MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
PROG. Woland - ID - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: PROG. Woland - ID (/temat-progressive-woland-id)



Woland - ID - Charles Vaxx - 24.03.2014

Witam zapraszam do odsłuch i komentarza ;)




RE: Woland - ID - Wizzardius - 24.03.2014

Synth w dropie jest tak dziwny, że aż nie wiem co powiedzieć. Jak pierwszy raz słuchałem melodii to miałem wrażenie, że słysze fałsze. Kawałka słucham 3 raz i sam już nie wiem czy to fałsze są :D
Lecz nic nie zmienia faktu, ze melodia troche randomowa.
Jakiej muzyki słuchasz ? Dużo słuchasz? Synty kręcisz sam, presety, czy jak?


RE: Woland - ID - Zirds - 24.03.2014

Po pierwsze chciałbym zaznaczyć, że mogłeś to dać do działu Electronica, inne ponieważ brzmieniowo do muzyki House to w ogóle nie pasuje.
Po drugie - wiem, że to jest demo, albo próbka pokazania swoich umiejętności. Widzę, że zapoznajesz się z produkcją muzyki elektronicznej i chyba idziesz w rejony czegoś cięższego niż sam House. Ale lepiej zadbać o samo brzmienie niż o to w jakim stylu by się chciało tworzyć muzykę.
Najważniejsze jest to, aby się uczyć używania takich rzeczy jak dynamika, poziomy audio, dobór barw, rytmika, które pozwolą osiągnąć Ci wymagane brzmienie. Więc warto się pobawić takimi rzeczami jak Equalizer (EQ), limiter, compressor (side-chain) plus różnego typu efekty distortion, delay, reverb, filter, flanger etc.

Co się tam zaczyna niedobrego dziać od 0:45 - Jakiś fałszujący szorstki bas. Weź go przycisz trochę, wyłącz efekt distortion lub nałóż na ten przesterowany bas na przykład Free Filter i odetnij mu trochę wysokich za pomocą filtra LowPass oraz wrzuć na niego limiter żeby się jakoś dopasował głośnością do całości utworu i żeby nie zagłuszał innych instrumentów.

Nie bierz tego jako atak, a tylko jako dobre rady bo słyszę, że chęć tworzenia jest, ale brak doświadczenia gra bardziej pierwsze skrzypce.


RE: Woland - ID - Charles Vaxx - 25.03.2014

@Wizzardius , dużo słucham muzyki , ale raczej to jest underground'owe brzmienie , techno , electro, minimale i deep housik (Gesaffelstein i dużo innych) Synthy kręce sam na sylelthcie, harmlesa też ogarniam. Czasem jakiś gotowy preset się przerobi.

@ZetZet dziękuje za obfity komentarz, znaczy z czystmy housem to nie ma nic wspólnego , tym tworem raczej w big room celowałem. Tak jak piszesz w sumie produkcji się dopiero uczę, mixu tu jeszcze nie robiłem specialnie, ale z tym tak jest że raczej mi nie wychodzi bo puki co jeszcze nie zainwestowałem w sprzęcior i na obecnym cudów nie zdziałam bo mam jeszcze parę inny pasji i na razie w nie inwestowałem ;) reverbów i inny też w sumie specialnie nie dawałem, raczej tu mi chodzi o to czy melo jest chwytliwe w tym projekcie :)


RE: Woland - ID - Zirds - 25.03.2014

Ale szczerze mówiąc to nie ma w co inwestować - na początek najważniejsza jest edukacja, a sprzęt będzie leżał bo sam nie będziesz miał ochoty go używać dopóki nie poprawisz brzmienia.


RE: Woland - ID - NeoTag - 25.03.2014

ZetZet dobrze mówi. Sprzęt nie jest najważniejszy. Profesjonalista, który się zna na produkcji wykręci bez sprzętu lepszy track niż amator ze studiem, którego koszt liczy się w dziesiątkach tysięcy euro lub nawet więcej.


RE: Woland - ID - Charles Vaxx - 25.03.2014

Tak też macie racje ale mi po prostu chodzi , że nie które dźwięki mogą być oszukane, no a muszę przyznać , że ja raczej jestem cholernym samoukiem , bo nie mam czasu się w to zagłębić , bo matura w tym roku to mało czasu na przyjemności ;) a ja mam na myśli sprzęt znaczy jakieś porządne słuchawki nie mam monitorów od razu na myśli :)


RE: Woland - ID - Zirds - 25.03.2014

(25.03.2014, 18:07)Charles Vaxx napisał(a): Tak też macie racje ale mi po prostu chodzi , że nie które dźwięki mogą być oszukane, no a muszę przyznać , że ja raczej jestem cholernym samoukiem , bo nie mam czasu się w to zagłębić , bo matura w tym roku to mało czasu na przyjemności ;) a ja mam na myśli sprzęt znaczy jakieś porządne słuchawki nie mam monitorów od razu na myśli :)

Ja nie mam monitorów ani porządnych odsłuchowych słuchawek, mam takie do grania w gry z mikrofonem, bardzo mocno podbijające brzmienie głosu ludzkiego
[Obrazek: original.jpg]


RE: Woland - ID - matex206 - 26.03.2014

Do mnie ta melodia w dropie nie przemawia wcale - pasuje jak kierunkowskazy w taczce. Aranż słaby, stopa w dropie za mocno łupie względem całego wałka. Jedyne co mi się podoba to stopa na początku i przed drugim dropem (ta sama) - ładnie wymiksowana.


RE: Woland - ID - Charles Vaxx - 26.03.2014

Dropik już zmieniony panowie, dropy na końcu zawsze robię inne melo i inny synth1 ;)