MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
UPLIFTING Sixia - No title - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: UPLIFTING Sixia - No title (/temat-uplifting-sixia-no-title)



Sixia - No title - artur.ch - 19.06.2014




RE: Sixia - No title - FL FAN - 19.06.2014

Miło widzieć utwór Kolegi Artura !

No jak zawsze czarujące są te pady w tle, w break'u. Swoją drogą ciekawe zestawienie efektu dist z takimi subtelnymi brzmieniami.
Ładnie crashe się rozchodzą w przestrzeni, miękko i subtelnie, motywy główne są bardzo wciągające i rytmiczne, a klimat naprawde robi wrażenie, jest nastrojowo, energicznie i miejscami refleksyjnie, ale przede wszystkim - emocjonalnie.

Coraz częściej nachodzą mnie myśli o gatunku "Romantic Trance" czy jest coś takiego, czy miało by szansę przebicia. Wiele kawałków ma do tego stopnia przesyconą atmosferę emocjami, że tak bym je sklasyfikował.

Gratuluję i Pozdrawiam !


RE: Sixia - No title - artur.ch - 19.06.2014

Witam !

No faktycznie, jakiś czas mnie nie było i nic nie wrzucałem, ale zmodernizowałem ostatnio trochę swoje studio, więc szkoda, żeby nowy sprzęt się kurzył i marnował :) Ten kawałek to mój pierwszy od prawie roku, ale niedługo zabiorę się do kolejnego projektu, bo nowe monitorki stwarzają nowe możliwości, a i pracuje się dużo przyjemniej. Dzięki za recenzję i również pozdrawiam ! :)


RE: Sixia - No title - ViVi - 20.06.2014

Technicznie jest całkiem nieźle. Melodycznie jednak, delikatnie to ujmując, jest dla mnie nieciekawie. Melodia brzmi jakby była zrobiona losowo bez przesłuchania.


RE: Sixia - No title - Rafau - 20.06.2014

Clap powinien być bardziej "transowy", że tak go ujmę. W tym intro powinna być jakaś progresja dodana. Byłoby ciekawiej. Ogólnie trochę pusto chyba w mixie. Jakoś urozmaiciłbym przejścia. Subbass w breaku trochę brzydki, tudzież mi się nie podoba. Przdałyby się w dodatku jakieś plucki/piano. Mam problemy ze ziterpretowaniem dołu. Mało słyszalne są. Ogólnie daje to radę.

I może faktycznie jak ViVIi napisał, można by zastanowić się nad zagraniem melodii z jakimś bardziej wyrazistym pomysłem.

Dodatkowo proponowałbym zarzucić na midbass jakiś delay, wtedy utwór zyska trochę dynamiki moim zdaniem.

Cheers.


RE: Sixia - No title - cinekkk1 - 21.06.2014

Najbardziej z całego utworu podoba mi się stopa, ma moc, ma fajną barwę i do trance'u pasuje jak ulał :). Sub bass za to troszeczkę słabo zaakcentowany, przydałoby się mu więcej dołu moim zdaniem. Ogólnie technicznie fajnie, jak tą kwestię masz ogarniętą, to naprawdę możesz robić bardzo dobre tracki. Melodycznie za to jak wspomnieli koledzy wyżej, mogłoby być lepiej, główna melodia trochę jakby za mało progresji ma, nie ma w sobie tego czegoś charakterystycznego, wciągającego.


RE: Sixia - No title - Evennumbers - 21.06.2014

W zasadzie chyba wszystko zostało powiedziane. Utwór nie porywa w żadne ciekawe miejsce, raczej denerwuje a po jego ukończeniu czuję się ulgę - wszystko za sprawą melodyki. Nie wiem, jaki jest sens robienia czegoś takiego.

Arpy, choć bardzo standardowe, grają ok, fajnie napędzają. Sub'a tu nie ma prawie w ogóle, przez co stopa gdzieś tam samotnie w tym dole, bez żadnego wsparcia sobie puka, co daje efekt odbijanej piłki o kiepskiej jakości parkiet.

Aranżacyjnie jest ok, górne ścieżki poprawnie zmixowane. Merytorycznie natomiast jest tak źle, że gorzej być nie mogło chyba :) Szkoda.


