MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
PROG. Woland - ID - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: PROG. Woland - ID (/temat-progressive-woland-id--11539)



Woland - ID - Charles Vaxx - 31.03.2014

Prace trwają , mix troszeńkę robiłem, nawet źle nie gra u mnie na słuchawkach ;P W I brejku trochę pusto coś tam dodam , a część po dropie nie do oceny , bo mi sie tego przycinać po prostu nie chciało xd Także głownie mnie interesuje czy melo chwytliwe hah

[zs]http://www16.zippyshare.com/v/39633982/file.html[/zs]


RE: Woland - ID - NeoTag - 31.03.2014

O ku*wa! Jak ja to ocenię xD Dobra, jedziemy.

Pierwsza rzecz - kick. Wali jak cholera, tyle dołu że hej. Hard trance ( lub nawet hardstyle) mi się przypomina. Druga rzecz - jest maksymalnie wybity i brzmi sztucznie na maksa.
Dalej melodia - póki co w ogóle nie jest chwytliwe. Tututu tititi i tak w kółko. Jedzie amatorszczyzną.
Dobra, jest to intro, potem wchodzi build up. Ale wchodzi beznadziejnie, bez żadnego przejścia. Tak nagle wchodzi, aż grymas na twarzy się pojawia. Ale i tak ten build to chyba najlepsza część utworu.
No i ten break. Ta sama melodia wchodzi, to po pierwsze. Lepsza byłaby jej rozwinięta wersja. Rozumiem, że te zmiany głośności to tak specjalnie? Bo strasznie biją w uszy.
Drugi build wchodzi równie beznadziejnie co pierwszy. Do tego ta automatyzacja na pitchu brzmi okropnie.
I drop. Ja się pytam - CO TO KU*WA JEST? (oddaj fartucha, hehe). Kick napie*dala w whoj (bo już waleniem nie da się tego nazwać). Sidechain brzmi okropnie. Uszy pękają.
Potem ten drugi break. Znowu ta sama melodia. I do tego jakoś randomowo pocięta w niektórych miejscach co daje jeszcze gorszy efekt. Potem jeszcze te clapy co grają równie losowo. Potem jakoś zaczynają bić niesamowicie szybko, kolejny niedyskretny build (bo gra sobie piano, nagle jakieś clapy, spoko spoko, a nagle co to? klakalaklaklakalkalkapaklaklaklak i snare czuczuczuczuczuczuczuczuczuczuczu xD). Następnie ten drop. Clap bez powera, kick napie*dala jak wcześniej, o wieeeeeele za głośno jak już mówiłem. Rozumiem, że to outro? To jest niesamowicie suche.

Słabo jest, słabo.

EDIT
Dobra, żeby tak źle nie było to dam trochę porad. Przede wszystkim słuchaj profesjonalnych utworów i inspiruj się nimi.
Tutaj na przykład jest bardzo fajny build up:



Możesz się też zainspirować stopą w dropie. Nie jest bardzo wybita, jest prosta. W ogóle Tommy w wielu kawałkach używa takiego kicka i moim zdaniem bardzo dobrze. Jest prosty, ma fajny click, nie jest specjalnie łupiąca. Możesz jeszcze zainspirować się intrem, bardzo fajnie brzmi ;)



Tutaj też build jest bardzo dobry. Subtelnie wchodzi, nie tak gwałtownie. (zaczyna się gdzieś w 4:23).

No i jeszcze breakdown. Ja lubię się stosować do tego wzoru (lecz oczywiście należy czasem wprowadzać jakieś ciekawe zmiany) - pierwszy drop to przedstawienie melodii w całej okazałości (w intrze lubię stosować tylko urywek), a drugi to odpoczynek dla uszu słuchacza. Zupełnie inny motyw, można nawet spróbować wpoić sobie formułkę ,,drugi break to nie break, to samodzielny utwór ambientowy" :D Jeśli chodzi o inspirujące utwory to pierwszą rzeczą jaka przychodzi mi na myśl to trance. W tym gatunku breakdown jest bardzo ważny ;) Jeśli chodzi o inne przykłady to dam utwór Nakamura-sensei, w którego utworach breaki są mistrzowskie:



I to chyba tyle :D Dropy spróbuj wyczaić sam.


RE: Woland - ID - Charles Vaxx - 31.03.2014

Heheh no właśnie ja mam z odsłuchem problem bo u mnie ten kick nie napier... tylko jest tak odpowiednio wyważony , a jak na innym sprzęcie u kumpla słuchałem to napier tak jak mówisz, u już wtedy go zmniejszyłem jak to usłyszałem, kurde co tu robić no :( a drugi brejk nie skończony nie chciało mi się wyciąć tego bo zapisałem zanim to usunąłem, pisałem część po dropie nie do oceny xD Kurde mój odsłuch mnie załamuje , bo to na każdym sprzęcie gra inaczej shit. Dzięki za koment leci + dla Cb :) a i mały off top słyszałeś jak deadmau5 strollował Garrixa na UMF xD coś epickiego xD


RE: Woland - ID - NeoTag - 31.03.2014

(31.03.2014, 15:57)Charles Vaxx napisał(a): Heheh no właśnie ja mam z odsłuchem problem bo u mnie ten kick nie napier... tylko jest tak odpowiednio wyważony , a jak na innym sprzęcie u kumpla słuchałem to napier tak jak mówisz, u już wtedy go zmniejszyłem jak to usłyszałem, kurde co tu robić no :( a drugi brejk nie skończony nie chciało mi się wyciąć tego bo zapisałem zanim to usunąłem, pisałem część po dropie nie do oceny xD Kurde mój odsłuch mnie załamuje , bo to na każdym sprzęcie gra inaczej shit. Dzięki za koment leci + dla Cb :) a i mały off top słyszałeś jak deadmau5 strollował Garrixa na UMF xD coś epickiego xD

Ta, słyszałem, nawet na jednej stronce temat o tym zrobiłem xD

A co do miksu - jeśli nie masz monitorów, to ja radzę tak - najpierw miksować na słuchawkach, a potem odsłuchać na głośnikach i poprawić wszystko, co źle brzmi :D


RE: Woland - ID - matex206 - 31.03.2014

W dropie ten 'saw' gra za bardzo po prawej stronie, nie brzmi to za dobrze. Aranż, aranż i jeszcze raz aranż ! Jest słabo. Miks też kuleje, musisz bardziej przysiąść. Powodzenia.


RE: Woland - ID - Jonathan Swift - 31.03.2014

Jest strasznie ;o Ja w ogóle zacząłbym coś nowego. Pościągaj parę projektów, ale nie ściągaj z nich, tylko trochę podpatrz, co i jak. I czytaj, czytaj :)