MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
CHILL OUT radasK - Restless - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: CHILL OUT radasK - Restless (/temat-chill-out-radask-restless)



radasK - Restless - formal - 13.05.2014

Chciałem zrobić tripowy, niespokojny kawałek (chociaż z początku). Wiem, że midy mogą być zawalone, ale nie mogłem tego ogarnąć, bo jak w EQ je obcinałem to cały kawałek robił się słabszy w moim odczuciu.




RE: radasK - Restless - FL FAN - 13.05.2014

Brzmi jak bym włączył stare taśmy, lubie takie efekty. Wiesz takie klimaty - melodyjka brzmi jakby miała za chwile się rozlecieć i przeprasza że żyje, a Ty czatujesz z taśmą klejącą bo nigdy nie wiadomo w którym miejscu się przerwie ;)

Fajnie zrobione, zwłaszcza początkowe efekty, bez przepychu, całość skromnie lecz tak wyraziście, z charakterem. Ładne barwy i myślę udane retro-efekty. Brzmi niespokojnie, ale bardziej melancholijnie jednak. Pozdrawiam!


RE: radasK - Restless - formal - 13.05.2014

dzięki, staram się obecnie robić skromnie, bo zawsze miałem z 30 ścieżek i przy miksie się poddawałem. teraz na spokojnie mam tylko kilkanaście ścieżek i próbuję ogarniać taką ilość w miksie


RE: radasK - Restless - FL FAN - 13.05.2014

No i bardzo dobrze, jak ma się pomysł to nie trzeba się zasłaniać setką dźwięków i efektów. Przerost formy nad treścią to szmira i tandeta a jak wiadomo tandeta jest zła i warto o tym pamiętać i się tego wystrzegać. Wartością aranżacji nie jest ilość ścieżek lecz przekaz, klimat.

Często porównuję tutaj playlistę do choinki, niektórzy wieszają co popadnie, a gdy kończą się bombki to niezagospodarowane miejsce przysuwają do ściany, zabieg jak przy ubieraniu choinki z tą jednak analogią że tutaj maskuje się takie niedociągnięcia jakimiś fx'ami najczęściej. Często więc słucham sobie fx'ów, białego szumu, "przeszkadzajek" (plaga jakaś) i innych tego typu dźwięków nie stanowiących tak naprawdę integralnej części melodii.


RE: radasK - Restless - FrancescoKationi - 15.05.2014

NO mi przypadł do gustu, czysto i dobrze to brzmi co prawda popracowałbym nad melo fałszuje a nie wiem czy to zamierzony efekt miał być:) Jeśli to ogarniesz to uważam kawałeczek za skończony i jak dla mnie pozytywny:) PozDro


RE: radasK - Restless - Zirds - 17.05.2014

Dobry kawałek, przypominają mi się utwory francuskiego utworu AIR z płyty 10 000 Hz Legend - nie wiem czemu, może powodem jest ten "przetjunowany" dźwięk, który sprawia rolę fałszu. Mimo, że brzmi to fałszująco to brzmi to wręcz idealnie.

Także brzmi tak jak bym słuchał Ceephax'a (tego od Acid Crew):




RE: radasK - Restless - CaffeineMC - 18.05.2014

coś jest nie tak z melodią, ktora wchodzi w 1:50, jeśli już chciałeś to mogłeś ją dać na chwilę i jakoś zgrabnie wrócić do pierwszego motywu, który był świetny i tak zamknąć utwór, ale wspomniana przez Ciebie redukcja ścieżek wyszła na plus, generalnie dobre brzmienie