MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
HARDCORE Aryman - Make Me Sick + 4 Dema - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: HARDCORE Aryman - Make Me Sick + 4 Dema (/temat-hardcore-aryman-make-me-sick-4-dema)



Aryman - Make Me Sick + 4 Dema - Aryman - 1.06.2014

Witam :) Wrzucam klika swoich dem HC z przestrzeni dziejów mojej "kariery" tworzenia Hardcore ;P niestety nie ukończone .. powodów dużo: brak czasu, weny, format dysku z utratą niektórych projektów. Ogólnie mam jakiś "fetysz" używania motywów z filmów w swoich kawałkach, coś jak Hellsystem :) Zapraszam do odsłuchu i wyrażania opinii. Mam nadzieję, że nie popełniłem jakiejś gafy i wszystko jest wrzucone zgodnie z regulaminem .

1. Make Me Sick.


2. Ready To Die.


3. The Experiment.


4. No Mercy.


5. Horror Story.



RE: Aryman - Make Me Sick + 4 Dema - Adamzzz - 1.06.2014

Kawałki 1 i 5 normalnie z kapci mnie wywaliły, co było naprawdę dziwne bo ja nie nosze kapci. Nie o tym. Genialne hardkorowe kicki pan kręcisz. Kurde, właściwie to tak bardzo mi się podobają, że zaryzykuję z pytankiem do Ciebie : Jak Ty te kicki cholera wykręciłeś??
Ogólnie rzecz biorąc wszystko brzmi bardzo przyzwoicie, mroczne klimaty, jeszcze mroczniejsze melodie, miks też ok. Dużo klasycznych cytatów z filmów zawsze na plus.
Zajebiste produkcje Aryman. Myślę, że śmiało możesz na główny dział wrzucać.
Pozdrawiamm


RE: Aryman - Make Me Sick + 4 Dema - Aryman - 1.06.2014

Dzięki Adamzzz :)

Ciężko mi jest precyzyjnie opisać proces tworzenia, czy przerabiania kicka, bo to wszystko metoda prób i błędów, czasami nakładanie na siebie różnych sampli, odpowiednie ich "przerabianie","reversowanie".. wszystko włożone na dist, blood, parametric, reeverby żeby miało to hardcorowy wydźwięk no i zabawa pokrętełkami.

Ważnym elementem jeżeli chodzi o kawałki HC jest jak ten kickbass będzie brzmiał/współgrał z resztą składowych utworu- ja to robię wszystko na słuch i intuicyjnie.. najpierw puszczam kick (np jakiś przerobiony sampel na innym samplu) a później tworze motyw główny i na bazie tego motywu "buduje" utwór a kick i tak w między czasie poprawiam, by osiągnąć jak najlepszy efekt. Ale co z tego jak ja rzadko coś kończe ;D....
Ogólnie zasadę mam taką, że muszę słyszeć już na początku co mniej więcej chcę osiągnąć :)
a jak ten motyw główny sobie już pięknie gra (puszczany i szlifowany niekiedy dziesiątki razy, bo tu coś się doda, tu coś odejmie, tak brzmi lepiej, tak gorzej) to idą "klocki" ;d czasami różnie to bywa, trzeszczy, nie współgra, ja się irytuje i po prostu zaczynam inny projekt . Ae ogólnie wszystko robię intuicyjnie.

Jeżeli chodzi o HC to można powiedzieć, że te demka to jest cały mój dorobek, coś tam jeszcze gorszego się na dysku znajdzie i jeden skończony kawałek, który może wrzuce ;P bardziej koncentruję się na innych gatunkach..np dance :P electronic, coś z hardstyle kombinowałem... dobra bo to już nie na temat ;D pozdrawiam :)


RE: Aryman - Make Me Sick + 4 Dema - Adamzzz - 2.06.2014

(1.06.2014, 22:29)Aryman napisał(a): Ale co z tego jak ja rzadko coś kończe ;D....

Spoko, nie martw sie! Ja razem z takim jednym tutaj, Oldschoolproject, jesteśmy z tego znani na forum xD
Dzięki piękne za przydatne info odnośnie kicków i ogółem budowy utworu HC. Co prawda ja nieco bardziej gustuje w HS (konkretnie 2006-2010), ale przez ten komerchą ociekający "hard"style jaki teraz sie produkuje i ograniczoną ilość starych dobrych utworów coraz częściej skłaniam się w stronę hardcoru, więc takiej wiedzy nigdy za wiele.
Pozdrowienia :)


RE: Aryman - Make Me Sick + 4 Dema - OProject - 2.06.2014

Panie Adamzzz mów Pan za siebie, ja czasem kończe... xd
Bardzo dobre te kicki, jeżeli nie są to jakieś sample z paczek to brzmią zajebiście i profesionalnie :D
Kawał dobrego Hardkoru to lubie bez zbędnego pierdolenia xd a nie jakieś tam sialalanki xd
W sumie to kurna każdy mi się podoba...xd
Panie dawaj Pan tego więcej, no i rób jakieś Hs'y :D
To na pewno twoje kawałki, czy powklejałeś jakieś pro? xd xd