele do zyczenia, koledzy juz wymienili wszystko co jest do wymiany/poprawy. Wiem co czujesz mowiac, ze sie wypaliles etc, ale to tylko zmeczenie ;) Taka moja rada: wez kawalek, w ktorym bardzo podoba ci sie melodia, odtworz ja i sprobuj wykrecic do niej jakas konkretna oprawe jak najbardziej rozna od oryginalu. Moze sprobuj swoich sil w bardziej progresywnych brzmieniach, mieszaj, eksperymentuj, kombinuj, a co najwazniejsze - nie ograniczaj sie !! Muzyka to zabawa, jesli nie sprawia ci radosci to rzuc to w cholere i zajmij sie czyms co sprawia ci przyjemnosc. Pozdrawiam :)


RE: Area Sound 51 - Trance Passion(Original Mix) - Area Sound 51 - 12.03.2014

Już próbowałem tak robić... bardzo mi się podoba kawałek Arisen Flame - Gladius nawet znalazłem midi melodii w necie ale za nic w świecie nie potrafię zrobić tego inaczej bo wiem,że i tak oryginał będzie lepszy pod każdym względem więc nawet nie mam śmiałości się za to zabrać...:P Muzyka? Hmmm... To jest najlepsze co mnie w życiu spotkało nic mi nie sprawia tyle przyjemności co muzyka tworzenie itd ale chyba pisana mi jest tylko z perspektywy słuchacza...;(
Również Pozdrawiam


RE: Area Sound 51 - Trance Passion(Original Mix) - Łukasz - 12.03.2014

Z mojego punktu widzenie to nie jest plagiat jesli tylko nie bedziesz chcial tego wydac. To raz a dwa skoro muzyka jest czyms najwspanialszym to czemu z tego tak latwo rezygnujesz. Chcesz zebym Ci dalej ocenial rzetelnie utwory to rusz dupe i zacznij dzialac. Dla latwo poddajacych sie osob nie ma miejsca na tym swiecie :)


RE: Area Sound 51 - Trance Passion(Original Mix) - OProject - 12.03.2014

Kawałek już koledzy ocenili ja nie mogę bo jest nie dostępny :P
2 lata tworzysz i się chcesz poddać????
2 lata to pryszcz na gębie gimbusa odrabiającego lekcje na jutrzejszą przyrę....xd
W dwa lata nikt nie osiągną dobrego poziomu, i powiem ci tyle... za 5-6 lat dopiero uda ci się osiągnąć dobry poziom, tylko musisz wytrwać... piszesz że to najlepsze co cie w życiu spotkało... i chcesz to rzucić??? musisz być wytrwały! ja wiele razy myślałem żeby odpuścić ...ale jeżeli to kochasz to nie odpuścisz ;) Chcesz być jak większość społeczeństwa bez pasji bez zainteresowań? :D
Bierz się za robotę... muzyka to jedna z najtrudniejszych dziedzin, jeżeli się poddasz to będzie najgorsza decyzja w twoim życiu :P
Jeżeli ci coś nie wychodzi za pierwszym, drugim razem, trzecim, tysięcznym to na pewno ci się uda tylko musisz poświęcić na to całe swoje życie... spójrz na tych wszystkich ludzi którzy coś osiągnęli... oni nie zrezygnowali... oni harowali po 5-10 godzin dziennie aby dojść do czegoś.. innej drogi nie ma, nikt się nie rodzi producentem.
Dziękuje dobranoc xd


RE: Area Sound 51 - Trance Passion(Original Mix) - Area Sound 51 - 12.03.2014

Przy tworzeniu na pewno zostanę bo już wielokrotnie próbowałem zaprzestać ale dalej mnie do tego ciągnie:P Teraz pewnie będę to robił rzadziej i już tylko dla własnej satysfakcji a nie po to żeby zrobić jakąś kariere aby nie musieć fizycznie pracować:P Jak na razie to odczuwam tylko zmęczenie materiału i frustrację kiedy siadam do Fl-a <kulkawleb>
Muszę odpocząć i może zmienie gatunek bo w Trance mi totalnie nie idzie<sciana>

Dzięki chłopaki za wypowiedzi i wsparcie!
Pozdrawiam i życzę sukcesów<piwozkumplem>


RE: Area Sound 51 - Trance Passion(Original Mix) - Cris - 14.03.2014

Jak dla mnie to jest mega upośledzone kompozycyjnie... Upliftingowcy znani są z dość dobrego gustu jeśli chodzi o klimat, a epic upliftingowcy to jest juz bardzo zaawansowana liga jeśli chodzi o budowanie klimatu... To co zrobiłeś to jakieś stare wixowate trensiwo z lat '00. albo i jeszcze starszych. Dźwięki technicznie to totalna kaszanka, Bassline nie płynie tak jak w innych kawałkach upliftingowych... Motyw który skleciłeś jakoś chyba cudem, to on leci cały czas przez kawalek, Breakdown jeśli jest już (bo w sumie tego tak nie można nazwać pełnoprawnym breakiem) to jest bardzo krótki, prosty i nic nie wnoszący - zero oddechu od bitu ... ogólnie powiem dość brutalnie... Ty i label? zapomnij na tym etapie... Jedyny label jaki Ci polecam to "Ciężkapracanadsobą records"


RE: Area Sound 51 - Trance Passion(Original Mix) - OProject - 15.03.2014

(14.03.2014, 22:54)Cris napisał(a): (bla bla) To co zrobiłeś to jakieś stare wixowate trensiwo z lat '00. albo i jeszcze starszych. (bla bla)

Abstrahując od utworu kolegi.... masz coś do starej szkoły?! :D ;)


RE: Area Sound 51 - Trance Passion (Original Mix) - Stiopa - 20.03.2014

Ja tylko dodam od siebie, że stara szkoła to stara szkoła, a Ty Strefa 51 się nie zniechęcaj, ja siedzę ok 15 lat w tym i dopiero niedawno wydałem pierwsze wałki, więc spokojnie. :)
Co do mixu, techniki itd. koledzy wyżej już napisali.
Pozdrawiam