MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
Szukam sampli perkusyjnych. - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: POMOC (https://musicproducers.pl/forum-pomoc)
+--- Dział: Hardware / Software (https://musicproducers.pl/forum-hardware-software)
+--- Wątek: Szukam sampli perkusyjnych. (/temat-szukam-sampli-perkusyjnych)



Szukam sampli perkusyjnych. - Thomas - 16.06.2014

Witam.

Mój problem polega na tym, iż poszukuję darmowych sampli perkusyjnych, które można wykorzystać w produkcji różnorakiej muzyki filmowej (muzyka do trailerów, soundtrack'i itp.). Dla przykładu mogę podać jeden z utworów osoby raczej każdemu znanej, jaką jest Hans Zimmer.



Właśnie ten kierunek mnie interesuje. Ja nie potrafię niczego takowego odnaleźć w gąszczu internetów, niestety. Z góry dziękuję za pomoc :)

Pozdrawiam.


RE: Szukam sampli perkusyjnych. - Loco - 16.06.2014

Polecam zapoznać się z moim tematem. Jest to duży zbiór darmowych SoundFontów o naprawdę ciekawym brzmieniu.


RE: Szukam sampli perkusyjnych. - Cris - 16.06.2014

bo takie linie perkusyjne się samemu pisze ;) gotowe loopy perkusyjne są nic nie warte. Ja jak komponuje to zawsze samemu układam sobie linie perkusyjne bo po prostu inaczej sie nie da


RE: Szukam sampli perkusyjnych. - Thomas - 16.06.2014

Źle to określiłem. Nie chodzi mi tutaj o gotowe loop'y, bo takowych nie używałem nigdy w życiu i nie mam też zamiaru używać. Chodzi mi tutaj o osobne instrumenty perkusyjne, nie o pętle. Za pisanie takich instrumentów wezmę się wtedy, kiedy oswoję się w tych klimatach i dojdę do tego, jak je pisać (jaki charakter mają mieć itp.).


RE: Szukam sampli perkusyjnych. - Cris - 18.06.2014

East West Quantum Stormdrum


RE: Szukam sampli perkusyjnych. - svm - 19.06.2014

LucidSamples! sprawdz tutaj, fajna stronka


RE: Szukam sampli perkusyjnych. - HybridRaven - 20.06.2014

(16.06.2014, 21:19)Thomasx17 napisał(a): Źle to określiłem. Nie chodzi mi tutaj o gotowe loop'y, bo takowych nie używałem nigdy w życiu i nie mam też zamiaru używać. Chodzi mi tutaj o osobne instrumenty perkusyjne, nie o pętle. Za pisanie takich instrumentów wezmę się wtedy, kiedy oswoję się w tych klimatach i dojdę do tego, jak je pisać (jaki charakter mają mieć itp.).

Takich bibliotek jest całe mnóstwo, lecz problem polega na na tym, że nie są one darmowe.

Godne polecenia są:

8Dio - Epic Taiko Ensemble
Cinesamples - EpicPerc
wspomniane przez Chrisa EWQL Stormdrum
Heavyocity - Damage
Spitfire - HZ Percussion

Jestem przekonany, że z tej listy znajdziesz coś dla siebie ;)


pozdr.


RE: Szukam sampli perkusyjnych. - Wappa - 20.06.2014

...a ja szukam oryginalnie brzmiących tomów, nie żadnych imitacji rolanda, ani nawet oryginalnego rolanda, nic brzmiącego elektronicznie.
Nie mam zamiaru ściągać całych paczek bo nie mam niestety na to miejsca ani czasu. Jeśli ktoś by miał jakiekolwiek 'normalnie' brzmiące tomy (sample) to poprosiłbym jakiegoś .rar'a na PW. Dzięki. :)


RE: Szukam sampli perkusyjnych. - Cris - 20.06.2014

to jak potrzebujesz tomów to polecam 8dio Zeus niestety biblioteka swoje kosztuje ale ja się na niej nie zawiodłem ;)


RE: Szukam sampli perkusyjnych. - HybridRaven - 21.06.2014

(20.06.2014, 20:57)Wappa napisał(a): ...a ja szukam oryginalnie brzmiących tomów, nie żadnych imitacji rolanda, ani nawet oryginalnego rolanda, nic brzmiącego elektronicznie.
Nie mam zamiaru ściągać całych paczek bo nie mam niestety na to miejsca ani czasu. Jeśli ktoś by miał jakiekolwiek 'normalnie' brzmiące tomy (sample) to poprosiłbym jakiegoś .rar'a na PW. Dzięki. :)

Myślę, że spodoba Ci się EZ Drummer 2 lub/oraz Addictive Drums 2.
Są to typowe aplikacje perkusyjne o bardzo realistycznym dźwięku, które mogą być dodatkowo wyposażone w odrębne bank brzmień (perka metalowa, rockowa itp itd).

Programy te nie są darmowe, ale zawsze możesz skorzystać z trial'a.


pzdr.