MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
Monitory studyjne + karta dźwiękowa - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: POMOC (https://musicproducers.pl/forum-pomoc)
+--- Dział: Hardware / Software (https://musicproducers.pl/forum-hardware-software)
+--- Wątek: Monitory studyjne + karta dźwiękowa (/temat-monitory-studyjne-karta-dzwiekowa)



Monitory studyjne + karta dźwiękowa - MinimalMike - 9.06.2014

Witam, mam zamiar zakupić Reloop ADM-5 ~ informacje i opis te oto głośniki.

Wiele osób mi je polecało , są podobno bardzo dobre i w dodatku tanie. W sam raz na mój budżet :D. Zachodzi pytanie, czy jest sens je kupować, ponieważ mam 450w zasilacz, oraz zintegrowaną kartę 7.1 CH HD Audio with Content Protection (Realtek ALC892 Audio Codec.

Z góry dziękuję


RE: Monitory studyjne + karta dźwiękowa - Revnotes - 9.06.2014

Myślę, że za takie pieniądze nie ma się co cudów spodziewać, ale żeby nie było niedomówień, nie słyszałem jak to gra. Niestety nie napisałeś na jakim odsłuchu obecnie pracujesz, być może okaże się, że będzie to dla Ciebie zupełnie nowa jakość, a jeżeli stać Cię akurat na takie, to może "lepszy wróbel w garści niż gołąb na dachu".


RE: Monitory studyjne + karta dźwiękowa - MinimalMike - 10.06.2014

Obecnie pracuję na jakichś plastikowych głośnikach z tracera , są złe krótko mówiąc..


RE: Monitory studyjne + karta dźwiękowa - efg1 - 11.06.2014

W tej cenie polecałbym Ci raczej KRK RP5 G2 - chodzą po 550 zł za sztukę, znacznie czystszy dźwięk niż na reloopach na pewno. Jedynym ich mankamentem jest to, że mają mało bassu. Możesz je w przyszłości wspomóc sub wooferem i już przestanie ten mankament doskwierać. Ważna jest też karta dźwiękowa, zmień tą integrę jak będziesz miał możliwość :) Zasilacz nie ma nic do gadania, monitory mają swoje zasilanie.


RE: Monitory studyjne + karta dźwiękowa - artur.ch - 12.06.2014

Nie ma sensu kupować tych monitorów, bo zagrają one na tym samym poziomie co tracery, które masz obecnie. Krótko mówiąc większej różnicy raczej nie usłyszysz. Trzeba sobie uczciwie powiedzieć, że dobre monitory zaczynają się dopiero od 2 tysięcy za parę, a bardzo dobre od 2 tysięcy za sztukę. Na Twoim miejscu odpuściłbym sobie te reloopy, bo te głośniczki nie mają nic wspólnego z monitorami. Lepiej się wstrzymać i dozbierać te parę złotych więcej na KRK, choć one też szału nie robią, ale już coś tam na nich usłyszeć można.


RE: Monitory studyjne + karta dźwiękowa - efg1 - 12.06.2014

Prawda jest taka, że najwięcej zależy od pomieszczenia. Rodzaju budulca z jakiego zbudowane są ściany, wielkości pokoju, rozmieszczenia monitorów. W niezaadaptowanym właściwie pokoju monitory za 2000 nie będą się zbytnio różnić od tych KRK za 550 (kiedys kosztowaly 750, dopóki nie wyszedł g3). A na końcu najważniejsze to i tak znać swój sprzęt i jego mankamenty.


RE: Monitory studyjne + karta dźwiękowa - artur.ch - 12.06.2014

Umieszczanie jakichkolwiek monitorów w niezaadoptowanym pomieszczeniu mija się z celem, ale to temat na osobną dyskusję :)