MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
TRANCE meatBall - The Rusty Hog (Original mix) - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: TRANCE meatBall - The Rusty Hog (Original mix) (/temat-trance-meatball-the-rusty-hog-original-mix)



meatBall - The Rusty Hog (Original mix) - meatBall - 14.06.2014

Witam :]

Udało mi się złożyć do końca (prawie) już drugi track w tym roku, idę jak przeciąg normalnie :D
Trochę tego gada dusiłem, z przerwami ale w końcu zmęczyłem... może ktoś z Was odnajdzie
się w tym klimacie :]

Miłego odsłuchu !



pozdrawiam :]


RE: meatBall - The Rusty Hog (Original mix) - cinekkk1 - 14.06.2014

Drugi track w tym roku? Ja już naliczyłem u siebie ich 15 :) Przechodząc do kawałka, fajna stopa, mięciutka, ogólnie fajny klimat, nawet trochę taki house'owy :) . Ogólnie jest ciekawie, nawet fajne przejścia, różne wstawki, nie jest monotonnie, coś się dzieje :) Utwór na pewno jest oryginalny, motyw jest bardzo ciekawy, nie jest powieleniem czegoś co już było, powiem ci, że miałeś bardzo fajny pomysł. ogólnie dobra robota. pozdrawiam.


RE: meatBall - The Rusty Hog (Original mix) - Wizzardius - 15.06.2014

Mega dobry kawałek. Jak w końcu weszła stopa w 3:30, to miałem małą nadzieje, że w końcu zaszalejesz z melodia. Ale tego nie zrobiłeś. Ogólnie bardzo sie tego przyjemnie słucha, aktualnie melodia mnie porywa tylko w jednym momencie* ;d. Ale już zostaw tak jak jest, bo jest git. Po drugim przesłuchaniu jeszcze bardziej to wszystko lubie.

* np 4:37/38


RE: meatBall - The Rusty Hog (Original mix) - Druii - 15.06.2014

No i elegancko :)
Bardzo ładnie stopa na początku wchodzi - słychać, że pasuje.
Dobre barwy, technicznie wszystko dobrze - jest przejrzystość w miksie, wszystko ma swoje miejsce.
SUPER przejścia.

W breaku może trochę inaczej bym ułożył - na 3:00 już ma się ochotę na coś mocniejszego (inne melo/bas).

Ogólnie mega, super klimat zbudowałeś.


RE: meatBall - The Rusty Hog (Original mix) - Quantum Spark - 15.06.2014

Aranżacyjnie pewnie dałoby się więcej wyciągnąć z tego tracka.
Jeśli jednak chodzi o klimat, dla mnie bomba.
Super wakacyjno-chilloutowy vibe.
Mi kojarzy się z krętą drogą nad jeziorem, kabrioletem, fajną laską, i słonecznym letnim popołudniem.
Czyli wszystkim co najlepsze, jak dla mnie idealna muza do takiej sytuacji.


RE: meatBall - The Rusty Hog (Original mix) - Bar Tar - 15.06.2014

Przyjemnie, miękko, chilloutowo ;) Nic nie bije po uszach i raczej wszystko do siebie pasuje. Fakt, trochę monotonnie, ale jakoś mi to nie przeszkadza ;)


RE: meatBall - The Rusty Hog (Original mix) - F.P.P - 15.06.2014

Kiedyś trochę się słuchało takich klimatów :). Dobre jest zajawka początkowa, trochę za wcześnie breakdown można było jeszcze trochę pociągnąć. Melodyjnie, spójnie , barwy są spoko. Wydaje mi się że lead gra trochę za głośno, można by go trochę uciszyć na rzecz stopy i basu.
Pozdro...


RE: meatBall - The Rusty Hog (Original mix) - Alex fat - 16.06.2014

Jedna zastrzeżenie slaby dol , stopa sobie pyka , brak enegi , chyba zadoza kopresja.Reszta w twoim stylu bardzo extra . Pozdrawiam


RE: meatBall - The Rusty Hog (Original mix) - meatBall - 18.06.2014

Dzięki chłopaki za odsłuch i komentarze :]

@ Jedi - no tylko 2 skończone + od uja i ciut pozaczynanych, które pewnie i tak nigdy nie ujrzą światła dziennego :] traktuję ten sport jako odskocznie od tego całego kurestwa, a na siłę raczej niczego sensownego nie ukręcisz :] tłumacze to sobie tym, że robię po 12h + 8 w saturdeja. Z reguły jak mam wenę to brak mocy, a jak jest moc to nie ma weny... dobrze, że w robocie mogę chociaż kuknąć sobie tu na forum i coś tam posapać :P

