MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
FX Zeus - No One Shall Shut This Club ( EDM ) - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: FX Zeus - No One Shall Shut This Club ( EDM ) (/temat-fx-zeus-no-one-shall-shut-this-club-edm)



FX Zeus - No One Shall Shut This Club ( EDM ) - Quantum Spark - 21.03.2014

To raczej nie House tylko... sam właściwie nie wiem.
Na końcu przyładowałem Presset Ozona na Masterze co prawdopodobnie zabiło całą przestrzeń.
Na słabych głośnikach powinno grać w miarę a na czymś lepszym nie mam pojęcia.
Na słuchawkach tylko cicho da się słuchać.
Wyprodukowane w ok 3h.

FX Zeus - No One Shall Shut This Club:



RE: FX Zeus - No One Shall Shut This Club ( EDM ) - Revnotes - 21.03.2014

Rób tak, żeby brzmiało dobrze i mniej dość mocno powtarzalnie na każdym odsłuchu, na tym polega istota miksu i masteringu. Kompozycyjnie jest ciekawie, brzmi nowatorsko, tak jakoś modernistycznie, teraz moda na łączenie wszystkiego ze wszystkim i odkrywanie nowej stylistyki, więc wpasowałeś się w te trendy. Technicznie to jeszcze nie jest to, ciężko się miksuje, gdy na masterze masz już załadowany jakiś preset. Zazwyczaj mastering jest robiony już po zmiksowaniu wszystkich ścieżek.


RE: FX Zeus - No One Shall Shut This Club ( EDM ) - Faden - 23.03.2014

No walsnie mastering zawsze na koncu kiedy juz jestes pewny ze to kompletny utwor. Brzmi to bardziej pod trance, ale jest ciekawe. Wyszlo naprawde dobrze w 3 godziny, ale pokrec to czyms jeszcze. Skoro w 3 godziny wyszlo ci takie cos to poswiec na to wiecej a uzyskasz wspaniala euforie transowa. Nigdy masteruj tego zbyt glosno zasze to zabiera dynamike i jakosc utworu. Cos za cos. Ogolem swietna pozycja, ale nie na ten dzial...


RE: FX Zeus - No One Shall Shut This Club ( EDM ) - OProject - 26.03.2014

No nawet ciekawie to brzmi, fajny wokal i cała koncepcja :)
Jednak miks kuleje, a mógł by być dobry utwór całościowo.
A teraz cie opierdole xd
Co to ma być w 3 godziny ty robisz utwory? chłopie zastanów się.... i nie dziw się ze wychodzi co wychodzi.
3 godziny... sory ale dla mnie to jakiś żart, muzyka to sztuka a EDM jest bardzo czasochłonny... zapamiętaj że im dłużej posiedzisz tym będzie lepiej, nie rób tego na odwal się, chyba nikt cię do tego nie zmusza... weź się za robotę ;)
Ja poświęcam po 20-80 albo i więcej godzin na utwór i mam nieraz wrażenie że za mało, profesjonaliści siedzą w studio po 6-10 godz. dziennie xd
Śledząc twoją twórczość to jest chyba twój największy błąd że nie przykładasz się do produkcji :)
Pozdrawiam ;)
P.S Cytat z fejsbuuka ;) "After yet again a 19 hour long working day in my studio, i go home satisfied. Creative process is done as the track is finished. Only mixing and mastering is needed.
And than there are those people who tell me; "A you are a dj ? Easy money for just an hour work eh !"
I usually just nod, smile and walk away......." Dj Ruffneck


RE: FX Zeus - No One Shall Shut This Club ( EDM ) - Stiopa - 28.03.2014

Dokładnie poprę przedmówców, co to jest? w trzy godziny. Moim zdaniem niedorobiona popisówa. Słuchałem już Twoich produkcji i w ogóle nie masz progresu, to po co Ty to robisz?
Masz ciekawe pomysły, ale swoim lenistwem je zabijasz.
Pozdro


RE: FX Zeus - No One Shall Shut This Club ( EDM ) - Audionectic - 29.03.2014

Otóż to, do roboty k...mac :D Niezle.Ma potencjał.Jak dla mnie to robisz postępy.
Wiem co to za uczucie jak robisz wałek i koniecznie chcesz sie nim podzielic juz juz,szybko,szybko.Bez sensu.Te trzy godziny to dopiero pierwsza sesja.Wypieprz tego ozona z sumy.Przesłuchaj na drugi dzien podpierajac sie kawałkiem jakiegos Twojego mistrza(utwór referencyjny)zaplikowanym do DAW(wczesniej posłuchaj muzy o podobnej stylistyce i zajebistej jakości abyś wiedzial co z Twoim odsłuchem nie tak)zmiksuj zachowując około -6 do około -3 odstępu od 0db (darmowy analizator Voxengo SPAN właczony na ostatnim slocie w DAW ustawiony na "high resolution" wszystko Ci pokaże,obserwuj szczyty amplitudy i koryguj za duże "peaki")Eksportuj z ustawieniem wave 24bity(lub32bity)wyłacz dithering koniecznie
Taki plik masterujesz.Poszukaj informacji.To nie jest takie trudne.Jeśli dość poprawnie zmiksowałes utwór.Powinno udać Ci sie osiągnac podczas masteringu te 9db RMS bez jakichkolwiek artefaktów(nie miażdż wałka limiterem.Scięcie około 3 czy 4ech db powinno starczyc)
Ostatni raz to pisze
Czytaj ZakamarkiAudio,wiedza dostepna jest dla wszystkich.Nawet jak nie masz monitorów to powinienes juz porzadnie znac swoje głosniki.Kołdry na Sciany i jedziesz :)
Powodzenia