MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
AMBIENT Zirds - Dragonfly - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: AMBIENT Zirds - Dragonfly (/temat-ambient-zirds-dragonfly)

Strony: 1 2


Zirds - Dragonfly - Zirds - 10.03.2014

Mam nadzieję, że Was nie zalewam górą dźwięków, ale w sumie od tego jest ten dział. Także też myślę, że raz albo dwa razy dziennie będę tutaj wrzucał coś od siebie i to nie tylko w tym subforum. Mam materiału na cztery pełne albumy, w których można zmieścić po 12 utworów ;).
Serio, tylko nie ma mi nikt tego wydać...

Dlatego się z Wami podzielę i przyjmę na klatę wszelkie negatywy w komentarzach

Dragonfly... płyniemy... ^^




RE: Zirds - Dragonfly - FL FAN - 10.03.2014

Tutaj nagranie zalatuje na Schillera troche, Tangerine Dream, a nawet Klausa Schulze. To oczywiście na wielki plus. Skromnie, a jakże ładnie i spokojnie uzyskana piękna atmosfera ukojenia, jakiejś głębi i przestrzeni odległego stanu umysłu. Przy takiej muzyce można medytować. Muzyka, wzrasta, powoli rozwija się, niespiesznie nabiera kolorytu, no to jest zdecydowanie klimat, który nie jest łatwo osiągnąć. Jak najbardziej wrzucaj takie nagrania !


RE: Zirds - Dragonfly - Zirds - 10.03.2014

Dzięki, że się podoba!


RE: Zirds - Dragonfly - Kruczek - 10.03.2014

Jest wporzadku ale nie wpada szczegolnie w ucho bo brak jej tego czegos . By sie wybic mysle ze kazdy zgodzi sie z tym ze potrzeba dobrej epickiej melodyjki ;)


RE: Zirds - Dragonfly - Zirds - 10.03.2014

Epickie melodyjki to pasują do pierwszej trójki list przebojów z wokalem od Pitbulla, a nie do spokojnego lekkiego ambientu gdzie to tło ma mieć główną rolę... Ale dzięki za komentarz :)


RE: Zirds - Dragonfly - FL FAN - 10.03.2014

(10.03.2014, 12:19)Kruczek napisał(a): Jest wporzadku ale nie wpada szczegolnie w ucho bo brak jej tego czegos . By sie wybic mysle ze kazdy zgodzi sie z tym ze potrzeba dobrej epickiej melodyjki ;)


Pianino tworzy melodię, na tle padów i pozostałych odgłosów brzmi bardzo kontrastowo i jest zauważ skromnie prowadzone, bardzo lubie coś takiego, nuty pianina przecinają tę sielankową idylle miejscami. Generowanie klimatu wymaga jakiegoś doświadczenia osłuchania, to nie jest łatwe przy tego typu muzyce, sam się nieraz namęcze, a moje utwory w tym właśnie stylu są i tak o połowę krótsze od tego, bo brak mi pomysłu na rozwinięcie, nieraz zamartwiam się czy nie za dużo brzmień i tak to się kończy, że nie publikuje tego nigdzie ;)


RE: Zirds - Dragonfly - Kruczek - 10.03.2014

Od siebie wymagam wiele i od innych tak samo ;P
poprostu chodzilo mi o melodie ktora wyrozni sie na tle innych


RE: Zirds - Dragonfly - Zirds - 10.03.2014

(10.03.2014, 12:29)Kruczek napisał(a): Od siebie wymagam wiele i od innych tak samo ;P
poprostu chodzilo mi o melodie ktora wyrozni sie na tle innych

Jeżeli masz wymagania co do melodii to ciężko jest ją znaleźć w niektórych twoich utworach ;)

Ale jeżeli jej szukasz w moich i lubisz dubstep i jego odmiany to zapraszam do tego TEMATU


RE: Zirds - Dragonfly - FL FAN - 10.03.2014

Koleżanko Droga, zwróć uwagę na prefix nagrania, to Ambient, on nie dopuszcza rytmu i melodyjek rodem z VIVA Polska czy MTV ;)
To nie taka muzyka, tutaj trudno nawet aby jakiś motyw grał jako typowa melodia jak z muzyki ilustracyjnej nawet czy jako prowadząca melodia. Uwierz mi.


