MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
HARDSTYLE DJ Ramzes - My Melody Nu Hardstyle Episode - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: HARDSTYLE DJ Ramzes - My Melody Nu Hardstyle Episode (/temat-hardstyle-dj-ramzes-my-melody-nu-hardstyle-episode)



DJ Ramzes - My Melody Nu Hardstyle Episode - TanterStyleZ - 9.05.2014

Nowy traczek dziś po długiej przerwie...

Dawno mnie tu nie było zajrze też troche do waszych odsłon...


....wczoraj skończony można powiedzieć...troche czasu zajał motyw główny...było zastanowienie nad doborem kicku do motywu czy bardziej płaski czy distortowy czy inny.

Teraz w kolejnym zastanawiam sie nad jakimś wokalem może wpasowany w motyw lub sam wokal jako motyw ...najlepiej połączenie myśle że jedno z drugim...








RE: DJ Ramzes - My melody nu Hardstyle episode vol.89 8.05.2014 - Zirds - 9.05.2014

Przeczytaj komentarze OldscoolProject'a i FL FAN'a. Prawdopodobnie znajdziesz je poniżej tego komentarza.

Pozdrawiam!


RE: DJ Ramzes - My melody nu Hardstyle episode vol.89 8.05.2014 - OProject - 9.05.2014

Przede wszystkim miks kuleje, poziomy głośności zwłaszcza!
Synthy (Melodia) gra najgłośniej... a jak to w hardstyle stopa i bas mają napierdalać.... najgłośniej, wszystkie świry mają do tego skakać, szaleć, wrzeszczeć i ćpać! <dance> xd
Z początku to ciężko się domyślić czy tam wali reverse bass czy co.... za cicho xd
Same synthy wyszły ci chyba tutaj najlepiej choć są za lekkie jak na HARD!
Melodie też mają potencjał ale momentami chyba fałszują xd
W 1.25 to chyba mi się tutaj najbardziej podoba ten niski synth ;)
Natomiast 2 minuta to już porażka z tym kickiem, myślałem ze mi się głośniki popsuły... zamień to na coś innego xd
Kick w mainparcie też słaby, za cichy.
Ogólnie jest postęp u ciebie, koncepcja utworu już załapałeś.... wykonanie już pozostawia wiele do życzenia zwłaszcza jeżeli chodzi o miks i pare innych "większych i mniejszych drobiazgów"
Moja rada taka... skup się na miksie... analizuj profesjonalne utwory, staraj się naśladować i podpatrywać jak kto co robi, obejrzyj sobie jakieś tutoriale w necie... dalej ćwicz, ćwicz a na pewno będzie postęp... niestety jak to w produkcji sporo czasu trzeba na to poświęcić... lata :D
Powinieneś też dawać opcje download, zawsze lepiej jest ocenić z mp3 ;)
Sam nieraz się zastanawiam jak taki Technoboy, Activator czy dziadek Prophet tworzyli takie genialne utwory, dźwięki... niektóre wydają się wręcz idealne i nie mam pojęcia jak oni to kurna robili... xd
Pozdrawiam, nie zrażaj się tylko pracuj i pracuj a będą z ciebie ludzie majster!!! ;)


RE: DJ Ramzes - My melody nu Hardstyle episode vol.89 8.05.2014 - FL FAN - 9.05.2014

(9.05.2014, 16:49)OldscoolProject napisał(a): Natomiast 2 minuta to już porażka z tym kickiem, myślałem ze mi się głośniki popsuły... zamień to na coś innego xd

No również zwróciłem uwagę na ten moment od 2 minuty, brzmi jak jakieś spięcia elektryczne - bez urazy. Poza tym bardzo chaotyczny kawałek, nie czuje się spójności tematu. Miałem wrażenie fałszu na początku, jakiegoś niezgrania barw dźwięków.


Moja rada:

pracować nad aranżacją i przejściami w kompozycji ;)
Jeśli decydujesz się na skromny w środkach wyrazu utwór, to musi on przekonywać swoim charakterem.


