MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
Elbi ft. Lesław Bryniarski - Wyścig Nie-Pokoju - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: Elbi ft. Lesław Bryniarski - Wyścig Nie-Pokoju (/temat-elbi-ft-leslaw-bryniarski-wyscig-nie-pokoju)



Elbi ft. Lesław Bryniarski - Wyścig Nie-Pokoju - LBass - 6.05.2014

Witam wszystkich :)
Chciałbym wam zaprezentować mój i taty wspólny projekt muzyczny.
Od razu zaznaczam, że robiony dla przypału i kpiny z polityki, w kilka godzin i mikrofonem za dychę z reala :D Ale ubaw był przedni.

Zapraszam do odsłuchu ;)



Wyścig Nie-pokoju

1. W słońcu, w deszczu, w trudzie, w znoju
pędzi wyścig niepokoju.
Co to będzie, co to będzie
pytają kibice wszędzie.
Dla POPISU i brawury
pokonują wszelkie góry,
być najlepszym każdy chce
nawet lider SLD.

ref. Jadą kolarze, jadą kolarze
w czołówce same znane twarze,
jadą kolarze wszyscy weseli
bo pedałują do Brukseli.
Jadą z Warszawy, jadą z Lublina
i dwaj agenci od Putina,
jadą kolarze, jadą weseli
bo pedałują do Brukseli.

2. Sił nie szczędzą kiedy pędzą
gdy podziwia ich świat cały,
najważniejsze aby grały
kierownice i pedały.
Dla ambicji i dla kasy
marzą o świetlanym celu,
jak to dobrze i wspaniale
w europejskim siąść fotelu.

ref. -||-

3. W Rządzie zacierają dłonie
nasi w głównym peletonie!!!
nie oddadzą sławy, złota
zawodnikom Palikota.
Jeden kolarz uczuciowy
do wyścigów nie ma głowy
zamiast szybko pedałować
wszędzie ziemię chce całować.

ref. -||-


RE: Elbi ft. Lesław Bryniarski - Wyścig Nie-Pokoju - Zirds - 6.05.2014

Po pierwsze dodaj tag przed tytułem tematu bo możesz dostać za to ostrzeżenie.

Po drugie utwór bardzo ładnie wykonany, chociaż czasem pianinko za głośno zagra to mimo to wszystko spoko. Mógłbyś wyeksponować trochę wokal bo brzmi jakby w mono - wrzuć jeszcze dwa takie same wokale na siebie i daj na nie panorame, albo na jednym ustaw max kanał lewy i na drugim max kanał prawy, ale tak, żeby nie zagłuszały oryginalnego środkowego wokalu. No i oczywiście dodaj lekkie EQ tak żeby się wokal bardziej wyróżniał na tle pianina.


RE: Elbi ft. Lesław Bryniarski - Wyścig Nie-Pokoju - FL FAN - 6.05.2014

Fajne, fajne ogólnie lubie dobry humor na poziomie, bardzo ładnie. Przypomina troche czasy PRL ;)

(6.05.2014, 6:24)ZetZet napisał(a): Mógłbyś wyeksponować trochę wokal bo brzmi jakby w mono - wrzuć jeszcze dwa takie same wokale na siebie i daj na nie panorame, albo na jednym ustaw max kanał lewy i na drugim max kanał prawy, ale tak, żeby nie zagłuszały oryginalnego środkowego wokalu.


Zirds, ja myślę, że on jest w mono, a ten zabieg o którym mówisz to nic nie da, bo pięknie znów zagra na środku tylko że może nieco głośniej. Te mikrofony mają jack stereofoniczny ale siłą rzeczy mikrofon jest jeden (domyślam się za dyche z reala to najprostsze urządzenie) więc nie jest to sygnał stereo tylko ścieżka stereo.

Plagą jest natomiast nagrywanie i rozmieszczanie materiału w sposób jedna kopia max kanał lewy, a druga kopia max kanał prawy -dla uzyskania "stereo", a to dalej mono bo nawet nie pseudostereo i pięknie gra na środku. Potrzebne są DWA mikrofony dla nagrania sygnału stereo. Jeśli jednak mamy tylko jeden to należy nadać opóźnienie jednej kopii materiału, wtedy uzyskamy jakąś pozorną przestrzeń, ale to nigdy nie będzie prawdziwy materiał stereofoniczny.