RE: Zirds - Dragonfly - MAB - 10.03.2014

Przyjemnie wciągnęło! Już za pierwszym razem:) Choć ten pierwszy dźwięk co się powtarza przez cały utwór (na wavefromie ładnie go wiadać) - wydaje mi się ze gra za często. Tzn wybijał mnie z nastroju...:) troszkę.. nie za dużo:) ale zawsze:) props za robotę!


RE: Zirds - Dragonfly - Zirds - 10.03.2014

Widziałeś kiedyś film o bardzo zwolnionym tempie?
Wyobraź sobie ważkę (dragonfly) nad szuwarami widziana właśnie w zwolnionym tempie.. ten dźwięk to machnięcie skrzydłami, jak jeden obrót śmigła w helikopterze..


RE: Zirds - Dragonfly - MAB - 10.03.2014

Aha.... podziałało!


RE: Zirds - Dragonfly - suchylopek - 10.03.2014

Jako muzyka relaksacyjna wkręca :). Sugestia z ważką pomaga. Baaardzo fajnie ustawiona panorama. I podoba mi się wykorzystanie deleya (tak się chyba nazywa ten efekt :) ) Silny akcent z prawej i lekkie przejście na lewo ze stałym akcentem rytmicznym po lewej.

Widać (słychać) że już trochę siedzisz w tej zabawie :)


RE: Zirds - Dragonfly - Soundcatcher - 11.03.2014

Generalnie w porządku, ale zgadzam się z Mabem odnośnie tego dźwięku.


RE: Zirds - Dragonfly - MAB - 11.03.2014

Tyle, że ja zmieniłem zdanie w tej sprawie po tłumaczeniu autora. Ten dźwięków jako bicie skrzydeł ważki w zwolnionym tempie. Sprawa jak najbardziej ekstra.


RE: Zirds - Dragonfly - OProject - 11.03.2014

Fajne, ciekawe... :)
Dla mnie monotonne troszkę... ale co kto lubi :D
Technicznie też jest dobrze.


RE: Zirds - Dragonfly - Cris - 11.03.2014

no ja znam odpowiedź na pytanie czemu nikt nie chce tego wydać... Twoje kawałki muszą mieć brzmieć, muszą być świetne technicznie i klimatycznie, co do ważki to ok zgodzę się z założeniem, ale nad melancholijnym stawem i całą tą otoczką nie dał bym takiego klimatu, tutaj u Ciebie przeważa jakaś tajemnicza wręcz mroczna otoczka tego wszystkiego


RE: Zirds - Dragonfly - Zirds - 11.03.2014

To znaczy jaka?


RE: Zirds - Dragonfly - Cris - 11.03.2014

najlepiej będzie taki kawałek ocenić z filmem;) podrzuć może nam jakiś kawałek z national geographic czy czegoś takiego z Twoim podkładem ;) mi bardziej klimatycznie odpowiada to jakimś rafom koralowym czy jakimś morskim głębinom gdzie są jakieś majestatyczne ryby/żyjątka które w ciemnej morkskiej krainie sobie tam pływają


RE: Zirds - Dragonfly - FL FAN - 11.03.2014

(11.03.2014, 21:06)Cris napisał(a): najlepiej będzie taki kawałek ocenić z filmem;) podrzuć może nam jakiś kawałek z national geographic czy czegoś takiego z Twoim podkładem ;) mi bardziej klimatycznie odpowiada to jakimś rafom koralowym czy jakimś morskim głębinom gdzie są jakieś majestatyczne ryby/żyjątka które w ciemnej morkskiej krainie sobie tam pływają

Wiesz Cris że bardzo pasowała by taka muzyka do tego co opisałeś, naprawde to byłaby idealna ścieżka dźwiękowa do takich głębinowych przygód, spokojna muzyka w tle i obraz podwodnej atmosfery i tamtejszego klimatu.