RE: DJ Ramzes - My melody nu Hardstyle episode vol.89 8.05.2014 - TanterStyleZ - 9.05.2014

(9.05.2014, 16:49)OldscoolProject napisał(a): Przede wszystkim miks kuleje, poziomy głośności zwłaszcza!
Synthy (Melodia) gra najgłośniej... a jak to w hardstyle stopa i bas mają napierdalać.... najgłośniej, wszystkie świry mają do tego skakać, szaleć, wrzeszczeć i ćpać! <dance> xd
Z początku to ciężko się domyślić czy tam wali reverse bass czy co.... za cicho xd
Same synthy wyszły ci chyba tutaj najlepiej choć są za lekkie jak na HARD!
Melodie też mają potencjał ale momentami chyba fałszują xd
W 1.25 to chyba mi się tutaj najbardziej podoba ten niski synth ;)
Natomiast 2 minuta to już porażka z tym kickiem, myślałem ze mi się głośniki popsuły... zamień to na coś innego xd
Kick w mainparcie też słaby, za cichy.
Ogólnie jest postęp u ciebie, koncepcja utworu już załapałeś.... wykonanie już pozostawia wiele do życzenia zwłaszcza jeżeli chodzi o miks i pare innych "większych i mniejszych drobiazgów"
Moja rada taka... skup się na miksie... analizuj profesjonalne utwory, staraj się naśladować i podpatrywać jak kto co robi, obejrzyj sobie jakieś tutoriale w necie... dalej ćwicz, ćwicz a na pewno będzie postęp... niestety jak to w produkcji sporo czasu trzeba na to poświęcić... lata :D
Powinieneś też dawać opcje download, zawsze lepiej jest ocenić z mp3 ;)
Sam nieraz się zastanawiam jak taki Technoboy, Activator czy dziadek Prophet tworzyli takie genialne utwory, dźwięki... niektóre wydają się wręcz idealne i nie mam pojęcia jak oni to kurna robili... xd
Pozdrawiam, nie zrażaj się tylko pracuj i pracuj a będą z ciebie ludzie majster!!! ;)



OLDSCOOL

U mnie majster myśle jak moge zsynchronizować aby dźwięki stabilnie grały bez wygłuszania jednego dźwięku poprzez drugi... to mi się kłania majster ...kręce je dookoła i różnie jest... słucham a po chwili np crash przegłusza kick lub na odwrót i chciałbym się tego pozbyć...

Ustawiam kick głośniej to charczy a ustawie ciszej to stuka jak wskazówka zegara tak że kick jest mało widoczny
(po eksporcie na MP3 ) w FL gra ok a po eksporcie ktores sie wydaje zbytnio wydatny lub zbytnio przyciszony i eksportuje po 10 razy bez to właśnie
... i myśle jak mógłbym to zsynchronizować żeby grały synchronicznie... szczegolnie gdy cały motyw przewodni idzie już powiedzmy do konca przed przejsciem gdzie graja kick motyw crashe snary itd...

bo wtedy wlasnie gdy crash idzie lacznie z kickiem lub snarem to crash przygłusza kick wtedy ....... i mysle co z tym zrobic...


Majster to jest moja rada dla Ciebie żebyś mi powiedział jeśli wiesz bo Ty tu w miare taki ogarnięty jesteś spośród wszystkich tutaj najbardziej myśle ... ;P


Z jakimś plusikiem wyskocze.. ;)


RE: DJ Ramzes - My melody nu Hardstyle episode vol.89 8.05.2014 - OProject - 9.05.2014

Najpierw zobacz co masz na kanale master majster xd
Jeżeli masz tam cokolwiek limiter czy kompresor to to wywal, bo możliwe że przez to :D
Pamiętaj też żeby nic nie przesterować, tzn. żeby na wskaźniku dB miksera nie wychodziło ponad 0 dB.
No i ogarnij sobie co to jest kompresja xd
Tutaj masz teorie miksu itp. zachęcam do lektury http://zakamarkiaudio.pl/ :D


RE: DJ Ramzes - My melody nu Hardstyle episode vol.89 8.05.2014 - TanterStyleZ - 9.05.2014

