MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
Soundcloud - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: PORADNIKI (https://musicproducers.pl/forum-poradniki)
+--- Dział: Wskazówki użytkowników (https://musicproducers.pl/forum-wskazowki-uzytkownikow)
+---- Dział: Serwisy Muzyczne (https://musicproducers.pl/forum-serwisy-muzyczne)
+---- Wątek: Soundcloud (/temat-soundcloud--12229)

Strony: 1 2 3 4


RE: Soundcloud - M. Mann - 20.03.2021

Panie Panowie
Nie wiem czy taki temat już był.
Chodzi mi o „promowanie” swoich kawałków na SoundCloud. Będąc bardziej konkretny chodzi mi o promocje a raczej możliwości jakie NIBY daje SoundCloud po wykupieniu pakietu PRO
Oczywiście takowy pakiet wykupiłem od stycznia na cały rok z góry, wyszło jakieś 450zł. No i fajnie niby mamy parę możliwości których nie daj wersja free o tym może potem. Chodzi mi o to że gdy już wykupiłem full wypas pakiet i poprzez stronę/aplikację REPOST mam możliwość zarabiania na swoich kawałkach, ich rozpowszechnianiu, promowaniu itp. …pięknie wszystko pięknie na papierze.
Najpierw trzeba takowy track wydąć ( niekoniecznie w wytwórni ), tylko, ze kur… ja już próbuje 4 raz i za każdym razem SoundCloud odrzuca mój track z lakonicznych przyczyn. Najpierw: grafika nie zgadzała się z moja nazwą tracka – poprawiłem , potem w tytule utworu nie może być powtórzenia wykonawcy ( jak by to kur.. miało znaczenie , to ja decyduje jak się ma nazywać ) – poprawiłem, potem okazało się, że jeśli track nie ma żadnej innej wersji to nie powinniśmy dawać informacji typu extender Edit, extender, radio mix . NO NA LITOŚĆ BOSKA to chyba nie jest zbrodnia jeśli np. mój track ma przypis „extender „ a może kur… sobie zrobiłem jeszcze wersje radio Edit ? – poprawiłem
No i dwa dni temu znów mnie odrzuciło booooooo przy info kto jest producent, wykonawca ma być pełne imię nazwisko ? A ja głupi podałem tak jak się melduje na SoundCloud „M. Mann”. W tym momencie naprawdę się już zraziłem bo mam 4 tracki do promocja a nie potrafi ani jednego wypromować. NIE zależy mi na KASIE, ja chce udostępnić moje tracki szerszej publiczności i to za free i się kur…nie da !!!
Dlatego już pisze moi mil do was ? Macie jakieś porady na co zwraca SoundCloud albo o co w tym biega ? Na ten moment nie mogę korzystać z dobrodziejstw wersji PRO bo nie potrafię dostać zgody od SoundCloud. Wygląda to za każdym razem to samo. Czekam tydzień na zatwierdzenie o informacji, że track jest już w ostatniej fazie i został zakwalifikowany do działu EDM ( jak by kur nie szło stworzyć działu TRANCE ) i po ok. 48h jest info, że track odrzucony i notatka co powinienem poprawić a są to już naprawdę dupiny ehhhhh heeeeelp.


