MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
PROG. One Republic - Apologize (Tomasz Progressive House Remix) Club Mix - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: PROG. One Republic - Apologize (Tomasz Progressive House Remix) Club Mix (/temat-progressive-one-republic-apologize-tomasz-progressive-house-remix-club-mix)



One Republic - Apologize (Tomasz Progressive House Remix) Club Mix - Tomi - 14.04.2014

Siema!
Przedstawiam niżej, swój pierwszy remix, z pażdziernika 2012 roku

One Republic - Apologize (Tomasz Progressive House Remix) Club Mix





RE: One Republic - Apologize (Tomasz Progressive House Remix) Club Mix - matex206 - 14.04.2014

Jeżeli Ty robiłeś mastering to gratuluję, fajnie łupie. Miks ładnie ogarnięty. Jedyne co mi się nie podoba to pluck od 1:45 i ja osobiście zrobiłbym krótszą wersję, ta za długa trochę jest.


RE: One Republic - Apologize (Tomasz Progressive House Remix) Club Mix - Tomi - 14.04.2014

Tak, dzięki, "mastering" zadbany przeze mnie podczas tworzenia projektu na equalizerach.
Pluck? hmm... w sensie ogólnym, do wymiany czy?


RE: One Republic - Apologize (Tomasz Progressive House Remix) Club Mix - fonque - 14.04.2014

Mogłoby by być bardziej rozwinięte(aranżacyjnie), ale i tak podoba mi się. Masz podpięty jakiś mixer pod fla? , czy wszystkie efekty w programie?


RE: One Republic - Apologize (Tomasz Progressive House Remix) Club Mix - Tomi - 14.04.2014

(14.04.2014, 10:35)fonque napisał(a): Mogłoby by być bardziej rozwinięte(aranżacyjnie), ale i tak podoba mi się. Masz podpięty jakiś mixer pod fla? , czy wszystkie efekty w programie?

Wszystko w programie, żadnego sprzętu podpiętego do kompa nie posiadam.


RE: One Republic - Apologize (Tomasz Progressive House Remix) Club Mix - Bastian Crabro - 14.04.2014

siems,
co Ci tu można rzec, tylko tyle, że ogarnąłeś to mocno, perca brzmi odpowiednio, "pluck" o którym wspominał kolega wyżej po mojemu na swoim miejscu też jest, vocal co do reszty wpasował się, aczkolwiek chyba fakrycznie za długie, no ale club mix w końcu, a noc długo hehe :P pozdrawiam


RE: One Republic - Apologize (Tomasz Progressive House Remix) Club Mix - matex206 - 14.04.2014

Może nie do wymiany, moim zdaniem mógłby być bardziej 'cieplejszy' - lekko za mgłą i mniej słyszalny - odrobinke ale to tylko moje zdanie ;) Pozdrawiam.


RE: One Republic - Apologize (Tomasz Progressive House Remix) Club Mix - NeoTag - 14.04.2014

Moim zdaniem ten pluck trochę big roomowy jest, nie pasuje do ogólnej stylistyki.

Ale masz piwko za styl ;) Taki, jaki lubię :D

Jeszcze mała rada - w breakdownie najlepiej zostawić chordy bez sidechainu, trochę lepiej to brzmi. Wyjdzie to tak: gra sobie normalnie, jest kick-chord-snare-chord-kick-chord-snare, gra sobie breakdown, jest chordchordchordchord xD Mam nadzieję, że jakoś wyjaśniłem xD


RE: One Republic - Apologize (Tomasz Progressive House Remix) Club Mix - meatBall - 14.04.2014

pluck faktycznie można by poprawić, wydaje mi się, że czaję zamysł i zmieniłbym go nieco, synth znaczy się - tak, by jego ton
był bardziej wyraźny. łagodniejszy dzwięk - ciszej, ale z wyraźną nutą :]
nie przyszło by mi do głowy by z tego kawałka wyciosać coś takiego :]
dobry pomysł, eleganckie wykonanie. miks czyściutki, ładnie klepie, a najlepsze jest outro od 6:25 do chlaśnięcia :D wałek na plus ;]

pozdro


RE: One Republic - Apologize (Tomasz Progressive House Remix) Club Mix - Faden - 15.04.2014

Jak na tak dlugi remix mogels bardziej aranzacyjnie to podkrecic, a jak nie to skrocic do 6min max. Ogolem klimatowy remix na plus.


RE: One Republic - Apologize (Tomasz Progressive House Remix) Club Mix - Wizzardius - 15.04.2014

uu. ładnie lata. od 0:47 do 1:15 coś Ci puka. Pewnie sidechain. Ja bym osobiście dodał coś z jajcem w breaku jak leci wokal (jakiś lead, gitarke czy coś). No i rzeczywiście, długie.


RE: One Republic - Apologize (Tomasz Progressive House Remix) Club Mix - Tomi - 16.04.2014

Dzięki za wskazówki, będę miał na uwadze Wasze wytyczne podczas tworzenia drugiego projektu w nadchodzące święta, bo mnie się ten Pad zaczyna nie podobać od 1:45 taki za wysoki :D


RE: One Republic - Apologize (Tomasz Progressive House Remix) Club Mix - Revnotes - 16.04.2014

Nie jestem pewien czy wina leży w kompresji czy może w korekcji, ale nie podoba mi się stopa, brzmi jak przesterowana. Wokal chwila mi nieco odstaje, tzn. koleś podnosi frazy do góry, a motyw leci, tak jak leciał, takie frazy lepiej wypadają bez perkusji, Ty zrobiłeś inaczej, ok. skoro tak to zaplanowałeś. W break down, mocno pompujesz, a ten wokal taki rozciągnięty, w tym fragmencie moim zdaniem jeszcze bardziej vox rozjeżdża się z beatem. Pluck faktycznie trochę jakby odbiega od klimatu, czegoś mu brakuje, może spróbuj z jakimś wyraźnym delayem. Podoba mi się klimat, w życiu bym nie pomyślał, że można to tak zaaranżować, ogólnie podobają mi się Twoje pomysły.


RE: One Republic - Apologize (Tomasz Progressive House Remix) Club Mix - Tomi - 17.04.2014

(15.04.2014, 23:15)Wizzardius napisał(a): uu. ładnie lata. od 0:47 do 1:15 coś Ci puka. Pewnie sidechain. Ja bym osobiście dodał coś z jajcem w breaku jak leci wokal (jakiś lead, gitarke czy coś). No i rzeczywiście, długie.

Tak to sidechain :)