(9.05.2014, 17:39)OldscoolProject napisał(a): Najpierw zobacz co masz na kanale master majster xd
Jeżeli masz tam cokolwiek limiter czy kompresor to to wywal, bo możliwe że przez to :D
Pamiętaj też żeby nic nie przesterować, tzn. żeby na wskaźniku dB miksera nie wychodziło ponad 0 dB.
No i ogarnij sobie co to jest kompresja xd
Tutaj masz teorie miksu itp. zachęcam do lektury http://zakamarkiaudio.pl/ :D



Aaa już wiem o co chodzi... jak będe działał w temacie to skorzystam z tego co powiedziałeś i o efektach Ci powiem co jest i jak jest ! ;)

Szczypta +1 do renomy poleciała ;P


RE: DJ Ramzes - My melody nu Hardstyle episode vol.89 8.05.2014 - FL FAN - 9.05.2014

(9.05.2014, 17:30)deejayramzes napisał(a): Majster to jest moja rada dla Ciebie żebyś mi powiedział jeśli wiesz bo Ty tu w miare taki ogarnięty jesteś spośród wszystkich tutaj najbardziej myśle ...


No Oldi jest dobry w technice, a ja mogę doradzić w sprawach aranżacyjnych. Bo trzeba też na to patrzeć chyba się zgodzimy ?
Dla mnie to temat topowy choć rozumiem, że inni przywiązują do tego mniejszą uwagę ale później są konflikty aranżacyjne i trzeba je jakoś rozwiązać. Dlatego wspomniałem o tym aby nagranie brzmiało spójnie. Niech ono będzie eksperymentalne, nawet nieidealne technicznie ale niech będzie ciekawie zaaranżowane - to już pozwoli podtrzymać zainteresowanie słuchacza ;)

Jak często mówię sam oczywiście tylko tworze amatorsko z lepszymi lub gorszymi skutkami ale mam już jakieś pojęcie na ten temat i wyrobione od dawna zdanie. Wiem, że lepszy jest klimat niż pozorna akcja w nagraniu i wiem że oszczędnym gospodarowaniem środkami wyrazu oraz efektami także można uzyskać coś ciekawego.


RE: DJ Ramzes - My melody nu Hardstyle episode vol.89 8.05.2014 - Devv - 9.05.2014

bardzo mi się podoba ten kick w 2:50 jak dla mnie mógłbyś go wykorzystać, nie jestem znawcą tego gatunku, ale myślę, że brakuje tu jakiegoś pożądnego pierdolnięcia :P.


RE: DJ Ramzes - My melody nu Hardstyle episode vol.89 8.05.2014 - Adamzzz - 12.05.2014

Dobra. To może na początek napiszę co mi się podobało : melodia od 3:03. TYLE.
Ogólnie jest tragicznie panie majster. Tragicznie.
Czy Kolega w ogóle słuchał swojego utworu zanim go tutaj wstawił? Czy naprawdę pomyślałeś że taki cienki pluck w 2:01, 3:03 będzie dobrym lead'em?? Czy poważnie przeszło Ci przez głowę że "skrecz" czy cholera wie co w 0:54 będzie dobrze brzmiało i komponowało się z kickiem??
No i ten kick w 2:01... komon man! Tok brzmi za przeproszeniem jak pierd.
Błagam, przestudiuj sobie tutoriale na temat hardstylu w necie (youtube konkretnie). To nie uwłacza człowiekowi, uwierz mi. Wszyscy tak właśnie zaczynali. Jeżeli nie masz podstaw, nigdy nie osiągniesz poziomu swoich idoli.
Zaraz jak skończysz czytać mojego hejta wpisz sobie w youtube "hardstyle kick tutorial". Nie ważne że po angielsku. Ważne jest abyś zobaczył jakimi metodami ludzie manipulują dźwiękiem. Sprawdź sobie też tutorial na lead lub na co tam chcesz. Jest tego w cholerę dużo.
Także wybacz jeżeli za mocno trochę do Ciebie wyskoczyłem, ale po prostu załamuję się słysząc kolejny "hardstylowy" kawałek odbębniony w niecałą godzine.
Pozdrawiam i życzę owocnej nauki.

P.S. I jeszcze jedna prośba ode mnie i paru innych osób. Jeżeli już robisz jakiś utwór, to weź go jakoś w miarę normalnie nazwij a nie jakby to zrobił za Ciebie komputer.


