MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
Kurs Live-act - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: POMOC (https://musicproducers.pl/forum-pomoc)
+--- Dział: Hardware / Software (https://musicproducers.pl/forum-hardware-software)
+--- Wątek: Kurs Live-act (/temat-kurs-live-act)



Kurs Live-act - paki1-14 - 25.04.2014

Witam mam pytanie znalazłem strone live-act.pl i tam jest jeden kurs który mnie zaciekawił a mianowicie Teoria Muzyki – Podstawy i tutaj rodzi się pytanie czy warto? i czy ktoś korzystał z kursów tego Pana? bo dużo jest różnego rodzaju kursów i nie wiadomo który brać. dodam że kompletnie zielony nie jestem.


RE: Kurs Live-act - sowa - 25.04.2014

zacznij studiować ZakamarkiAudio. Masz wszystko co potrzeba za friko. Sporo materiałów znajdziesz u nas na forum. Nie warto na początku wydawać kasy na kursy, które nie mają żadnej renomy.


RE: Kurs Live-act - OProject - 25.04.2014

Kursy kursami.. lepiej samemu dochodzic do czegoś :D
A o teorii muzyki napisano wiele książek, w necie też jest sporo i radził bym ci sięgnąć do nich :)


RE: Kurs Live-act - paki1-14 - 25.04.2014

czytałem tutaj na forum oraz jeszcze innych działy z tutorialami, zastanawiałem się czy w tym kursie jest coś ciekawego czego nie wiedziałem, jakie książki o teorii muzyki byście polecili ?


RE: Kurs Live-act - OProject - 25.04.2014

Tu: http://classic.musictheory.net/translations#pl
Ja mam książkę: Józef Karol Lasocki - Podstawowe wiadomosci z nauki o muzyce
Resztę poszukaj i wybierz sam, masz chyba google :P ?


RE: Kurs Live-act - paki1-14 - 25.04.2014

mam ale wiesz że jest tego sporo więc nie tak łatwo trafić na coś naprawde dobrego


RE: Kurs Live-act - ventan - 1.05.2014

Polecam główkowanie i rozszyfrowanie wszystkiego samemu.


RE: Kurs Live-act - defol - 3.05.2014

paki1-14 Śmiało mogę Ci polecić kursy tego człowieka. Kupiłem jakiś czas temu kurs na temat kompresji. Moim zdaniem to są śmieszne pieniądze. A dowiedziałem się kilku rzeczy, których nie wiedziałem. Więcej na kebaba i piwko można wydać :) Możesz czytać książki, ale praktyka na wideo ma swoje plusy.


RE: Kurs Live-act - Zirds - 3.05.2014

Polecam wydać 35 zł na kursy od Estrady i Studio - ESTRADA I STUDIO PLUS - PRODUKCJA MUZYCZNA EDYCJA 2014 - w formie papierowej + płyta. Kupisz w Empiku lub na stronie http://sklep.avt.pl/estrada-i-studio-plus-produkcja-muzyczna-edycja-2014.html.

Kwartalnie wychodzą, ale myślę, że właśnie w Empiku jeszcze znajdziesz (o ile masz w okolicy Empik). Za jednym zamachem kupiłem właśnie ESTRADA I STUDIO PLUS - PRODUKCJA MUZYCZNA EDYCJA 2014 oraz ESTRADA I STUDIO PLUS - Efekty w produkcji muzycznej.


RE: Kurs Live-act - Mat.Mor.Raw - 3.05.2014

To ja polecam darmowy kurs online wraz z ćwiczeniami dotyczący samej teorii muzyki: http://www.teoria.com/
(to nie żart, naprawdę mają taki url :) )

Jest prosto, przejrzyście i z przykładami: o zapisie nutowym, podziałach rytmicznych, skalach, interwałach, harmonizacji, formach muzycznych.