RE: Sixia - No title - sowa - 21.06.2014

a subbas to gdzieś tam jest ? bo ani widu ani słychu :] dobitnie to słychać brak suba kiedy wchodzi mainpart... zero energii. Ogólnie powiedzmy, że pierwsze koty za płoty na nowym sprzęcie ;)


RE: Sixia - No title - Bar Tar - 21.06.2014

Utwór technicznie dobrze zbudowany, jednak rzeczywiście - brak basu w mainparcie co odbiera moc temu utworowi, no i melodia wydaje się być kompletnie przypadkowa :)


RE: Sixia - No title - Squarz Kamel - 22.06.2014

Mogłeś troszke popracować nad subem i intrem aby było to bardziej urozmaicone, brzmienia są okej, dzwięk w brejku dobrze znam, jest okej, mógł by być urywany w połowie na dużym reverbie ale i tak jest też okej. Melo spoko ale takie ułożenie troche już zwykłe no i w dropie słchać brak tego subba nie ma tej mocy jaka powinna być. Ogólnie nie jest źle ale super też nie jest, jest okej, starasz się i o to chodzi pracuj dalej :)

Powodzenia :)


RE: Sixia - No title - Druii - 22.06.2014

No więc od początku kawałka co mi wpadło w ucho:
trochę snare/clap bez szału, pierwszy pad za wcześnie się odfiltrowuje wg mnie.
do breaku bez szału, taki "typowy" uplift - gdyby uczyli w szkołach robić uplift to tak by pewnie brzmiał ;)
break - fajny klimat, ale nie jestem zwolennikiem takiego basu w breaku, tymbardziej jeśli nic się z nim nie dzieje (filtry itd)
3:17 wywaliłbym te bas-pady w dole, bo zamulają i nie pozwalają melodii dać takiego kopa.
no i po breaku mocy w ogóle nie ma.

no więc moja opinia się w miarę pokrywa z tym co pisali wyżej.

technicznie, brzmieniowo dobrze (ten distort lead mi się podoba, skojarzyło mi się z https://www.youtube.com/watch?v=Jbj5QzXHFxY )
ale jakoś nie słyszę w tym kawałku duszy. melodia średniawa, nie porywa, kawałek bardzo szablonowy, słyszałem już takich tysiące :P


RE: Sixia - No title - meatBall - 22.06.2014

oj tam, chłopaki się czepiają :] fajny wałek, technicznie wszystko okej, może z wyjątkiem tego suba. Brejk spoko, fajny basik - lubię takie :]
leci sobie od początku do końca i nic nie drażni, nie przeszkadza, a melodia, że randomowa ? słyszałem tyle gniotów z największych stajni, że ta jest całkiem spoko. standardowy uplift, ja tam nie słyszę żadnego problemu :]

pozdro


RE: Sixia - No title - Druii - 22.06.2014

(22.06.2014, 12:19)meatBall napisał(a): standardowy uplift, ja tam nie słyszę żadnego problemu :]

dla mnie np. problemem jest to, że właśnie bardziej standardowy ten kawałek już chyba nie mógł być :P
ale to już - co kto lubi


RE: Sixia - No title - meatBall - 22.06.2014

Nie powinno to być dla Ciebie problemem :]


RE: Sixia - No title - defol - 22.06.2014

Utworek jest ok. Fajnie te dźwięki wykręciłeś ale nic nie zaskakuje, dużo monotonni. Przewidywalny break rozwinięcie etc.
Faktycznie kick + dobry bass to podstawa większości utworów elektronicznych :) Tutaj słyszę tylko stopę.

Ten styl trancowy to chyba już ogólnie bardziej classic niż aktualne trendy? :]


RE: Sixia - No title - T-Sted - 23.06.2014

Początkowo myślałem że kick fajnie łupie, ale po dłuższym słuchaniu stwierdzam że łupie za mocno. Wyłazi za bardzo na pierwszy plan. Co do pierwszej części utworu - na plukacza mogłeś dać większy pogłos (na pady też) - dzięki temu robi się po prostu bardziej klimatycznie. W breaku bass pad też mi trochę nie podchodzi. Jeszcze jedno. Drop nie ma mocy. Wydaje mi się że bass pad w breaku jest mocniejszy niż sam subbass po dropie. Z tego być może powodu energia ucieka. A tak to typowy uplifting. Technicznie jest nieźle.
Pozdrawiam.


RE: Sixia - No title - Stiopa - 26.06.2014

Wszystko już zostało napisane o stronie tech, ja dodam, że lubię posłuchać czasami płynących upliftów, i ten mnie nie zawiódł, mimo paru błędów, bo właśnie to typowy uplift, który lubię.
Pozdro


RE: Sixia - No title - artur.ch - 26.06.2014

Dzięki chłopaki za wszystkie opinie ! Są one dla mnie cenne, tym bardziej, że mam nowe monitory, których dopiero się uczę i braki w dolnym paśmie mi na nich niestety umknęły. Ten utwór to mój pierwszy po prawie rocznej przerwie i spędziłem nad nim może z jakieś 8 godzin tak bardziej dla przypomnienia sobie co z czym się je, więc zarzuty o monotonii są jak najbardziej słuszne. W tej chwili pracuje nad nowym projektem, który będzie dużo bardziej urozmaicony. Za kilka dni go tutaj wrzucę, pozdrawiam ! :)