RE: DJ Ramzes - My melody nu Hardstyle episode vol.89 8.05.2014 - TanterStyleZ - 14.05.2014

(12.05.2014, 21:43)Adamzzz napisał(a): Dobra. To może na początek napiszę co mi się podobało : melodia od 3:03. TYLE.
Ogólnie jest tragicznie panie majster. Tragicznie.
Czy Kolega w ogóle słuchał swojego utworu zanim go tutaj wstawił? Czy naprawdę pomyślałeś że taki cienki pluck w 2:01, 3:03 będzie dobrym lead'em?? Czy poważnie przeszło Ci przez głowę że "skrecz" czy cholera wie co w 0:54 będzie dobrze brzmiało i komponowało się z kickiem??
No i ten kick w 2:01... komon man! Tok brzmi za przeproszeniem jak pierd.
Błagam, przestudiuj sobie tutoriale na temat hardstylu w necie (youtube konkretnie). To nie uwłacza człowiekowi, uwierz mi. Wszyscy tak właśnie zaczynali. Jeżeli nie masz podstaw, nigdy nie osiągniesz poziomu swoich idoli.
Zaraz jak skończysz czytać mojego hejta wpisz sobie w youtube "hardstyle kick tutorial". Nie ważne że po angielsku. Ważne jest abyś zobaczył jakimi metodami ludzie manipulują dźwiękiem. Sprawdź sobie też tutorial na lead lub na co tam chcesz. Jest tego w cholerę dużo.
Także wybacz jeżeli za mocno trochę do Ciebie wyskoczyłem, ale po prostu załamuję się słysząc kolejny "hardstylowy" kawałek odbębniony w niecałą godzine.
Pozdrawiam i życzę owocnej nauki.

P.S. I jeszcze jedna prośba ode mnie i paru innych osób. Jeżeli już robisz jakiś utwór, to weź go jakoś w miarę normalnie nazwij a nie jakby to zrobił za Ciebie komputer.



Kolego wiem po co wstawilem a pare rzeczy jest do poprawy...
Stopke trzeba poprawic wiesz o tym ? Kick jest do wymiany bo stuka jak wskazówka w zegarku to i jeszcze pare rzeczy... i juz mi Oldscool doradził w tym co sie go spytalem gdzie lezal temat... Jeszcze FL FAN tam figuruje doradzctwem co do aranżacji co też sie moze przydac



Mowisz skrecz czy cholera wie co..... Robisz muzyke i nie wiesz ??
Sequence nie skrecz...



Zmien swoj nick bo mi sie Twoj nick nie podoba co to za nazwa kolego wpisz w googlach tam znajdziesz nicki jest ich duuuuuuuzo ....

Kolego każdy nazywa swój utwór tak jak chce zapamiętaj sobie to...to tak po pierwsze



Pomyliles sie... nie w godzine... w sekunde i 35 setnych + odsłuchanie i tego typu wiesz o co chodzi..

Przebaaaczam Ci teraz Twoje grzechy... Przez Chrystusa pana naszego AMEN

Pozdrówka...

P.S Aha rada ode mnie i paru innych osób : " Pamiętaj.... zaaaawsze czytaj lub słuchaj ze zrozumieniem tego co pisza lub mowia inni i mozesz juz zmienic ten nick w koncu... "


RE: DJ Ramzes - My melody nu Hardstyle episode vol.89 8.05.2014 - The Timbrer - 14.05.2014

wow słychać że dopiero zacząłeś tutaj nie ma nic dobrego. Lead gra jak zapałka kicka to ledwo co słyszę. Jak produkujesz to porównaj sobie to co robisz z wydaniami profesjonalnymi i wychwyć różnicę, poczytaj w necie jak możesz się poprawić. Bo jest słabo ale każdy tak zaczynał więc się nie przejmuj


RE: DJ Ramzes - My melody nu Hardstyle episode vol.89 8.05.2014 - Adamzzz - 15.05.2014

(14.05.2014, 19:11)deejayramzes napisał(a): Kolego wiem po co wstawilem a pare rzeczy jest do poprawy...
Stopke trzeba poprawic wiesz o tym ? Kick jest do wymiany bo stuka jak wskazówka w zegarku to i jeszcze pare rzeczy... i juz mi Oldscool doradził w tym co sie go spytalem gdzie lezal temat... Jeszcze FL FAN tam figuruje doradzctwem co do aranżacji co też sie moze przydac



Mowisz skrecz czy cholera wie co..... Robisz muzyke i nie wiesz ??
Sequence nie skrecz...



