MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
UPLIFTING Bar Tar - Explore the Universe - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: UPLIFTING Bar Tar - Explore the Universe (/temat-uplifting-bar-tar-explore-the-universe)



Bar Tar - Explore the Universe - Bar Tar - 19.05.2014

Witam. Zamieszczam swój najnowszy kawałek, i zapraszam do przesłuchania ;) Jest to mój pierwszy utwór tu wstawiony więc proszę o wyrozumiałość ;) Mam nadzieję, że można to nazwać upliftingiem...

Aha i nie śmiejcie się z filmiku ;D



RE: Bar Tar - Explore the Universe - ViVi - 19.05.2014

O człowieku, nieźle mnie zaskoczyłeś. Utwór jest mega klimatyczny od początku do końca, a to co dzieje się w break'u to coś pięknego. Stuprocentowy, czysty Trance.


RE: Bar Tar - Explore the Universe - Rafau - 19.05.2014

Uplifting to nie jest, ale classic trance jak najbardziej. Aczkolwiek kwestia nazewnictwa w tym wypadku ma małe znaczenie, bo utwór jest po prostu mega klimatyczny. Dzięki takim rzeczom zacząłem słuchać tranu i miło jest usłyszeć czasami stare dobre czasy. Intro bardzo klimatyczne, utrzymana konwencja w brejku i przyjemny drop.

Technicznie bardzo dobrze. W sumie nie ma się czego przyczepić. Czekam na kolejne produkcje.

Cheers.


RE: Bar Tar - Explore the Universe - OProject - 20.05.2014

Nie podoba mi się ten szum... według mnie za dużo tego... choć ogólnie nie przepadam za takimi szumami więc...
z reguły nie lubię, ale tutaj jest tego stanowczo za dużo :/
Poza tym jest dobry, głęboki kawałek, podoba mi się.
Miks... ciężko ocenić z YouTube... zaszumiony ze ho ho xd
Klimat fajny, transowy :D gdyby nie ten "modny" szum było by super :D


RE: Bar Tar - Explore the Universe - FrozerZ - 20.05.2014

Trochę przypomniały mi się czasy starego Airbase'a ale zabrakło mi tego przewodniego motywu, jakiejś melodi która rzuciłaby mnie na kolana. Kawałek jest może klimatyczny i dobrze zbudowany ale czegoś brakło a szkoda, mix WYDAJE się być czysty ale jako że jestem forumowym hejterem nie wracaj uwagi na moje piepszenie haha. ;*

Pozdrówka ;D


RE: Bar Tar - Explore the Universe - Ben Schotte - 30.05.2014

heh kawałek na styl mojego starego tworzenia :) prosto i przejrzyście :)


RE: Bar Tar - Explore the Universe - J.K.Gotard - 30.05.2014

Bardzo kojarzy się z szaleństwem ala 90's.Bogaty kawałek,użyłeś wielu dźwęków i wstawek ,rozwinąłeś a często brakuje w muzie takich zmian i rozwinięć.
Dawno nie słuchałem tego rodzaju muzy więc tym bardziej fajne zaskoczenie.


RE: Bar Tar - Explore the Universe - FL FAN - 30.05.2014

Kawałek bardzo ładny, energiczny, przejrzysty, ma pewien klimat i nastrój, skromnie aranżacyjnie faktycznie jak Meddon pisał, ale to na plus w moim odczuciu ale ja patrze z innej perspektywy, nie oceniam jako Trance, tylko zwracam uwage na aranżacje w kompozycji, zwracam uwagę na klimat, na posługiwanie się środkami wyrazu i tak dalej...

(19.05.2014, 18:59)Bar Tar napisał(a): Aha i nie śmiejcie się z filmiku ;D


Filmik jest w sam raz adekwatny do tytułu, widoki nie z tej Ziemi ;D
Moim zainteresowaniem jest również astronomia, więc zawsze miło mi
popatrzeć na takie zdjęcia i pozachwycać się cudami Wszechświata ;)


RE: Bar Tar - Explore the Universe - Aryman - 31.05.2014

Przypomniały mi się stare czasy, kiedy to co piątek słuchałem Dance Mix Chart w Muzycznym Radiu, wtedy przy takich kawałkach się płynęło :) na myśl przychodzi mi kawałek Cosmicman - Krystal Dreams. Bardzo przyjemne.


RE: Bar Tar - Explore the Universe - meatBall - 2.06.2014

nawet całkiem fajny wałczan - jest klimat, a bardzo często jest tak, że słucha się gniotów, które brzmią klarownie, tłusto, a o tym aspekcie jakoś nikt nie pamięta, większość natrzaskana na "jedno kopyto" ! ładne zejście oraz break, lubię takie motywy :] później motyw już się powtarza ale nie nudzi, więc się nie sadze :D
jedyna rzecz, której się uczepię to ten szum... faktycznie występuje tu w nadmiarze - zupełnie niepotrzebnie.

pozdro


RE: Bar Tar - Explore the Universe - Druii - 4.06.2014

Super, technicznie wydaje mi się wszystko na miejscu.
Tak jak ktoś wcześniej napisał, troche za dużo takiego szumu.
Klasyczne barwy, super zbudowany klimat.

Poza tymi arpami, padami i softleadem, dodałbym jakiś mocarniejszy soczysty lead, jakąś wkręcającą melodię.

A co do filmiku :D
Bardzo dużo transiarzy (ja też) ma chyba specyficzną wrażliwość na piękno wszechświata :) Jakoś w innych nurtach takiej reguły nie widuję :D


RE: Bar Tar - Explore the Universe - cinekkk1 - 5.06.2014

Słychać klimaty klasycznego trance, jest nawet trochę oldschoolowo. Ogólnie fajnie to wyszło mieszanka klasyki z upliftigniem :)


RE: Bar Tar - Explore the Universe - Bar Tar - 8.06.2014

Dziękuję za tyle pozytywnych komentarzy. Naprawdę nie spodziewałem się :) faktycznie po tym jak zwróciliście mi uwagę na ten szum, zaczął mi również przeszkadzać -.- Jeszcze raz dzięki za rady ;)


RE: Bar Tar - Explore the Universe - sowa - 9.06.2014

dobry kawałeczek... no no no no :) klimat zdecydowanie jest i to dobry, troche fakt szumu za dużo, i moze lepszy mastering by się przydał, ale kawałek da się słuchać z przyjemnością