MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
ELECTRONICA abyssMB72 -ESCAPE - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: ELECTRONICA abyssMB72 -ESCAPE (/temat-electronica-abyssmb72-escape)



abyssMB72 -ESCAPE - abyssMB - 26.04.2014

Mój najnowszy kawałek "Escape", nie wiem do jakiego gatunku zaliczyć ten kawałek ?
taki mały energy drink :) miłego odsłuchu .


wyrzucam stara wersję pozostawiam nową
Słowa krytyki mile widziane.




RE: abyssMB72 -ESCAPE - OProject - 26.04.2014

Dobre... troche takie transowe, głęboko... kosmicznie lekko oldskoolowo:)
Melodia momentami chaotyczna, całość zdaje się monotonna, powinieneś dać jakaś chwile na oddech od stopy, bo wali całe 7 minut jak w jakieś "napierdalance dla amfeciarzy" xd...
Miks nie jest idealny ale Synth fajny, te fxy z 5 min. również dobre i ogólnie podoba mi się kawałek, widać że nie jechałeś na gotowcach i na utartych schematach :D


RE: abyssMB72 -ESCAPE - FL FAN - 28.04.2014

No utworek tak jak pisałem na pw, me pewną ilość brzmień i poradziłeś sobie z tymi konfliktami które tam Ci się pojawiły za pomocą kompresji. Myślę że z powodzeniem wszystko jest zmiksowane i rozwiązane, a sam utworek ma świetny początek, w rozwinięciu też się coś dzieje, dla mnie to nawet spokojny muzyczny obraz i melodyjny eksperyment.


RE: abyssMB72 -ESCAPE - L.G. - 29.04.2014

Trochę za bardzo chaotyczne, od 0:46 ten arp do poprawy jest za głośny i zagłusza całość. :)
Pozdro.


RE: abyssMB72 -ESCAPE - Stiopa - 30.04.2014

No na mnie to raczej wrażenia nie zrobiło niestety. Zero pomysłu na aranżację, mix kuleje i to strasznie momentami, źle wypoziomowane głośności ścieżek, wszystko próbuje grać głośniej od drugiego. No i jak Oldi napisał, nuda. ( już nie wspomnę o tej stopie XD)
Pozdrawiam


RE: abyssMB72 -ESCAPE - Adamzzz - 30.04.2014

Puściłem sobie w tle do końca i jakoś mnie to nie porwało do tańca xD Tak jak old napisał, trzeba tu wprowadzić jakąś przerwę od kicka i może nawet basu - zmieni kawałek na lepsze moim zdaniem.
Ogólnie to monotonia, lecz nie bynajmniej od powtarzającego się motywu. Przeciwnie - motywów jest za dużo i nie ma na czym myśli zawieść że tak to poetycko to opiszę lol xD
Proponuje zabrać się na nowo do tego utworu. Przemyśl co chcesz nim osiągnąć a nie wsadzaj każdy pomysł jaki miałeś na melodie tej wiosny xD
Pozdrawiamm i trzymam kciuki


RE: abyssMB72 -ESCAPE - FL FAN - 30.04.2014

Ja to bardziej widze jako eksperyment, kolega dużo eksperymentuje.
Całość leci spójnym torem i to jest ważne. Mnie jak najbardziej się podoba - lubie proste aranże eksperymentalne, bo to brzmi jakby leciało na żywo, a drobne potknięcia to niuanse zresztą na pw wszystko wyjaśniliśmy już chyba z autorem.

Aha dałbym prefix "other" jeśli nie można było zdecydować się na żaden gatunek konkretnie - taka jeszcze moja uwaga, wtedy odbiorcy by może bardziej spojrzeli na to nagranie z mojej perspektywy - czyli jak na eksperyment.


RE: abyssMB72 -ESCAPE - abyssMB - 1.05.2014

<hmm> Dzięki za odsłuch. Muszę się jeszcze dużo nauczyć . Jak określił Oldi ta moja "napierdalance dla amfeciarzy" - sprawia mi wiele radości przy jeździe samochodem , ale jak słusznie zauważyliście jest nudna , nudnawa i trwa prawie 7 minut . Autor potrzebuje " kubełka wody " dostałem wiadro " na otrzeźwienie, ale to dobrze, nie można myśleć że zrobiło się fajny kawałek / a w rzeczywistości jest on niedopracowany technicznie i nudzi /. Może uda mi się uratować coś z tego kawałka albo pozostanie niedorobionym eksperymentem . <omg>
Jeszcze raz dziękuję za odsłuch i komentarze , dzięki , że znaleźliście czas na katowanie swoich uszu tą produkcją, mam nadzieję, że chociaż jakieś małe fragmenty melodii się troszeczkę podobają :).