Zmien swoj nick bo mi sie Twoj nick nie podoba co to za nazwa kolego wpisz w googlach tam znajdziesz nicki jest ich duuuuuuuzo ....

Kolego każdy nazywa swój utwór tak jak chce zapamiętaj sobie to...to tak po pierwsze



Pomyliles sie... nie w godzine... w sekunde i 35 setnych + odsłuchanie i tego typu wiesz o co chodzi..

Przebaaaczam Ci teraz Twoje grzechy... Przez Chrystusa pana naszego AMEN

Pozdrówka...

P.S Aha rada ode mnie i paru innych osób : " Pamiętaj.... zaaaawsze czytaj lub słuchaj ze zrozumieniem tego co pisza lub mowia inni i mozesz juz zmienic ten nick w koncu... "

Jak taki kolega jestes to ja Ci powiem ze tak wogule to didzej sie pisze z duzej jak DJ. Dlatego prosze Cie zebys tesz zmienil swoj nik bo to jest zle napisane. Sie inaczej pisze sie.



A ty sobie chyba nie wpisales mojej nazwy bo jak wpisujesz to drugi strona i tszeci i czfarty so moje. A jak ja sobie wpisalem deejay ramzes to... Jezeli ta strona : http://www.djnatwojewesele.com.pl jest kolegi to masz naprawde spoko nik bo to pierwsze co mi wyskodzylo.



Kolega i jakis pietnastu innych ramzesow w necie.





I wogule sie nie pisze "w sekunde i 35 setnych" tylko w sekundzie. hah hha.


Nie mozesz mnie rozgszerzac na forum bo to dziwne jest i wogule nie fer bo ja jestem ateistom.

A stopke ze trzeba poprawic..... to ja wiem o to! >:(

I tak po pierwsze to uzywa kolega internetu a nie wie co to polskie znaki. wytyfy


RE: DJ Ramzes - My melody nu Hardstyle episode vol.89 8.05.2014 - TanterStyleZ - 15.05.2014

(15.05.2014, 13:59)Adamzzz napisał(a):
(14.05.2014, 19:11)deejayramzes napisał(a): Kolego wiem po co wstawilem a pare rzeczy jest do poprawy...
Stopke trzeba poprawic wiesz o tym ? Kick jest do wymiany bo stuka jak wskazówka w zegarku to i jeszcze pare rzeczy... i juz mi Oldscool doradził w tym co sie go spytalem gdzie lezal temat... Jeszcze FL FAN tam figuruje doradzctwem co do aranżacji co też sie moze przydac



Mowisz skrecz czy cholera wie co..... Robisz muzyke i nie wiesz ??
Sequence nie skrecz...



Zmien swoj nick bo mi sie Twoj nick nie podoba co to za nazwa kolego wpisz w googlach tam znajdziesz nicki jest ich duuuuuuuzo ....

Kolego każdy nazywa swój utwór tak jak chce zapamiętaj sobie to...to tak po pierwsze



Pomyliles sie... nie w godzine... w sekunde i 35 setnych + odsłuchanie i tego typu wiesz o co chodzi..

Przebaaaczam Ci teraz Twoje grzechy... Przez Chrystusa pana naszego AMEN

Pozdrówka...

P.S Aha rada ode mnie i paru innych osób : " Pamiętaj.... zaaaawsze czytaj lub słuchaj ze zrozumieniem tego co pisza lub mowia inni i mozesz juz zmienic ten nick w koncu... "

Jak taki kolega jestes to ja Ci powiem ze tak wogule to didzej sie pisze z duzej jak DJ. Dlatego prosze Cie zebys tesz zmienil swoj nik bo to jest zle napisane. Sie inaczej pisze sie.