RE: Elbi ft. Lesław Bryniarski - Wyścig Nie-Pokoju - FrancescoKationi - 6.05.2014

Uznaję kawałek jako pieśń kabaretowa, podpisuję się pod Zirdsem pianinko trochę za mocno na wierzchu, a tak to jak napisałem wcześniej pieśń kabaretowa, teatralna nie musi się podobać wszystkim. Pozdro


RE: Elbi ft. Lesław Bryniarski - Wyścig Nie-Pokoju - Zirds - 6.05.2014

(6.05.2014, 10:38)FL FAN napisał(a): Plagą jest natomiast nagrywanie i rozmieszczanie materiału w sposób jedna kopia max kanał lewy, a druga kopia max kanał prawy -dla uzyskania "stereo", a to dalej mono bo nawet nie pseudostereo i pięknie gra na środku. Potrzebne są DWA mikrofony dla nagrania sygnału stereo. Jeśli jednak mamy tylko jeden to należy nadać opóźnienie jednej kopii materiału, wtedy uzyskamy jakąś pozorną przestrzeń, ale to nigdy nie będzie prawdziwy materiał stereofoniczny.

Ale to nie jest plaga tylko normalny zabieg producencki, którego uczy się każdy student na reżyserii dźwięku i nie tylko. Tak się właśnie robi gdy nie ma się dwóch mikrofonów.

Nie bądź taki przeczulony FL na preprodukcje, produkcje i postprodukcje muzyczną. Pewnych form nie przeskoczysz. Nie powiesz akustykom, realizatorom, reżyserom, którzy w tym siedzą całe życie, że tak się nie robi bo powinno się robić tak jak w książce było napisane..

Nie żyjmy samą teorią ;)


RE: Elbi ft. Lesław Bryniarski - Wyścig Nie-Pokoju - FL FAN - 6.05.2014

Ja jedynie dawałem do zrozumienia że kanały zostaną tylko zmarnowane jeśli nie nada się opóźnienia na jeden z nich ;)
Ludzie tak niestety robią nie opóźniając jednego i o tej pladze mówiłem.

Rozstawianie dwóch kopii materiału jedną na lewo i drugą na prawo niczego nie da bo dalej zagra na środku jako mono, no jeden trzeba przesunąć o te kilka milisekund ;) Jeśli to miałeś na myśli to ok zgadzam się, tym sposobem autor uzyska jakąś przestrzeń (pseudostereo)

Jednym mikrofonem nigdy nie uzyskamy efektu prawdziwego sygnału stereo bo tylko dwa odpowiednio rozstawione mikrofony pozwolą na jednoczesny odbiór sygnału z sobie odpowiednią przestrzenią i opóźnieniem, ciśnieniem akustycznym.


RE: Elbi ft. Lesław Bryniarski - Wyścig Nie-Pokoju - Zirds - 6.05.2014

(6.05.2014, 13:18)FL FAN napisał(a): Ja jedynie dawałem do zrozumienia że kanały zostaną tylko zmarnowane jeśli nie nada się opóźnienia na jeden z nich ;)
Ludzie tak niestety robią nie opóźniając jednego i o tej pladze mówiłem.

Rozstawianie dwóch kopii materiału jedną na lewo i drugą na prawo niczego nie da bo dalej zagra na środku jako mono, no jeden trzeba przesunąć o te kilka milisekund ;) Jeśli to miałeś na myśli to ok zgadzam się, tym sposobem autor uzyska jakąś przestrzeń (pseudostereo)

Jednym mikrofonem nigdy nie uzyskamy efektu prawdziwego sygnału stereo bo tylko dwa odpowiednio rozstawione mikrofony pozwolą na jednoczesny odbiór sygnału z sobie odpowiednią przestrzenią i opóźnieniem, ciśnieniem akustycznym.


Tak masz świętą rację co do mikrofonu i co do stereo, które się robi za pomocą opóźnienia drugiej ścieżki.


RE: Elbi ft. Lesław Bryniarski - Wyścig Nie-Pokoju - LBass - 6.05.2014

Dzięki wielkie :D. Bardzo mi się przyda ta wiedza bo w temacie nagrywania głosu to lama ze mnie jeszcze ;)


RE: Elbi ft. Lesław Bryniarski - Wyścig Nie-Pokoju - L.G. - 7.05.2014

(6.05.2014, 1:34)LBass napisał(a): Ale ubaw był przedni.

I o to chodzi :) , moglibyście jeszcze poskładać do tego wideo, ze śmiesznymi wpadkami polityków ;)
Pozdrawiam.


RE: Elbi ft. Lesław Bryniarski - Wyścig Nie-Pokoju - Almhome - 7.05.2014

To dziwne ale ten mikrofon za dyche ma swoj urok bo dzieki temu brzmi jak taki baaardzo stary kawalek :D


RE: Elbi ft. Lesław Bryniarski - Wyścig Nie-Pokoju - Knifeman - 7.05.2014

ja nie odważyłbym się zrobić nic z ojcem - ciekawa forma integracji rodzinnej

a co do utworu - wystarczyło dać na podkład jakiś efekt postarzania - szumy taśmowe i zniekształcenia - podejrzewam że efekt byłby duzo lepszy

.. na fucklogic :D