RE: Soundcloud - pumadesign - 20.03.2021

(20.03.2021, 22:52)Rotation napisał(a): Panie Panowie
Nie wiem czy taki temat już był.
Chodzi mi o „promowanie” swoich kawałków na SoundCloud. Będąc bardziej konkretny chodzi mi o promocje a raczej możliwości jakie NIBY daje SoundCloud po wykupieniu pakietu PRO
Oczywiście takowy pakiet wykupiłem od stycznia na cały rok z góry, wyszło jakieś 450zł. No i fajnie niby mamy parę możliwości których nie daj wersja free o tym może potem. Chodzi mi o to że gdy już wykupiłem full wypas pakiet i poprzez stronę/aplikację REPOST mam możliwość zarabiania na swoich kawałkach, ich rozpowszechnianiu, promowaniu itp. …pięknie wszystko pięknie na papierze.
Najpierw trzeba takowy track wydąć ( niekoniecznie w  wytwórni ), tylko, ze kur… ja już próbuje 4 raz i za każdym razem SoundCloud odrzuca mój track z lakonicznych przyczyn. Najpierw: grafika nie zgadzała się z moja nazwą tracka – poprawiłem , potem w tytule utworu nie może być powtórzenia wykonawcy ( jak by to kur.. miało znaczenie , to ja decyduje jak się ma nazywać ) – poprawiłem, potem okazało się, że jeśli track nie ma żadnej innej wersji to nie powinniśmy dawać informacji typu extender Edit, extender, radio mix .  NO NA LITOŚĆ BOSKA to chyba nie jest zbrodnia jeśli np. mój track ma przypis „extender „ a może kur… sobie zrobiłem jeszcze wersje radio Edit ? – poprawiłem
No i dwa dni temu znów mnie odrzuciło booooooo przy info kto jest producent, wykonawca ma być pełne imię nazwisko ? A ja głupi podałem tak jak się melduje na SoundCloud „M. Mann”. W tym momencie naprawdę się już zraziłem bo mam 4 tracki do promocja a nie potrafi ani jednego wypromować. NIE zależy mi na KASIE, ja chce udostępnić moje tracki szerszej publiczności i to za free i się kur…nie da !!!
Dlatego już pisze moi mil do was ? Macie jakieś porady na co zwraca SoundCloud albo o co w tym biega ? Na ten moment nie mogę korzystać z dobrodziejstw wersji PRO bo nie potrafię dostać zgody od SoundCloud. Wygląda to za każdym razem to samo. Czekam tydzień na zatwierdzenie o informacji, że track jest już w ostatniej fazie i został zakwalifikowany do działu EDM ( jak by kur nie szło stworzyć działu TRANCE ) i po ok. 48h jest info, że track odrzucony i notatka co powinienem poprawić a są to już naprawdę dupiny ehhhhh heeeeelp.

Byłem na twoim profilu , jeden trak ma 22K ponad przesłuchań a inny tylko 162 i masz tylko 252 followersów ??


RE: Soundcloud - M. Mann - 21.03.2021

@ pumadesign
Sound Clouda mam już jakiś czas. Wcześniej robiłem Hardstyle ( to był główny mój styl praktycznie od 2009 roku ) ale hs ewoluował w JumpStyle ( który nigdy nie trawiłem ) a teraz idzie bardziej w hardcore czy RAWstyle. Dałem sobie spokój z tym stylem bo jestem chyba dinozaurem. Wyższą ambicja było dla mnie zrobienie kawałka trance. Nie jest to łatwe i dopiero tak od moich ostatnich 2-3 tracków mogę powiedzieć, że da się tego słuchać :P ale do profeski mi daleko.
Już tłumaczę ilość odsłuchów. Mam znajomego który za pieniądze promuje tracki. Nic nowego i jak się okazuje nic to nie znaczy. Jest to proceder dość znany i bardzo szeroko zakrojony. Płacimy od 5$ wzwyż i mamy za to określoną ilość słuchaczy czy polubień czy obserwowanych… ale to są suche liczby bo nic to nie daje. Te pseudo osoby którzy nam podbijają statystyki to opłacani ludzie którzy nie mają pojęcia co słuchają i co oceniają mają prikaz i tyle…
By trochę ruszyć swoje tracki i podbić statystyki zawsze kupuje mały pakiecik do nowego tracka i tyle… choć właśnie jak piszesz pewnego dnia jeden z moich tracków który ma 22k odtworzeń z dnia na dzień otrzymał w kilka godzin nagle 16 tys odtworzeń i nie mam pojęcia kiedy i dlaczego ( bo nie miałem wykupionego żadnego promo pakietu ). Cała moja historia ;)


RE: Soundcloud - Burning Car - 29.08.2023

No własnie ja bym się z chęcią dowiedział o co chodzi z tym promowanie na Spotify przez SC. Działa to? Czy jest to podobna ściema jak kiedyś kiedy trzeba było mieć 2000 odsłuchów/msc, żeby cokolwiek się ruszyło. Publikował ktoś z Was na Spotify przez SC? Dział to? Dało to coś? Bo zapłacić 82 Euro/rok tylko po to żeby wyróżnić kawałek i dodać mu obrazek w tle to trochę za drogo.


RE: Soundcloud - Recoil83 - 29.08.2023

Przestałem płacić za Soundcloud do marca przez rok płaciłem 5.50 EU \ miesiąc, po tym czasie dostałem wiadomość, że od przyszłego miesiąca będę płacić 11 EU, podziękowałem.