RE: abyssMB72 -ESCAPE - FL FAN - 1.05.2014

Cytat:niedorobionym eksperymentem

??? <ohgodwhy>

Nie ma czegoś takiego ;)
Każdy eksperyment jest dobry bo dostarcza nowych doświadczeń, natomiast jeżeli chodzi o efekty to jest ich stosunkowo znikoma ilość i nie można absolutnie tym się zrażać, że są potknięcia bo nikt tu nie jest idealny i na ile się do niego przyłożyłeś na tyle dałeś z siebie max i też należy to docenić (patrzę z szerszej perspektywy raczej niedostępnej siłą rzeczy osobom, które tworzą 2 czy 5 latek)
Najważniejsze, że sprawia Ci to frajde, poeksperymentujesz, z czasem dojdziesz do pewnych wniosków, niektórych rzeczach o jakich pisałem dość często, a także do innych ciekawych teorii, które rzucą więcej światła na Twoje nagrania. Mówiłem Ci na PW że aranżacja to zawsze jest sztuka wyboru i poświęcenia czegoś dla dobra całości.


Co do tego czy to jest nudne - to też nie istnieją takie pojęcia w eksperymencie, na ile starasz się nie zanudzić słuchacza na tyle nie wchodzi to w ramki monotonii i wielu innych określeń, zakresów czy reguł. Tutaj wchodzą kwestie przewidywalności i powtarzalności i trzeba je dokładnie wyważyć aranżacją, ale nie można zaraz rzucać że to jest nudne czy monotonne, bo to eksperyment, a nie utwór z gatunku Dance, który jest pozbawiony głębi, a ma jedynie za zadanie bawić po całości. Tutaj w eksperymencie podtrzymujesz inaczej zainteresowanie słuchacza i odwołujesz się do innych wartości muzycznych. Więcej na ten temat w artykule który wysyłam Ci na PW.

Jestem przekonany że gdyby kilku z nas pracowło nad jednym utworem, to każdy przekazałby dźwiękami i efektami od siebie na tyle odpowiednią sobie dawkę emocji i pomysłu, że wyszłoby z tego prawdziwe dzieło, które zrzuciłoby niejeden kawałek ze świecznika. Przekonałem się ostatnio robiąc nagrania eksperymentalne, które we współpracy z kolejnymi osobami nabrały innego wymiaru - czasem nie trzeba wiele, po prostu ktoś ma pomysł, ktoś inny tę ideę rozwija, kolejna osoba jeszcze może dokonać wykończenia detalami, a jeszcze inna doda szczegół który będzie wisienką na torcie przysłowiową i tak powstają najlepsze kawałki.

Cytat:Dzięki za odsłuch

Nie ma za co Kolego ;)


RE: abyssMB72 -ESCAPE - Stiopa - 1.05.2014

FL FAN jest. Gdyby to nie były by eksperymenty zawsze byłyby udane. Czysty eksperyment nie zawsze jest udany i autor tematu miał rację ze eksperyment mu się nie udał. Po prostu musi się jeszcze dużo nauczyć zanim zacznie robić poważne utwory,a tym czasem to jest sprawdzanie swoich umiejętności.


RE: abyssMB72 -ESCAPE - FL FAN - 1.05.2014

(1.05.2014, 20:13)Stiopa napisał(a): FL FAN jest. Gdyby to nie były by eksperymenty zawsze byłyby udane. Czysty eksperyment nie zawsze jest udany i autor tematu miał rację ze eksperyment mu się nie udał. Po prostu musi się jeszcze dużo nauczyć zanim zacznie robić poważne utwory,a tym czasem to jest sprawdzanie swoich umiejętności.

No większosć eksperymentów kończy się fiaskiem (moich też i nawet ich nie zapisuje) - dodałem właśnie że ilość rezultatów (tych dobrych końcowych efektów w postaci utworu) jest raczej znikoma ale nie można się tym zrażać. Ale każda próba jest dobra, każdy eksperyment, bo nie robiąc nic, nie nauczy się niczego, a próbami wypracuje sobie swój styl, odnajdzie się w tym co wychodzi mu najlepiej ;)

Rozumiem Twoje zdanie i bardzo szanuje (tak jak Ty moje) i tylko chciałem zaznaczyć, że patrze na ten eksperyment poprzez pryzmat swoich teorii dlatego moje zdanie odbiega od pozostałych z racji tego że siedze w skrajnych eksperymentach i widze tutaj to i owo ;)


