MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
HARDSTYLE Basstiv - Dj's life - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: HARDSTYLE Basstiv - Dj's life (/temat-hardstyle-basstiv-dj-s-life)



Basstiv - Dj's life - Basstiv - 1.05.2014

W chwili wolnego czasu skleiłem taki oto kawałek. Są to moje pierwsze kroki w hardstyle. .
Zostawiajcie swoje oceny :P


Dodam tylko że kawałek niestety powstał przy pomocy słuchawek i lapka ze słabą kartą dźwiękową <omg>

__[ Knifeman ]______
brak prefixu <lejca>



RE: Basstiv - Dj's life - Trusted - 1.05.2014

(1.05.2014, 20:12)Basstiv napisał(a): Dodam tylko że kawałek niestety powstał przy pomocy słuchawek i lapka ze słabą kartą dźwiękową <omg>
Nikt nie zaczyna na profesjonalnym sprzęcie kolego ;)

Wszystko jest ładnie i zgrabnie do wejścia climax'a w 1:40
Intro z breakiem przyzwoicie zainicjowane jak na "pierwsze kroki w Hardstyle" to świetnie.
Wokal bardzo dobrze się wpasowuje i jest sporym plusem twojego utworu,
słychać w nim czasem "ludzi w tle", wiesz co mam na myśli mogło by tego
nie być.

No i niestety potem wchodzi mainpart.
Przede wszystkim kick - zmora każdego producenta Hardstyle.
Sam nie uważam się za eksperta w tym temacie, ba... moje kick'i to gówno xD
ale po prostu sam pewnie wiesz, że puki co nie brzmi to najlepiej.
Tutki na YT mogą ci sporo pomóc, ale ważne jest też eksperymentowanie samemu.
Na tym forum jest kilka osób, które się naprawdę na tym znają i mogą ci sporo
podpowiedzieć. No i może jeszcze mógłbyś dać trochę wysokich na leadzie.

Mam nadzieje, że łatwo się nie poddasz i uda ci się wykręcić dobry kick to swoich track'ów.
Wykluczając kick to track jest naprawdę niezły.
Przydał by się jeszcze jeden dobry, aktywny producent w tej części forum ;)
Pozdrawiam i życzę powodzenia w kolejnych produkcjach :D


RE: Basstiv - Dj's life - Basstiv - 2.05.2014

Cytat:Przede wszystkim kick - zmora każdego producenta Hardstyle.

Wg. mnie kick w hardstyle to większa częśc duszy kawałka, a ja rzeczywiście go skopalem xD u mnie nie brzmi tak ładnie jak u profesjonalnych producentów. Cóż będę kręcił dotąd aż wreszcie wykręcę coś ładnego :P


RE: Basstiv - Dj's life - OProject - 2.05.2014

Ogólnie powiem że dosyć przyjemny kawałek, największą tego zasługa jest tutaj wokal xd
Faktycznie kick taki sobie, mało dołu ma, choć jakbyś zrobił lepszy.... to utwór dużo by zyskał.
Nie zwalaj na słabą kartę w lapku bo ja też taką mam, choć tworzenie na słuchawkach pozostawia wiele do życzenia xd
Co do kicka to ekspertami na forum są Adamzzz xd i Headwave, oni powinni ci powiedzieć coś więcej....ja nie mam w tym doświadczenia bo tworze sobie "wczesny mocny styl" xd
Jak na pierwsze kroki w Hs'ie to powiem ci że całkiem dobrze, nie wiem czy ja bym sobie tak poradził xd


RE: Basstiv - Dj's life - Wizzardius - 2.05.2014

Gdzie w tym kawałku jest bass? To brzmi jakby na sumie zapodać filtr górnoprzepustowy ;oo


RE: Basstiv - Dj's life - Adamzzz - 2.05.2014

Jak na pierwsze kroki to całkiem całkiem :D Napisałbym nawet że zajebiście gdyby tylko nie ten kick i ogólnie miks. Tak jak Wizzardius zauważył - nie ma basu. Pluck w intrze ma więcej dołu niż kick xD Tak nie może być. Jeżeli ten sub z początku gra pod kickiem, tak bez przerwy to usuń go. Strasznie bruździ.
A kick mi się podoba. Serio. Dobra robota :D Dać mu więcej dołu i będzie się świetnie spisywał w tym krótkim demku.
Tyle. Powtarzam jeszcze raz : jak na jeden z pierwszych utworów jest naprawdę nieźle. Podobają mi się akordy których użyłeś. Klimat przed kickiem idealny, jak na jakiś outdoor event.

Pozdrawiam i życzę natchnienia do dalszej pracy bo jak na razie wychodzi Ci świetnie :)

Jeszcze jedna złośliwa uwaga z mojej strony : wokal oryginalnie powinien grać w tempie 6/8 ale Twój kawałek jest w 4/4. Mało przeszkadzający szczegół gdyż ponieważ jest za je bisty xD


RE: Basstiv - Dj's life - Head - 16.05.2014

Może i mix siedzi, ale pomysł na track jest naprawdę świetny. Ładny lead, szkoda że nie gra czysto bo chciałbym go posłuchać w pełnej okazałości. Kick też wydaje się być dobry. Dobry break, sam bym chciał takie składać.

Szczerze to zmazałeś mnie trochę bo mimo słabego mixu track ma w sb potencjał i to spory :D
Życzę udanych produkcji i czekam na więcej. PZDR


RE: Basstiv - Dj's life - Overtunerz - 17.05.2014

Fajnie wszystko razem sklejone! Ale tak jak już inni pisali - mix fatalny. Kup sobie nawet najprostsze głośniki z subwooferem bo na słuchawkach to można gierzyć jedynie. Ja nawet jak czasami z racji późnej godziny coś chcę na słuchawkach robić (Pioneer HDJ-1000, które naprawdę świetny bass mają) to i tak następnego dnia poprawiam na monitorach i często się załamuje co ja za kupę w nocy zrobiłem.

Ale mimo, iż mix siedzi to pomysły masz i oby tak dalej! Udanej pracy życzę!