MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
AMBIENT Shadowfinder - She's on Repeat - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: AMBIENT Shadowfinder - She's on Repeat (/temat-ambient-shadowfinder-she-s-on-repeat)



Shadowfinder - She's on Repeat - shadowfinder - 23.06.2014

Dawno mnie już nie było tutaj - przeżyłem poważną blokadę muzyczną, takiej której nie miałem przez 15 lat...ciężki okres w sferze prywatnej....mam nadzieję, że nadal macie ochotę słuchać moje utwory...ten utwór nie jest raczej mój najlepszy, ale jest jedyne co udało mi się wycisnąć przez ostatnie 6 miesięcy...pozdrawiam wszystkich!!




RE: Shadowfinder - She's on Repeat - Zirds - 24.06.2014

Cześć,
tu Zirds z break.fm z audycji Dustrialcore. Mam nadzieję, że pamiętasz jeszcze to stare forum dramenbejsowe.

Chciałbym się dowiedzieć czy jest możliwość otrzymania od Ciebie jakiegoś remixpacka tego utworu?


RE: Shadowfinder - She's on Repeat - shadowfinder - 24.06.2014

hej :-) tak, pamietam! jest mozliwosc zeby ci wyslac poszczegolne wavy choc musze sprawdzic bo utwor zostal zrobiony w reaperze i ostatnio mialem jakies problemy z eksportowaniem. Tak czy tak, przed weekendem nie dam rady na to zerknac, ale wtedy chetnie to zrobie! przypomnij mi najwyzej jeszcze raz!


RE: Shadowfinder - She's on Repeat - Astral Plane - 24.06.2014

Ooo, rzeczywiście dawno Cię nie było. włączyłem ten kawałek i "przeleciałem" tylko w niektóych miejscach, bo aktualnie mam do dyspozycji tylko marne słuchawki, ewentualnie głośniki z laptopa, także nie ma sensu. Odpalę na spokojnie wieczorem, bo zapowiada się przyjemnie. Jak najmniej takich blokad życzę!

Pozdrawiam, trzymaj się ;)


RE: Shadowfinder - She's on Repeat - FL FAN - 24.06.2014

(23.06.2014, 23:29)shadowfinder napisał(a): Dawno mnie już nie było tutaj - przeżyłem poważną blokadę muzyczną, takiej której nie miałem przez 15 lat...ciężki okres w sferze prywatnej....mam nadzieję, że nadal macie ochotę słuchać moje utwory...ten utwór nie jest raczej mój najlepszy, ale jest jedyne co udało mi się wycisnąć przez ostatnie 6 miesięcy...pozdrawiam wszystkich!!


Witam !

Przyznam, że bardzo się martwiłem o to co się dzieje i bardzo ciesze się, że znów po tej dłuższej przerwie jest coś nowego. Ostatnia rozmowa przy ostatnim utworze o czarnych myślach nie dawała mi spokoju, i choć domyślałem się że pozornie wszystko OK to jednak nadal coś jest źle. Musiało być niewesoło skoro dopadło zawieszenie jakiego nie było od 15. Zresztą tak jak u mnie, bo niby nie pije już jak kiedyś, trzymam poziom to jednak nadal coś się tam przez głowę przewija. Jest postęp. Trochę popijam ale nie ma paranoi z tego powodu, bo to dawki jak dla myszy, a nie wiem czy mam ochotę próbować większych, nigdy nie jestem pewien samego siebie jak to się skończy, gdy dopije się do "pewnego stanu" czy znów nie podetnę sobie żył, bo na trzeźwo wmawiam sobie, że nigdy już tak nie zrobię choćbym się upił, ale teoria swoje, a życie swoje....


Właśnie ten utwór tak swoim ambiwalentnym tonem przemawia jakby o przewrotności życia. Jest piękny, szczery, opowiada prawdziwe emocje, taki muzyczny Eden, jak w przypadku "Tiny frog goes to heaven" - który zawsze wychwalam, bo kojarzy mi się z rajem i podnoszę w tym miejscu tę kwestię razem z muzyką ze słuchowiska "Motyl Nocy", gdyż utkwiło mi ono bardzo mocno w pamięci. To moja emocjonalna ostoja.

Tutaj mam niespodziankę, bo napisałem malutki artykuł "Rola muzyki w słuchowisku - Teatrze wyobraźni" i postanowiłem tam rzucić na szalę kontrastu dwa słuchowiska aby coś dać do zrozumienia, opisać swoje odczucia i oczekiwania, zapewne nie tylko moje idąc za wyjątkowości sytuacji jaką opisałem < zachęcam, jest słówko o autorze muzyki do "Motyl Nocy" i o samym słuchowisku.


Wracając do utworku, część na zakończenie jest w innym rytmie, bardziej energicznym i żywym i również się to sprawdza bardzo dobrze, bo przecież też to coś obrazuje. Technicznie jak zawsze idealnie, wykonanie subtelne, aranżacja bardzo głęboka i przemyślana!

Impresjonizm klimatyczny - ostatnio wymyśliłem sobie takie określenie, warto właśnie dążyć do takich emocji i odczuć, wrażeń (słowo klucz), tworzymy by przekazywać emocje, by odbiorca mógł je poczuć.