RE: abyssMB72 -ESCAPE - Stiopa - 1.05.2014

Wszystko ok ale on nie eksperymentowal


RE: abyssMB72 -ESCAPE - FL FAN - 1.05.2014

Czegoś tam szukał, nie mógł oznaczyć konkretnie gatunku (dlatego to tak odebrałem )a gdy, uznał że eksperyment (słowo klucz) się nie udał, to zostałem utwierrdzony w swoim odczuciu. Nie chciałbym popaść w jakąś nadinterpretacje ale ja ogólnie wypatruje elementów eksperymentalnych ;)


RE: abyssMB72 -ESCAPE - OProject - 2.05.2014

(1.05.2014, 0:28)abyssMB72 napisał(a): <hmm> Dzięki za odsłuch. Muszę się jeszcze dużo nauczyć . Jak określił Oldi ta moja "napierdalance dla amfeciarzy" - sprawia mi wiele radości przy jeździe samochodem , ale jak słusznie zauważyliście jest nudna , nudnawa i trwa prawie 7 minut . Autor potrzebuje " kubełka wody " dostałem wiadro " na otrzeźwienie, ale to dobrze, nie można myśleć że zrobiło się fajny kawałek / a w rzeczywistości jest on niedopracowany technicznie i nudzi /. Może uda mi się uratować coś z tego kawałka albo pozostanie niedorobionym eksperymentem . <omg>
Jeszcze raz dziękuję za odsłuch i komentarze , dzięki , że znaleźliście czas na katowanie swoich uszu tą produkcją, mam nadzieję, że chociaż jakieś małe fragmenty melodii się troszeczkę podobają :).

Każdy się musi jeszcze dużo nauczyć...
Pamiętaj że nawet najlepszy motyw, loop, czy co kol wiek nie może grać nonstop... słuch się szybko męczy... a wystarczy tylko polatać myszką po ekranie i wyciąć kilka "klocków" stopy, chociażby w środku utworu na parę sekund... dodać jakąś wariacje na nią i już jest o niebo lepiej, choć kick sam w sobie brzmi średnio ;/
Zawsze możesz zrobić coś słabego i zwalić winę na to że to eksperyment, ale nie ma się co załamywać tylko wziąć do ręki myszkę i poprawiać, breakdown w tym utworze fajnie by wyglądał.
Nie przejmuj się tym ze uważasz swoje kawałki za dobre a potem okazuje się że nie są... ja mam tak zawsze, zresztą chyba każdy tak ma, to normalne xd
Przyznam że nie dałem rady przesłuchać tego kilka razy eh... xd
Ale jak poprawisz miks, wypoziomujesz głośności, dodasz jakieś przerwy wariacje itp. i już będzie dużo lepiej, myślę ze nawet mógłbyś skrócić całość do 6 min.
Jak pisałem podoba mi się ogólna koncepcja, dźwięki itp. ale musisz poprawiać, poprawiać... wiem że to trudne i czasem trzeba spędzać setki godzin przy utworze (ale jak sprawia ci to radość to chyba nie problem? xd)
Reasumując Ty tu jesteś artystą więc do Ciebie należy ostatnie słowo... nie zrażaj się tylko pracuj więcej, ja czekam na 2 lepszą wersje na pewno ci się uda wierze w to:)
Pozdrawiam


RE: abyssMB72 -ESCAPE - FL FAN - 2.05.2014

Ej old nie mieszaj ludziom w głowach nazywając ich artystami ok ? Proces twórczy amatora nie oznacza od razu że jest artystą.
Później widze takich fejsbookowych "kompozytorów" i "artystów" i trzeba mieć troszeczke tej samokrytyki ale przede wszystkim zwyczajnej ludzkiej przyzwoitości która nie pozwala sięgać tak wysoko po tytuł artysty - artysta to zawód, tłumaczyłem Ci to godzinami. Ty nim nie jesteś, ja nim nie jestem i większość tutaj chłopaków też nie uważa się za artystę, bo mają wrodzony takt i skromność i tę przyzwoitość którą wynosi się z domu, której nauczyli i przekazali rodzice.

I nikt nie zwala słabego efektu na to, że to eksperyment, bo one rzadko kiedy są udane więc to żadne zwalanie winy a oczywistość, którą każdy bardziej rozgarnięty gosć powinien pojąć. Ja akurat chętnie odsłuchałem kilka razy aby odnaleźć to "coś" tutaj.