@ Quantum - dobrze Ci się kojarzy, taki był zamysł, cieszę się :D

@ F.P.P & Alex - jak zwykle, dosłownie 5 min przed renderingiem zredukowałem odrobinę i stopę i bas... i drugi raz czytam, że mało dołu hehe :P następnym razem tego nie zrobię :D

pozdro


RE: meatBall - The Rusty Hog (Original mix) - FL FAN - 18.06.2014

No ja myślę, że taki Trance powinien właśnie jak najbardziej być. Taki klimat marzeń i ulotnej chwili. Dobrze uchwycony temat.
Muzyka z pewną dozą refleksji, dynamiki i klarownego przekazu. Nie jest agresywnie, wszystko płynie, jak F.P.P już wspomniał jest to spójne melodyjnie nagranie, a utwór właśnie powinien być taką spójną opowieścią ilustrującą różne wyobrażenia czy inspiracje autora..

Nie uważam aby tu była monotonia, ostrożne i rozmyślne rozporządzanie brzmieniami często mylone jest właśnie z pustką czy monotonią.
Nie wydaje mi się też, aby tutaj można było więcej wyciskać aranżacyjnie. Ciesze się bardzo że wiesz właśnie kiedy powiedzieć "dość". To bardzo cenna cecha w procesie twórczym i pozwala zachować charakter w nagraniu.


Technicznie bardzo dobrze, gratuluję udanego kawałka!
Pozdrawiam Serdecznie!


RE: meatBall - The Rusty Hog (Original mix) - sowa - 21.06.2014

jak dla mnie za mało dołu, momentami chaotycznie, fxy słabi zmiksowane, ogólnie jednak utwór ciekawy i aranżacyjnie i merytorycznie. Troszkę poprawić miks i byłoby bardzo fajnie :)


RE: meatBall - The Rusty Hog (Original mix) - T-Sted - 23.06.2014

Klimat w Twoich kawałkach zawsze wkręca tak samo - stopniowo i delikatnie. Nie wiem w czym rzecz bo doskonale technicznie raczej nie jest :D.
Zacznę może jednak od początku. Stopa. Mógłbyś spróbować wydobyć z niej więcej dołu, a raczej zlepić ją z basem tak aby dół basu i stopy na siebie nie nachodził. Bo tutaj mam nieodparte wrażenie że gra to bardzo "blisko" siebie. Spróbuj może mocniejszego sidechain'u na basie. Samego dołu faktycznie jest trochę za mało, zarówno w subie jak i stopie. Sub dodatkowo wydaje się za bardzo "rozlazły" - mógłbyś spróbować go mocniej skompresować.
Mógłbyś jednocześnie pościnać dół w niektórych instrumentach, choć bardzo ostrożnie, bo jak utniesz za dużo to stracisz ciepło w utworze. Zyskasz jednak trochę przejrzystości. Z drugiej strony niekoniecznie bo nie wiem jak to jest, ale u Ciebie lekko ubrudzony miks właśnie chyba ten klimat buduje, a przynajmniej w jakimś stopniu. Właśnie to daje poczucie takiego jakby "zamglenia" całości. Utwór dzięki temu sprawia wrażenie tajemniczego. Melodie ciekawe, chwytliwe, hipnotyczne, a jednocześnie lekko monotonne i wprowadzające w nostalgię. Uwielbiam jak coś wprowadza mnie w taki stan. Czuć że bawisz się muzyką.
Merytorycznie utwór jest fenomenalny, przynajmniej dla mnie :).
Pozdrawiam.


RE: meatBall - The Rusty Hog (Original mix) - meatBall - 23.06.2014

Piękne dzięki dobry Człowieku ! Przysiąde, może jutro i zastosuje manewry o których mówisz i podzielę się owocami :]


RE: meatBall - The Rusty Hog (Original mix) - Stiopa - 26.06.2014

Nie zgodzę się do końca z T-stedem, bo dla mnie bass jest genialny, zresztą jak cały wał :D, ale co do stopy to może faktycznie za dużo na dolnych ciągnie. Ale i tak jeśli chodzi o całość to pikuś, bo utwór jest świetny.
Pozdrawiam


RE: meatBall - The Rusty Hog (Original mix) - Alex fat - 27.06.2014

Tak słucham ktorys raz i , mysle ze pozalowales limitera ?? , dlaczego ?? , polecam gclip , nie jest to limiter lecz cliper.Jest to darmowa wtyczka , nieprasuje materjalu , a naprawdę potrafi fajnego kopa dac utworowi , bez ubytku transjentow,polecam , :)Pozdrawiam