MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
A więc... - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Offtop (https://musicproducers.pl/forum-offtop)
+---- Dział: Wasze początki (https://musicproducers.pl/forum-wasze-poczatki)
+---- Wątek: A więc... (/temat-a-wiec)



A więc... - closeinsounds - 15.03.2012

...zaczęło się mniej więcej trzy lata temu, w czasach gimnazjum, kiedy to człowiek dopiero poznaje siebie i próbuje znaleźć jakiś sens w życiu. Wtedy tez odezwały się marzenia mojego starszego brata o założeniu zespołu... zaproponował mi współpracę. Miałam dogrywać pianino do jego gitary. Oprócz tego zaczęłam też śpiewać. Ale wszystkie moje plany związane z tworzeniem wspólnej muzyki, legły w gruzach, gdy Piotrek znalazł sobie innych członków do założenia bandu i w sumie ja już mu nie byłam potrzebna. Mogłabym go nazwać draniem, gdyby nie fakt, że właśnie TO skłoniło mnie do tworzenia WŁASNYCH utworów. Grałam na pianinie, nagrywałam jak oszalała i zachowywałam się jak opętana, gdy słuchałam i stwierdzałam, że... brzmi to dobrze. W tym też czasie zapragnęłam poszerzać swoje horyzonty i zabrałam się za gitarę. Ogarniałam ją sama (ok, mój "wstrętny" brat czasem coś mi pomagał;), na początku grałam covery, żeby później - bardzo szybko, bodajże po pół roku - komponować już swoje kawałki.
I takie właśnie były moje początki...


RE: A więc... - 9lives - 15.03.2012

no coś innego na forum niż elektronika :) fajne kompozycje. Nie myślałaś, żeby instrumenty podpinać pod kompa i wtedy nagrywać bez szumów bo mniemam, że nagrywasz mikrofonem?


RE: A więc... - closeinsounds - 16.03.2012

Kay - gra na instrumentach, to najlepsza rzecz w moim życiu, za nic w świecie nie oddałabym tej umiejętności. A jeśli ktoś bardzo chce się nauczyć, to nic nie stoi na przeszkodzie, więc wszystko przed Tobą ;)
...albo facetom łatwiej się wybić w tym zawodzie, ciekawe na czym ja skończę :P tutaj trzeba mieć duzo szczęścia...

Slashlove - cieszę się, że Ci się podobają :) właśnie nie nagrywam mikrofonem, tylko zwykłym dyktafonem, w ktory zainwestowałam mając nadzieję na dobrą jakość, więc już gotowe nagrania obrabiam na kompie. Mój program niestety nie likwiduje szumów, dlatego zamierzam wgrać lepszy i kupić mikrofon, żeby to wszystko brzmiało bardziej profesjonalnie. I teraz wiem, ze warto, skoro czytam tyle pochlebnych opinii na temat moich utworów ;)


RE: A więc... - Dasani - 21.03.2012

Spróbuj jak mówi Slash, może Ci się spodoba :) Ogólnie miło dla oka jak znajdzie się dziewczyna która jedzie na tych samych torach pasji w tworzeniu muzyki. Moja ukochana gra na gitarze, całkiem nieźle jej to idzie ale nie wiem dlaczego ciężko mi ją przekonać, żeby sama coś skomponowała, więc fajnie, że sama dodajesz coś do świata muzyki. Powodzenia!


RE: A więc... - closeinsounds - 27.03.2012

to przychodzi niespodziewanie, może kiedyś usiądzie i ni stąd, ni zowąd coś skomponuje, wcale tego nie planując ;)
Najpiękniejsze w tym wszystkim jest to, że budzę się rano nie wiedząc co mnie czeka. A kładę się wieczorem z moim nowym, kawałkiem w głowie i jestem szczęśliwa, bo wiem, że jest dobry. A jeszcze kolejnego dnia, widzę, że inni uwielbiają moją muzykę - dla tych chwil naprawdę warto tworzyć.


RE: A więc... - K.o.N - 27.03.2012

Mam to samo co Kay. Też bym chciał lepiej grać na pianunku i na saxofonie ;)


RE: A więc... - closeinsounds - 28.03.2012

To nic tylko siadać i ćwiczyć! A "chciałbym" zamienisz w "umiem" i to będzie satysfakcja! ;)


RE: A więc... - K.o.N - 28.03.2012

Problem w tym że nie mam Pianinka i Saxofonu xD


RE: A więc... - monorail - 28.03.2012

Closeinsound jesteś moją mistrzynią ! tak tak tak, rób to dalej ! Chciałbym kiedyś zrobić z Tobą jakiś projekt, oczywiście instrumentalny, moge łapać np. za gitarę lub bas :) To moje wcześniejsze dokonania jako kompozytor i gitarzysta zanim jeszcze zacząłem bawić się elektroniką www.myspace.com/frenchletterspl
Tzn. po nagrywkach żywych instrumentów do tego materiału zaczałem się bawić w klawiszem i elektroniką i mnie wciągnęło :)
Pozdro !


RE: A więc... - closeinsounds - 30.03.2012

To byłoby naprawdę super! jestem otwarta na wszelką współpracę :) grasz na basie, tu masz wieeelkiego plusa!
Muzyka French Letters bardzo mi się podoba, gitara w "Million" jest świetna Heart gracie jeszcze? Nazwa mi jakoś dziwnie znajoma, chyba już gdzieś o Was słyszałam...

To więc daj mi na siebie jakieś namiary, w razie czego coś Ci tam wyślę ;)


RE: A więc... - monorail - 31.03.2012

My jako monorail (bo jest nas 2) graliśmy we french letters jako gitarzyści akurat. Tylko że na tym forum siedzę ja, czyli Pat :) A skąd jesteś ? Napisze Ci na privie jakiś namiar. A french deaktywowaliśmy.


RE: A więc... - closeinsounds - 31.03.2012

Szkoda, bardzo fajnie graliście. To teraz, Wy jako monorail, co dokładnie robicie/gracie?
A ja to koninianka jestem :P