Wolę słabszy technicznie utwór od bezdusznej merytorycznie kupy doskonałej technicznie ;)


RE: abyssMB72 -ESCAPE - FrancescoKationi - 4.05.2014

Słucham i próbuje zrozumieć co chciałeś przekazać... Brzmi to na pewno eksperymentalnie, spokojnie można by było poprawić jeszcze stopę czy inne elementy. Ale jako utwór jest spójny w całości i udało mi się wyobrazić Twoje przesłanie. Zobaczę czym tym razem nas zaskoczysz. PozDro:)


RE: abyssMB72 -ESCAPE - abyssMB - 7.05.2014

dziękuje za dobre słowo i konstruktywną krytykę : LG FL Fan , Oldi i FrancescoKationi Adamazz i Stiopy dzięki takim ludziom jak WY chce sie dalej eksperymetować .
Adamazzz i Stiopa - potrzeba takiego zimnego wiadra wody , żeby ochłonąć i nie popadać w samozachwyt - dzięki:D . Nie chodzi tu o moje ego , tylko musiałem zrozumieć co jest nie tak - bo kiedy słucha się jednej melodii po raz setny to granica , jest zatarta do tego stopnia , że prawidłowa ocena autora jest praktycznie niemożliwa. Ale dzięki temu, że istnieje to forum można poddać produkcje ocenom niezależnych obiektywnych obserwatorów , którzy kawa na ławę bez upiększania wskażą właściwą drogę. :) .
Przedstawiam poprawiona wersję tej produkcji po waszych sugestiach i radach . Jest jeszcze niedokończona, wymaga dogrania hat-ów i innych elementów perkusji poprawienia przejść, co zajmie mi trochę czasu . Pozbyłem się jednego z kompresorów z mastera i moim zdaniem przestrzeń jest fajniejsza, ale to zostawiam do oceny.
Poziomy głośności są ustawione dużo, dużo niżej .
Może macie jakieś pomysły co w tym poprawić jestem otwarty na sugestie . Pozdrawiam




RE: abyssMB72 -ESCAPE - FL FAN - 7.05.2014

Teraz to po waveform'ie widać różnicę, słyszę lekkie przearanżowanie dodatkowo. No utwór jest bardziej dopracowany. Jest porządnie pod względem technicznym.

Wiem, że może tutaj miałeś troszeczkę inny zamysł ale brzmi to eksperymentalnie, zresztąwciaż podtrzymujesz swoje stanowisko odnośnie tego że eksperymentujesz. Z początku w pierwszej wersji to nagranie było bardziej spontanicznie, sprawiało takie wrażenie, jakby to Ci leciało na żywo, a Ty tam coś kombinujesz i to mi się bardzo spodobało. Ten klimat jednak zanika gdy zaczynasz ingerować w ścieżkę coraz bardziej i bardziej... zanika pierwotna naturalność (ingerencja w aranż, czyli dokładanie i odejmowanie dźwięków i efektów) czuć wtedy że utwór był bardziej zrealizowanym technicznie zamysłem niż polotem fantazji.


Fajnie że zwracasz uwagę na technikę i osoby tutaj w temacie też na to zwróciły chyba centralnie uwagę ale to nie jest najistotniejsze w eksperymentach i dla mnie nie będzie nigdy to specjalnie ważne, bo w eksperymencie chodzi o to aby było w miarę ok technicznie bo nie może być na odwal się ale też nie ma co popadać w skrajność. Mimo wszystko grając na żywo tworzysz i skupiasz się na brzmieniach, na ich kreowaniu i formie wyrazu, mniej masz czasu jeszcze na aranż bo dźwięki spływają do Ciebie jak układanka, a zamysł przekształca się natychmiast w efekt końcowy. Ciężko trzymać nad tym kontrolę jednocześnie, no coś za coś. Ja wybrałem wolność i naturalność eksperymentów na żywo i ostatnio znów mam wene do takich rzeczy z czego się ciesze i życzę Tobie również rezultatów z których będziesz dumny. Zachęcam do sesji na żywo, zacznij grać po prostu coś i poprowadź to dalej i pozostaw tak jak się nagrało - zobaczysz że to też całkiem niezła lekcja ;)


RE: abyssMB72 -ESCAPE - OProject - 7.05.2014

No chłopie... i teraz od razu lepiej! <thumbup>
O wiele przyjemniej się słucha, tamta wersja męczyła bardzo... stopa psuła ten utwór strasznie przyznam że nie słyszałem nigdy takiego utworu gdzie kick gra cały czas a znam kawałki po 10-20 minut xd
Ta wersja jest dobra... w porównaniu z tamtą bardzo dobra :D

Poprawiaj co chcesz, mnie tylko tutaj na końcu nie pasuje ten motyw gra za ostro, za wysoko.

Po to jest forum żeby pomagać, tutaj zawsze ktoś Ci pomoże ale pamiętaj że Ty sam musisz podejmować decyzje i poświęcić bardzo dużo czasu żeby utwory miały ręce i nogi, nie można się spieszyć ;)
Pozdrawiam :)