MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
UPLIFTING Sowa - Oasis (Original Mix) - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: UPLIFTING Sowa - Oasis (Original Mix) (/temat-uplifting-sowa-oasis-original-mix)



Sowa - Oasis (Original Mix) - sowa - 27.04.2014

<niewiem>




RE: Sowa - Oasis (Original Mix) - cinekkk1 - 27.04.2014

Technicznie wydaje się być fajnie. Intro moim zdaniem trochę zbyt podobne do motywu głównego. W breaku nieco za pusto, tam pluck trochę jakby za chudy, może mam takie wrażenie bo gra on tam sobie sam, oprócz padów :), więcej delaya by się mu przydało i jest w breaku też miejsce na inne dźwięki moim zdaniem. Ogólnie fajny poziom prezentujesz, masz na pewno szansę coś więcej osiągnąć niż tylko udostępnić kawałek za free na forum :) Pozdro! :)


RE: Sowa - Oasis (Original Mix) - sowa - 27.04.2014

(27.04.2014, 12:57)cinekkk1 napisał(a): pluck trochę jakby za chudy, może mam takie wrażenie bo gra on tam sobie sam, oprócz padów :)


Sam nie gra bo jest pianino w tle oraz arp :) Z resztą taka była moja koncepcja słodziutki pluczek, który skupia główną uwagę.

Dzięki za rady raczej labele mi nie są po drodze ;] Free download mi wystarczy.


RE: Sowa - Oasis (Original Mix) - FL FAN - 27.04.2014

Pluck jest naprawdę przyjemny i subtelny. Świetna robota, rzuca się w ucho od razu.

Break również bardzo ładny, pady w tle zrobiły robotę. Zresztą w trance, "break" to mój ulubiony element, zazwyczaj są to takie emocjonalne momenty z podniosłym wyrazem. Ciekawie nakręciłeś akcje w nagraniu, spokojnie, prosto, bez setek brzmień, a prostota i dobry aranż to klucz.


RE: Sowa - Oasis (Original Mix) - Stiopa - 27.04.2014

Od ):55 robi się wzniośle, fajnie pad imitujący kobiece mmmmmmmmrucZenie daje klimat ogółowi. Trochę stopa lekka i bass się schował, ale można odpocząć i popływać. Brejk cudny :P
Pozdrawiam


RE: Sowa - Oasis (Original Mix) - Estrax - 28.04.2014

Technicznie, oczywiście według mnie, jest słabo.
Przede wszystkim - cały bassline ma za dużo mułu, poszczególne warstwy są słabo od siebie odseparowane - jest to odczuwalne szczególnie w momencie, gdy wchodzi sub. Kick fill do poprawy - ta stopa jest za bardzo wykastrowana i poza tym, że sobie tak leciutko pyka, to nie spełnia swojej roli i nie buduje napięcia. Taki sam efekt uzyskałbyś, gdyby jej tam nie było ;) Pluck w intro jest zbyt głośny, może poza przyciszeniem przydałby się na nim jakiś stereo delay? Część FXów jest sucha, przydałby im się reverb czy delay (albo jedno i drugie). Zerknij na low pada - on w breaku praktycznie nie istnieje, highpass ustaw niżej. Wejściu pada w intro towarzyszy brak dynamiki w całym utworze, dlatego od 1:36 do 2:30 czuć, że suma jest ostro przelimitowana - miażdżone są wszystkie dźwięki, najbardziej jest to odczuwalne na hatach.


RE: Sowa - Oasis (Original Mix) - wesol88 - 30.04.2014

Dla mnie co pierwsze da się usłyszeć to słaby kick, mało trancowy - poszukaj z większym punchem. Bassline - za wysoki subb, przez co jak wyżej wspomniano cały bassline robi się zamulony i niewyraźny. a co do samego utworu to cięzko mi ocenić, motyw wydaje się zbyt mało wyrazisty i zbyt podobny do rozwinięcia przez co ja np po odsłuchaniu już go nie pamiętam:/ może warto by go urozmaicić jakimiś pluckowymi wstawkami. Przejścia również powinieneś dopracować, rzeczy nie mogą dziać się nagle tak jak w 0:52 wchodzi sub zupełnie z nienacka. Specjalistą nie jestę ale takie są moje odczucia co do kawałka ;)


RE: Sowa - Oasis (Original Mix) - Herman - 30.04.2014

Mnie sie podoba ;d własnie przes punchowte kicki nie przepadam za trance ;P fajny brejk, bassline bardzo ładnnie napedza track, jest mało dynamicznie, ale bardzo tłusto co lubię :D Jedynie miks można poprawic, panorama i płasko brzmiąca perkusja ;) fajne trensiwo


RE: Sowa - Oasis (Original Mix) - Alex fat - 4.05.2014

Wiesz co jednej zeczy niemoge zrozumiec , piszez ze Cinka utwor jest sprasowany zwalcowany , a ten utwor jak brzmi ?? . Wedlug mnie jest tak samo zwalcowany jak Cinka ;) . Nieodbieraj tego jako atak , ale porostu w moim odzczeciu powinienes miec wiecej pokory , no chyba ze chciales osiagnac taki sam mix co cinek ;) , zwalcowany i przekompresowany. Pozdrawiam


RE: Sowa - Oasis (Original Mix) - sowa - 4.05.2014

(4.05.2014, 17:10)Alex fat napisał(a): Wiesz co jednej zeczy niemoge zrozumiec , piszez ze Cinka utwor jest sprasowany zwalcowany , a ten utwor jak brzmi ?? . Wedlug mnie jest tak samo zwalcowany jak Cinka ;) . Nieodbieraj tego jako atak , ale porostu w moim odzczeciu powinienes miec wiecej pokory , no chyba ze chciales osiagnac taki sam mix co cinek ;) , zwalcowany i przekompresowany. Pozdrawiam

Po to tu jesteśmy żeby rzucać uwagi co nie znaczy, że ktoś tu ma się za mistrza miksu i sam błędów nie popełnia. W moim przypadku zakładam, że problem zrobił limiter typu brickwall na sumie bo w miksie kompresji było mało jedynie na busach. Sygnał wychodził ok 4db ponad 0db na sumie więc tak panie jest sprawsowane bo nie chciało mi się zadbać o headroom oraz robić mastering. Co nie znaczy, że nie mogę o to samo skrytykować kogoś innego.


RE: Sowa - Oasis (Original Mix) - Druii - 12.05.2014

Wg mnie:

Na minus:

- Przekompresowane, pasma na siebie nachodzą. Ogólnie sprawia to wrażenie, że za dużo gra na raz - maaalutka przejrzystość.
- Przed breakiem i po breaku w zasadzie gra to samo.
- Troszkę mnie zabolało to, że już w 0:16 wszedł arpik (i pady?), przesunąłbym go dalej.
- Co do tych padów w tle, to może jakiś sidechaining załączyć i troche urozmaicić? (grają cały czas tak samo i to samo, leciutko odfiltrowując się w górę pasma)

- 1:33 i 4:45 są momentami, które dawały mi nadzieję, jednak niestety złudną - cały kawałek kręci się wokół melodii D-D-F-E.
FL FAN napisał, że ciekawie nakręciłeś akcję w nagraniu. Ja się z tym nie mogę zgodzić.

- Prawie wszystko gra jakby w środku, mało panoramy.

Na plus:

- nawet ładne barwy
- fajny klimat w breaku (byłby o niebo lepszy, gdyby zmieniła się melodia)
- dobre brzmienie basu
- pomimo małej przejrzystości, wszystko jakoś razem gra (dobór brzmień do siebie nawzajem)