RE: Soundcloud - Burning Car - 29.08.2023

(29.08.2023, 13:15)Recoil83 napisał(a): Przestałem płacić za Soundcloud do marca przez rok płaciłem 5.50 EU \ miesiąc, po tym czasie dostałem wiadomość, że od przyszłego miesiąca będę płacić 11 EU, podziękowałem.

Ale czy coś Ci dało to płacenie za SC - próbowałeś coś wgrywać na Spotify etc - jakoś korzystać z tej wersji płatnej? No 11 euro to ciekawe bo mnie piszę ,że 8 Euro :(


RE: Soundcloud - Recoil83 - 29.08.2023

Płatna wersja, nie ma ograniczeń co do ilości muzyki, no i można podmieniać pliki audio w już opublikowanych utworach, w sumie tylko na tym mi zależało, bo dużo w miksie poprawiałem. To była cena z marca, może zeszli na ziemię teraz, 8 EU \ miesiąc to i tak za dużo, na hearthis.at za 4.99 EU \ miesięcznie mam to samo, a na Bandcamp za darmo.


RE: Soundcloud - Burning Car - 30.08.2023

(29.08.2023, 15:06)Recoil83 napisał(a): Płatna wersja, nie ma ograniczeń co do ilości muzyki, no i można podmieniać pliki audio w już opublikowanych utworach, w sumie tylko na tym mi zależało, bo dużo w miksie poprawiałem. To była cena z marca, może zeszli na ziemię teraz, 8 EU \ miesiąc to i tak za dużo, na hearthis.at za 4.99 EU \ miesięcznie mam to samo, a na Bandcamp za darmo.
Bardziej mi chodziło o ten zapis "Nieograniczone globalne rozpowszechnianie wydań na ponad 60 portalach społecznościowych i platformach streamingowych, w tym Spotify, Apple Music, TikTok i nie tylko". Czy korzystałeś z tej funkcji i co to wogóle znaczy?


RE: Soundcloud - Mat.Mor.Raw - 30.08.2023

(30.08.2023, 7:41)Burning Car napisał(a):
(29.08.2023, 15:06)Recoil83 napisał(a): Płatna wersja, nie ma ograniczeń co do ilości muzyki, no i można podmieniać pliki audio w już opublikowanych utworach, w sumie tylko na tym mi zależało, bo dużo w miksie poprawiałem. To była cena z marca, może zeszli na ziemię teraz, 8 EU \ miesiąc to i tak za dużo, na hearthis.at za 4.99 EU \ miesięcznie mam to samo, a na Bandcamp za darmo.
Bardziej mi chodziło o ten zapis "Nieograniczone globalne rozpowszechnianie wydań na ponad 60 portalach społecznościowych i platformach streamingowych, w tym Spotify, Apple Music, TikTok i nie tylko". Czy korzystałeś z tej funkcji i co to wogóle znaczy?

Ja korzystam z subskrypcji Next Plus (2.5 EU miesięcznie, tutaj porównanie planów: checkout.soundcloud.com/artist) i jak na moje potrzeby wystarcza. Publikowanie do servisów stremingowych działa analogicznie jak u innych providerów typu routenote, cdbaby, distrokid, itd... Ja publikuję do amazon music, deezer, spotify, facebook, instagram, apple music, tidal, youtube music i... działa!. Przy pierwszej publikacji trzeba się zamienić w cierpliwość, trwa to kilka tygodni, bo muszą założyć profil artysty na danym serwisie, a potem wraz z kolejnym releasem coraz sprawniej, kilka dni - tydzień. Najszybciej wrzucają do apple music, w ciągu kilku dni już jest. Po publikacji warto zarejestrować się w konkretnym providerze i zdobyć dostęp do swojego profilu (claim your profile), żeby zarządzać avatarem, cover page, bio, itd... np. w przypadku spotify jest to stronka artists.spotify.com.
Uwagi: zgłaszanie poprawek do swoich releasów wykonuje się przez tickety do supportu soundcloud (help.soundcloud.com), a oni ostatnio są mało responsywni, mam nadzieję, że się ogarną niedługo. (W sumie soundcloud for artist działa dopiero niecały rok, więc dałbym im jeszcze szansę na rozruch).