A ty sobie chyba nie wpisales mojej nazwy bo jak wpisujesz to drugi strona i tszeci i czfarty so moje. A jak ja sobie wpisalem deejay ramzes to... Jezeli ta strona : http://www.djnatwojewesele.com.pl jest kolegi to masz naprawde spoko nik bo to pierwsze co mi wyskodzylo.



Kolega i jakis pietnastu innych ramzesow w necie.





I wogule sie nie pisze "w sekunde i 35 setnych" tylko w sekundzie. hah hha.


Nie mozesz mnie rozgszerzac na forum bo to dziwne jest i wogule nie fer bo ja jestem ateistom.

A stopke ze trzeba poprawic..... to ja wiem o to! >:(

I tak po pierwsze to uzywa kolega internetu a nie wie co to polskie znaki. wytyfy









Mówisz "Jak taki kolega jestes to ja Ci powiem ze tak wogule to didzej sie pisze z duzej jak DJ. Dlatego prosze Cie zebys tesz zmienil swoj nik bo to jest zle napisane. Sie inaczej pisze sie. "

I PRZEZ TO CI WLASNIE ZWROCILEM UWAGE ZE KAZDY PISZE JAK CHCE O SWOIM UWTORZE LUB PRODUKCJI I PRZESTAN KOMUS NARZUCAC JAK MA KTOS NAZYWAC SWOJE UTWORY BO I TAK CIE NIKT NIE POSLUCHA TYLKO NAZWIE PO SWOJEMU... NORMALNE KOLEGO.

Tak na marginesie to ja i tak bede zmienial swoj nick tak czy siak ale to nie wazne...narazie jest ten... i ten zostaje...



No i niech będą nawet piąci i szóści RAMZESOWIE a jest ich bardzo dużo czasem i co Ty masz do nich... Masz coś do nich ?
Ich sprawa jak sie nazywaja....

Jednak widzisz ty sam siebie źle rozumiesz w tym momencie bo to Ty masz sapy o to że się ktoś nazwał ramzes...

To teraz miej sapy do tych ramzesów co się tak nazwali kiedyś a jest ich dużo w Polsce...
Teraz musisz sie ich czepnąć że się tak nazwali kiedyś... Tak na poważnie z taką złością...ciekawe jak zareagują na to i narzuć im to...

Nie dopisales jeszcze o wieeeeelu innych ramzesach a czasami pojawiają się kolejni nowi o tej samej nazwie... do nich tez sie bedziesz sapał ? No człowieku zluzuj troche...

Maaało tego.... jest dużo ramzesów.....tak samo jak i jest dużo ADAMÓW.... i co teraz wyzbedziesz się swojego imienia albo powiesz komuś żeby zmienił imie... ?
Kolego zastanów sie co ty mówisz wogóle .
Musisz sie wyzbyc swojego imienia w takim razie albo zmienic imie w takim razie..
Tak sie akurat składa że ja akurat mam na imie Adam i nie wyzbede sie swojego imienia bo lubie swoje imie.

a Ty nie lubisz swojego lub siebie nawet i nie akceptujesz skoro nie akceptujesz tego i narzucasz innym jak maja sie nazywac lub nazywac swoje produkcje po swojemu a kazdy nazywa je jak chce i tak jak lubi pamietaj o tym

Zadanie dla ciebie na dzisiaj...
Znajdz wszystkich RAMZESÓW i ADAMÓW w Polsce a troche ich pewnie jest i spytaj sie ktory jako pierwszy nazwał sie RAMZES lub ADAM bo masz pretensje o to i narzuć im w taki bardzo zły sposób jak narzucasz innym to że mają to zmienic bo Ty tak chcesz....
Powiedz to własnie z taką złością im to prosto w twarz...
I wtedy daj znac co ci wszyscy ramzesowie ci powiedzieli i jak zareagowali na to ...



Do jakiegoś Adama którego znasz też mówisz... Adamzzzz ?
Bo Ty masz taki nick to ktoś też ma mieć Twój nick lub imie....

Czy mówisz po prostu Adam albo kolego czy jakoś inaczej po swojemu...

Właśnie... wiec daj sobie sam odpowiedz a nie mi Adamzzzz.


ZDRÓWKO DLA WSZYSTKICH RAMZESÓW I ADAMÓW W POLSCE I NA ŚWIECIE ;P