RE: Kurs Live-act - FrancescoKationi - 4.05.2014

Ja mam kilka kursów od tego gościa powiedz jaki cie interesuje to powiem czy warto


RE: Kurs Live-act - Tro - 4.05.2014

czasem warto studiować samemu, ale często opłaca się zasięgnąć do wiedzy muzycznej, która istnieje i nie tworzyć własnych zasad ;)


RE: Kurs Live-act - weedplay - 4.05.2014

Myślę, że wszystko co jest w tym kursie znajdziesz w internetach za darmo.


RE: Kurs Live-act - LAAD - 5.05.2014

Ja osobiście jestem zadowolony, a nawet bardzo z zakupu jego kursów.
Przymknij oko na komentarze typu "wszystko masz w necie" / "sam możesz do tego dojść" - "mądrych" ludzi w sieci jest cała masa.
Tutaj masz podane na "tacy" i jesteś prowadzany za rączkę przez poszczególne etapy. Do tego wiedza jest przekazywana w sposób prosty i logiczny - nie wiem jak Ty, ale ja jestem wzrokowcem i przyswajanie wiedzy wraz z obrazem przychodzi mi dużo łatwiej niż sama teoria.


RE: Kurs Live-act - Druii - 30.08.2014

A ja skorzystałem z jednego kursu i więcej tego błędu nie popełnię.
Kurs z podstaw teorii muzyki zawierał mnóstwo błędów, zarówno w wykonaniu, jak i w treści.
Do tego autor, Piotrek, ma bardzo denerwujący mnie sposób mówienia, który przeważył szalę tego, czy kiedykolwiek sięgnę jeszcze po jakikolwiek jego kurs.
Sprawiało to wszystko wrażenie kursu zrobionego przez człowieka, który liznął temat, ale nie na tyle głęboko, żeby znać wszystkie pojęcia, których używał :P

Na szczęście była gwarancja zwrotu pieniędzy w razie braku satysfakcji, z której to gwarancji skorzystałem i pieniądze dostałem z powrotem.


RE: Kurs Live-act - headlike - 30.08.2014

A ja lubię tego Piotrka. ;) Tworzy fajne darmowe poradniki (zwłaszcza poradniki "Dzień...", sporo informacji dla początkujących takich jak:
"Jak działa kompresor"... Mi to bardzo pomogło. ;) A co do kursów to też mam zamiar kupić. Ceny niezbyt wysokie. Więc czemu nie? ;)


RE: Kurs Live-act - Tom Preston - 31.08.2014

A nie lepiej wypożyczyć książki dotyczące teorii muzyki i harmonii? ;)


RE: Kurs Live-act - Herman - 1.09.2014

W moim przypadku (ok.11 lat z FL Studio) zdobyta wiedza jest znacznie wieksza od mozliwosci mojego sluchu, a wszystkiego uczylem sie sam, jak zaczynalem nie mialem internetu dluuuuuugo ;) osobiscie nie uznaje tego typu kursow, takie robienie z siebie na sile utalentowanego. Jak masz talent to kilka nowych knobow Ci nic nie pomoze . A poradniki typu jak dziala kompresor to beka xd najwazniejsza zasada kompresora - slyszec jego dzialanie.


RE: Kurs Live-act - RaNi/Works - 2.09.2014

Muszę się zgodzić z Hermim
W sumie ja bym nie chciał wydawać kasy na coś czego bym w ogóle nie przeczytał/oglądnął bo nawet poradników z neta nie chce mi się oglądać.
Bardziej wolę samemu odkrywanie możliwości DAW'u przy czym można się nauczyć własnego stylu tworzenia muzyki, nie według kogoś.
tworzę 5 lat z każdą nową nutą (oczywiście taką wypuszczoną w internet) nabywam tyle wiedzy że sam nie jestem w stanie tego ogarnąć czyli: czysta radocha z tworzenia :)

PS: nie skreślam całkowicie poradników z neta czy kursów.
Zawsze można dowiedzieć np: "Jak ja robię to tamto a jak robi to ktoś inny" czyli dla porównania czegoś takiego można użyć.