RE: Soundcloud - OProject - 30.08.2023

(30.08.2023, 10:36)Mat.Mor.Raw napisał(a):
(30.08.2023, 7:41)Burning Car napisał(a):
(29.08.2023, 15:06)Recoil83 napisał(a): Płatna wersja, nie ma ograniczeń co do ilości muzyki, no i można podmieniać pliki audio w już opublikowanych utworach, w sumie tylko na tym mi zależało, bo dużo w miksie poprawiałem. To była cena z marca, może zeszli na ziemię teraz, 8 EU \ miesiąc to i tak za dużo, na hearthis.at za 4.99 EU \ miesięcznie mam to samo, a na Bandcamp za darmo.
Bardziej mi chodziło o ten zapis "Nieograniczone globalne rozpowszechnianie wydań na ponad 60 portalach społecznościowych i platformach streamingowych, w tym Spotify, Apple Music, TikTok i nie tylko". Czy korzystałeś z tej funkcji i co to wogóle znaczy?

Ja korzystam z subskrypcji Next Plus (2.5 EU miesięcznie, tutaj porównanie planów: checkout.soundcloud.com/artist) i jak na moje potrzeby wystarcza. Publikowanie do servisów stremingowych działa analogicznie jak u innych providerów typu routenote, cdbaby, distrokid, itd... Ja publikuję do amazon music, deezer, spotify, facebook, instagram, apple music, tidal, youtube music i... działa!. Przy pierwszej publikacji trzeba się zamienić w cierpliwość, trwa to kilka tygodni, bo muszą założyć profil artysty na danym serwisie, a potem wraz z kolejnym releasem coraz sprawniej, kilka dni - tydzień. Najszybciej wrzucają do apple music, w ciągu kilku dni już jest. Po publikacji warto zarejestrować się w konkretnym providerze i zdobyć dostęp do swojego profilu (claim your profile), żeby zarządzać avatarem, cover page, bio, itd... np. w przypadku spotify jest to stronka artists.spotify.com.
Uwagi: zgłaszanie poprawek do swoich releasów wykonuje się przez tickety do supportu soundcloud (help.soundcloud.com), a oni ostatnio są mało responsywni, mam nadzieję, że się ogarną niedługo. (W sumie soundcloud for artist działa dopiero niecały rok, więc dałbym im jeszcze szansę na rozruch).
A zwraca sie chociaż te 2,5E ? xd


RE: Soundcloud - Mat.Mor.Raw - 30.08.2023

@OProject XD nie liczę na to


RE: Soundcloud - Burning Car - 30.08.2023

Mat.Mor.Raw : A co to jest Next Plus? Nie ma takiego planu w SC . Na stronce którą podałeś jest Next Pro ale już po 7,08 euro/msc - czyli żadnych szans żeby się kiedykolwiek zwróciło :( - ale nie o kasę tutaj chodzi.


RE: Soundcloud - Mat.Mor.Raw - 30.08.2023

(30.08.2023, 11:20)Burning Car napisał(a): Mat.Mor.Raw : A co to jest Next Plus? Nie ma takiego planu w SC . Na stronce którą podałeś jest Next Pro ale już po 7,08 euro/msc - czyli żadnych szans żeby się kiedykolwiek zwróciło :( -  ale nie o kasę tutaj chodzi.

Wygląda na to, że znowu zmieniają model subskrypcji. Ja kupowałem subskrypcję next plus, jak jeszcze była w marcu, ale widocznie dla nowych subskrybentów już nie jest dostępna. Widocznie za mało ludzi kupowało tę najdroższą, bo ta next plus w zupełności wystarczała.


RE: Soundcloud - Burning Car - 30.08.2023

(30.08.2023, 11:26)Mat.Mor.Raw napisał(a):
(30.08.2023, 11:20)Burning Car napisał(a): Mat.Mor.Raw : A co to jest Next Plus? Nie ma takiego planu w SC . Na stronce którą podałeś jest Next Pro ale już po 7,08 euro/msc - czyli żadnych szans żeby się kiedykolwiek zwróciło :( -  ale nie o kasę tutaj chodzi.

Wygląda na to, że znowu zmieniają model subskrypcji. Ja kupowałem subskrypcję next plus, jak jeszcze była w marcu, ale widocznie dla nowych subskrybentów już nie jest dostępna. Widocznie za mało ludzi kupowało tę najdroższą, bo ta next plus w zupełności wystarczała.
Dzieki za info - jeszcze chwile poczekam na jakąś promocję (może Black Friday).