Proszę przyjąć ode mnie wielkie gratulacje i wyrazy uznania, szacunku, za muzykę, ale i za postawę autora, charakter muzycznych opowieści, emocji w nich zawartych.



Dziękuje za przesłuchanie coveru "Tiny frog watches the sky" ! Miło, że od autora oryginału pojawiło się dobre słowo !


Na koniec o ile nie będzie to nietaktem, mam prośbę jeśli czas pozwoli o ocenę jednego z naszych eksperymentów.
Ostatnio prowadzimy takie eksperymenty, w których zamysł przeradza się natychmiast w efekt końcowy, (takie dogrywki na żywo, podsyłamy sobie plik i każdy nad nim się pastwi, dogrywając coś na biegu) i ten chyba jest najlepszym jak dotąd.


Zirds & F.P.P & FL FAN - Untitled 02


Bardzo mi zależy na tej opinii.



Serdeczne Pozdrowienia!
Wszystkiego Dobrego !



RE: Shadowfinder - She's on Repeat - Castiel - 24.06.2014

Ten wokal co wchodzi od 2 minuty postarałbym się troszkę lepiej wkomponować w całość klimat jest bardzo przyjemny .

Twoje utworu zawsze się fajnie słucha ;)
Gratuluje powrotu do tworzenia po takim ciężkim okresie :)


RE: Shadowfinder - She's on Repeat - Almhome - 25.06.2014

To co wchodzi od 3:55 to jest poezja...jednak to co wczesniej moim zdaniem powinno byc pozbawione tego "wokalu", a tak to bardzo ladny ambient.
A jesli chodzi o blokade muzyczna, to mam teraz to samo od dobrych kilku miesiecy, NIC nie wychodzi, nic nie idzie do przodu, kompletnie nie ma nawet ochoty zrobienia czegos :I Mam nadzieje ze jak Tobie i mi to minie.


RE: Shadowfinder - She's on Repeat - Orionage - 25.06.2014

Nie wiem dlaczego, ale mi się ta pierwsza część bardzo kojarzy z Twin Peaks, taki ambient podchodzący lekko pod dark. Na pewno jak byś podstawił to pod ścieżkę dźwiękową w Mullholand Drive to by nikt się nie skapował, bo klimat się pokrywa :)

Druga część przypomina mi trochę Tiamat z Pocket Size Sun, a to bardzo fajna płyta.
Wokale w pierwszej części trochę przypominają taką pauzę w industrial metalu, kiedy reszta kapeli się wycisza, w tle sunie jakiś syntezator, a głos wokalu śmiga jakby w oddali, po przetworzeniu, żeby zaraz zmiażdżyć klimat potężnym uderzeniem ciężkich gitar :) W drugiej części jest spoko.

W odniesieniu do tego, co napisałeś charakter muzyki wydaje się wynikać właśnie z takich trochę mrocznych emocji. Właściwie to chciałem kiedyś nagrać film w rodzaju tych, które robi Lynch. Mroczny, niepokojący, pokazujący jakąś odmienną rzeczywistość, która prowadzi swoje interesy, wplątane w ścieżki zwyczajnego życia, zwyczajnych ludzi, a muzyka, którą robisz dobrze by się do tego nadawała.


RE: Shadowfinder - She's on Repeat - L.G. - 26.06.2014

Wypowiedziałem się na SC i tu powtórzę.
Jak zawsze kawałki od Ciebie są na wysokim poziomie.
Pozdrawiam.


RE: Shadowfinder - She's on Repeat - Stiopa - 26.06.2014

Ja nic nie będę pisał, bo ważne i trudne sprawy w życiu zawsze się odbijają na duszy osób wrażliwych, a Ci, którzy tworzą taka pięną muzykę na pewno do takich należą, więc blokada to przykra rzecz, nawet słychać w utworze smutek...
Na szczęście, dzięki takim blokadom emocje potem przelane na utwór są jeszcze bardziej ekspresyjne i odczuwalne.
Pozdrawiam


RE: Shadowfinder - She's on Repeat - shadowfinder - 26.06.2014

Jestem oniemiały...nie spodziewałem się takiej pozytywnej reakcji i tak wspierające słowa...wszystkim z głębi serca dziękuję!

Szczególnie bardzo bardzo serdecznie dziękuję FL Fan-owi za jego nieustanne wsparcie, piękne słowa i ciekawy tekst o słuchowiskach...już wstawiłem link na FB :-)

Zaczęła się blokada po utworze: 'Magda's Lullaby'. Ten utwór mnie wyczerpał i wszystko co było z nim związane.

Nie wiem czy ten kawałek oznacza powrót do formy. Nadal walczę. Ale dobrze wiedzieć, że to co robię po nocach i w samotności jest doceniane.....DZIĘKUJĘ!!!!


RE: Shadowfinder - She's on Repeat - shadowfinder - 28.06.2014

Zirds, podaj mi jakiegoś maila gdzie bym mógł wysłać remixpacka


RE: Shadowfinder - She's on Repeat - Zirds - 28.06.2014

zirds@wp.pl

Dzięki! Pozdro!